Jump to content

ODRŽAN PRVI SABOR SRPSKE DESNICE! Pozdravljena inicijativa Aleksandra Vučića o dijalogu po pitanju statusa KiM!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Џуманџи рече

Не знам за друге, мени је критеријум степен изолације (у сваком смислу те речи) за који се залажу. Десничари су, по мени, 1389, Наши, Наионални строј, Образ, Дсс, Двери, Заветници и Радикали.

Сви побројани су обични демагози (Сем Образа и Националног строја). А и сви други који нису овде су обични демагози. У Србији нема никакве идеологије, јер нема ни визије о будућности. Што рече Ћирило малопре, нема ни консензуса око тога где смо, шта смо и где идемо, тако да је свака прича о левици и десници без тога излишна.

Да се само оградим: овде причам о политиколошким (више теоретским) поделама, не о томе како је неко перципиран у јавности.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 67
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

пре 2 минута, RYLAH рече

од Мирољуба до Димитријевића, кога нису позивали на своје трибине и чију су подршку здушно и демагошки прихватали.

Pa njih je i Crkva zvala na tribine.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

Nisi deo srpske nacije ako nemaš državljanstvo republike Srbije ali si deo srpskog naroda,dakle jesi Srbin.

 

Нек ти буде само што си имплицитно указао на разлику Србина и Србијанца, а то ми је некако гушт :ani_biggrin:

Само што јесмо и фактички дио српске нације. Република Српска је фактички продужетак Србије, да сад не набрајам у свему већ. Просто се толико наслаљамо на Србију, од образовања до законодавства, са једне стране а са друге стране Србија нас третира фактички скоро па исто као своје грађане. Ја био 3 године на буџету, а без држављанства нпр.

Није нам тако једноставна слика ипак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ћириличар рече

Нек ти буде само што си имплицитно указао на разлику Србина и Србијанца, а то ми је некако гушт :ani_biggrin:

Само што јесмо и фактички дио српске нације. Република Српска је фактички продужетак Србије, да сад не набрајам у свему већ. Просто се толико наслаљамо на Србију, од образовања до законодавства, са једне стране а са друге стране Србија нас третира фактички скоро па исто као своје грађане. Ја био 3 године на буџету, а без држављанства нпр.

Није нам тако једноставна слика ипак.

Bićemo jedno jopet.;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

Није Црква, али јесу одређени ликови у Цркви. Док нису проваљени.

Pa na istu foru onda možeš da kažeš nije DSS puštala teroriste nego pojedinci iz DSS-a.Politički program DSS pa i Dveri je desničarski i ekonomski i politički,sad što to nije sprovođeno od strane DSS-a do kraja je već neka druga priča.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Pa na istu foru onda možeš da kažeš nije DSS puštala teroriste nego pojedinci iz DSS-a.

Тачније, председник, оснивач и полубог Коштуница. И то му је био први председнички указ кад је постао предсендик СРЈ. И са њим и сви остали функционери ДСС, а чланство аплаудирало све време. Поред многих других катастрофалних одлука које су нас гурнуле у амбис.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ћириличар рече

Већ јесмо :D

Mora to tešnje da bude,da napravimo SSZ(Sjedinjenje Srpske Zemlje).Srbija,RS,CG,kad oteraju ono govedo Mila,i KiM kad ga ,,oslobodimo,, od šiptarskih trgovaca droge i ljuckim organima.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Nije tačno, program im je skoro potpuno levičarski, socijalistički.

Za tebe je i samo postojanje države ,,levičarstvo,, a to veze s mozgom nema.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

Mora to tešnje da bude,da napravimo SSZ(Sjedinjenje Srpske Zemlje).Srbija,RS,CG,kad oteraju ono govedo Mila,i KiM kad ga ,,oslobodimo,, od šiptarskih trgovaca droge i ljuckim organima.

Кад то спомену, ако не знаш за овога изгуглај га мало - Осман Ђикић.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Za tebe je i samo postojanje države ,,levičarstvo,, a to veze s mozgom nema.

Nije tako, država mora da postoji, nažalost (ali mora i da se ograniči)... Ako misliš da ne mora da postoji uopšte, to je anarhizam.

A oni bi joj dali velike moći i ovlašćenja i generalno se zalažu za kolektivističku filozofiju društva i socijalizam, sve to je levičarski.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Православни Србин рече

АВ и СНС нису никаква десница, већ популистичка странка која сарађује са сваким зарад власти. Значи, они немају идеологију, само им је власт битна. У почетку можда јесте била замишљена као једна десна умерена национал-конзервативна партија, али су се врло брзо претворили у популисте.

Што се тиче овог ,,Сабора деснице", јасно је да су то режимски пајаци и са истинском десницом никакве везе немају.

Ко бре данас уопште има идеологију?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...