Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Први дан створена је светлост: "И рече Бог: Нека буде светлост! И би светлост. И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме". Тај дан је дан један: из њега извиру и њему се враћају сви дани. (Јеврејска реч "јом" дан, може да значи одређени астрономски или неограничени временски период настанка света).:scratch_head:

Други дан Бог је створио свод небески и раставио воду под сводом од воде над сводом, а свод назва Бог небо. То је оно видљиво небо. Иза њега се налазе безбројни Божји светови, названи симболично - "вода над сводом", јер круже и теку, сваки својом путањом, хармонично и без сударања, по бескрајном простору.

Трећи дан снагом речи Божје оделила се вода од копна. На земљи је израсла трава и разноврсна дрвета која рађају плод. Силом Божије р:smeh1::smeh1:ечи то једном засејано семе, увек доноси плод, захваљујући благослову и заповести Бога..

Четврти дан Бог је створио светила на своду небеском. Сунце да управља даном, и месец да управља ноћу, и звезде: да светле и да буду знаци времена, дана и година. Првостворена светлост, расута по целој творевини, сабрала се и особито заблистала, овог дана, кроз небеска светила. Сунце је обасјало земљу, обавијену дотада густим маглама и влагом.

Пети дан Бог је ствроио жива створења у водама, рибе и остала створења велика и мала, као и птице небеске, по врстама њиховим.

Шести дан створио је Бог стоку и ситне животиње и звери земаљске, по врстама њиховим.

На крају рече Бог: "Да начинимо човека по лику и подобију Нашем, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од целе земље и од свих животиња што се мичу по земљи." Пресвета Тројица, Бог наш, створио је човека од праха земаљског, и удахнуо у њега дух живота. Прво је Бог створио Адама, па му је онда створио жену, "човечицу", Еву, да му буде помоћник на путу ка вечном циљу њиховог живота и живота свих створења. Човек и човечанство постају тако тајанствена слика у којој се огледа Света Тројица: Људи су створени да се узајамно воле и испуне несебичном божанском Љубављу.

Митрополит Амфилохије,:smeh1::smeh1::smeh1:Епископ Данило - Нема лепше вере од хришћанске

 

E зашто не рече Бог за  животиње  по лику  и подобију....е да ли је то тако тешко схватити....

А то да имају живуљке и човек исток претка, највероватније се мисли на истог Творца, и наравно да им је исти Творац....еда ли је то тако тешко схватити...просто и једноставно ко пасуљ, а ви га ударили у силна објашњења  и филозофије.....:smeh1: ал атеисти не  могу да сваре појам Творца, оМа попуштају кравату :smeh1: јел би онда свашта нешто себи морали да признају, а неће  гордељивци једни , него се закачили на заједничког претка, предак, па предак. :smeh1: 

|
  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

1 hour ago, Рапсоди рече

Први дан створена је светлост: "И рече Бог: Нека буде светлост! И би светлост. И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме". Тај дан је дан један: из њега извиру и њему се враћају сви дани. (Јеврејска реч "јом" дан, може да значи одређени астрономски или неограничени временски период настанка света).:scratch_head:

Други дан Бог је створио свод небески и раставио воду под сводом од воде над сводом, а свод назва Бог небо. То је оно видљиво небо. Иза њега се налазе безбројни Божји светови, названи симболично - "вода над сводом", јер круже и теку, сваки својом путањом, хармонично и без сударања, по бескрајном простору.

Трећи дан снагом речи Божје оделила се вода од копна. На земљи је израсла трава и разноврсна дрвета која рађају плод. Силом Божије р:smeh1::smeh1:ечи то једном засејано семе, увек доноси плод, захваљујући благослову и заповести Бога..

Четврти дан Бог је створио светила на своду небеском. Сунце да управља даном, и месец да управља ноћу, и звезде: да светле и да буду знаци времена, дана и година. Првостворена светлост, расута по целој творевини, сабрала се и особито заблистала, овог дана, кроз небеска светила. Сунце је обасјало земљу, обавијену дотада густим маглама и влагом.

Пети дан Бог је ствроио жива створења у водама, рибе и остала створења велика и мала, као и птице небеске, по врстама њиховим.

Шести дан створио је Бог стоку и ситне животиње и звери земаљске, по врстама њиховим.

