Jump to content

"Ako se Albanija i Kosovo ujedine, neka otcepe i jug Srbije. I DA SRBI BUDU ZAHVALNI ŠTO NE TRAŽIMO I NIŠ!"

Оцени ову тему


Guest

Да ли ће Албанци остварити свој циљ?  

14 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли ће Албанци остварити свој циљ?



Препоручена порука

пре 3 минута, Тихон рече

^ Ено, на почетку је друге стране. Ако не верујеш СвеЦкој Банци...

Пад наталитета им је кренуо после сто педесет година, када су завршили посао. Мислиш да сада треба да нам врате Косово, због драстичног пада наталитета.?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, kopitar рече

Lako za lupetanje ako nisam u pravu.

 

Šta tebe uopšte zanima Kosovo, osim ako ne krenu da se naseljavaju po Slavoniji ili primoriju? Bockaš bezveze, praviš od sebe nekog ko je popio svu pamet ovu sveta, tipa: "sad ću one glupe Srbe malo da edukujem (xoxoxo!)". Dokon si.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, kopitar рече

Lako za lupetanje ako nisam u pravu.

Ниси у праву. И цифре којима се раније баратало су биле жестоко надуваване, а данашње стање им је веома лоше. И даље се то не види, јер и даље уживају предности оног наталитета из осамдесетих и деведесетих. Дакле, и даље су релативно млада нација, али им се наталитет сурвао у задњих петнаестак година.

  • Волим 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, kopitar рече

Daj neke dokaze :  %%¥ππ÷ו✓[ππ

Ja bi isto volio da je netočno.:skidamkapu:

A imas li ti dokaze za ono sto si napisao? Nemas, naravno, nego drobis u prazno.

пре 2 минута, RYLAH рече

Ниси у праву. И цифре којима се раније баратало су биле жестоко надуваване, а данашње стање им је веома лоше. И даље се то не види, јер и даље уживају предности оног наталитета из осамдесетих и деведесетих. Дакле, и даље су релативно млада нација, али им се наталитет сурвао у задњих петнаестак година.

 

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, елТорнеро рече

Пад наталитета им је кренуо после сто педесет година, када су завршили посао. Мислиш да сада треба да нам врате Косово, због драстичног пада наталитета.?

Неће бити: ово је од 1982, па до 2014. Свега 32 године. Или око 280320 сати; ако је лакше.:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Тихон рече

Неће бити: ово је од 1982, па до 2014. Свега 32 године. Или око 280320 сати; ако је лакше.:)))

Етничке групе на КиМ
Година Албанци Срби1 Остали
1455[2] 1 % 98 % 1 %
1871 32 % 64 % 4 %
1899 48 % 44 % 8 %
1921 69 % 26 % 5 %
1931 60 % 27 % 13 %
1939 60 % 34 % 5 %
1948 68 % 27 % 5 %
1953 65 % 27 % 8 %
1961 67 % 27 % 6 %
1971 74 % 21 % 5 %
1981 77 % 15 % 8 %
1991 82 % 11 % 7 %
20002 88 % 7 % 5 %
20072 92 % 5 % 3 %
1 укључујући Црногорце
2 приближан податак
Извор: Статистичка канцеларија КиМ-а,
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно кад неко објасни све у једној реченици :) 

 

Цитат

Spin doktori iz Tirane, Pristine i Beograda bi da se prica o izmisljenim problemima da se ne bi pricalo o bedi od Subotice do Draca
(MP, 21. april 2017 12:48) 

# Link komentara

Preporučujem (+487)                                                                                                                   Ne preporučujem (-502)

 

 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Manolis рече

 

Šta tebe uopšte zanima Kosovo, osim ako ne krenu da se naseljavaju po Slavoniji ili primoriju? Bockaš bezveze, praviš od sebe nekog ko je popio svu pamet ovu sveta, tipa: "sad ću one glupe Srbe malo da edukujem (xoxoxo!)". Dokon si.

U pravu si...Idem ja slušati VSB o uskrsnuću na križu.:mahmah:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, елТорнеро рече
Етничке групе на КиМ
Година Албанци Срби1 Остали
1455[2] 1 % 98 % 1 %
1871 32 % 64 % 4 %
1899 48 % 44 % 8 %
1921 69 % 26 % 5 %
1931 60 % 27 % 13 %
1939 60 % 34 % 5 %
1948 68 % 27 % 5 %
1953 65 % 27 % 8 %
1961 67 % 27 % 6 %
1971 74 % 21 % 5 %
1981 77 % 15 % 8 %
1991 82 % 11 % 7 %
20002 88 % 7 % 5 %
20072 92 % 5 % 3 %
1 укључујући Црногорце
2 приближан податак
Извор: Статистичка канцеларија КиМ-а,

    Пријатељу, то је само проценат заступљености популације, а не наталитет.

  Но, на истом месту одакле си узео податке стоји и ово: 

   Напомена: попис из 2011. на Косову су спровели органи самопроглашене Републике Косово. Овај попис је био бојкотован од стране великог броја косовских Срба, тако да је реалан број Срба на Косову знатно већи од оног исказаног у званичним резултатима овог пописа.

  Такође, и ово:

   Процене популације у доњој табели нису тотално поуздане од 1990тих година. Од 1990, подаци искључују неке рођене и умрле са појединих простора где живе Срби.

  Уз то, треба ли занемарити историјске околности протеривања Срба од турских времена до данас?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 25 минута, елТорнеро рече

и да имам личног удела у томе

 Да, пријатељу и брате;

сагласан сам: сви смо криви за све!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, RYLAH рече

Ниси у праву. И цифре којима се раније баратало су биле жестоко надуваване, а данашње стање им је веома лоше. И даље се то не види, јер и даље уживају предности оног наталитета из осамдесетих и деведесетих. Дакле, и даље су релативно млада нација, али им се наталитет сурвао у задњих петнаестак година.

Управо.

Албанци су постали већина на КиМ искључиво због: 1. константног периодичног масовног протеривања Срба од 18. века до 2000-их, 2. неколико таласа масовног досељавања Албанаца из Албаније и 3. асимилацијом осталог мањинског муслиманског живља.

Природни прираштај Срба и Албанаца на КиМ је био исти. То се може пратити кроз пописе. Кроз неколико деценија, број Албанаца се удвостручи, али се удвостручи и број Срба, па проценти остану неизмењени 60%:30%. Али онда један прогон, па одједном 70%:20%. Па други прогон, па 80%:10% итд.

И ти популарни митови о албанском Косову са бејби-бумом који би прогутао целу Србију, па о мултиетничкој Војводини у којој од толико националности не можеш Србе да нађеш ни лупом... Па кад се погледају најновији резултати пописа, више има Срба у Војводини него Албнаца на Косову. Закључак таквом накарадном логиком је јасан: Србијо пази се, преплавиће те Лале и за 30 година сви ћете отезати у говору и пустити стомаке. :smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...