Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Ништа, ја летим за Палермо, поп луд као и обично, Боки зеза Авокада итт.:D

То за Палермо по неком пророштву? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Avocado рече

Ne bi traćio vreme... bitno je utvrditi neke činjenice, a bitno je nekad ih i ponovo proveriti... što da ne proveriš da li gvožđe zaista rđa u vodi i da li su te drugi lagali o tome... nego, jeste li ti i @Bokisd  ipak shvatili zašto Milerov eksperment ne pokazuje da je za nastanak amino-kiselina iz neorganske materije potrebna inteligencija, već pokazuje neke druge uslove pod kojima amino-kiseline mogu da nastanu ili je to i dalje sporno? Vidim da izbegavate direktan odgovor...

(da se razumemo, taj eksperiment ne dokazuje abiogenezu jer ne znamo da li su takvi uslovi vladali na Zemlji tada tj. najverovatnije nisu)

Не избегавам одговор и разумем шта хоћеш да кажеш. А оно што ја желим рећи је то да тај експеримент представља само једну нит у доказивању да је живи свет настао, не онако како верујем да јесте по Светом Писму, већ сасвим супротно и то онако како еволуционисти кажу, тј атом по атом, молекул по молекул, једињење по једињење и тако ''клај, клај'' до једне форме, па до друге форме, па прелазне форме итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Branka62 рече

Pa to sam te još u prvom komentaru i pitala. Znaš li koliko je bilo tih faktora?

Изгледами да ниси прочитала на шта сам се позвао, јер, овде сам поменуо еволуционистичко учење и да се управо  оно позива на бројне факторе који доводе до настанка атома, молекула, једињења, па све закључно са живим бићима. Дакле, немој мене то да питаш, јер, нисам присталица те теорије.

 

пре 16 часа, Branka62 рече

Ne samo odnjihove brojnosti.

Аха, сад и сама знаш да је било доста фактора, а у претходном питању ме питаш ''Pa to sam te još u prvom komentaru i pitala. Znaš li koliko je bilo tih faktora''?. А од чега још то онда зависи? Или ти мене безобразно зезаш овде?

 

пре 16 часа, Branka62 рече

Kako si to konstatovao? Intuitivno ili raspolažeš proračunom? Ako raspolažeš proračunom, daj da ga i mi ostali vidimo. - ovo sam u prvom postu napisala. Ne znam što se sada vrtimo u krug.

Прочитај шта сам све написао па ћеш закључити да говорим да пошто верујем у Божје стварање онда из те вере у целом свом окружењу, природи, на целој планети, у целом универзуму могу само видети логику да је све створио само Један Фактор, Један Узрок свег постојања, Један Бог и да Његово делање видим и у свим законитостима које су ми знане и незнане.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Плаво Небо рече

да је логички закључити да је за тај временски период, по еволуционистичком становишту, био потребан огроман број фактора да од праорганизма настане данашњи човек, тако да, можемо констатовати, да је и вероватноћа да су се ти фактори сами ускладили једнака 0.

@Branka62 Ево шта сам написао, а ти ме питала само селективно шта је теби одговарало.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Плаво Небо рече

Изгледами да ниси прочитала на шта сам се позвао

Pročitala. Pozvao si se na verovatnoću da se nešto desi. 

 

пре 12 минута, Плаво Небо рече

Или ти мене безобразно зезаш овде?

Ne. Pokušavam da ti objasnim isto ono što je i Justin pokušao - to što je neki dogadjaj malo verovatan, ne znači da se ne može desiti i to što je dogadjaj X verovatniji od dogadjaja Y, ne znači da se mora desiti X. A sve to pišem zato što si ti u priču uveo verovatnoću kao dokaz da TE ne može biti tačna. 

 

пре 18 минута, Плаво Небо рече

да пошто верујем у Божје стварање

O ovome ti i pričam. Pošto veruješ u Božje stvaranje, što si potezao "argument" verovatnoće? Kakve to veze ima sa verom? I pri tome si na osnovu pretpostavke da je verovatnoća dogadjaja X mala, automatski zaključio da je Y a da nisi ispitao verovatnuću Y-a.

Niti jedan moj post nije imao nikakve veze sa raspravom da li je Bog stvorio živi svet ili je za to odgovorna evolucija. Svi su se odnosili na tvoju pogrešnu argumentaciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Плаво Небо рече

@Branka62 Ево шта сам написао, а ти ме питала само селективно шта је теби одговарало.

Ne, to nije post na koji sam prvobitno reagovala, već na

а колика је математичка вероватноћа да из хаоса, велики прасак, настане ДНК или људски мозак

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто је толико тешко поверовати Господу Исусу Христу да је Он Син Божји? Јер ако Он за себе каже да Јесте, онда Бог постоји! То је толико просто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Плаво Небо рече

Не избегавам одговор и разумем шта хоћеш да кажеш. А оно што ја желим рећи је то да тај експеримент представља само једну нит у доказивању да је живи свет настао, не онако како верујем да јесте по Светом Писму, већ сасвим супротно и то онако како еволуционисти кажу, тј атом по атом, молекул по молекул, једињење по једињење и тако ''клај, клај'' до једне форме, па до друге форме, па прелазне форме итд.

To je problem sa kreacionistima... vi pokušavate da određujete Bogu kako je morao da stvara... zato mrzite neke eksperimente i neke činjenice... pravog vernika bi radovao svaki eksperiment i svako novo otkriće jer mu rasvetljava to kako je Bog stvorio i podesio univerzum... ali kreacionisti ne veruju u Boga, već u svoju, veoma usku, zamisao o istoriji stvaranja...

Ovaj eksperiment nam je otkrio neke od uslova pod kojima mogu nastati amino-kiseline u prirodi... iz teističke perspektive, otkrio je i to da Bog nije stvorio ovaj univerzum tako da samo on može da sklopi amino-kiseline iz neorganske materije...

To da li Bog stoji iza cele priče ili ne postoji uopšte nam ovaj eksperiment ne otkiva... niti bilo koji eksperiment to može da otkrije...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече
пре 5 часа, Плаво Небо рече

 

To je problem sa kreacionistima... vi pokušavate da određujete Bogu kako je morao da stvara... zato mrzite neke eksperimente i neke činjenice... pravog vernika bi radovao svaki eksperiment i svako novo otkriće jer mu rasvetljava to kako je Bog stvorio i podesio univerzum... ali kreacionisti ne veruju u Boga, već u svoju, veoma usku, zamisao o istoriji stvaranja...

Ово нема везе са везом. По нашој вери Бог је човеку дао да влада Његовом(Божијом)творевином, тако да се само користи њоме и управља њоме. Па и човекове способности су Божји дар. Тако да немамо било шта против науке све док се не претвори у сулуде претпоставке. Историја нема везе са тим. Мало си пермутовао атеисте који не верују и креационисте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Просечан србенда рече

Ово нема везе са везом. По нашој вери Бог је човеку дао да влада Његовом(Божијом)творевином, тако да се само користи њоме и управља њоме. Па и човекове способности су Божји дар. Тако да немамо било шта против науке све док се не претвори у сулуде претпоставке. Историја нема везе са тим. Мало си пермутовао атеисте који не верују и креационисте.

Nisam ništa permutovao i to što sam napisao ima direktno veze sa prethodnom porukom u kojoj se nekom ne dopadaju rezultati nekog eksperimenta jer mogu da vode ka njemu problematičnim zaključcima...

Ima veze i sa tim šta ti smatraš suludim naučnim pretpostavkama, a šta smatraš naučnim pretpostavkama koje nisu sulude...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...