На крају рече Бог: "Да начинимо човека по лику и подобију Нашем, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од целе земље и од свих животиња што се мичу по земљи." Пресвета Тројица, Бог наш, створио је човека од праха земаљског, и удахнуо у њега дух живота. Прво је Бог створио Адама, па му је онда створио жену, "човечицу", Еву, да му буде помоћник на путу ка вечном циљу њиховог живота и живота свих створења. Човек и човечанство постају тако тајанствена слика у којој се огледа Света Тројица: Људи су створени да се узајамно воле и испуне несебичном божанском Љубављу.

Митрополит Амфилохије,:smeh1::smeh1::smeh1:Епископ Данило - Нема лепше вере од хришћанске

 

E зашто не рече Бог за  животиње  по лику  и подобију....е да ли је то тако тешко схватити....

А то да имају живуљке и човек исток претка, највероватније се мисли на истог Творца, и наравно да им је исти Творац....еда ли је то тако тешко схватити...просто и једноставно ко пасуљ, а ви га ударили у силна објашњења  и филозофије.....:smeh1: ал атеисти не  могу да сваре појам Творца, оМа попуштају кравату :smeh1: јел би онда свашта нешто себи морали да признају, а неће  гордељивци једни , него се закачили на заједничког претка, предак, па предак. :smeh1: 

|

Samo sto protestanti smatraju da se takvim tumacenjem krsi 4 zapovest data na Sinaju, pa pitaju da li covek radi milion i odmara dva miliona godina?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Рапсоди рече

Први дан створена је светлост: "И рече Бог: Нека буде светлост! И би светлост. И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме". Тај дан је дан један: из њега извиру и њему се враћају сви дани.

(Јеврејска реч "јом" дан, може да значи одређени астрономски или неограничени временски период настанка света).:scratch_head:

[SPOILER ALERT] posle par dana će već da se predomisli i da potpuno promeni prirodu svetlosti iz nečeg što postoji samo po sebi u nešto što u vidu čestica/talasa izvire iz nekog emitera svetlosti...

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

Други дан Бог је створио свод небески и раставио воду под сводом од воде над сводом, а свод назва Бог небо. То је оно видљиво небо. Иза њега се налазе безбројни Божји светови, названи симболично - "вода над сводом", јер круже и теку, сваки својом путањом, хармонично и без сударања, по бескрајном простору.

Znači, u istoj rečenici, u kojoj se voda (ne znamo da li bukvalna ili simbolička) rastavlja, ona se rastavlja na:

- "vodu pod svodom" koja označava bukvalno vodu koja postoji na Zemlji i u delu atmosfere koji je ispod "svoda" (gde god on tačno bio)

- i na "vodu nad svodom" koja ne označava pravu bukvalnu vodu, nego simbolički označava Božije svetove...

Da je samo i neki kurs iz komunikologije izmišljen drugog dana, bilo bi mnogo lakše.

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

Трећи дан снагом речи Божје оделила се вода од копна. На земљи је израсла трава и разноврсна дрвета која рађају плод. Силом Божије р:smeh1::smeh1:ечи то једном засејано семе, увек доноси плод, захваљујући благослову и заповести Бога..

A jel istog dana smislio da će se postarati da se u starijim geološkm slojevima ne nađe trava tako da naučnicima jednog dana deluje kao da je trava evoluirala pre 55 miliona godina ili mu je tek kasnije palo na pamet da magično obriše travu iz starijih geoloških slojeva i iz koprolita nađenih u starijim geološkim slojevima?

Šta li je mučeni suncokret radio tog trećeg dana pre nego što je stvoreno Sunce i dok je svetlost bila svuda ljupko razbacana... jel se vrteo kao helikopter ili je tek posle naučio da se okreće ka Suncu?

Takođe, [SPOILER ALERT] u nastavku priče će biti objašnjeno da ništa nije nicalo pre nego što je Bog pustio dažd na zemlju i stvorio čoveka da je obrađuje, ali to je samo zato što je nastavak priče zapravo drugačija priča o stvaranju, spojena sa prvom u nekom trenutku ali šatro je u pitanju samo jedna potpuno tačna priča.

