Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 39 минута, Lady Godiva рече

Мени би било јасно да неко жели да прикрије утицај угљен-диоксида на климатаке промене јер њихове фабрике загађују, али да неко има интерес да фабрикује доказе у корист теорије еволуције, то ми није јасно. При том да су они толико јаки и моћни да контролишу сваки универзитет, институт, научни часопис... Рецимо да звучи помало невероватно. 

To je zato sto iza svega toga stoji djavo. Samo je on mogao da smisli iz zavisti da je covek nastao od majmuna. Ako te neko iznervira ne kazes mu za dzabe majmune jedan. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 16 минута, Lady Godiva рече

Не учи погрешно и не заводи поштен народ из тог змијског легла! Печат антихриста су биометријске личне карте, то сви знају.

Vidi se da si mlada i neiskusna. Pecat antihrista je biometrijski skener koji laserom nevidljivo stavlja zig na kaziprst. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Lady Godiva рече

Мени би било јасно да неко жели да прикрије утицај угљен-диоксида на климатаке промене јер њихове фабрике загађују, али да неко има интерес да фабрикује доказе у корист теорије еволуције, то ми није јасно. При том да су они толико јаки и моћни да контролишу сваки универзитет, институт, научни часопис... Рецимо да звучи помало невероватно. 

A nije ti neobicno to da je sve jedno koju televiziju gledas ili medij, lokalni ili ne, generalno isti set vesti dobijes. Cak iste su i one 'zanimljivosti' iz sveta, meni je to malo neobicno. Ajde da par njih se preklope, ali bas sve ... cudo jedno ...   A i naucni radovi manje ih je dostupno sada nego npr. pre 10 godina. Ili su zatrpani, ili ih moras platiti, ili ih nema dostupnih na webu. 

Plus naucnici su im na drugom mestu, ispred politicara, a skolstvo (znanje) je reformisano kod nas bar 20x u poslednjih 15 god. Mislis li da je sada, posle svih tih reformi, bolje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помоз Бог свима, почео сам да пратим ову тему па ме занима одакле господин Авокадо црпи податке када друге односо о. Горана оптужује за плагијаторство. Приметио сам да је сумњива википедиа његов једини постављени извор и самим тим није дао квалитетан одговор по питању доказа о прелазним формама као и на друга постављена питања. Г. Авокадо када сте толико убеђени у т.е онда нам дајте квалитетне доказе а не википедију и предавање о еволуционистичкој филозофији и вери а без показаних извора података.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Просечан србенда рече

Помоз Бог свима, почео сам да пратим ову тему па ме занима одакле господин Авокадо црпи податке када друге односо о. Горана оптужује за плагијаторство.

Iz toga što je deo Goranovog teksta direktno prepisan iz knjige Harun Jahje, što ni sam Goran nije osporio, već potvrdio, pa ne znam zašto bih se sada vraćao na to?

Inače mu je manir da kači tuđe tekstove bez da označi autora...

 

пре 10 минута, Просечан србенда рече

Приметио сам да је сумњива википедиа његов једини постављени извор и самим тим није дао квалитетан одговор по питању доказа о прелазним формама

Pretpostavljam da misliš na ovu poruku:

Bez obzira na "sumnjivost" vikipedije, stranica sa vikipedije koja sadrži listu prelaznih fosila je sasvim dovoljan i veoma kvalitetan dokaz da je apsolutno netačna Goranova tvrdnja da prelazni fosili ne postoje osim u mom mozgu...  jer sasvim nesporno demonstrira da postoje i van mog mozga... npr. postoje na vikipediji...

Da je Goran umesto tvrdnje da isti ne postoje izneo podjednako netačnu ali bar intelktualno poštenu tvrdnju da ono što naučnici smatraju prelaznim fosilima ne bi trebalo da se smatra prelaznim fosilima, onda bi verovatno usledio "kvalitetniji" odgovor... samo za to bi morao da iznese bar nekakve argumente u prilog takvoj tvrdnji, a to je mnogo teže nego zapušiti oči i uši i praviti se da ne postoje...

