Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Управо сада, Ведран* рече

И твоја, и твоја, тема. :))

Немој да си претерано скроман.

Ти си тамо био главни Авокадо. И то Авокадо diaboli. :))

( svacija,... :D )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

@Ula Mark  украшеног многим даровима од Свешишњег,@Avocadoa  питао сам једном приликом око колагена у фосилима диносауруса. Одговорио ми је апроксимативно, али сам сада нашао одговор па да га поделим са пјацом.

У 2005. години пронађени су остаци Tyrannosaurus rex (фотографија скелета ©Scott Robert Anselmo) у Монтани. Међутим, када је Mary Schweitzer, палеонтолог у Музеју природних наука у Северној Каролини, најавила да је пронашла не само кости већ и меко ткиво, многи су остали скептични. Данас ово изузетно откриће има објашњење.

640px-Tyrannosaurus_Rex_Holotype.jpg

Мека ткива животиња углавном се разграђују деловањем бактерија. Чак и под оптималним условима који спречавају распад, протеини који чине ова ткива се временом деградирају. Они могу одолети хиљадама година, али научници нису мислили да могу трајати милионима година. Из тог разлога, скептици су мислили да је у случају Т.рекса откривено ткиво било последица сукцесвине бактеријске инвазије или нешто сл.

Mary Schweitzer и њене колеге започеле су пажљиву анализу ткива већ у 2007. године и утврдили су да је стварно припадало Т.рексу. Конкретно, то је био тип колагена и његова анализа је дала занимљиве резултате за сличност са колагеном птица. Ова чињеница потврђује да птице долазе од диносауруса групе теропода, исте којој је припадао и Т.рекс.

Сада је остало да се објасни како је мекано ткиво било ускладиштено 70 милиона година. У истраживању објављеном ових дана (нов. 2013), одговор који је дала Mary Schweitzer и њене колеге јесте да је гвожђе одговорно.

Гвожђе је елемент присутан у обиљу у телу, а посебно у крви. Такође је врло реактивно и стога може формирати јаке везе са другим молекулима који спречавају деградацију. Генерално, након смрти, гвожђе формира врло мале наночестице које могу везати ћелије и мембране у органске чворове.

Mary Schweitzer и њене колеге су открили да су мекана ткива диносауруса тесно повезана са гвожђивим наночестицима у Т.рексу, а такође и у Brachylophosaurus canadensis, другој животињи код које је пронађен меко ткиво. Да би тестирали ову хипотезу, користили су крвне судове и кости модерних нојева. Потопили су неке крвне судове у хемоглобин, молекул који садржи гвожђе, а други у воду. После две године, они који су уроњени у хемоглобин остали су нетакнути, а они који су били уроњени у воду разградили су се за мање од недељу дана.

Анализа ових меких ткива се наставља, иако полако, јер је то врло деликатан посао. Могуће је да су делови Т.рексове ДНК још увек нетакнути, али су индикације у овом погледу и даље мршаве.

Дакле, не ради се о «светим моштима» Т.рексова, нити да су живели заједно са људима, већ се нуди плаузибилно објашњење како су опстала мека ткива, а сулудо је сумњичити Швајцерку да је некаква илуминаторка и сл. Сама жена је пронашла овај фосил. Сигурно би добила више пара да иде сада по свету и приповеда теорије завере...

Izvor: http://netmassimo.com/2013/11/28/risolto-il-mistero-della-conservazione-di-tessuti-molli-di-tirannosauro/

Напомена: Нису крвни судови били држани под хемоглобином, него само уроњени и извађени. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Nikada sebe nisam predstavio kao stručnjaka za bilo šta osim za građansko pravo (i to jedan uži deo građanskog prava), a pogotovo ne kao nekog ko je sveznajuć... naročito nisam stručan za biologiju... problem je u tome što neko ko bilo šta zna o biologiji je praktično kao doktor nauka u odnosu na prosečnog kreacionistu... zato vam izgleda i smeta kad komentarišem...

A, tesko da stoji ovo poredjenje. :0201wink:

Prosto, recimo, po kolicini informacija ( kao na nekom hard disku :D ) izmedju tebe i prosecnih kreacionista na forumu ( cak je i pitanje da li je i prosecan )

I, drugo, trud i vreme koje se ulaze u obradu svih tih informacija i pracenja naucne scene. Ipak, tesko da postoji ekvivaletnost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

....tako i ova nasa zmija, lize prah i zemlju , kao ponizenje....

Примио си се на Живкову причу.

А да дате ви нама шта веле Оци? Јер ја не верујем да сте ви још Оци, а причу ми и здрав разум одбија. 