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

Четврти дан Бог је створио светила на своду небеском. Сунце да управља даном, и месец да управља ноћу, и звезде: да светле и да буду знаци времена, дана и година. Првостворена светлост, расута по целој творевини, сабрала се и особито заблистала, овог дана, кроз небеска светила. Сунце је обасјало земљу, обавијену дотада густим маглама и влагом.

A zvezde kruže i teku, svaka svojom putanjom, harmonično i bez sudaranja (osim kada se neharmonično sudare) po beskrajnom prostoru (za koji ne znamo kojeg dana je stvoren), pa ih zato zovemo "voda iznad svoda"...

To mi nešto poznato... kao da je već bilo izmišljeno pre četvrtog dana... :scratch_head:

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

Пети дан Бог је ствроио жива створења у водама, рибе и остала створења велика и мала, као и птице небеске, по врстама њиховим.

I kitove koji su bili ribe, pa im je posle šestog dana dodao mlečne žlezde... i šišmiše koji su bili ptice, pa ih je posle promenio u sisare.

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

Шести дан створио је Бог стоку и ситне животиње и звери земаљске, по врстама њиховим.

Bakterije i viruse je stvorio u 17. veku da dokoni naučnici imaju čime da se zanimaju... a u međuvremenu je posložio sve fosile po geološkim slojevima tako da izgleda kao da su ptice nastale mnogo kasnije od zveri zemaljskih, ne bi li obmanuo naučnike...

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

На крају рече Бог: "Да начинимо човека по лику и подобију Нашем, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од целе земље и од свих животиња што се мичу по земљи."

... i da mu damo tačno toliko gordosti koliko bi mu trebalo da pomisli da je on gospodar svega što se miče po zemlji...

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

Пресвета Тројица, Бог наш, створио је човека од праха земаљског, и удахнуо у њега дух живота. Прво је Бог створио Адама, па му је онда створио жену, "човечицу", Еву, да му буде помоћник на путу ка вечном циљу њиховог живота и живота свих створења.

[SPOILER ALERT] osim pomaganja, Eva će poprilično da mu za..re put ka večnom cilju njihovog života, a time će da za..re i živote svih stvorenja...

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

E зашто не рече Бог за  животиње  по лику  и подобију....е да ли је то тако тешко схватити....

Poprilična misterija je zašto je Bog to rekao za samo jednu od životinja, koja poprilično liči na druge životinje po genetici i anatomiji... možda zato što je Bog genetiku i antomiju izmislio ko zna kog dana... da dokoni naučnici imaju čime da se zanimaju...

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

А то да имају живуљке и човек исток претка, највероватније се мисли на истог Творца, и наравно да им је исти Творац....еда ли је то тако тешко схватити...просто и једноставно ко пасуљ, а ви га ударили у силна објашњења  и филозофије.....:smeh1:

Šta ćeš... neki pokušavaju da savladaju i misli koje su složenije i komplikovanije od pasulja... a nema nikakve potrebe kad im sve lepo već piše...

 

пре 16 минута, Рапсоди рече

ал атеисти не  могу да сваре појам Творца, оМа попуштају кравату :smeh1: јел би онда свашта нешто себи морали да признају, а неће  гордељивци једни , него се закачили на заједничког претка, предак, па предак. :smeh1:

I stvori Bog sveznajuće čitače misli koji tačno znaju šta je kome na srcu, u duši i mislima, bez da im taj drugi to kaže, pa i uprkos tome što im suprotno kazuje, i vide da je to dobro i nazva ih fundamentalisti.

;););)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

Ako misliš na kreacionizam u užem smislu (pokušaj osporavanja nauke i pokušaj nekog kvazi-naučnog dokazivanja svoje interpretacije biblijskog stvaranja), naravno da je moguće da nisu baš svi kreacionisti 100% takvi ali je ogromna većina takva... kad ne gledaš na Bibliju kao na udžbenik nauke, onda nemaš baš mnogo ni potrebe da je suprotstavljaš pravoj nauci...

Ako misliš na kreacionizam u širem smislu (osoba koja veruje da je Bog tvorac tj. kreator univerzuma), svi vernici su onda kreacionisti pa korišćenje tog izraza u tom smislu postaje besmisleno i stvara nepotrebnu konfuziju. Ako hoćeš da govoriš o "kreacionisti u širem smislu" reci samo vernik...

