Jump to content

"Скандал" са преносом сексуалних сцена на отварању 51. Битефа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, cloudking рече

Ne lupaj gluposti, niko nikad nije nikome servirao sta treba da misli... poenta je da  o predstavi sam doneses misljenje na osnovu onog sto si video i kako si je doziveo, a za to ipak treba da je odgledas. Ako neces da gledas, nista strasno... samo nemoj posle da se cudis ( i ti a i ostali "kriticari") kad vas ljudi nazivaju zatucanim analfabetama... ne zato sto ne razumete predstavu vec zato sto donosite sudove na osnovu misljenja koje izlovacite iz guzice, sto je proces koji se cesto srce pred seljackim zadrugama...

Noop.

Jasno je da svaka predstava nosi neku poruku. Samo je pitanje sta je neki gledalac , kome se putem javnog prikaza na TV prikazivala 24h predstava, mogao da shvati. To je glavno pitanje.

Znaci, sednes u fotelju i gledas 24h sata.

Ko ce odgledati predstavu u cugu ? Ko ce shvatiti predstavu ? Obican covek koji sljaka u nekoj fabrici ? Mladic koji radi u firmi ? Dete koje uci skolu ? Stariji ljudi koji igraju sah i setaju pored reke ? Uposlene domacice, zene koje rade i posle imaju obaveze sa decom ? Politicari, direktori, sportisti, muzicari ? Ko ?

Svi ce oni shvatiti poruku ove predstave ? ;)

Svi ce oni, razumeti alegoriju, razumeti grcku tragediju i mitove ? Svi ce razumeti cemu opskurna golotinja na sceni ?

Totalno nerealno i neobjektivno razmisljanje. 

Zato , specijalne predstave, za ljude koje interesuje takve stvari..... Pa, neka razbijaju glavu,( :laie_14:),  koja je poenta predstave. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 331
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 6 часа, Neša_ рече

Ma daj molim te. I pošto "ne znaju o čemu se radi", jer ne vide ono što "bi trebalo" da vide, neka misle onako kako im servira neko ko "zna o čemu se radi".

Samo je tebi neko nesto u glavi odservirao pa zato imas takvo razmisljanje kao i ono da su sve zene samo usmjerene ka materijalnom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bokisd рече

Noop.

Jasno je da svaka predstava nosi neku poruku. Samo je pitanje sta je neki gledalac , kome se putem javnog prikaza na TV prikazivala 24h predstava, mogao da shvati. To je glavno pitanje.

Znaci, sednes u fotelju i gledas 24h sata.

Ko ce odgledati predstavu u cugu ? Ko ce shvatiti predstavu ? Obican covek koji sljaka u nekoj fabrici ? Mladic koji radi u firmi ? Dete koje uci skolu ? Stariji ljudi koji igraju sah i setaju pored reke ? Uposlene domacice, zene koje rade i posle imaju obaveze sa decom ? Politicari, direktori, sportisti, muzicari ? Ko ?

Svi ce oni shvatiti poruku ove predstave ? ;)

Svi ce oni, razumeti alegoriju, razumeti grcku tragediju i mitove ? Svi ce razumeti cemu opskurna golotinja na sceni ?

Totalno nerealno i neobjektivno razmisljanje. 

Zato , specijalne predstave, za ljude koje interesuje takve stvari..... Pa, neka razbijaju glavu,( :laie_14:),  koja je poenta predstave. 

Ovolki si post napisao a bas nista nisi reko.

Sto se predstave tice, ko shvati shvatio je. Niko te ne tera da shvatas na silu niti te osudjuje ako ne shvatas. Vec sam pisao o tom vasem iracionalnom strahu da ce neko da vas dozivi kao neznalicama zato sto ne razumete umetnost... nece... dozivece vas neznalicama zato sto lupate gluposti o kojima nista ne znate i donosite sudove na osnovu misljenja izvucenog iz gujsce. TADA pokazujete kolike ste neprosvecene neznalice, a ne kad ne shvatate neku tamo pozorisnu predstavu koja mozda uopste i nije toliko dobra sama po sebi...

Potreba da se pljune sve ono sto se ne razume je potreba neinteligentnih iskompleksiranih ljudi. Upamtite to.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, cloudking рече

Ovolki si post napisao a bas nista nisi reko.

