Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Bokisd рече

Jasta.   1324_womens
 

pa šta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Милан Ракић рече

Koje probleme? el to neki "prohibitorum" međ‚tobom i Markom ili je nešto drugo/treće po sredi...

 

Ne znam o kojim problemima je reč, ja pretpostavljam da je reč o problemima teološke prirode koje prouzrukuje ovakva moja postavka.

Za ostale probleme od 2010 godine od kad sam na forumu ne znam.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Кратос рече

El bi mogao da mi razjasniš taj pojam vanvremensko?Šta znači to za tebe?Pitam te zbog ove priče o vanvremenskom vaskrsenju.

Slava Sina Čovečjeg koju ima u Ocu i pre postanja sveta i za koju je Oca umolio dok je bio u vremenu (svetu) i telu.

Dakle kad se večno obasja u vremenu onda vreme više ne postoji.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ne znam o kojim problemima je reč, ja pretpostavljam da je reč o problemima teološke prirode koje prouzrukuje ovakva moja postavka.

Za ostale probleme od 2010 godine od kad sam na forumu ne znam.

Da, pricamo o tim nekim pitanjima, da li je i kako Hristos postojao pre vremena i u vremenu, posle ovaplocenja. Vec smo u nekoj temi ( ne znam tacno kojoj ), pricali, ono, definicija Hrista kao Logosa i Sina Bozijeg pre vremena i u vremenu, kao istog po Licnosti.....Ovaplocenog Bogocoveka Hrista.

Ovo ucitavanje nekih besmislenih stvari oko 2010g., je van svakog konteksta price i besmisleno je.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

Da, pricamo o tim nekim pitanjima, da li je i kako Hristos postojao pre vremena i u vremenu, posle ovaplocenja. Vec smo u nekoj temi ( ne znam tacno kojoj ), pricali, ono, definicija Hrista kao Logosa i Sina Bozijeg pre vremena i u vremenu, kao istog po Licnosti.....Ovaplocenog Bogocoveka i Hristosa.

Ovo ucitavanje nekih besmislenih stvari oko 2010g., je van svakog konteksta price i besmisleno je.
 

Opet te ne razumem, jer ako se ti ne izjasniš a Milan Rakić te je lepo pitao onda ja mogu samo da nagađam.

Dakle razjasnili smo nemamo ličnih problema u pitanju je moja teološka postavka.

Pa izvoli kritikuj je. A nemoj reći da si je već kritikovao, pa za toliko jasnu kritiku valjda imaš vremena da napišeš jednu rečenicu.

Pretpostavljam da u toj jednoj rečenici to može da se izrazi.

Evo ja sažimam kopletno stvaranje u nekoliko postova.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Slava Sina Čovečjeg koju ima u Ocu i pre postanja sveta

Pa onda je imao telo pre postanja sveta,na večnom planu,telo-svet-večnost-Bog-panteizam.Kako bre ne razumeš to o čemu pišeš?

Tačno je da vremena neće biti ali tek po sveopštem vaskrsenju do tad:

Jer znamo da sva tvar uzdiše i tuži s nama do sad.
 A ne samo ona, nego i mi koji novinu duha imamo, i mi sami u sebi uzdišemo čekajući posinjenje i izbavljenje telu svom.

(Rimljanima,8,22-23)

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Кратос рече

Pa onda je imao telo pre postanja sveta,na večnom planu,telo-svet-večnost-Bog-panteizam.Kako bre ne razumeš to o čemu pišeš?

Kratose Ličnost Isusa Hrista je večna, ta Ličnost Sina u Ocu je ušla i u telo.

A ako ti sad kažeš da Ličnost nije obuhvatila i Tvorevinu onda nije obuhvatila ni telo Hristovo.

Tvorevina i telo kao materija nija postojala večno ali telo Hristovo je nedeljiv deo Ličnosti večne telo je mali krug unutar velikog kruga.

Ne možeš da kažeš da veliki krug ne postoji jer je mali krug unutar njega.

