Jump to content

"Ako se Albanija i Kosovo ujedine, neka otcepe i jug Srbije. I DA SRBI BUDU ZAHVALNI ŠTO NE TRAŽIMO I NIŠ!"

Оцени ову тему


Guest

Да ли ће Албанци остварити свој циљ?  

14 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли ће Албанци остварити свој циљ?



Препоручена порука

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=22&nav_category=11&nav_id=1252897

Irinej: Nisam zabrinut, od "velike Albanije" nema ništa

Beograd -- Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej izjavio je, povodom izjava albanskih lidera, da o "velikoj Albaniji" mogu da maštaju, ali da od toga nema ništa.

IZVOR: TANJUG 
Foto: Tanjug
 
Foto: Tanjug

"Srbija treba da nađe sredstva da se na diplomatski način odupre svemu ovome", izjavio je patrijarh Irinej za "Kurir" i dodao da nije toliko zabrinut jer misli da su ovo "više želje nego pretnje".

"Izgleda mi to da Albanci žele da uz pomoć nekih naših bivših prijatelja ostvare te svoje želje. Neću da ih imenujem, ali vidim da hoće i do Niša. Malo im je to, mogli bi i do Beograda", dodao je on. 

Patrijarh je istakao da Srbija treba da ostane dostojanstvena i pronađe prave odgovore na te izazove.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Дидим рече

Албанци су постали већина на КиМ искључиво због: 1. константног периодичног масовног протеривања Срба од 18. века до 2000-их

Ја бих пре рекла куповином наше очевине и дедовине. Како Срби тако и Македонци, продали су све што су имали још пре 20 и кусур година, час изузетцима који су остали до краја и изгубили и оно мало што су имали, неко повратио, неко никад није.

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Данче* рече

Ја бих пре рекла куповином наше очевине и дедовине. Како Срби тако и Македонци, продали су све што су имали још пре 20 и кусур година, час изузетцима који су остали до краја и изгубили и оно мало што су имали, неко повратио, неко никад није.

То свакако стоји, али имаш и другу ствар, о којој се овде не прича, јер људи воле једноставне одговоре, па онда буде "они што су тамо живели су то продали за дебеле паре, шта сад оће?!". 

Велики део те имовине која је продата је продата под присилом. Тачније, дођу да од тебе купе, понуде лепе паре, ти нећеш да продаш. Онда ти запале шталу, украду краву, секу дрва у твојој шуми, нападну тебе или некога из куће, силују неку жену из твоје куће или убију тебе или некога из твоје куће. Ти то све пријављујеш, наравно, али власти, зарад очувања брацва и јединсва, ћуте и праве се слепе и глуве, а они дивљају и даље.

Ту кажеш "заболе ме и за земљу и за државу", продаш све то за добре паре, спакујеш се и са свима из куће одеш негде где је било много нормалније живети него на Косову и Метохији. Наравно, кад то виде твоје комшије или рођаци, продају и они јер не желе да остану у непријатељском окружењу, и тако су се празнила села и градови.

Свакако да је било и много оних којима је једноставно стало било да добро зараде, али био је огроман број оних који су под присилом продавали.

О томе ако некога интересује, има оно што се звало "случај Мартиновић", који говори о епопеји страдалника Ђорђа Мартиновића, старца са Косова, из села близу Гњилана, кога су прво мучили албански екстремисти, а онда и УДБА и војне службе безбедности, где су га малтретирали тако измрцвареног да потпише да му нико није ништа радио силом, и да је све те повреде нанео сам себи у жељи да задовољи своје девојантне сексуалне нагоне. 

После овога, када је Србима са КиМ јасно показано да немају коме да се обрате и да су препуштени на милост и немилост бандитима, кренуло је далеко масовније исељавање.

Нешто мало шире о томе има овде https://sr.wikipedia.org/sr/Ђорђе_Мартиновић, али недовољно да се сагледа и један делић онога кроз шта је овај јадник пролазио. Постоји књига која се зове "Случај Мартиновић" ако некога интересује, вероватно да има негде и на Нету да се ископа.