Sto se predstave tice, ko shvati shvatio je. Niko te ne tera da shvatas na silu niti te osudjuje ako ne shvatas. Vec sam pisao o tom vasem iracionalnom strahu da ce neko da vas dozivi kao neznalicama zato sto ne razumete umetnost... nece... dozivece vas neznalicama zato sto lupate gluposti o kojima nista ne znate i donosite sudove na osnovu misljenja izvucenog iz gujsce. TADA pokazujete kolike ste neprosvecene neznalice, a ne kad ne shvatate neku tamo pozorisnu predstavu koja mozda uopste i nije toliko dobra sama po sebi...

Potreba da se pljune sve ono sto se ne razume je potreba neinteligentnih iskompleksiranih ljudi. Upamtite to.

Eh, sad, pomalo zamenjujes teze.

Citali smo naknadno, ( i od autora predstave , i od raznih drugih tumaca predstave ),  sta moze da znaci i sta je neka pouka predstave. Znamo ponesto, nismo bas totalno neinformisani. 

Pricamo o problemu, kako moze neko prosecne informisanosti i opsteg znanja, saznati i shvatiti poruku predstave. Pa, ako nas imenujes kao neznalicama i neprosvecenima i ako lupamo gluposti  ( a, pricamo o ovoj stvari vec mesec dana i u prici smo ) ,....onda, ove prosecne gledaoce i pratioce ove predstave, stavljas u isti kos. I,  jos i u goru situaciju. Takvi su , onda, po tebi, totalni duduci. Jer, mi na forumu, ipak, bar, imamo vise informacija o samoj predstavi i interesujemo se za ovo pitanje. 

I, onda, gde je , opet, ....ko moze svojim prosecnim znanjem i intelektualnim sposobnostima razumeti i jasno videti poruku predstave ? Kome je onda ona namenjena , kada i sam autor mora naknadno da tumaci svoje delo ? I, kako onda, sta znaci golotinja za nas 'prosecne' ?

Jednostavno, predstava nije za 'prosecne', nego za 'specijalne' ljude. Pa, neka se i tako i tretira i neka se prikazuje samo onima koji imaju preferencu ka' takvim stvarima. Zasto je tako tesko prihvatiti ovu prostu i ociglednu realnost ? :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Neša_ рече

Možda bi po tebi trebalo da se iz svakog ljudskog bića izbriše i poslednji tračak morala i svesti o moralnim načelima, da bi postali "otvorenog uma"

Ako je za tebe "otvaranje uma" nesto sto podrazumeva brisanje nekakvog "morala" onda  o umetnosti znas mnogo manje nego kad sam te stavio medj neznalice.

пре 1 сат, Neša_ рече

za pokorno prihvatanje nečijih bolesnih kreacija, nastranosti, egzibicionizma, koje nam plasira kao umetnost.

Vama konstantno neko nesto "plasira" i stalno neko pokuava da vas "preobrati"... mnogo ste sebi dali na vaznosti a covek bi pomislio da bi vas vera oslobodila tog tolikog egozima... prihvati cinjenicu- nebitan si. i ti i svi vi koji mislite da vam neko "radi o glavi", nikoga ne znaimate, niko nema nikakav plan za vase unistenje. Zao mi je, znam da nije lako cuti istinu da ste potpuno bezbedni i da vas niko ne proganja ali tako je. Osecaj beznacajnosti se najlaske leci izmsiljanjem neprijatelja, jer cim postoji neko ko sistematski radi na tvojoj nesreci, to onda sasvim sigurno znaci da si nesto kao bitan... a nisi jbg.

Sto se tice plasiranja umetnosti... Nas kulturno umetnicki zivot je prilicno raznovrstan i moze da se uporedi sa supermarketom. Za svakoga ima po nesto. Oces hleb? Kupis hleb. Oces makarone? Kupips makarone... a vi ste neka zamajena ekipica koja stoji pored gumenih bombona  i dere se da ih citav supermarket cuje  o tome kako ce gumene bombonice da osvoje celu radnju i kako ce svi proizvodi da se pretvore u gumene bombone ako se nesto ne preduzme pod hitno, a sve to samo zato sto  ne kapirate kako se otvara ambalaza... PoJenta je da ostavis gumene bombone ljudima koji ih vole i umeju da ih otvore, a tebi ako se bas toliko ne svidjaju idi brate jedi sta drugo oces... sto sad svi moramo da mrzimo gumene bombone samo zato sto ti ne umes da ih otvoris?

