Jump to content

Papin najvažniji suradnik: Bez Srpske pravoslavne crkve ništa od kanonizacije Alojzija Stepinca

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, mario beloti рече

Нико није наиван него се ради о тешком безобразлуку да се зликовац Степинац предатваља као позитивна личност и да се уопчте међу Србима поставља то питање које је сумануто. Владика Иринеј бачки је лепо рекао да се поштени католици сами стиде Степинца а тек идеје да је свет jooojи зато и имамо да се сада пребацује на Србе да они као одлучују, а у ствари сами католици знају кава је то битанга била.

Ово ко да ти је та Брижит Бардо са аватара саставила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.9.2020. at 23:25, Дејан рече

Nisam siguran, mislim da sam negde čitao da je Stepinac rekao sv. Savi da se skloni jer će ga ustaše ubiti.

Ma ok ja sam bio jasan ko sam i sta sam ne pada mi na pamet da bilo šta objašnjavam pročitao sam 4 reči njegovog teksta ovlaš i tu prestao, ide na ignore nema šanse da se time opterećujem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Тражитељ рече

Ово ко да ти је та Брижит Бардо са аватара саставила.

бб је за тебе православна. А сигурно се стресе на идеју Ујкица да је степинац свет и да припадају истој Цркви, на зови Цркви

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја овде видим један проблем: Католици перу руке и пребацују одговорност на СПЦ. Шта мислите, ка коме ће бити усмерен бес оних који подржавају Степинца: ка Катличкој цркви, јер га неће прогласити свецем, или ка СПЦ (и Србе), јер Католичка црква каже да то зависи само од СПЦ?
Рекао бих да се овде додатно распирује мржња.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.9.2020. at 23:14, Вилер Текс рече

Не знам за бугарског патријарха а да ли ти верујеш у то да Степинац не зна да часне сестре муче Светог Доситеја Загребачког и да усташе одводе Светог Саву Горњокарловачког у смрт? 

Budi siguran da je Stepinac po tom pitanju ispravan.

Ne bi bio proglašen blaženim da je takvo što radio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, kopitar рече

Budi siguran da je Stepinac po tom pitanju ispravan.

Ne bi bio proglašen blaženim da je takvo što radio.

Ne bi, ali se dešava nešto nelogično, pa se dolazi do zaključka da se pegla istorija preko Stepinca. Kult Stepinca je opstao i raširio se najviše zahvaljujući ustaškoj emigraciji, mrze Srbe i Jevreje a forsiraju Stepinca koji ih je spašavao ili " spašavao".Narod koji je dva puta u jednom veku pao u patološki nacionalizam i nacizam forsira svog blaženika. Oko Stepinca je bukvalno sve kontroverzno.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Дејан рече

Ne bi, ali se dešava nešto nelogično, pa se dolazi do zaključka da se pegla istorija preko Stepinca. Kult Stepinca je opstao i raširio se najviše zahvaljujući ustaškoj emigraciji, mrze Srbe i Jevreje a forsiraju Stepinca koji ih je spašavao ili " spašavao".Narod koji je dva puta u jednom veku pao u patološki nacionalizam i nacizam forsira svog blaženika. Oko Stepinca je bukvalno sve kontroverzno.

 

Ustaše se hvataju za sve što ima predznak nacionalnog, što ne znači nužno da je to nacionalno uvjek zlo.

Ako se četnici pozivaju na Velimirovića da li je po po tom pravilu on onda loš.

I na Krista su se pozivali ustaše i četnici u svojim iskrivljenim umovima. Da li je Krist onda loš.

Nešto ne štima u toj logici.

Normalno da će i jedni i drugi nacional fašisti koristiti neke svete ličnosti iz naroda ili Crkve da se lakše nametnu narodu jer evo mi smo za blaženog Stepinca a ovi drugi će reći evo mi smo za Svetog Savu i Velimirovića zar ne vidite kako smo dobri.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Ustaše se hvataju za sve što ima predznak nacionalnog, što ne znači nužno da je to nacionalno uvjek zlo.

Ako se četnici pozivaju na Velimirovića da li je po po tom pravilu on onda loš.

I na Krista su se pozivali ustaše i četnici u svojim iskrivljenim umovima. Da li je Krist onda loš.

Nešto ne štima u toj logici.

Normalno da će i jedni i drugi nacional fašisti koristiti neke svete ličnosti iz naroda ili Crkve da se lakše nametnu narodu jer evo mi smo za blaženog Stepinca a ovi drugi će reći evo mi smo za Svetog Savu i Velimirovića zar ne vidite kako smo dobri.

Zlo ima 1000 lica i djeca su ovoga svijeta po snalažljivosti i organizaciji bolja od djece svjetla.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, kopitar рече

Budi siguran da je Stepinac po tom pitanju ispravan.