Onda, mozemo da razgranicimo rapravu izmedju TE vs kreacionizam strogo u okviru same nauke ( na primer, kada se prica o biologij i genetici i mutacijama ili palentologiji i slicno )i kada neko ubacuje u pricu i Bibliju kao naucni udjbenik. ( meni deluje da je ova prva situacija preteznija )

 Ili, imamo i treci slucaj, kada se rasprava vodi u pravcu TE vs vera u smislu da li postoji neka mogucnost kompatibilnosti izmedju ove dve 'teorije' u vezi stvaranja coveka.

Ili, ako kazes , da je bilo koji vernik ( pravoslavac, rimokatolik, protestant ) koji veruje da je Bog tvorac i kreator univerzuma ( ali, i coveka ) kreacionista , u sirem smislu shvatanja kreacionizma, onda je sasvim jasno da ne postoji razlika u 'kreacionizmu' ( kao sire pojave ) izmedju takvih hriscana. ( o tom kreacinizmu  sam i gore pisao )

I, nemamo problem, osim ako strogo gledamo ( u uzem smislu ) TE vs kreacionizam kao naucna rasprava.

пре 1 сат, Avocado рече

Može da bude ali nije baš mnogo verovatno, jer u "originalu" nije u pitanju izostavljanje jedne cifre, već permutovanje sasvim različitih reči: "stotina" i "hiljada".

 

To sam već i napisao... te ne znam zašto imaš potrebu da se dalje baviš ovim pitanjem, osim da provučeš protestantsko "objašnjenje" napisano u nastavku...

 

Da bi te neko shvatio kao ozbiljnog, takvo objašnjenje mora da bude potkrepljeno bar nekim drugim činjenicama - da postoje bar neke indikacije da je ta reč koju prevodimo kao "konjanik" u nekom vremenu imala značenje "deset konjanika", što ne deluje baš izgledno...

Ne možeš jednu takvu tezu da samo izvučeš iz gu__ce zato što se "uklapa" sa zaključkom koji ti se dopada... kad god uradiš samo ovo drugo, to nije "objašnjenje" već je "šta je babi milo, to joj se i snilo"... i takvim "objašnjenjima" može da se "objasni" šta god poželiš.

Primer sa Kolumbom bolje da ne komentarišem...

Kolumbo i Amerika i cigare i Indijanci... :smeh1:

Zakljucak je, da je stvar i prica u nekom brojanju, sabiranju, oduzimanju,.... i da moze doci da greske u brojanju ili usled loseg prepisivanja ili bilo u mogucem drugacijem izrazavanju i nacinu brojanja. ( Kolumbo situacion )

Ali, problem number one, jeste,....... sto si poistovetio ovu stvar sa 'doslovnim' tumacenjem protestanata ovih brojanja cifara,..... sa protestantskim doslovnim citanjem delova pisma koja se bave stvaranjem sveta i coveka. I, suprostavio si takvu stvar pravoslavnom verniku koji ne mora doslovno da cita knjigu postanja.

A, gore si naveo da ne postoji razlika izmedju vernika kada gledamo na kreacionizam u sirem smislu, ....kada svi veruju da je Bog tvorac kreator sveta ( ali, i coveka :0212_rolleyes: ), sto , automatski znaci, da svi oni doslovno gledaju i na knjigu postanja.

Tako da, mora da bude, ili , jedno ili drugo glediste, ....ili, su svi verni kreacionisti, zbog toga sto je Bog tvorac svega, ili, ne moramo da doslovno tumacimo stvaranje .

 

Stari dobri Kolumbo i cigare. U sustini, nebitna je prica , kada se izoluje sama po sebi.Sad sam malo bolje pogledao ove citate oko konjanika, u sustini, deluje , da je najverovatnije neka greska u brojanju ili prepisivanju. Ali, postoji i neka mala mogucnost, da je fora u drugacijem nacinu brojanja. Na primer, sv. Avgustin navodi da kada je Noje gradio barku po merama toliko i toliko lakata, da je Mojsej zbog zivljenja u Egiptu koristio meru lakta koja je u samom Egiptu bila veci red velicine nego u ostalim zemljama ( tako da je barka mogla da bude bas velika )

Ili, kaze se ,.....  Od njega uze David tisuću kola, sedam tisuća kolskih boraca ........a, na drugom mestu,....Njemu zarobi David tisuću i sedam stotina kolskih boraca.....