Na idiotsku tvrdnju da prelazni fosili ne postoje, ne osećam zaista nikakvu potrebu da uradim bilo šta više osim da postavim stranicu ka vikipediji koja ih izlistava... i to je previše...

 

пре 10 минута, Просечан србенда рече

као и на друга постављена питања.

Koja?

 

пре 10 минута, Просечан србенда рече

Г. Авокадо када сте толико убеђени у т.е онда нам дајте квалитетне доказе а не википедију и предавање о еволуционистичкој филозофији и вери а без показаних извора података.

Ako je baš ovaj forum jedino mesto na kojem želiš da učiš o teoriji evolucije, preporučujem ovu temu:

Od izvora na internetu, preporučujem ovaj:

http://www.teorijaevolucije.com/

(značajno kraći od pomenute forumske teme)

Eto, to pročitaj pa ako ti i dalje nije jasno, slobodno pitaj nešto na onoj temi... na neke opšte zahteve poput "када сте толико убеђени у т.е онда нам дајте квалитетне доказе" slabo odgovaram... pre ću da ti ispunim neku muzičku želju i otpevam ti nešto...

Mada bi u svakom slučaju pre upuštanja u obaranje TE valjalo pročitati neke kvalitetne knjige i udžbenike na tu temu, jer sve i da ja ne umem ili da niko na nekom forumu ne ume nešto da ti odgovori na neko pitanje, to ne mora da znači da na to pitanje ne postoji valjan odgovor, tj. može i da govori o ograničenom znanju učesnika foruma...

P.S. Nema potrebe da mi persiraš na forumu.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, о.Горан рече

Super... pisani tekstovi, to mi je lakše da komentarišem od klipova... samo ovaj prvi je previše glup da bih ga detaljnije komentarisao... jednostavno im računica nije potpuna i ne uzima u obzir sve načine na koji nikl izlazi iz vode... uostalom, dobijaju se potpuno drugačije cifre za različite elemente, što dovoljno govori o ovom "metodu" utvrđivanja starosti okeana...

 

Цитат

E ovo je već mnogo zanimljivije... budući da je pisao Mr. Tomislav uz malu pomoć Dr. Terzina....

 

Цитат

Људи су квалитативно другачији од животиња

У биологији се сви организми класификују хијерархијски, у таксономске категорије. Због увреженог еволуционистичког веровања у заједничко порекло свих живих бића, хијерархијска таксономија се принудно примењује на сва жива бића, укључујући и човека. Чак и ако се усудимо да размотримо могућност да људи нису примати, еволуционистичка наука нас тера да сврстамо људе међу примате,  а порекло примата је међу сисарима, порекло сисара међу кичмењацима, а порекло кичмењака у животињском царству. Другим речима, наука насилно проглашава људе животињама, сисарима и приматима, служећи се еволуционистичком таксономијом. Еволуционисти често употребљавају следећу фразу “ми и друге животиње” указујући на своје веровање у еволуцију човека од животињских предака. Овде ће бити представљени многи аргументи који упућују на закључак да је сврставање човека међу животиње и примате, научно погрешно. Сличност не може бити доказ заједничког порекла. Сличности између људи и животиња не следе слику коју бисмо очекивали од еволуције. Уместо тога, особине типичне за људе, као нпр. способност говора, усправан ход, изградња насеља итд., су расуте широм животињског царства, указујући на стварање онако како је описано у Књизи постања.     
 