Ja nigde nisam rekao da je stvorena materija prevečna Ali je u Ličnosti Isusa Hrista postala nedeljiv deo večnosti Njegove. A mi imamo život samo u Njemu van Njega NE!

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Opet te ne razumem, jer ako se ti ne izjasniš a Milan Rakić te je lepo pitao onda ja mogu samo da nagađam.

Dakle razjasnili smo nemamo ličnih problema u pitanju je moja teološka postavka.

Pa izvoli kritikuj je. A nemoj reći da si je već kritikovao, pa za toliko jasnu kritiku valjda imaš vremena da napišeš jednu rečenicu.

Pretpostavljam da u toj jednoj rečenici to može da se izrazi.

Evo ja sažimam kopletno stvaranje u nekoliko postova.

Ja sam shvatio njegov post, kao cistu provokaciju i nista vise. Sta ? Sad treba da se pravdam i kazem da nemam veze sa Markom ili sta ? Treba da mi se veruje na rec ili sta ? Pa, ti sam znas, koliko sam puta u postovima kritikovao Marka i pisao protiv njega i njegove stvari. I, prestanite da ljude napadate na licnoj osnovi, nije bas lepo. :blush:

Oko ovog pitanja smo se vec raspravljali, oho puta. I oko gledanja stvaranja sveta i coveka iz Bozije perspektive vanvremsnkog i gledanja iz perspektive vremenskog kod coveka. Da li je slicno, da li moze biti spajanja, da li mozemo da slivamo te dve potpuno razlicite stvarnosti, kada je i u Hristosu ono sto je  Bozansko i covecansko po definiciji NESLIVENO . Pa, Bozije Predznanje i Promisao kojim gleda na svet i coveka.

 Pa, vremensko i buduce Vaskrsenje nasih tela koje tek treba da se dogodi. Pa, Poslednji Sud i mnoge druge slicne stvari.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Кратос рече

A ne samo ona, nego i mi koji novinu duha imamo, i mi sami u sebi uzdišemo čekajući posinjenje i izbavljenje telu svom.

I prosto ovaj citat ide na ruku moje postavke.

Jer definitivno je Oboženje kraj stvaranja.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Ja sam shvatio njegov post, kao cistu provokaciju i nista vise. Sta ? Sad treba da se pravdam i kazem da nemam veze sa Markom ili sta ? Treba da mi se veruje na rec ili sta ? Pa, ti sam znas, koliko sam puta u postovima kritikovao Marka i pisao protiv njega i njegove stvari. I, prestanite da ljude napadate na licnoj osnovi, nije bas lepo. :blush:

Oko ovog pitanja smo se vec raspravljali, oho puta. I oko gledanja stvaranja sveta i coveka iz Bozije perspektive vanremsnkog i gledanja iz perspektive vremenskog kod coveka. Da li je slicno, da li moze biti spajanja, da li mozemo da slivamo te dve potpuno razlicite stvarnosti, kada je i u Hristosu ono sto je  Bozansko i covecansko po definiciji NESLIVENO .

 Pa, vremensko i buduce Vaskrsenje nasih tela koje tek treba da se dogodi. Pa, Poslednji Sud i mnoge druge slicne stvari.


 

Ja se radujem tvojoj upornosti jer podvig je vaistinu provoditi vreme sa Isusom Hristom i tvoja plata je sigurno nebeska.

Ali osim toga (po meni ti i ne treba više za spasenje) opet ništa nisi rekao osim neke optužbe o slivanju dve prirode iako sam ja vrlo pažljivo na poziciji neslivenog nedeljivog.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Ja sam shvatio njegov post, kao cistu provokaciju i nista vise.

ај` што "ништа више"-у реду, ал` зашто као провокација?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Милан Ракић рече

ај` што "ништа више"-у реду, ал` зашто као провокација?

Zbog toga, sto ulazis u raspravu sa tim pitanjem, koje nema nikakve veze sa samom temom. I direktno mi se obracas. Da li smo mi imali neku konverzaciju pre toga ?

Dao sam odgovor i nemam nameru vise da se pravdam. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...