Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 минута, Поуке.орг инфо рече

Чиме ово потврђујеш? Дакле, шта би био тај "кратак" период? Колико би трајао?

Откуд знам колико би трајао, нисам био присутан кад се стварао свет. Термин "јом" је у СЗ употребљен чак 2.301 пут, и иако стручњаци кажу да је вишезначан, углавном је употребљен у контексту временском периода од 24 часа. Лично вером прихватам да је у питању тај период, у томе се слажем са већ поменутим св.Јефремом Сириним, али то ником не намећем као обавезу, свако нека појми то по неком свом виђењу. Та тема се не може научно третирати у смислу тога што нико од нас није био присутан током Стварања. Оно у шта сам сигуран и за шта постоји мноштво доказа од којих сам неке навео је да је еволуција једна велика научна превара и лаж и у току ових неколико дана та лаж је овде уништена без милости. Џаба што су је неки гајили годинама:)).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 40 минута, Поуке.орг инфо рече

@о.Горан Zar samim tim ne možemo reći da je 6 dana 6 milijardi godina ako je to samo tren?

Zar nije bolje reći 6 etapa stvaranja? Da je 1 dan - jedna etapa?

( mogu da se ubacim )

Ako je u jednom danu ( da za pocetak kazemo, da ne znamo duzinu ),  pa, ako , opet, kazemo, da je samo na tren, u trenutku sve stvarano, ...onda, Bog stvara u trenu, kako kazu Oci, kao u magnovenju, u treptaju oka,,.....onda ( opet ), ako se zemlja, more, zivotinje i na kraju covek, stvaraja u trenu,.....cemu onda jedan dan kao etapa od milione ( cak i milijarde godina ),.....kada je vec sve stvoreno ( u trenu ) ? :scratch_head:

Onda, je sasvim logicno i ocekivano, da je dan, upravo ovaj obican dan. Sta ce milioni godina da rade, :D ....kada je vec sve stvoreno, to je potrebno evoluciji, ne Bogu,.... :945729:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

svakako me neće učiniti predmetom sprdnje samo to što si ti eto proglasio da je to tako...

Значи признајеш да си еволуциониста? Једном приликом си на овој теми си се изјаснио као да ниси. То ми говори да си ипак пристрасан према т.е.Самим тим и разговор губи смисао јер ћеш ти увек условним рефлексом да браниш све ставове еволуциониста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, о.Горан рече

Шта се дешава у мојој глави задњи ће да препричава неко плитке памети као ти. 

I plitak deo okeana je okean.

Ono što je očigledno i u plitkom okeanu jeste da ste vi van svake pristojne teološke misli i da ovome pristupate na jedan način koji je daleko od svetih otaca i njihovih Duhom Svetim pogledima na samo stvaranje.

Ni na jedno pitanje sagovornika niste odgovorili, jer ste na žalost postali baza video klipova sa nejasnom porukom i van svake teološke misli,osim da se uklapa u bukvalnih 6 dana stvaranja 24h i 6000 godina mlade zemlje.

To nije ozbiljan pristup, srećno i dalje svetenje vodica.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Јанко рече

АВ ријалити.

У ком универзуму Ви живите, цео свет се окреће око Вас?!?

 

Не мораш уопште да ми персираш, пусти ти то "поштовање", а овамо импутираш лажи на мој рачун. То је безобразлук велики. Ја ово овде не пишем уопште због мене, могу да забијем главу у песак и да ћутим, али нећу. Вас неколико упорно пишете ад хоминем и то је морало да изазове моју реакцију. Ја сам овде потпуно небитан, главно је разбити заблуде овде. Здрав креационизам, о коме постоји саопштење Сабора, је једино могуће полазиште за здраву теологију када је ова тема у питању. А овде су многи заступали врло нездраве ставове уводећи тако у заблуду и себе и друге.Ово што се пише читају многи верници, просветни радници, ученици, озбиљни људи, не можемо писати овде шта нам падне на памет и по нашем ћефу, није то ок.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Јанко рече

Сконтати да смо и ја и о. Зоран као и многи овде породични људи на ивици егзистенције.

Имам троје дивне деце и такође се борим часно и поштено за свој динар, зарадим отприлике толико колико је потребно за породицу, немам никаквог луксуза тј. живим сасвим просечно. Да ме занима претежно новац не бих оволико писао по форумима већ бих се бавио неким сасвим другим стварима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, о.Горан рече

Здрав креационизам, о коме постоји саопштење Сабора, је једино могуће полазиште за здраву теологију када је ова тема у питању. А овде су многи заступали врло нездраве ставове уводећи тако у заблуду и себе и друге

Nismo videli da ste obarali bilo koji teološki stav, osim ako to ne radite preko video klipova iz nacionalne geografije.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Просечан србенда рече

Није проблем само у носу већ и у недосајаћем репу и ушним шкпљкама које нису грађене као код рибе.

