Jump to content

Никодим (Богосављевић) објавио нову књигу "Против учења еп. Игнатија (Мидића)"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Хвала Александре.

Као и увек, од тебе детаљне информације. 

Владика Игњатије често зна да буде недоречен или непрецизан, или чак потпуно нејасан. Тако и ова изјава мени није јасна, на шта се тачно односи, иако у савременој медицини има доста тога што треба да се критикује, заиста. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 105
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 7 часа, Ivan Marković рече

Ovo, gospodo, da uramite i ponavljate svako veče pred spavanje. Mora da važi za svakoga. Kao što i svako mora da bude podložan kritici. Bilo Nikodim, ili Ignjatije, ili Isak Njutn, ili Miroljub Petrović, Aristotel, Ajnštajn... 

Изузев Аве Зорана! 12:smeha:

Ко неће да буде извређан и предат вечном огњу због јереси, нека суздржи руку од тастатуре! 12:smeha::))12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, александар живаљев рече

Рекли су: Православни начин живота као начин спасења света

 
IMG_1362.JPG
 
„Савремени свет је већ сам створио један зачарани круг из кога се све теже може извући. Еколошки проблеми, све мање извора енергије будући да су они прекомерно исцрпљивани и уништавани, појава безброј нових непознатих болести које су управо производ овакве научне медицине, све више угрожава- ју човека. Многи нагомилани друштвени проблеми међународног карактера, а који су и сами производ потрошачког светског система, озбиљно прете да дефинитивно униште свет. У оваквој стварности шта треба чинити да би се свет спасао? Одустајање од производње нових лекова је исто толико опасно колико и њихово настављање. Производња све нових технологија којом ће се ублажити еколошка криза, проузрокује нову. Да ли уопште, питамо се, има начина да свет изађе из кризе у коју је запао? Једино решење, чини се, лежи у промени самих темеља на којима је савремена цивилизација и створена. То свакако није лако; захтева другачије вредновање живота и света, тражи један другачији начин живота. А тај другачији начин живота, ма колико неуверљиво звучало, може да понуди једино Право- славље. Живот који ће у своме темељу имати Православну литургију. Стога, сва- ко враћање Православном предању, а то и није враћање, то је спасоносни ход напред, представља наду у спасење света.“
 
 
Њ. П. Еп. Игнатије (Мидић)

 

Опширније о реакцији председника Етичког комитета Српског лекарског друштва имаш у доњој теми. Етички комитет се сагласио да ова осуда научне медицине спада у његову надлежност, али је уважио и моју молбу да се кроз дијалог допусти епископу Игнатију да појасни своје становиште. На такав службени љубазни позив, од њега старијих редовних професора Универзитета, епископ Игнатије се није удостојио ни да одговори.

Kolko se meni čini vladika ovde implicitno kaže da  savremena farmakologija je zapravo i generator mnogih bolesti tj da se bolesti veštački prave da bi se prodavali lekovi.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Изузев Аве Зорана! 12:smeha:

Ко неће да буде извређан и предат вечном огњу због јереси, нека суздржи руку од тастатуре! 12:smeha::))12:smeha:

Avo ,kritika tebe je ravna huli na Duha Svetoga,a to se ne prašta ni u ovom ni u onom svetu.:smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Avo ,kritika tebe je ravna huli na Duha Svetoga,a to se ne prašta ni u ovom ni u onom svetu.:smeh1:

Постаде ти Кратос ученик! 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Avo ,kritika tebe je ravna huli na Duha Svetoga,a to se ne prašta ni u ovom ni u onom svetu.:smeh1:

Амин! Мудро збориш!

Чак се ни о. Сава није извукао од оптужби за јерес! :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Постаде ти Кратос ученик! 12:smeha:

Вратио се захваљујући Златоустом!:))) Каже ми Кратос: Ја сам мислио да си ти измислио тај текст од Зл, јер говори исто што и ти, али сам га после нашао на интернету! Аво, прими ме назад у твоје наручје!  

Нисам могао да будем тврдог срца на овакве речи!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Вратио се захваљујући Златоустом!:))) Каже ми Кратос: Ја сам мислио да си ти измислио тај текст од Зл, јер говори исто што и ти, али сам га после нашао на интернету! Аво, прими ме назад у твоје наручје!  

