Jump to content

Ударна "вест" данашњег Блица: Митрополит Амфилохије вређа жене и релативизује фашизам

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Православни Србин рече

У суштини, феминизам је више унесрећио жене него што их је усрећио. Иако нисам противник женских права, нити сам заговорних неког строгог патријархата (хришћанска породица је идеал најбољи), ипак сматрам да је феминизам, поготово овај радикални који је сада на сцени, суштински унсрећио жене нашег доба.

Да, он отворено правда убиство нерођеног детета и назива га ,,људским правом". Замисли ти, правдају убијање нерођене деце, а називају Митрополита ,,фашистом" јер се он буни против тога.

Наташа, ево цитирао сам самог себе сад. Ево, болдовано ти показује да сам ту ставио нагласак на радикални феминизам. Мислио сам у смислу феминизма који данас доминира (а то је радикални феминизам) а не онај почетни, либерални.

Иначе, већ сам се у наредним постовима позитивно изразио о том првобитном, либералном феминизму, а и у овом сам одмах написао да нисам противник женских права.

Тако да...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 434
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Само мирно разговарајте, плиз.

 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, не тврдим да је само феминизам за све крив. Има ту разних фактора које утичу, јако је тешко ово време што је дошло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Православни Србин рече

У суштини, феминизам је више унесрећио жене него што их је усрећио

 

пре 2 минута, Православни Србин рече

ипак сматрам да је феминизам, поготово овај радикални који је сада на сцени, суштински унсрећио жене нашег доба.

 

Molim lepo :smeh1:.

Svako vidi ono što hoće da vidi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

 

Molim lepo :smeh1:.

Svako vidi ono što hoće da vidi.

Ако сам већ на почетку рекао да нисам противник женских права, онда значи да нисам противник ни првобитног либералног феминизма који се за та права и борио. Из контекста је јасно на шта сам мислио, а и сам сам више пута нагласио. Поготово што либералног феминизма одавно нема на сцени. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.. и свако има своју муку, па кад заболе ране губи тло под ногама на неколико тренутака.

Није лако говорити о овоме.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Драгана Милошевић рече

Само мирно разговарајте, плиз.

 

Mirni smo :).

пре 1 минут, Православни Србин рече

Из контекста је јасно на шта сам мислио, а и сам сам више пута нагласио.

Ništa nije jasno dok se ne napiše bukvalno...sa pečatom :smeh1:.

Ajd da ne spamujemo više, razumeli smo se :smeh1:.

Širimo feminizam po Aziji i Africi gde je trenutno neophodan...i po Manjači :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Natasa. рече

Mislim da joj je to i bio glavni cilj :smeh1:

A koji drugi cilj postoji :D osim da dvoje budu jedno telo i upotpunjuju jedno drugo. Sve feministinje sveta i lgbt zajednice uz pomoc svih medija nece moci da pobede zakon prirode. I muskarci i zene su podjednako vazni ali svako ima drugaciju ulogu i ta prica o ravnopravnosti je protivprirodna i jednostavno ne pije vodu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Православни Србин рече

Мислио сам у смислу феминизма који данас доминира (а то је радикални феминизам) а не онај почетни, либерални.

Razumem sta hoces da kazes, ali, verovatno, da nije bilo tog libelarnog pocetnog, ne bi bilo ni ovog danas.

Kada pustis duha iz boce, nema vracanja nazad.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Natasa. рече

Mirni smo :).

Ništa nije jasno dok se ne napiše bukvalno...sa pečatom :smeh1:.

Ajd da ne spamujemo više, razumeli smo se :smeh1:.

Širimo feminizam po Aziji i Africi gde je trenutno neophodan...i po Manjači :smeh1:

Написао сам тако феминизма уопштено јер и радикални феминизам је ипак феминизам, али сам заправо мислио на ту једну грану феминизма који је у суштини екстремизам, ако мене питаш.

пре 3 минута, Bokisd рече

Razumem sta hoces da kazes, ali, verovatno, da nije bilo tog libelarnog pocetnog, ne bi bilo ni ovog danas.

Kada pustis duha iz boce, nema vracanja nazad.

Да, то сад јесте једна дилема. Али, видиш, либерални феминизам се залагао за све оно што жене тада нису имале- право гласа, право да се школују, право да имају једнак статус пред судовима и другим институцијама, итд. У суштини да нико не буде пред законом повлашћен због свог пола. То је, по мени, ок.

Е сад, ово у шта се то данас претворило је катастрофа. И суштински унесрећује жене. Е сад, да ли су творци либералног феминизма криви за то, да ли су они знали докле ће то да стигне, не знам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Djapa рече

A koji drugi cilj postoji :D osim da dvoje budu jedno telo i upotpunjuju jedno drugo.

Pa ko veli da ti priča koliko si ti bitan, a ona skromna i dostojanstvena, da te natera sve da uradiš za nju :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Православни Србин рече

да ли су творци либералног феминизма криви за то

Nisu krivi, počelo kao lepa ideja, čak i ostvarena, hvala Bogu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Православни Србин рече

Да, то сад јесте једна дилема. Али, видиш, либерални феминизам се залагао за све оно што жене тада нису имале- право гласа, право да се школују, право да имају једнак статус пред судовима и другим институцијама, итд. У суштини да нико не буде пред законом повлашћен због свог пола. То је, по мени, ок.

Е сад, ово у шта се то данас претворило је катастрофа. И суштински унесрећује жене. Е сад, да ли су творци либералног феминизма криви за то, да ли су они знали докле ће то да стигне, не знам.

Ne znam, deluje i sasvim okey, ali, i kao pocetak jednog procesa koji je doveo do ovoga danas. 

Verovatno je i bilo politickih i nekih drugih razloga i nekih drugih ciljeva, kojim putem su ovaj proces , odredjene interesne grupe 'pogurale' u ekstremnom pravcu.

I, danas se koristi kao mocno oruzje u borbi za preoblikovanje sveta, porodice, poslovanja i slicnih stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ne znam, deluje i sasvim okey, ali, i kao pocetak jednog procesa koji je doveo do ovoga danas. 

Verovatno je i bilo politickih i nekih drugih razloga i nekih drugih ciljeva, kojim putem su ovaj proces , odredjene interesne grupe 'pogurale' u ekstremnom pravcu.

I, danas se koristi kao mocno oruzje u borbi za preoblikovanje sveta, porodice, poslovanja i slicnih stvari.

Проблем је настао кад су одређене групе, непријатељски настројене према Хришћанству, браку и породици, преуизели тај процес и усмерили га у правцу својих деструктивних циљева. И тако је дошло до овога што је сада.

Тоталитарна суштина те идеологије је очигледна, нажалост. И да је њена природа антихришћанска, баш таква, сведочи и чињеница да велики део тих радикалних феминисткиња немају ништа против статуса жена у исламским друштвима, чак неке од њих су својевремено изјављивале да муслиманке ношењем оних марама исказују ,,свој феминизам".

Дакле, само нападају Хришћанство и хришћане.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Pa ko veli da ti priča koliko si ti bitan, a ona skromna i dostojanstvena, da te natera sve da uradiš za nju :smeh1:

U zajednici je svaki clan bitan. Bitan si ti njoj isto koliko i ona tebi, i ne natera te nego sam uradis jer zelis, zato sto je razumna i sve sto pozeli je normalno u korist vas i vase porodice. To o cemu ti pricas bi uradila neka sponozorusa koja je sa tobom iz interesa pa se pretvara da je nesto sto nije i to jedino nekom iskompleksiranom muskarcu koji bi se primio na to.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...