Ne bi bio proglašen blaženim da je takvo što radio.

Не зна Степинац шта часне сестре раде Светом Доситеју у сред Загреба?

Молим те не третирај ме као телетабиса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Не зна Степинац шта часне сестре раде Светом Доситеју у сред Загреба?

Молим те не третирај ме као телетабиса.

Jel to provjerena činjenica?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Тражитељ рече

Не "лепо фино и безбедно", него је просто чињеница да су сви загребачки Јевреји побијени или депортовани у логоре, а сви Срби нису. То не значи да су живели лепо фино и безбедно, него да су рат провели живећи радећи у Загребу. Не сви. Значи да поновим да око тога не буде неспоразума: у Загребу је живео огроман број Срба. То је просто чињеница.

И данас их, бар је до недавно тако било, има око 20.000. Сад је можда и пало за коју хиљаду.

Не ради се о томе. Ја сам убеђен да су хрватски комунисти смишљено и са планом преувеличавали усташке злочине на тај начин што су додавали бесмислице, а све са циљем да се за 50-70 година све прикаже као "српска лаж". Са једне стране је Титова власт саботирала било какво научно истраживање о размерама геноцида у НДХ, а са друге стране, тобож "бринући" о Србима, преко популарне културе убацивала бесмислице, од чувеног "србосјека", до тезе да иза свега стоји Ватикан. Последице тога видимо и данас, ми и даље не умемо да идентификујемо непријатеља у НДХ и да кажемо шта је тај непријатељ урадио, а тема је толико осетљива да се на најмање неслагање сами између себе побијемо (не мислим овде на моју и твоју дискусију него генерално). А посебну улогу имају, и ту не знам које квалификативе за њих да употребим, наши српски квази-стручњаци који на томе граде каријеру и зарађују новац. Не знам да ли је Србољуб Живановић, да се сад не огрешим о човека по том питању, али наши публицисти који се представљају као "историчари", пишу да је Степинац био лично у Јасеновцу, зграбио неко дете за ногу и лично га треснуо о зид и убио. Ми смо, због тога што нам је то осетљива тачка, склони да то веома емотивно схватимо до беса који кида изнутра, а да се ни за тренутак не запитамо да ли је то истина јер не можемо да појмимо да неки Србин о оваквим темама може да лаже само да би продао књигу.

Срби данас у Загребу не смеју да кажу да су Срби. Боје се да дођу цркву. Многи своју децу крсте као римокатолике. Живе бре у страху.

Е сад замисли како је било 1941. 

Не слажем се са твојим предпоставкама уопште. Што се тиче Србољуба Живановића, њему су комунисти забранили даље истраживање Јасеновца, човек је емигрирао у Лондон. Тако да твоја теорија не стоји.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kopitar рече

Jel to provjerena činjenica?

Зашто сумњаш у то? Знаш ли да часне сестре долазе на Томсонова предавања? 

Човече ви болујете од усташије и амнезије.

Тешко болестан премештен је у болницу Милосрдних сестара. Уместо лечења "милосрдне сестре" свирепо су га мучиле и понижавале. Од њих је свакодневно мучен и злостављан, тако да му је сва брада била почупана. По сведочењу Божидара Церовског, шефа усташке полиције у Загребу, "Митрополит је био тако страшно измрцварен да је једва жив утрпан у воз за Београд". У Земуну из теретног вагона болесног митрополита преузимају Немачке окупационе власти и спроводе га у Београд. Неколико месеци после тога умро је у манастиру Ваведење у Београду 13. јануара 1945 године, од тешких последица злостављања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Срби данас у Загребу не смеју да кажу да су Срби. Боје се да дођу цркву. Многи своју децу крсте као римокатолике. Живе бре у страху.

Е сад замисли како је било 1941. 

Не слажем се са твојим предпоставкама уопште. Што се тиче Србољуба Живановића, њему су комунисти за бранили даље истраћивање Јасеновца, човек је емигрирао у Лондон. Тако да твоја теорија не стоји.

Daj neke dokaze za to što pričaš?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kopitar рече

Daj neke dokaze za to što pričaš?

Ја боље од тебе нисам ни очекивао. Немам очекивања никаквих од усташа и њихових дементних адвоката.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, SrbinKatolik рече

Ma ok ja sam bio jasan ko sam i sta sam ne pada mi na pamet da bilo šta objašnjavam pročitao sam 4 reči njegovog teksta ovlaš i tu prestao, ide na ignore nema šanse da se time opterećujem.

Најлакше је тако. Апоголија Степинца и констатације да смо били католици не би се десио Јасеновац а онда када добијеш мало жешћи одговор, игнор, интелектуална висина и сличне ствари. Свакако твој избор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...