Lici u prvom slucaju,...imas hiljadu kola i 7.000 kolskih boraca, kako vozaca samih kola ( :)) ) tako i samih konjanika koje je zarobio David,....i, u drugom slucaju, imas hiljadu kola i vozaca i sedam stotina kolskih boraca zarobljenih zajedno,....

Kao da ima neke gradacije u brojanju u oba slucaja. U svakom slucaju, i jedno i drugo je moguce, i lose brojanje ili drugacije brojanje,.... slazemo se , sustina je u nekim brojanjima i ciframa... ( kao kad bi Kolumbo reko' nekom ljutom komanci indijancu , ...ej, daj mi jednu paklu cigara,...:)) )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bokisd рече

Onda, mozemo da razgranicimo rapravu izmedju TE vs kreacionizam strogo u okviru same nauke ( na primer, kada se prica o biologij i genetici i mutacijama ili palentologiji i slicno )

У оквиру саме науке не постоји расправа ТЕ vs креационизам, јер креационисти не користе научни метод за доказивање својих ставова, већ покушавају да злоупотребе науку управо за ово што помињеш у наставку реченице

пре 10 минута, Bokisd рече

i kada neko ubacuje u pricu i Bibliju kao naucni udjbenik.

Када се каже "креационизам", мисли се искључиво на становиште да се може научно доказати да су Земља и свемир створени пре 6-7000 година и да није било никакве еволуције у развоју живог света.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Avocado рече
1 hour ago, Рапсоди рече

Први дан створена је светлост: "И рече Бог: Нека буде светлост! И би светлост. И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме". Тај дан је дан један: из њега извиру и њему се враћају сви дани.

(Јеврејска реч "јом" дан, може да значи одређени астрономски или неограничени временски период настанка света).:scratch_head:

[SPOILER ALERT] posle par dana će već da se predomisli i da potpuno promeni prirodu svetlosti iz nečeg što postoji samo po sebi u nešto što u vidu čestica/talasa izvire iz nekog emitera svetlosti...

Ali, ista svetlost koja deluje u razlicitim okolnostima. Promena energetskog stanja, sada deluje ovako, pa, onako. Pretvaramo struju baterije u svetlost, znaci, svetlost ima uzrok u drugome.

Tako i prva svetlost ima uzrok postojanja u tome ( rece Bog, neka bude svetlost  ili Bog je svetlost i sve oko Njega je svetlo ), tako i ista ta' svetlost kasnije , ima svoj uzrok u suncu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, GeniusAtWork рече

У оквиру саме науке не постоји расправа ТЕ vs креационизам, јер креационисти не користе научни метод за доказивање својих ставова, већ покушавају да злоупотребе науку управо за ово што помињеш у наставку реченице

Druga je prica.

Ne raspravljamo sad, kako se tacno odvija naucna rasprava TE vs kreacionizam, nego da li se vodi samo u okviru nauke ( bez uplitanja Biblije ).

пре 10 минута, GeniusAtWork рече

Када се каже "креационизам", мисли се искључиво на становиште да се може научно доказати да су Земља и свемир створени пре 6-7000 година и да није било никакве еволуције у развоју живог света.

Da, to je koliko razumem naucni kreacionizam ( kao terminologija ) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Avocado рече

I stvori Bog sveznajuće čitače misli koji tačno znaju šta je kome na srcu, u duši i mislima, bez da im taj drugi to kaže, pa i uprkos tome što im suprotno kazuje, i vide da je to dobro i nazva ih fundamentalisti.

;););)

Fundamentalni (nl. fundamentalis)
osnovni, temeljni, glavni, bitni, prvobitni; fundamentalni zakon osnovni zakon, ustav; fundamentalni pojmovi fil. osnovni pojmovi, načela. Ово ти, ти је вишак ....:smeh1:

И створи Бог  неку чудну фелу људи који неће да виде Бога и даде им довљно таме. Јавља се онима који га свим срцем траже ( пази срцем ) и скрива се од оних који свим срцем беже од њега. Нешто слично рече један велики научник, ја ти нећу рећи који....па гуглај. И та чудна фела људи , затвори срце,  а отвори ограничени ум и тако са тим ограниченим умом логикује ограничено, а срце је једино безгранично  у виђењу.....а то каже и Егзипери.   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Avocado рече
Цитат

Други дан Бог је створио свод небески и раставио воду под сводом од воде над сводом, а свод назва Бог небо. То је оно видљиво небо. Иза њега се налазе безбројни Божји светови, названи симболично - "вода над сводом", јер круже и теку, сваки својом путањом, хармонично и без сударања, по бескрајном простору.