Верујем да је слична ситуација била и у Македонији, јер су методи свуда били исти.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, RYLAH рече

То свакако стоји, али имаш и другу ствар, о којој се овде не прича, јер људи воле једноставне одговоре, па онда буде "они што су тамо живели су то продали за дебеле паре, шта сад оће?!". 

Велики део те имовине која је продата је продата под присилом. Тачније, дођу да од тебе купе, понуде лепе паре, ти нећеш да продаш. Онда ти запале шталу, украду краву, секу дрва у твојој шуми, нападну тебе или некога из куће, силују неку жену из твоје куће или убију тебе или некога из твоје куће. Ти то све пријављујеш, наравно, али власти, зарад очувања брацва и јединсва, ћуте и праве се слепе и глуве, а они дивљају и даље.

Ту кажеш "заболе ме и за земљу и за државу", продаш све то за добре паре, спакујеш се и са свима из куће одеш негде где је било много нормалније живети него на Косову и Метохији. Наравно, кад то виде твоје комшије или рођаци, продају и они јер не желе да остану у непријатељском окружењу, и тако су се празнила села и градови.

Свакако да је било и много оних којима је једноставно стало било да добро зараде, али био је огроман број оних који су под присилом продавали.

О томе ако некога интересује, има оно што се звало "случај Мартиновић", који говори о епопеји страдалника Ђорђа Мартиновића, старца са Косова, из села близу Гњилана, кога су прво мучили албански екстремисти, а онда и УДБА и војне службе безбедности, где су га малтретирали тако измрцвареног да потпише да му нико није ништа радио силом, и да је све те повреде нанео сам себи у жељи да задовољи своје девојантне сексуалне нагоне. 

После овога, када је Србима са КиМ јасно показано да немају коме да се обрате и да су препуштени на милост и немилост бандитима, кренуло је далеко масовније исељавање.

Нешто мало шире о томе има овде https://sr.wikipedia.org/sr/Ђорђе_Мартиновић, али недовољно да се сагледа и један делић онога кроз шта је овај јадник пролазио. Постоји књига која се зове "Случај Мартиновић" ако некога интересује, вероватно да има негде и на Нету да се ископа.

Верујем да је слична ситуација била и у Македонији, јер су методи свуда били исти.

Причао ми је пре неки дан један наш Србин који и даље живи са својом породицом на Косову и Метохији о томе како и зашто Срби увелико продају своју имовину Шиптарима. Многи од њих у почетку нису желели то да ураде али.. Бог Свети зна да их не могу кривити због тога. Кроз какве муке они пролазе..

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Данче* рече

Ја бих пре рекла куповином наше очевине и дедовине. Како Срби тако и Македонци, продали су све што су имали још пре 20 и кусур година, час изузетцима који су остали до краја и изгубили и оно мало што су имали, неко повратио, неко никад није.

Прво Шиптари понуде баш огромну цену да купе од Србина имање, Србин неће ни да чује, Шиптари крену са разним злоделима, Србин тражи да га представници власти заштите, заштите нема, Србин онда прихвати да прода јер жели да заштити своје најмилије, а онда Шиптар прихвати да купи али по знатно нижој цени. Зато, не треба те Србе осуђивати, јер, питање је како би ми реаговали.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mrznja postoji prema debilizmu i gluposti sopstvenog naroda. Ostali narodi su uvek pokusavali i uvek ce verovatno pokusavati. Krivi smo za to sto mi ne radimo. Jedna od stavki je i ta koju rece a ponavljam je odavno, neki to malo vulgarno kazu ali generalno dobise sto su hteli mnozeci se.
Ovde cemo i dalje da pricamo i neki nasi ili "nasi" ce pricati ovo ili ono ali mi se ne mnozimo.





Ovde cemo i dalje da pricamo i neki nasi ili "nasi" ce pricati ovo ili ono ali mi se ne mnozimo.



Ovde cemo i dalje da pricamo i neki nasi ili "nasi" ce pricati ovo ili ono ali mi se ne mnozimo.


Ovde cemo i dalje da pricamo i neki nasi ili "nasi" ce pricati ovo ili ono ali mi se ne mnozimo.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...