Jump to content

Ударна "вест" данашњег Блица: Митрополит Амфилохије вређа жене и релативизује фашизам

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Кратос рече

Nije al nema veze.Da ne ulazimo sad u dubiozu...

Ma da ne cepidlačimo, kasno je :smeh1:.

Ali da, dete je zajedničko i niko ga sam ne pravi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 434
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 6 минута, Bokisd рече

Ako se kaze u dobru i zlu, da budu zajedno, onda , koliko shvatam, to se tice zajednickih odluka i delovanja.

Tako valjda i oko abortusa, piataju se obe strane.

 

или речено у оном најлепшем хришћанском контексту (на жалост често злоупотребљаваном).... ти више ниси власник свог тела :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Снежана рече

или речено у оном најлепшем хришћанском контексту (на жалост често злоупотребљаваном).... ти више ниси власник свог тела :)

Niko nije vlasnik ničega na ovome svetu. Vrlo oslobađajuća misao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Снежана рече

или речено у оном најлепшем хришћанском контексту (на жалост често злоупотребљаваном).... ти више ниси власник свог тела :)

Da.

I bice dvoje jedno telo, vise kao jedan um i jedna volja i jednaka namera. I, muz postaje 'vlasnik' tela zene i zena 'vlasnik' tela muza, ( kao da postaju  jedno telo ) .

Inace, kako je nasa vera vrlo logicna i zivotna. Poceli smo od cisto ljudskih i gradjanskih definicija iskustva braka ( u dobru i zlu ) , koje je vrlo slicno ovom hriscanskom poimanju braka. :ok:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Niko nije vlasnik ničega na ovome svetu. Vrlo oslobađajuća misao.

свакако, зато и кажем да је ово врло злоупотребљавано и погрешно тумачено...бити власник туђег тела (муж/жена) однос, просто значи волети другог, бринути о њему као о самом себи.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.kurir.rs/stars/2925953/rat-zbog-amfilohija-izjavom-da-su-srpkinje-pobile-vise-dece-od-hitlera-i-musolinija-napravio-je-haos-a-onda-se-javio-nikola-rokvic-i-mnogima-zapusio-usta?utm_source=ia&utm_medium=referral&utm_campaign=ia

"Vidim svi bezbožnici skočiše na izjavu mitropolita Amfilohija Radovića, u kojoj veliki borac i čuvar pravoslavnog i srpskog identiteta u mučenoj bratskoj Crnoj Gori, kaže da srpkinje ubijaju više dece abortusom nego Hitler i Musolini što su ubili...Šta je tu netačno? Šta je tu tako strašno sem same istine koju je mitropolit izrekao!

 

Godišnje u Srbiji se prijavi preko 17 000 abortusa, a realan broj je mnogo veći...

 

Pa računajte... Da li vam smeta istina ili ste toliko ogrezli u gordosti i verovanju da je sva vlast na društveno prihvatljivom, palom, jadnom, malom, trulom, i kompletno posrnulom čoveku, koji jedini na ovoj našoj prelepoj planeti Zemlji ubija svoj plod, još dok se nije ni ispilio... Izgleda da i pilići imaju više svesti od ovih posrnulih društveno-evropski korektnih", napisao je Nikola.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Djapa рече

Danas je Otac Ivan objavio ovo na Crkva.net . Da smo cisti ne bi vodili ovakve rasprave, ili vise ne znamo da razlikujemo dobro i zlo? Po meni je ocigledno da su feminizam, liberalizam, lgbt zajednice i mediji samo produzena ruka djavolja. 

DQQPANkPb4zF9xTZ5zsf_17_528d45eef81e82df6078e8640d7e11a8_image.jpg.6351486182d01166b00854334a7c5bb1.jpg

 

Sad ne razumem... ako ti misliš da su feminizam, liberalizam, lgbt zajednice i mediji "nečisti" jel to onda po ovom citatu znači da ti nisi "čist"?  

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Кратос рече

To ne postoji jer je žena vlasnik svog tela.

Како би ти ово питање регулисао?

Шта ако жена жели да абортира, а мушкарац жели то дете? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Avocado рече

Sad ne razumem... ako ti misliš da su feminizam, liberalizam, lgbt zajednice i mediji "nečisti" jel to onda po ovom citatu znači da ti nisi "čist"?  

 

Ovaj citat se tice jedne druge stvari, i po sustini i smislu vezan je za dusevno nastrojenje, tj. nacina na koji vidimo svet i pojave. Treba gledati smisao pouke u citatu ( ne logicki sled koji sledi iz citata , jer se tice nekog drugog slucaja, pa, iz tog slucaja i sledi logicki sled reci u tom citatu ).

Sto je ekvivalentno sustini price i reci koje  je Djapa napisao. Da smo cisti, tj. da imamo pravilno i prirodno dusevno nastrojenje, ne bismo ni vodili rasprave, jer bi razlikovali dobro od loseg i prirodno od neprirodnog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Avocado рече

Sad ne razumem... ako ti misliš da su feminizam, liberalizam, lgbt zajednice i mediji "nečisti" jel to onda po ovom citatu znači da ti nisi "čist"?  

 

Kakvo pitanje brt...... Svi ljudi su manje ili vise gresni tj. cisti ili necisti. Jedino sto mozemo je da tezimo ka cistoci i savrsenstvu, to je nesto nama nedostizno. Tako da mogu da odgovorim, naravno da nisam cist ali tezim ka tome a za ovo sto sam naveo mislim da je produzena djavolja ruka tj. nesto suprotno cistoci, greh i prljavstina i nista dobro iz toga ne moze da bude.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Последњих дана у новинама се повлачи деловање осиромашеног уранијума на стерилитет.

Ми овде блебећемо о великој цифри абортуса.

На сва уста кукамо како је деце све мање, и да нам је становништво старо.

Питам се /без намере да увредим некога/ да ли сваки стерилитет има искључиво физичког узрока?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Драгана Милошевић рече

Питам се /без намере да увредим некога/ да ли сваки стерилитет има искључиво физичког узрока?

Ne. Ima jako puno zdravih parova koji ne mogu da imaju dece i muku muče. Problem je danas što ljudi misle da sve mogu na dugme - sad smo završili škole, zaposlili se, ajde sad da pravimo dete...kad ono - neće. Rađanje je Božija volja i ne ide baš tako matematički lako kako mi mislimo. Onda ide pritisak, zašto neće, pa se pravi još gore.

I dobro si istakla problem steriliteta. Mnooogo više žena muku muči da dobije dete nego što "ganja karijeru". Jeste, imam tri drugarice i stalno prolazimo kroz neke lude avanture. Potrošila sam sam 400$ na cipele, kako da ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро је, помислих да ћу те разбеснети.:)

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драгана Милошевић рече

Добро је, помислих да ћу те разбеснети.:)

Naravno da ne. Pitanje je skroz na mestu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...