Jump to content

Ударна "вест" данашњег Блица: Митрополит Амфилохије вређа жене и релативизује фашизам

Оцени ову тему


Препоручена порука

Vrlo je teško slušati Crkvene velikodostojnike koji kažu ( a naravno da moraju to reći) da je čedomorstvo ubistvo a da pri tom u Crkvenoj zajednici ne postoji nijedan jedini program za zaštitu višedetnih porodica, niti se o tome vodi računa.

Poneka slika porodice sa više dece, spomene se njihova ljubav prema Hristu, sreća i radost i kraj priče. Imamo ukupno 20 porodica koje su spomenute u tom kontekstu, bez ikakvih informacija kako žive, mogu li kraj sa krajem, imaju li ta deca osnovne potrebe, srećna li su, kako ih okruženje prihvata i kakvo je psihofizičko stanje tih roditelja kad dodje recimo 15 dan u mesecu i treba progurati još narednih 15 a novaca nedostaje.

Vrlo mučna situacija iako kanonski opravdana. A da li ti kanoni jesu ustvari doneseni kao upozorenje za put u pakao ili za pomoć svakom novorodjenom detetu ne bi sada znao reći a voleo bi da su doneseni ustvari za Život sa malo manje zlatnih Hramova a više zlatne dece koja bi se radovala drvenim Hramovima a imala i hranu i garderobu i knjige za svoju veronauku.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 434
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Добро, не морате баш да нам цртате неке ствари.:blush:

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Vrlo je teško slušati Crkvene velikodostojnike koji kažu ( a naravno da moraju to reći) da je čedomorstvo ubistvo a da pri tom u Crkvenoj zajednici ne postoji nijedan jedini program za zaštitu višedetnih porodica, niti se o tome vodi računa.

....zaštita i pomoć porodica koji imaju decu sa posebnim potrebama.

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Natasa. 

Мислила сам на генетскее аномалије које проузрокују тешка обољења детета.

Данас, жене обично ураде анализе да сазнају да ли је дете здраво.

Ако анализе покажу да ће дете бити болесно, онда ураде абортус.

 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Драгана Милошевић рече

@Natasa. 

Мислила сам на генетскее аномалије које проузрокују тешка обољења детета.

Данас, жене обично ураде анализе да сазнају да ли је дете здраво.

Ако анализе покажу да ће дете бити болесно, онда ураде абортус.

 

To je jako teška odluka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Данче* рече

....zaštita i pomoć porodica koji imaju decu sa posebnim potrebama.

Da naravno Danče i sve ostalo boli poprilično.....

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам, али и током тих анализа може да поткраде грешка.

А код нас су доктори увек у праву.:ani_biggrin:

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Драгана Милошевић рече

Знам, али и током тих анализа може да поткраде грешка.

А код нас су доктори увек у праву.:ani_biggrin:

Može, ali tu ne treba čeprkati. Štagod da odluče-nije im lako i tu stvarno ne bih zalazila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Može, ali tu ne treba čeprkati. Štagod da odluče-nije im lako i tu stvarno ne bih zalazila.

I još ako odeš kod nekog monaha u manastir da pitaš za savet, možeš da očekuješ nekoliko godina van sebe.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

I još ako odeš kod nekog monaha u manastir da pitaš za savet, možeš da očekuješ nekoliko godina van sebe.

Kako to misliš?

Nikad ne bih pitala monaha za savet...jedino ako ocenim da može nešto pametno da kaže, mada i tad tesko. Nema meni monah šta da kaže, potpuno su nam različiti putevi i iskušenja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

I još ako odeš kod nekog monaha u manastir da pitaš za savet, možeš da očekuješ nekoliko godina van sebe.

...ма није само код монаха, има и појединих теолога, али исход је исти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Kako to misliš?

Potpuno ti pomute pamet, nema nikakvog realnog sagledavanja sa ljubavlju i situacijom u kojoj se porodica nalazi, pa medicinska dokumentacija, šta je za a šta protiv, pa racijo protiv kazne Božje koja i ne postoji u određenim situacijama itd...

Sam abortus je veliki stres i teret i zaista ga ne treba opterećivati raznim dopunskim duhovnim tegovima tipa fašizam i ostale više nego nepotrebne lične apokalipse.

Takođe je potpuno pogrešno govoriti da su žene te koje čine čedomorstvo, kad pravoslavlje upravo govori da je to podjednak greh i muškarca i žene, te tako treba i u duhovnom razgovoru uključiti oba roditelja i oba roditelja treba da podnesu i podele podjednak stres, što će ih verovatno učvrstiti u tim situacijama i u narednim učiniti jačim, možda i odgovornijim i samostalnijim u odnosu sa Bogom.

Sveštenik je tu da uputi a ne da čačka po porodici, porodica je ta koja treba da podnese i napravi odnos sa Bogom u zavisnosti od situacije u kojoj se nalazi.

Izbegavati monahe u širokom luku u svemu što je vezano za porodicu a episkopi bi trebalo da o osetljivim temama pričaju osetljivo a ne sa kalašnjikovim u ruci.

 

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Potpuno ti pomute pamet, nema nikakvog realnog sagledavanja sa ljubavlju i situacijom u kojoj se porodica nalazi, pa medicinska dokumentacija, šta je za a šta protiv, pa racijo protiv kazne Božje koja i ne postoji u određenim situacijama itd...

Sam abortus je veliki stres i teret i zaista ga ne treba opterećivati raznim dopunskim duhovnim tegovima tipa fašizam i ostale više nego nepotrebne lične apokalipse.

Takođe je potpuno pogrešno govoriti da su žene te koje čine čedomorstvo, kad pravoslavlje upravo govori da je to podjednak greh i muškarca i žene, te tako treba i u duhovnom razgovoru uključiti oba roditelja i oba roditelja treba da podnesu i podele podjednak stres, što će ih verovatno učvrstiti u tim situacijama i u narednim učiniti jačim, možda i odgovornijim i samostalnijim u odnosu sa Bogom.

Sveštenik je tu da uputi a ne da čačka po porodici, porodica je ta koja treba da podnese i napravi odnos sa Bogom u zavisnosti od situacije u kojoj se nalazi.

Izbegavati monahe u širokom luku u svemu što je vezano za porodicu a episkopi bi trebalo da o osetljivim temama pričaju osetljivo a ne sa kalašnjikovim u ruci.

 

 

I couldn't agree more, pogotovo sa poslednjim pasusom. Kakav monah u porodičnim odnosima- on ima svoj put, svoja iskušenja specifična za taj put, nemamo veze jedni sa drugima. Monah u porodičnim odnosima-idi begaj 7896634.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Православни Србин рече

Мислим да је поента

Нисам говорила о поенти (мада мислим да сам је сконтала, иако сматрам да, и да се свесно, својски потрудио да је омаши - не би успео баш оволико), него о поређењу непоредивог.

  • Волим 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...