Jump to content

Божићна порука ЖРУ!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Драги наши,

У име уредничког тима и лично, честитам вам празник Рождества Господа и Спаса нашег Исуса Христа са жељом да нас све здравље служи, а за све остало ћемо се већ уз Божију помоћ и сами потрудити.

Сетимо се и данас, као и у све дане што би требали, оних "невидљивих људи", оне наше "најмање браће", потребитих, који празник дочекују у условима који нису као што нас већина има. Оних који немају слободу кретања и достојанственог избора, првенствено на Косову и Метохији, те Републици Хрватској, као и сиромашних и болесних, бескућника,... А свакоме је Божић...

Желим такође да се захвалим свим члановима Форума на раду и развијању ове наше агоре. На култури дијалога, која истина није увек на највишем нивоу, али која је у поређењу са огромном већином оваквих портала на веома високом нивоу, што је, уз обиље тема о којима се овде дискутује, наше заједничко "благо" по којем смо познати.

И у наредном периоду, очекујем да ће се нашем "стаду малом" придруживати још људи који, без обзира на тренутну актуелност појединих дневних тема, на нашем Форуму могу пронаћи одговоре на многа питања наше вере и спознати и добити ону "живу реч утехе".

Још једном, срећан вам и благословен празник. Христос се роди!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Božić, Božić, bata!

Danas celim svetom
Heruvimi lete
Danas će se rodit
Hristos malo dete
Danas nema tuge, 
Danas boli ćute, 
Sve su danas misli naše
Nebu podignute.
Današnja je noćca
Od suhoga zlata
Božić, Božić, bata!
Danaske se brišu
Nehotični gresi, 
Danaske se duša
Rajskim mirom resi,
Danas melem sveti,
Svaki nedug celi,
Danaske se oproštenje
I prima i deli.
Danaske je svetu
Nova svetlost data
Božić, Božić, bata!
Topla nam je soba, 
Tople su nam grudi
Svud su naša braća, 
Gde su dobri ljudi.
Voštanica gori, 
Slama je prosuta, 
A "Roždestvo" pevaćemo
Po stotinu puta, 
Evo, već i vertep
Otvarajte vrata
Božić, Božić, bata!

 

Slava i hvala nasem divnom cika Jovi Zmaju :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mir-boziji-hristos-se-rodi.gif

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Резултат слика за hristos se rodi

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фотографија корисника Moj svijet je boje ljubavi

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваистину се роди ! 

Обиље вере, поверења, љубави, стрпљења, разумевања, мира, здравља, слоге, радости да нам свима Господ да. 

Све вас много ајлавју :grouphug123:

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...