Па ја да вас питам обадвојицу. Због чега неразумној животињи треба понижење? Да се уразуми? :)))

А дуго, да ли се тешко креће. Па најбржа змија се креће мало спорије него што човек трчи. Споро ли је? Ако је то казна што ли је пуж згрешио. 

Овога сретох прекјуче, прелази сирома улицу по мраку. А не даде му се ни светла да има, па умало не настрада од мене.

20181010_050802.thumb.jpg.7e658f1cfbb87d0794b4bf20a4de716b.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Ако је то казна што ли је пуж згрешио. 

а тек пужеви голаћи, они ни кућицу немају :w9k3k6:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Зато Ава узме бамбус у руке, ишиба то и отера у ћошак док се не смири!:))

'Вак'и бамбус...:))

Screenshot_20181010-051440_MX5.thumb.jpg.8356414b20d4ba07892623ef75cc87cf.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ведран* рече

Примио си се на Живкову причу.

А да дате ви нама шта веле Оци? Јер ја не верујем да сте ви још Оци, а причу ми и здрав разум одбија.

Pogledacu, ( uz kaficu 0703_read ... :D ,.... tamo kaze Zlatoust da se i orudje kojim se izvrsuje zlocin podvrgava kazni, pa, da vidimo sta se podrazumeva pod time,....nesto kontam , mozda je zmija u zivotinjskom svetu pre kazne,  bila darovana posebnom mudroscu i karakterom, imamo ono da  budemo mudri kao zmije, iako ona sada puzi po trbuhu zadrzala je tu neku mudrost,..... mozda je bila u to vreme najbolji prijatelj prvih ljudi i ljubimac,  kao sada pas :smeh1: ....pa , mozda je tu neka fora sa tom kaznom kroz ponizenje, da bi se videla razlika izmedju tih stanja pre zlocina i posle...kao neki primer... )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Zoran Đurović рече

а сулудо је сумњичити Швајцерку да је некаква илуминаторка и сл. Сама жена је пронашла овај фосил. Сигурно би добила више пара да иде сада по свету и приповеда теорије завере...

Ne samo to, nego je Švajcerka i ono što bi Goranče nazvao "kreacionista" kada hoće da prisvoji neke velikane nauke iz prošlosti... jer Švajcerka veruje u Kreatora... jer je hrišćanka... a pored toga je i mega-car :D 

Pogledaj ovaj klip obavezno, počev od 6:42... inače to su izvučene njene rečenice iz mnogo dužeg razgovora, ali kao što Paulogia ovde objašnjava, kreatardi i onako samo ponavljaju iste stvari da može uvek da izvuče ove odgovore... ovo je znatno kraće i sažetije od originalnog razgovora za koji link ostavljam ispod (traje 50 min)...

 

link ka originalnom razgovoru:

https://www.youtube.com/watch?v=qDoRqFyWpek

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Avocado рече

Zmije ne jedu prah tj. zemlju.

Pa, sad... ta i voluharice su od stardusta takodjer, isto kao i Karl Sagan...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Анализа ових меких ткива се наставља, иако полако, јер је то врло деликатан посао. Могуће је да су делови Т.рексове ДНК још увек нетакнути, али су индикације у овом погледу и даље мршаве.

Na zalost, sanse su verovatno minimalne, tj nikakve :(

 

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bokisd рече

Pogledacu, ( uz kaficu 0703_read ... :D ,.... tamo kaze Zlatoust da se i orudje kojim se izvrsuje zlocin podvrgava kazni, pa, da vidimo sta se podrazumeva pod time,....nesto kontam , mozda je zmija u zivotinjskom svetu pre kazne,  bila darovana posebnom mudroscu i karakterom, imamo ono da  budemo mudri kao zmije, iako ona sada puzi po trbuhu zadrzala je tu neku mudrost,..... mozda je bila u to vreme najbolji prijatelj prvih ljudi i ljubimac,  kao sada pas :smeh1: ....pa , mozda je tu neka fora sa tom kaznom kroz ponizenje, da bi se videla razlika izmedju tih stanja pre zlocina i posle...kao neki primer... )

Zmija ima mudrost i karakter? 12:smeha: Brate pa kako ti ne dosadi? 

Šta ste navalili s tim puženjem, kao da su jedine zmije na svijetu šarke i bjelouške. Pre svega to što zmija puzi po zemlji nije nikakvo poniženje ni za zmiju, ona kao takva se sofisticirano kreće po zemlji, a one koje obitavaju u vodi plivaju kao prave mašine. Osim toga neke zmije su izuzetno ogromne poput anakonde i nevjerovatno snažne da mogu da se pentraju po drveću i sasvim lijepu perspektivu odzogo imaju i nisu nešto kao osuđene da gutaju prah. 