Ja taj nivo egozima ne mogu ni da spoznam a kamoli da ga razumem, majke mi....

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Citali smo naknadno, ( i od autora predstave , i od raznih drugih tumaca predstave ),  sta moze da znaci i sta je neka pouka predstave. Znamo ponesto, nismo bas totalno neinformisani.

Ne. Ne znas. Ne poznajes knjigu samo zarto sto si procitao recenziju zar ne? Tek kad pogledas predstavu mozes da kazes da znas o cemu se radi, ali i tada moes da ne znas koja je pouka... Tako da nije to tako jednostavno

1 hour ago, Bokisd рече

Pricamo o problemu, kako moze neko prosecne informisanosti i opsteg znanja, saznati i shvatiti poruku predstave.

Aman, sto MORA da shvati? Vi bas pogresno kapirate umetnost, ali ono, iz korena. Niko ne MORA nista da shvati. KO shvati, shvatio je, ko ne shvati nije shvatio... velika stvar.

Postoje predstave koje se prave s namerom da ih svi shvate... takve predstave su omiljene kod naroda a predstavlju suprotnost umetnosti koju nazivamo sundom. Prozivod bez ikakvog kvaliteta koji se umiljava gledaocu. Naviknuti na taj koncpet, ljudi isto to ocekuju i od prave umetnsoti a sve smao zbog cistog neznanja  i neinformisanosti... jbg, ne moze da se ukus gradi na kursadzijama...

1 hour ago, Bokisd рече

I, onda, gde je , opet, ....ko moze svojim prosecnim znanjem i intelektualnim sposobnostima razumeti i jasno videti poruku predstave ? Kome je onda ona namenjena , kada i sam autor mora naknadno da tumaci svoje delo ? I, kako onda, sta znaci golotinja za nas 'prosecne' ?

Sta koga briga sta znaci golotinja za "prosecne"? Mene licno boli uvo sta moja dela znace bilo za koga, i za prosecne  i za natprosecne... Kom se svidja nek gleda kom se ne svidja nek produzi dalje. Ko je ziantrigiran nek kritikuje.

1 hour ago, Bokisd рече

Jednostavno, predstava nije za 'prosecne', nego za 'specijalne' ljude. Pa, neka se i tako i tretira i neka se prikazuje samo onima koji imaju preferencu ka' takvim stvarima. Zasto je tako tesko prihvatiti ovu prostu i ociglednu realnost ? 

Igrana je u pozoristu u koje vi kriticari niste usli tri put u zivotu a i ako jeste sad niste morali dakupujete kartu (sto realno niste ni uradili)

Emitovana je na kanalu koji niko od vas kriticiara ne samo da ne gleda nego i ne zna da postoji jer je namenjen umtnickih sladokuscima

Sta dakle oces? Zar je tako tesko prihvatiti realnost da predstava nikom nije nametnuta  i da je pljujete samo zato sto se plasite cinjenice da niste u stanju da je razumete, nesvesni da je to ionako nemoguce jer je niste ni pogledali...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, cloudking рече

Ne. Ne znas. Ne poznajes knjigu samo zarto sto si procitao recenziju zar ne? Tek kad pogledas predstavu mozes da kazes da znas o cemu se radi, ali i tada moes da ne znas koja je pouka... Tako da nije to tako jednostavno

Pa, opet , koja je onda svrha prikazivanja predstave javno putem TV ? Koja ? ;)

Gledaju je siroke mase razlicitog obrazovanja i opsteg znanja. Kako shvatatiti pouku, recimo,  preko eksplicitivne golotinje ? Razumes ? Moras da  imas neko predznanje. Kako , ako ne poznajemo knjigu ? Ali, i svi drugi prosecni gledaoci ne poznahu tematiku i knjigu . I, jos se ubacuje u pricu,  ta' golotinja u nekom nadrealnom smislu , kao trebamo prepoznati metaforu. Kako je prepoznati, ako ne poznajemo tu' knjigu i celu pricu ? Znaci moramo imati i neko predznanje, za neko razumevanje predstave i pouke. Ili, mozda, predstava ima  neke druge , skrivene poruke ?