И у милион других ствари. Ово је копнено биће, далеко је мање од свих китова, нарочито од плавог кита, балина, орке итд.,, имају различите системе у устима, китови имају глатку кожу итд. итд. итд.. Писало се већ о томе, него се ови што хоће да кажу да се други прави луд, сами праве луди и то баш прааааве луди.

 

M.Weinrich_WCNE_135_3573cropped_0.jpg?it

 

Безобразлук појединих је за једну добру комедију, још се они љуте како их неко игнорише, а пре тога су изигнорисали масу аргумената.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

Zaključak ne sledi iz premise koju iznosiš.

Мислим да ниси у праву јер је сваки екосистем веома сложен. Почевши од бактерија, алги, биљака, планктона и других... па све до великих животиња и на крају човека, је међусобно повезано.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, о.Горан рече

Вас неколико упорно пишете ад хоминем и то је морало да изазове моју реакцију

Ово је јефтина тврдња само за људе кратке памети или оне који се неким чудом сада први пут нађу на форуму па не знају шта је пре било.  

пре 8 минута, о.Горан рече

Здрав креационизам, о коме постоји саопштење Сабора, је једино могуће полазиште за здраву теологију када је ова тема у питању.

А то је управо нешто што ви не заступате. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nismo videli da ste obarali bilo koji teološki stav, osim ako to ne radite preko video klipova iz nacionalne geografije.

Ма ти си бре толико безобразан да не заслужујеш уопште дијалог, али пукли сте сви. Као звеч(ар)ке.

 

Додуше, мени није била потребна грана да хватам овде звечарке и одсецам им главе као Bear Grylls-у хах.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, о.Горан рече

Имам троје дивне деце и такође се борим часно и поштено за свој динар, зарадим отприлике толико колико је потребно за породицу, немам никаквог луксуза тј. живим сасвим просечно. Да ме занима претежно новац не бих оволико писао по форумима већ бих се бавио неким сасвим другим стварима.

Онда нема разлога таквим епитетима чашћавати сличне. Поготово ако није истина.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, о.Горан рече

Додуше, мени није била потребна грана да хватам овде звечарке и одсецам им главе као Bear Grylls-у хах.

Znamo da nije oče brate, nego vam se ugasio vaš forum pa ste došli ovde da iznosite ono što tamo nema više ko da čita niti ga interesuje.

Ajmo malo teologije, predlažem časove kod ave Zorana gde se ozbiljno razgovara o Božjem stvaranju.

Rado će vam dati nekoliko linkova sa svojih tema.

Preporučujemo Augustina, Maksima i Palamu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ajmo malo teologije

Ти ништа не знаш!

Видиш ли да се тема зове сведочење библијског стварања у свету код теолога и научника. 

Теолога - Тарзан

Научника - Октар

А ти оћеш неке Августине, Максиме и Паламе....

:tongue:

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, о.Горан рече

Здрав креационизам, о коме постоји саопштење Сабора, је једино могуће полазиште за здраву теологију када је ова тема у питању. А овде су многи заступали врло нездраве ставове уводећи тако у заблуду и себе и друге.

Тако је.

То Вам све време говорим.

Онолико колико сам еволуциониста, толико сам и за овај Ваш "здрави" суботарски креационизам.

То су две крајности, а има и средњи пут. Само што га Ви, са вашим признањем да сте усвојили као тачну премису од 6*24 h стварања не можете видети. Сами сте себе, по сопственом признању, ограничили. И онда из тог ограничења изводите закључак "ко није са мном еволуциониста је"?!?

Дубоко ми је жао што сами себи стављате границе на погрешним местима, а бришете их где не би смели (МП, адвентисти итд исл).

Мислите о томе.

Ја нисам еволуциониста (бар не у смислу у ком га Ви схватате). Са њима делим дужину времена стварања света, као и редослед.

Нисам ни креациониста у смислу у ком га Ви схватате. Са вама делим веру у Творца, веру у разлог стварања човека.

Ако некад успете да се отргнете од те приче о младој земљи можда и будемо могли да идемо напред у дијалогу. Овако, само нас затрпавате материјалом који смо давно сви видели, коментарисали и имамо свој суд.

Можда сте у свом имагинаријуму разбили. Овде нико није променио мишљење, а мене сте само још више уверили да искључивост лако води у прелест...

Свако Вам добро желим.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...