Jump to content

"Скандал" са преносом сексуалних сцена на отварању 51. Битефа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 часа, Bokisd рече

Ali, po hriscanstvu, postoji i slucaj , .... 'uzimati' zenu van braka jeste blud, sto je u kontekstu price, nesto slicno kao  'golotinja'.

U braku koji je castan i svet i blagosloven, uzimanje je dozvoljeno, jer se umiruju strasti i nastavlja ljudska rasa  putem razmnozavanja. Da ne pricamo, da brak i postelja nisu javna stvar , nego privatna i licna stvar svakog coveka ponaosob.

To je ta' neka 'obucenost'.

Nadam se samo da u tom "uzimanju" u braku,gde je sve blagosloveno,to "uzimanje" nije samo radi umirenja strasti i produženja vrste,nego je iz ljubavi i zarad ljubavi,a ljubavi nikada ne trebaju dodatni razlozi  njenog postojanja..Mislim da upravo "uzimanje" bez ljubavi je pornografija,čak i kada je u okviru braka.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 331
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 10 минута, Нифада рече

Nemoguće da nije jasno šta sam htela da kažem.Bilo je reči o privatnosti.Jedna je stvar lični život,a druga umetnost u smislu javnog predstavljanja.Smatram da ono što je lično ,intimno,nije za društvene mreže,a danas ljudi imaju potrebu da sve pokažu javnosti na uvid,a umetnost i ima tu ulogu,da svoj aspekt stavi na uvid jabnosti (umetničkoj),znači pitanje je kako se umetnost bavi nečim što je lično i intimno između muškarca i žene,ili mužai  žene.Imate primere gde su jedan od partnera snimao drugog mimo njegovog znanja i kačio po društvenim mrežama,što je stvar za sudsku procenu a ne umetničku.

Ne znam gde je problem.

Da se ne ponavljam, rekao sam sta sam imao, ne moze se,  bas sve sto pozelis postavljati na 'daskama koje zivot znace'. Neka odgovornost treba postojati, kao i u obicnom javnom zivotu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Нифада рече

Nadam se samo da u tom "uzimanju" u braku,gde je sve blagosloveno,to "uzimanje" nije samo radi umirenja strasti i produženja vrste,nego je iz ljubavi i zarad ljubavi,a ljubavi nikada ne trebaju dodatni razlozi  njenog postojanja..Mislim da upravo "uzimanje" bez ljubavi je pornografija,čak i kada je u okviru braka.

Eh, sad,.... drugi kontekst price je bio, nije bilo potrebe pominjati ljubav i zajednicu.

Naravno da je ljubav neophodna u braku. Dvoje je, kako se kaze, .... jedno telo i jedan duh i um. Sve sto rade, treba da rade u ljubavi i slozi i radi dobrobiti zajednice ( braka ). itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Ne znam gde je problem.

Da se ne ponavljam, rekao sam sta sam imao, ne moze se,  bas sve sto pozelis postavljati na 'daskama koje zivot znace'. Neka odgovornost treba postojati, kao i u obicnom javnom zivotu.

 

Ja inače mislim da pozorišne predstave ne bi trebalo prenositi na TV,pogotovo kao što je ova o kojoj diskutujemo.Ne drže svi pozorišni reditelji do nekih hrišćanskih normi i pogleda na svijet,niti sva pozorišna publika.No,svako ima pravo izbora na koju će pozorišnu predstavu otići,kao što i reditelj može da prestavi nešto što nije po našem ukusu.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Нифада рече

Ja inače mislim da pozorišne predstave ne bi trebalo prenositi na TV,pogotovo kao što je ova o kojoj diskutujemo.Ne drže svi pozorišni reditelji do nekih hrišćanskih normi i pogleda na svijet,niti sva pozorišna publika.No,svako ima pravo izbora na koju će pozorišnu predstavu otići,kao što i reditelj može da prestavi nešto što nije po našem ukusu.

Postoji i sloboda promene kanala... a narocito kad se radi o kanalu koji se bavi kulturom i umetnoscu za koji mnogi kriticari predstave nisu ni imali pojma da postoji...

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Нифада рече

Ja inače mislim da pozorišne predstave ne bi trebalo prenositi na TV,pogotovo kao što je ova o kojoj diskutujemo.Ne drže svi pozorišni reditelji do nekih hrišćanskih normi i pogleda na svijet,niti sva pozorišna publika.No,svako ima pravo izbora na koju će pozorišnu predstavu otići,kao što i reditelj može da prestavi nešto što nije po našem ukusu.

Ne drze ni svi gradjani Srbije do hriscanskih vrijednosti pa se na RTS-u prenose litije itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ronald рече

Ne drze ni svi gradjani Srbije do hriscanskih vrijednosti pa se na RTS-u prenose litije itd.

Litije RTS nikad nije prenosio ali jeste Liturgije ali mise pa i iz jevrejske sinagoge ili iz džamija bogosluženja...

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Litije RTS nikad nije prenosio ali jeste Liturgije ali mise pa i iz jevrejske sinagoge ili iz džamija bogosluženja...

A litije za spas Gracanice? Naravno prenosio je od drugih religija, niko to nije negirao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

A litije za spas Gracanice? Naravno prenosio je od drugih religija, niko to nije negirao.

To nije prenošeno uopšte čak je i vrlo mizerno izveštavano o tome.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

To nije prenošeno uopšte čak je i vrlo mizerno izveštavano o tome.

Cini mi se da sam ja vidjao prenos na RTS-u u najavama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Ronald рече

Ne drze ni svi gradjani Srbije do hriscanskih vrijednosti pa se na RTS-u prenose litije itd.

Ipak mislim da mnogo veći broj građana Srbije ide u crkvu nego u pozorište,možda je do repertoara  :)

  • Свиђа ми се 1

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

Postoji i sloboda promene kanala... a narocito kad se radi o kanalu koji se bavi kulturom i umetnoscu za koji mnogi kriticari predstave nisu ni imali pojma da postoji...

Da,naravno,uvek sem može promeniti kanal,samo što uglavnom svi praktikuju da neke sadržaje pomere za kasnije sate.

Mislim samo da su pozorišne predstave za pozorište,a ne tv bez obzira na tematiku.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Нифада рече

Ipak mislim da mnogo veći broj građana Srbije ide u crkvu nego u pozorište,možda je do repertoara  :)

Vrlo mali broj gradjana ide u Crkvu, liturgijskih hriscana ima malo s obzirom koliko ih se izjasnjava kao pravoslavci i koliko Crkava ima. Sa druge strane pozorista ima vrlo malo, tako da je jedina mogucnost za veliki broj gradjana da gledaju na TV-u.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...