Anakonda ima stisak od 6 bara, to ti brajko iznosi 60m vodenog stuba!!! Da bi shvatio kolika je to snaga, 60m vodenog stuba je 60 kubika vode, a kubik vode je težak 1tonu, značli stisak anakonde je 60 tona jak ili ako vertikalno jedan na drugog poredaš 30 komada audi Q8, ili u boljem slučaju 4 brontosaurusa jedan na drugom. Zmija je sve i strašna, i otrovna, i ovakva i onakva, ali ni po jednom parametru nije ponižena i priča u Postanju i prokletstvu zmije nema nikakve veze sa pravim životinjama. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Justin Waters рече

Zmija ima mudrost i karakter? 12:smeha: Brate pa kako ti ne dosadi? 

Šta ste navalili s tim puženjem, kao da su jedine zmije na svijetu šarke i bjelouške. Pre svega to što zmija puzi po zemlji nije nikakvo poniženje ni za zmiju, ona kao takva se sofisticirano kreće po zemlji, a one koje obitavaju u vodi plivaju kao prave mašine. Osim toga neke zmije su izuzetno ogromne poput anakonde i nevjerovatno snažne da mogu da se pentraju po drveću i sasvim lijepu perspektivu odzogo imaju i nisu nešto kao osuđene da gutaju prah. 

Anakonda ima stisak od 6 bara, to ti brajko iznosi 60m vodenog stuba!!! Da bi shvatio kolika je to snaga, 60m vodenog stuba je 60 kubika vode, a kubik vode je težak 1tonu, značli stisak anakonde je 60 tona jak ili ako vertikalno jedan na drugog poredaš 30 komada audi Q8, ili u boljem slučaju 4 brontosaurusa jedan na drugom. Zmija je sve i strašna, i otrovna, i ovakva i onakva, ali ni po jednom parametru nije ponižena i priča u Postanju i prokletstvu zmije nema nikakve veze sa pravim životinjama. 

Ima ono, lukav kao lisica, lav kralj djungle, orao gospodar neba.... e, onda, moze i zmija da ima neki poseban karakter kod zivotinja pre pada,..:D

Sta bi bio orao bez krila, lav bez grive, tako i zmija bez nogu,... :osmeh:  .... ( naravno u kontekstu nivoa stvari, odavanje pocasti zbog neke karakteristike i kazna kao pad sa tog nekog uzvisenog nivoa i casti,..  )

Stvarno Justine, ko je ovo izracunao, svaka mu cast,  ( sala, ...a, kako su znali koliko je tacno tezak taj brontosauros,.. :smeh1: )

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Ima ono, lukav kao lisica, lav kralj djungle, orao gospodar neba.... e, onda, moze i zmija da ima neki poseban karakter kod zivotinja pre pada

Zivotinje nemaju karaktere, ali zato ljudi imaju mastu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

Ima ono, lukav kao lisica, lav kralj djungle, orao gospodar neba.... e, onda, moze i zmija da ima neki poseban karakter kod zivotinja pre pada,..:D

Niti je lisica lukava, niti je lav ikakav kralj životinja, pa tako niti zmija nije imala nikakve posebne atribute, zmija je bila i ostala samo gmizavac. 

пре 9 минута, Bokisd рече

Sta bi bio orao bez krila, lav bez grive, tako i zmija bez nogu,... :osmeh:  .... ( naravno u kontekstu nivoa stvari, odavanje pocasti zbog neke karakteristike i kazna kao pad sa tog nekog uzvisenog nivoa,..  )

Ali noge nisu nikakav nedostatak za zmiju, kontaš to? 

пре 9 минута, Bokisd рече

Stvarno Justine, ko je ovo izracunao, svaka mu cast,  ( sala, ...a, kako su znali koliko je tacno tezak taj brontosauros,.. :smeh1: )

Pa nije niko računao nego mjerio. Stave nekoj kokoški mjerni uređaj koji bilježi pritisak i puste je na anakondu. 

 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Zivotinje nemaju karaktere, ali zato ljudi imaju mastu...

Pa, jel nije pas najverniji prijatelj covekov ili delfini inteligentni i zastitnicki nastrojeni prema coveku, orka vrlo inteligentna.

Inace, zanimljivo je, da je Bog dao svoju vlast ( kao stvoritelj ) Adamu da imenuje stvorene zivotinje, gde je i zmija bila u tom skupu i Adam je sigurno poznavao ponasanje i prirodu zmije. Mozda je djavlo bas izabrao zmiju da se priblizi prvim ljudima, zbog neke specificne prisnosti i posebnosti i vezanosti koju je imala ( sa prvim ljudima ), da bi ih lakse prevario ( deluje logicno )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...