 
Ovde Mr Tomislav lupeta, a ako je u tome učestvovao i Dr Terzin, onda obojica lažu (jer bi morali da znaju da to nije istina). Taksonomija se sjajno uklapa u teoriju evolucije i naučnici tvrde da takse imaju po jednog zajedničkog pretka (u smislu svi kičmenjaci potiču od jedne vrste koja je evoluirala kičmu, svi sisari potiču od jedne vrste koja je evoluirala mlečne žlezde)... MEĐUTIM, obrnuto ne važi... taksonomija nikako ne zavisi od toga da li je teorija evolucije ispravna... ako se TE i pokaže kao neistinita:
sve vrste koje nazivamo kičmenjacima će i dalje imati kičmu,
sve vrste koje nazivamo sisarima će i dalje imati kičmu i mlečne žlezde,
svi vrste koje nazivamo primatima će i dalje imati kičmu, mlečne žlezde i po pet prstiju na rukama i nogama,
tj. čovek će i dalje biti i primat (sisar, kičmenjak, životinja, eukariota...)
 
Prosto, taksonomija razvrstava organizme po njihovim specifičnim zajedničkim osobinama, a razdvaja ih po specifičnim razlikama. Taksonomija kaže kako nazivamo neku grupu koja ima određene zajedničke karakteristike... i kako unutar te druge delimo na uže grupe i kako njih nazivamo...
 
Čovek jeste najinteligentniji od svih životinja i ta inteligencija je dalje dovela do mnogo drugih razlika koje i nisu biološke, već sociološke, ali to nema veze sa tim da li je čovek primat, sisar, životinja...
 
 
Цитат

 Прво што треба да знамо је да је таксономију изумео креациониста, Карл Лине, са намером не да прикаже еволутивну везу међу врстама, него да проучава уређеност засновану на сличностима независно створених врста. Касније су еволуционисти присвојили таксономију, модификујући принцип класификације створених врста, у тврдњу да је та сличностt производ заједничког еволутивног порекла различитих врста. Та тврдња никада није научно доказана.

Ono što bi Dr Terzin trebalo da objasni Mr Tomislavu je da je taj kreacionista Karl Line u prvom izdanju svog kapitalnog dela Systema Naturae svrstao ljude i majmune (i lenjivce tj. Bradypus) u jednu taksu pod imenom Anthropomorpha (vidi sliku, skroz gore levo), a zatim je taj isti Karl Line u kasnijim izdanjima promenio naziv te takse u Primate. Dakle, nisu "evolucionisti", već je kreacionista Karl Line  svrstao ljude u zajednučku taksu sa ostalim primatima, zato što svi primati imaju čitav niz zajedničkih osobina (anatomskih).

 
Цитат

Ако је тотални трансформизам погрешан концепт, онда нас сличност између сисара и људи, или сличност између човеколиких мајмуна и људи, не приморава на закључак да смо ми животиње или мајмуни. Листа која следи није коначна и може у многоме бити допуњена. Циљ текста који следи  је да илуструје разлике између људи и животиња.

Физичке и физиолошке особине: 1.) Величина мозга и развијеност неокортекса (сличност са делфинима, китовима и слоновима. Поседујемо мозак који је неупоредиво развијенији од било ког рецентног или изумрлог човеколиког мајмуна);

Cilj liste je da zbuni ljude koji nemaju dovoljno velik i razvijen mozak da skapiraju da se taksonomske grupe ne prave po veličini mozga... čak i ne pokušava da tvrdi da je naš mozak fiziološki sličniji mozgu delfina nego ostalih primata... ko upošte naseda na ovakve fore?

ostatak liste neću ni da komentarišem...

 
Цитат

Да закључимо, људи нису мајмуни, људи нису примати и људи уопште нису животиње.

Da bi tako nešto zaključio (i to u laičkom smislu reči životinja), potrebno je da daš definiciju životinja u koju se uklapaju sve životinje, a ne uklapa se čovek... a da opet sa druge strane ne bude očigledno da je isključivanje čoveka proizvoljno...

U taksonomskom smislu ne možeš čak ni to jer Animalia predstavlja taksu koja obuhvata sva živa bića koja su eukariote, višećelijske, pokretne bar u delu života i heterotrofi. 