Znači, u istoj rečenici, u kojoj se voda (ne znamo da li bukvalna ili simbolička) rastavlja, ona se rastavlja na:

- "vodu pod svodom" koja označava bukvalno vodu koja postoji na Zemlji i u delu atmosfere koji je ispod "svoda" (gde god on tačno bio)

- i na "vodu nad svodom" koja ne označava pravu bukvalnu vodu, nego simbolički označava Božije svetove...

Da je samo i neki kurs iz komunikologije izmišljen drugog dana, bilo bi mnogo lakše.

To je cista simvolika u tumacenju od strane Amfilohija i Danila ( koji je bio jedan visoko duhovan i covek teorije i sozercanja),... jedan vid komunikacionog tumacenja pisma.:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што не може наука и техника...логика , може интуиција највише помоћу уметности. . . својим језиком  који нажалост логичари, техничари и поједини научници ( лишени  дара и осећаја за уметност ) не разумеју. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рапсо, Сунце је старије од Земље, тако да није могло бити створено у трећи дан. Мсм што уопште постављате цитате из СП на овакве теме, кад су нетачни? ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Avocado рече
Цитат

Трећи дан снагом речи Божје оделила се вода од копна. На земљи је израсла трава и разноврсна дрвета која рађају плод. Силом Божије р:smeh1::smeh1:ечи то једном засејано семе, увек доноси плод, захваљујући благослову и заповести Бога..

A jel istog dana smislio da će se postarati da se u starijim geološkm slojevima ne nađe trava tako da naučnicima jednog dana deluje kao da je trava evoluirala pre 55 miliona godina ili mu je tek kasnije palo na pamet da magično obriše travu iz starijih geoloških slojeva i iz koprolita nađenih u starijim geološkim slojevima?

Šta li je mučeni suncokret radio tog trećeg dana pre nego što je stvoreno Sunce i dok je svetlost bila svuda ljupko razbacana... jel se vrteo kao helikopter ili je tek posle naučio da se okreće ka Suncu?

Takođe, [SPOILER ALERT] u nastavku priče će biti objašnjeno da ništa nije nicalo pre nego što je Bog pustio dažd na zemlju i stvorio čoveka da je obrađuje, ali to je samo zato što je nastavak priče zapravo drugačija priča o stvaranju, spojena sa prvom u nekom trenutku ali šatro je u pitanju samo jedna potpuno tačna priča.

Ovo nemam pojma, nisam bas tako potkovan ( da mi je bar malo znanja o tim stvarima koje ima onaj lik Lindemann sa sestodneva, pa, da se macujemo ... :smeh1: )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Avocado рече
Цитат

Четврти дан Бог је створио светила на своду небеском. Сунце да управља даном, и месец да управља ноћу, и звезде: да светле и да буду знаци времена, дана и година. Првостворена светлост, расута по целој творевини, сабрала се и особито заблистала, овог дана, кроз небеска светила. Сунце је обасјало земљу, обавијену дотада густим маглама и влагом.

A zvezde kruže i teku, svaka svojom putanjom, harmonično i bez sudaranja (osim kada se neharmonično sudare) po beskrajnom prostoru (za koji ne znamo kojeg dana je stvoren), pa ih zato zovemo "voda iznad svoda"...

To mi nešto poznato... kao da je već bilo izmišljeno pre četvrtog dana... :scratch_head:

Ali, opet, jos uvek traje stvaranje po pismu ( recimo, slicno analogiji sa Velikim praskom u vremenu nesto posle same 'eksplozije' )

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Lady Godiva рече

Рапсо, Сунце је старије од Земље, тако да није могло бити створено у трећи дан. Мсм што уопште постављате цитате из СП на овакве теме, кад су нетачни? ne_shvata

Сунце  није првобитна светлост  већ створено светило.Првостворена светлост, расута по целој творевини, сабрала се и особито заблистала, овог дана, кроз небеска светила. joooj

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...