Pa, takva postavka stvari nije za siroke mase. Jednostavno, nije. Verovatno ne bi ni bilo nekih problema i ovolikih rasprava , da nije emitovana na TV. Gleda ko hoce i koga interesuje u pozoristu.

пре 51 минута, cloudking рече

Aman, sto MORA da shvati? Vi bas pogresno kapirate umetnost, ali ono, iz korena. Niko ne MORA nista da shvati. KO shvati, shvatio je, ko ne shvati nije shvatio... velika stvar.

Postoje predstave koje se prave s namerom da ih svi shvate... takve predstave su omiljene kod naroda a predstavlju suprotnost umetnosti koju nazivamo sundom. Prozivod bez ikakvog kvaliteta koji se umiljava gledaocu. Naviknuti na taj koncpet, ljudi isto to ocekuju i od prave umetnsoti a sve smao zbog cistog neznanja  i neinformisanosti... jbg, ne moze da se ukus gradi na kursadzijama...

Onda, zasto telesna golotinja i eksplicitne scene  ? Kada ima neku metaforu , kako, onda,...golotinja,   moze i ne mora da se shvati ? :scratch_head: Onda, to postaje pornografija u svakom smislu. 

Opet, vrlo je jednostavno. Umetnost za 'prosecne' i umetnost za 'specificne' ukuse ljudi. Pa, onda,  svako ko' se oceca specifican neka gleda i neka razume takvu umetnost.

пре 51 минута, cloudking рече

Sta koga briga sta znaci golotinja za "prosecne"? Mene licno boli uvo sta moja dela znace bilo za koga, i za prosecne  i za natprosecne... Kom se svidja nek gleda kom se ne svidja nek produzi dalje. Ko je ziantrigiran nek kritikuje.

Moze, to je upravo ovo sto i potenciram.

Specificno, za 'specificne', u okviru njihove grupacije i price. Svoje ideje za svoje.

пре 51 минута, cloudking рече

Igrana je u pozoristu u koje vi kriticari niste usli tri put u zivotu a i ako jeste sad niste morali dakupujete kartu (sto realno niste ni uradili)

Emitovana je na kanalu koji niko od vas kriticiara ne samo da ne gleda nego i ne zna da postoji jer je namenjen umtnickih sladokuscima

Sta dakle oces? Zar je tako tesko prihvatiti realnost da predstava nikom nije nametnuta  i da je pljujete samo zato sto se plasite cinjenice da niste u stanju da je razumete, nesvesni da je to ionako nemoguce jer je niste ni pogledali...

Pa, o tome i pricam Cloudking, nas 'prosecne' to ne interesuje. ne_shvata

To je za one koji su u tome, imaju interesovanja i neko vece znanje, pa, neka i kupuju karte i gledaju.

Ako je tako, svako sirenje ovakvih 'specificnih' ideja prosecnom gledaocu  putem TV,  i jeste nametanje i medijska manipulacija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Pa, o tome i pricam Cloudking, nas 'prosecne' to ne interesuje. ne_shvata

To je za one koji su u tome, imaju interesovanja i neko vece znanje, pa, neka i kupuju karte i gledaju.

Ako je tako, svako sirenje ovakvih 'specificnih' ideja prosecnom gledaocu  putem TV,  i jeste nametanje i medijska manipulacija.

ok. ili me trolujes  ili si jako jako glup covek. Biraj.

  • Збуњен 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

Ma, ne.

Odakle ti ovakva ideja ? To je samo implikacija na tvoju konkretnu recenicu....samo sam se nadovezao.

tri puta sam ti objasnio da je predtava emitovana na psebnom kanalu posvecenom KULTURI a ne na RTS1 a ti idalje vozis tu pricu o "nametnaju putem Tv-a"... sta drugo da pomislim osim da me debelo zajebavas, a nemam bas vremena za taj sport.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, cloudking рече

tri puta sam ti objasnio da je predtava emitovana na psebnom kanalu posvecenom KULTURI a ne na RTS1 a ti idalje vozis tu pricu o "nametnaju putem Tv-a"... sta drugo da pomislim osim da me debelo zajebavas, a nemam bas vremena za taj sport.