 

Цитат

Људи деле многе сличности са животињским светом, али те сличности нису груписане на начин који бисмо очекивали од мајмуноликог еволутивног порекла. Сличности су расуте широм животињског царства и не могу имати заједничко еволутивно порекло.

Sličnosti (biološke) kod svih životinja su upravo grupisane na način koji bismo očekivali kao posledicu evolucije i koji ne bismo očekivali od strane inteligentnog tvorca - grupisane su u tzv. ugnježdenu hijerarhiju.

 

Цитат

Многе јединствене људске особине, као на пример потребу за правдом и богослужењем, делимо искључиво са духовним бићима која су непозната науци али су описана у светим списима.

Već je u više eksperimenata potvrđeno da životinje imaju potrebu za pravdom/pravičnošću. Upravo si srušio svoj argument.

 

 

Цитат

Ovo drugi put... sad je kasno...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, о.Горан рече

Чекам још за Аврама, видим још нико се не усуди да напише једно просто да или не. Је ли живео 175 година човек или није, ајде људи...

Vidi vidi, umiješ da pitaš nešto sad sam ostao preneražen. 

Ne nije živio 175 godina, niti je Adam živio 980. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Avocado рече

 

 

Само да се оградим од ове теме "Поставите питања везана за еволуциону биологију"  тј. да објасним коментаре на овој теми, овде али и на другим местима пре десетак година и нешто мало више. Наиме, овако, мој циљ је био следећи: предвидео сам да ће велики број људи и верника, чак ових многих што су здушно заступали теорију Интелигентног дизајна и Креационистички концепт стварања, деценију после тога постати еволуционисти, мене је још тада био страх, на пример, за брата Ђуниса,  grigorijе22 :) и друге, да не дође време да са одбацивањем креационизма  не одбаце и Христа, Спаситеља. Некима ћу успети да докажем Божје покретање стварања и сам прст Његов у том току, али шта са онима који се убеде у Теорију еволуције? Шта с њима :(A биће их пуно, размишљао сам са том интуитивном преtпоставком... Отуда ћете наћи онакве коментаре, где ни ејдног тренутка ја нисам био померен са својих креациономислећих ставова и уверења. Мислим, на пример, на овакве и друге коментаре, доказујући на такав начин да и онај који размишља у оквирима теорије еволуције, може увидети истину Тајне Христове и спозанти да је Христос светла тачка и у еволуциономислећем мраку:

 

"Ради се о томе да они не признају те доказе... Мислим, овде је о еволуцији најбоље говорити у светлу Хришћанске вере и откривења...А како Братија еволуционисти виде васкрс  мртвих. Да ли прихватате да се ту ради о креационизму? ... Хајде да видимо шта нам је свима заједничко у поимању Православне хришћансле вере, и вама еволуционистима и нама креационистима... Створена природа, суштина која поред створености ни из чега нема и онај плус - обоженост тј. сједињеност са Божијим Логосом. Свет је створен да постане такав, а не да је то могао бити пре остварења сједињења (приношења) са Богом. Отприлике то би био одговор неког побожнох (хришћанског) еволуционисте. ...  Гледано по некој логици, ако је Адам могао да  заблагодари и принесе творевину (себе) Богу Оцу кроз сједињење са Богом Логосем, то је могао и свако од његових потомака.Међутим,тиме би Адам (и Ева) и сви пре тог потомка били одсечени од спасења. Рађањем у одвојености од Божанског Логоса,наша створена природа је разједињена, зато након пада Адамовог спасење није могло доћи од било којег његовог потомка, било којег човека чак иако би се сјединио са  Божанском природом,већ само  од Бога Логоса оваплоћеног!Такође,ни спасење појединца, тог неког људског потомка да се и сам најискреније приносио Богу,а било их је веома много још након Каина до Ноја, од Ноја до Аврама, и после њега,спасење више није било могуће  због оскрнављења људске природе,која иако се рађањем дели, преноси се одговор природе Богу дат преко човека који се огледа у греху (промашају) тзв. прародитељски грех.Немогуће је спасење без спознања од Дрвета Живота тј. познања Бога Логоса и Еванђеља, које следи након - Покајте се.Зато сам Божански Логос силази (спушта се, унижава, кенозис...) да сабере расуто и разједињено,самим Собом научи и спаси, из Својих пречистих руку принесе твар Богу Оцу,тј. оно што Адам није учинио.И зато га апостоли називају Господом, али и Новим Адамом.И управо то, Новог Адама, видимо у животу Господа нашег Исуса Христа..."