Нисам могао да будем тврдог срца на овакве речи!:))

Хаха!

Ма само се ви правдајте Аво. А сад се открива читава ова завера (од како читам ову тему све ми се отркива 12:smeha: нарочито звере), која се састоји у томе да је Кратос, у ствари, ваш тајни ученик, који овде спроводи мисију вашег супостата да би кроз дискусију с вама ширио ваше учење. 

:))  

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Вратио се захваљујући Златоустом!:))) Каже ми Кратос: Ја сам мислио да си ти измислио тај текст од Зл, јер говори исто што и ти, али сам га после нашао на интернету! Аво, прими ме назад у твоје наручје!  

Нисам могао да будем тврдог срца на овакве речи!:))

Samo u domenu Božije perspektive se slažem,tu sam se od samog starta složio,Njegova je eshatološka.

 

пре 1 минут, Vedran рече

Хаха!

Ма само се ви правдајте Аво. А сад се открива читава ова завера (од како читам ову тему све ми се отркива 12:smeha: нарочито звере), која се састоји у томе да је Кратос, у ствари, ваш тајни ученик, који овде спроводи мисију вашег супостата да би кроз дискусију с вама ширио ваше учење. 

:))  

12:smeha: 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vedran рече

Ма само се ви правдајте Аво. А сад се открива читава ова завера (од како читам ову тему све ми се отркива 12:smeha: нарочито звере), која се састоји у томе да је Кратос, у ствари, ваш тајни ученик, који овде спроводи мисију вашег супостата да би кроз дискусију с вама ширио ваше учење. :))  

Пише ми једна артемитка: Ја сам убеђена да ти и Амфилохије радите заједно, а да се као јавно кобајаги кољете! Схватила сам ја ту вашу прљаву игру! :)) И додаје: "E, a da nisi pop i jeretik, bas bi mogli i da se zezamo i pricamo o svemu....al ubi te ta jeres i prelest..."12:smeha:

Дакле, ниси први коме је теорија завере пала на памет!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

једна артемитка:

 

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Дакле, ниси први коме је теорија завере пала на памет!:))

Куку попе! Сарани ме живог! 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Vedran рече

Куку попе! Сарани ме живог! 12:smeha:

Немој да се бринеш, замолићу Амфилохија да ти одржи погребно слово!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 16 часа, Zoran Đurović рече

Брате, лик који као доказ за равну земљу износи: Када би земља била округла, Бог не би могао да види шта раде они одоздо јер је он одозго! Каква бре академска расправа са оваквим шабаном? Лик ладно пише како су папа Бенедикт и Франциско клали малу децу, жртвовали их сотони и пили им крв! - Да смо ми озбиљна црква одмах би га хоспитализовали.  

Дај молим те линк ка томе о чему говориш! Ја не могу да верујем да било ко то прича а камоли један доктор теологије.

Такође, веома је занимљиво да на књигама нема благослова еп. Милутина, иако га он у свему подржава и поставља га за исповедника свештенствâ. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Немој да се бринеш, замолићу Амфилохија да ти одржи погребно слово!:))

Ма има да устанем у сред опела да га питам у вези Римског Аве! Све ће ми испричати, све тајне, мреже, завере, ватиканске рачуне и папске везе. :))

Прошли пут ми је све испричао о овом Архимандриту, а да нисам ни устајао из гроба! Ма ни питао!

А замисли кад устанем и питам шта има све да ми каже. 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vedran рече

Ма има да устанем у сред опела да га питам у вези Римског Аве! Све ће ми испричати, све тајне, мреже, завере, ватиканске рачуне и папске везе. :))

Прошли пут ми је све испричао о овом Архимандриту, а да нисам ни устајао из гроба! Ма ни питао!

А замисли кад устанем и питам шта има све да ми каже. 12:smeha:

Најновији трач, истину да ти откријем (на страну кад сам чуо да ме је жена оставила и одвела децу): СПЦ је њега рашчинила али то не сме да се објави да не би испали скандали! 12:smeha::))12:smeha:

Замисли какав мозак мораш да имаш па да ти нешто овакво падне на памет? То је полусвет, шта друго да кажем...   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...