Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 4 часа, Благовесник рече

Molim samo da mi se sad ne prisije pogresna optuzba da sam evolucionista ili slicno... :D

ЕволуЦионисто!! 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Тања1 рече

A tebi u glavi je lako Todor Peruško. :))

Ти би само да паметујеш нешто. :Д

Мислим да кад тебе неко сретне на улици и каже: ''Добар дан''; Ти му одмах поставиш питање: ''А да ли, када кажете Дан, мислите на Обданицу, период светлости кад је Сунце изнад локалног хоризонта или, пак, мислите можда на период од 24 часа који покрива и светли и тамни део дана, јер, знате, различите су дефиниције за Дан...?'' итд.

А довољно би било само да одговориш са - Добар дан. хД

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Vedran рече

Зашто онда Бог "мења мишљење", даје нам до знања да Његов однос са нама није једносмеран, он не жели да буде деспот над нама, него хоће да и ими слободно изаберемо Њега. Јер ако се покајемо он ће "променити план". Нема предестинације

Odakle ti ovo saznanje?

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече
пре 4 часа, Благовесник рече

Postujem naucnike koji dokazuju teoriju kreacionizma itd. 

Dokazuju ono u šta se može samo i iskljućivo verovati?

за мене овде уопште није у питању креционизам (фундаменталистички) или еволуционизам (дарвинистички) и све остало између та два екстрема. то је сасвим споредно питање.

мера до које наука може да дође јесте у постављању најбоље хипотезе која објашњава зашто постоји све што постоји. то је тачка иза које наука престаје. 

а ако ћемо бити интелектуално доследни онда најбоља хипотеза зашто свет постоји јесте управо Бог. Он је најбоље објашњење свега што је настало.

и ако неко тражи "научни" доказ, у контексту природних наука, ето га. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, VaSa110 рече

Odakle ti ovo saznanje?

Открило ми се

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Vedran рече

Открило ми се

Hvala na odgovoru čisto da znam da više ne pratim ozbiljno tvoje pisanje.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Vedran рече

Као што је модератор, на пример, рекао прочитао сам шта пише о. Горан па сам му увео рестрикције. Да је модератор свемогући и да не жели ниакав однос са нама, да је деспот, он не би рекао ништа (не би се јавио) него би било "фик и готово"

Rilah-forumski Jahve.Prašta bezakonje:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, VaSa110 рече

Hvala na odgovoru čisto da znam da više ne pratim ozbiljno tvoje pisanje.

Какво питање си поставио такав одговор си и добио.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Какво питање си поставио такав одговор си и добио.

Previše ozbiljno si mu odgovorio za tako neozbiljno pitanje.:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Previše ozbiljno si mu odgovorio za tako neozbiljno pitanje.:D

потрудио сам се да буде макар на трагу правог одговора. 

имам сажаљиво срце

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Vedran рече

за мене овде уопште није у питању креционизам (фундаменталистички) или еволуционизам (дарвинистички)

Извињавам се, не могу више да исправим горњу поруку, а хтео сам овде да кажем "еволуционизам (неодарвинистички)" а не дарвинистички јер се и јадном Дарвину свашта напакује. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Vedran рече

Зашто онда Бог "мења мишљење", даје нам до знања да Његов однос са нама није једносмеран, он не жели да буде деспот над нама, него хоће да и ими слободно изаберемо Њега. Јер ако се покајемо он ће "променити план". Нема предестинације.

Nisam ni pitao "zašto" menja mišljenje... niti sam se bavio predestinacijom...

Samo me interesovalo da li po vašem verovanju Bog ima tok/niz misli ili nema...

Sad po ovome što ti pišeš ispada da ima... a već mi je objašnjeno da nema... kome sad da verujem?

(u Avu imam poverenja ali ne odgovara)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Samo me interesovalo da li po vašem verovanju Bog ima tok/niz misli ili nema...

Аха, разумем! Ја мислим да смо по питању садржаја, квалитета и начина Божијих мисли ми прилични агностици.

оно што знамо јесте " Јер мисли моје нису ваше мисли, нити су ваши путеви моји путеви, вели Господ"

Из овога али и из Божијих арибута да се закључити да Бог нема "ток" мисли. Ток опет укључује временску категорију којој Бог није подложан, као ми људи.

  • Волим 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Vedran рече

Аха, разумем! Ја мислим да смо по питању садржаја, квалитета и начина Божијих мисли ми прилични агностици.

оно што знамо јесте " Јер мисли моје нису ваше мисли, нити су ваши путеви моји путеви, вели Господ"

Из овога али и из Божијих арибута да се закључити да Бог нема "ток" мисли. Ток опет укључује временску категорију којој Бог није подложан, као ми људи.

Ok... samo moram da primetim da meni to zvuči nekoherentno... "um" koji nema tok misli nije um (bar ne onako kako ja razumem tu reč)... više liči na bazu podataka...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

Ok... samo moram da primetim da meni to zvuči nekoherentno... "um" koji nema tok misli nije um (bar ne onako kako ja razumem tu reč)... više liči na bazu podataka...

то. 

управо ово подебљано ... "Јер мисли моје нису ваше мисли, нити су ваши путеви моји путеви, вели Господ"

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...