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лажне велике очи код репа, а мало право око прекривено црном линијом, да  ли то риба зна да јој треба велико лажно око да препадне нападача па сакрије своје право око, да ли то природа која нема разум зна да овим гусеницама требају оба велика лажна ока како би препали нападаче па им то ствара, или разумни Бог својим промислом??!

ml378d.jpg

nCaterpillarEyes (1).jpg

nCaterpillarEyes.jpg

2uqzztx (1).jpg

2uqzztx.jpg

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Благовесник рече

 Христос светла тачка и у еволуциономислећем мраку:

 

Под тим мислим на мрак који је атеизам покушао да провуче кроз наметнуту дилему или избор, који се застрашујуће у то време увођења Веронауке у наше школство пре петнаестак година и потом, почео наметати под плаштом теорије еволуције, да имамо тзв. избор или-или, кроз флоскулу: или Дарвин или Бог.  

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Благовесник рече

или Дарвин или Бог.

I Bog i Darvin, simple as that.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Avocado рече

Inače mu je manir da kači tuđe tekstove bez da označi autora...

Чим сам споменуо "корисне идиоте", одма` дижу два прста хах.

Дакле, зашто бих означавао аутора кад знам да ће гугл "паметњаковићи и свезналице" (од којих би Авокадо освојио највише поена на неком такмичењу, мада му пар њих дише за вратом) то ионако да нађу па да не губим време.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Благовесник рече

Под тим мислим на мрак који је атеизам покушао да провуче кроз наметнути дилему или избор, који се застрашујуће у то време увођења Веронауке у наше школство пре петнаестак година и потом, почео наметати кроз флоскулу: или Дарвин или Бог.  

Без обзира на све интерпретације његовог истраживања, мислим да ћемо се у једном сложити: Дарвин је био верујући човек.

Дакле - ако је Дарвин сматрао да може Дарвин и Бог, што бисмо ми били већи католици од папе?

Проблем је у интерпретацији Истине, не у Истини. 

Relax, man.

"Најгори су Божији чувари"... ;)

П.С. Слажем се да читање Библије без Предања лако доводи до атеизирања. За то, замислите, није крива Библија већ интерпретација. 

Мислим да је слично и са Дарвиновим радом. Чињенице које је прикупио и интерпретације истих буду у колизији не због чињеница већ због тумачења...

 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Благовесник рече

Лажне велике очи код репа, а мало право око прекривено црном линијом, да  ли то риба зна да јој треба велико лажно око да препадне нападача па сакрије своје право око, да ли то природа која нема разум зна да овим гусеницама требају оба велика лажна ока како би препали нападаче па им то ствара, или разумни Бог својим промислом??!

Ne zna to riba niti priroda... ali i ne mora da zna. Dovoljno je da se slucajnom mutacijom tu pojave dve crne mrlje koje podsecaju na oci. Ako to zbunjuje predatore i daje ribi koja ima te mrlje vise sanse da prezivi, ta mutacija ce se siriti u populaciji. Isto ce se desiti sa svakom sledecom mutacijom koja jos vise lici na oko i jos vise zbunjuje predatore.

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...