Ali, prica sa moje strane je, da je rec o 'posebnoj' predstavi koja nije bas za svakog prosecnog coveka. Treba malo nekog predznanja za razumevanje, pogotovo sto se nadovezuje na grcke tragedije ...i, pogotovo,  sto  postoje eksplicitne scene golotinje. Zbog toga je i neprimerena za javno prikazivanje na TV, cak i ako je umetnicki kanal u pitanju. (nemam ja zamerke na taj kanal, ponesto i pogledam ).

U tom smislu sam govorio. Nema trolovanja.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

i, pogotovo,  sto  postoje eksplioctne scene golotinje.

Pa nista, kad naidje scena sa sisom u kadru, hriscani neka zazmure i resen problem.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји граница а и мера. И уосталом сцена  није гинеколошка ординација. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, cloudking рече

Pa nista, kad naidje scena sa sisom u kadru, hriscani neka zazmure i resen problem.

Прво, човек нигде није помињао РТС1, друго, јуче помињеш ''раднике на мешалици'' у контексту да су глупи па испада да су сви радници по теби недовољно интелектуално информисани о некој научној теми (као па ти си ''попио'' сву памет овога света), треће, помињао си ''сељаке испред задруге'' у такође врло негативном контексту, четврто, ако се толико залажеш за представу у којој се глумци голи шетају и шта све још не раде, што ме и не занима, на сцени, и то се све преноси јавно на телевизији 24 часа, а притом не на програму који је скремблован и заштићен да деца не гледају, хипотетички се питам да ли би се ти стидео да неко теби драг игра у таквој врсти догађаја. Дечко, гледам шта си све писао на овој теми и какве све изразе користиш и како омаловажаваш друге чланове форума и могу ти рећи да си врло, блага је реч, некултуран, а само да знаш, радничка класа, иако није можда учила високе школе не мора да значи да мање зна од тебе. Велики је труд она уложила да из пепела подигне ову ратом напаћену земљу, док су је сељаци прехранили својим мукотрпним радом, што и данас чине да би ти и теби слични могли хлеба да купите. Извини, можда хлеб не једеш. Не занима ме какав је твој допринос, у твојој околини, али видим да својим коментарима нарушаваш углед овог сајта који би требало да послужи узвишенијој сврси него што је твоје бивствовање на истом. И да, видим да си ''убица верничког смирења'', само да знаш, ситан си ти за тако нешто. Бог помаже верницима, а ко помаже теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Плаво Небо рече

Прво, човек нигде није помињао РТС1, друго, јуче помињеш ''раднике на мешалици'' у контексту да су глупи па испада да су сви радници по теби недовољно интелектуално информисани о некој научној теми (као па ти си ''попио'' сву памет овога света), треће, помињао си ''сељаке испред задруге'' у такође врло негативном контексту, четврто, ако се толико залажеш за представу у којој се глумци голи шетају и шта све још не раде, што ме и не занима, на сцени, и то се све преноси јавно на телевизији 24 часа, а притом не на програму који је скремблован и заштићен да деца не гледају, хипотетички се питам да ли би се ти стидео да неко теби драг игра у таквој врсти догађаја. Дечко, гледам шта си све писао на овој теми и какве све изразе користиш и како омаловажаваш друге чланове форума и могу ти рећи да си врло, блага је реч, некултуран, а само да знаш, радничка класа, иако није можда учила високе школе не мора да значи да мање зна од тебе. Велики је труд она уложила да из пепела подигне ову ратом напаћену земљу, док су је сељаци прехранили својим мукотрпним радом, што и данас чине да би ти и теби слични могли хлеба да купите. Извини, можда хлеб не једеш. Не занима ме какав је твој допринос, у твојој околини, али видим да својим коментарима нарушаваш углед овог сајта који би требало да послужи узвишенијој сврси него што је твоје бивствовање на истом. И да, видим да си ''убица верничког смирења'', само да знаш, ситан си ти за тако нешто. Бог помаже верницима, а ко помаже теби.

Mi elita cemo opstati ali bas kao i vi malogradjani... treba neko i rudnik da kopa jbg :D:D:D 

 

Ps. Sta bi Isus reko da kojim slucajem stvarno postoji i da procita ovaj tvoj post? Jel bi mu bilo drago ili bi se stideo i zbog tebe osetio kao luzer? :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...