Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 4 минута, Lady Godiva рече

SomberInconsequentialGroundhog-max-1mb.g

Много добар муви...:D

А овај јe још бољи...

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 7 минута, Juanito рече

Да би могли да ољуште кромпир и авокадо. 

A misice i brzinu za stizanje i savladavanje nestasnih papaja... 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, cloudking рече

Polako... znaci u dane stvaranja bog nije stvorio lavove kakve danas poznajemo nego neke drugacije? Dizajnirane za uzivanje ane za ubijanje? Ako je ovo tacno da li znamo kako su te zivotinje koje je bog stvorio izlgedale? 

Zasto danas gledamo geparda, njegove savrsene linije, graciozni hod i super efektno trcanje i kazemo "hvaljen gospod, samo bog moze biti kadar da stvori ovakvu lepotu"?

Ili kad isto to kazete za bilo koju zivotinju? Da li vi time zapravo hvalite pali dizajn koji zapravo nema veze s bogom?

 

Ili je bog  u statu napravio zivotinje ovakve kakve ih danas vidimmo... ali... zasto je onda lavu dao celjusti a orlu kandze ako ih je dizajnirao za zivot  u harmoniji?

 

Aj molim te nek ovo pitanje bude ono od retkih kad ne pobegnes nego mi stvarno odogovris?

Pa, verovatno su izgledale slicno kao danas.

Opet, gepardu sve to ne koristi , ako ne krene na vreme i u odgovarajucem trenutku u napad. ( koliko se secam ne moze dugo da trci brzo zbog pregrejavanja, .... znaci, ako bi se oslanjao samo na brzinu, brzo bi zavrsio karijeru,... :smeh1: )

Promena je u nameri i volji. Covek je po slobodnoj volji pogresio, zivotinje su promenile nameru i namenu po kojoj su stvoreni, ....kao na primer, lav i tigar mogu da se pripitome i zive sa ljudima, menja im se priroda po kojoj  postoje,....postaju kao male mace,... dobardecko

Tako i sa prvim zivotinjama, promena prirode, sa kojom idu i promene i adaptacije i prilagodjavanje datoj situaciji. I, covek posle pada nije odmah poceo da jede meso, nego tek mnogo kasnije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

covek posle pada nije odmah poceo da jede meso, nego tek mnogo kasnije.

Sačekao da mu se skrati digestivni sistem? Al nešto požurio sa mesištem, pa je sada nešto izmedju biljojeda i mesoždera. :ani_biggrin:

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Branka62 рече

Sačekao da mu se skrati digestivni sistem? Al nešto požurio sa mesištem, pa je sada nešto izmedju biljojeda i mesoždera. :ani_biggrin:

Moze da bude i 100% biljoljed, ,....ako hoce,... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Bokisd рече

Pa, verovatno su izgledale slicno kao danas.

Opet, gepardu sve to ne koristi , ako ne krene na vreme i u odgovarajucem trenutku u napad. ( koliko se secam ne moze dugo da trci brzo zbog pregrejavanja, .... znaci, ako bi se oslanjao samo na brzinu, brzo bi zavrsio karijeru,... :smeh1: )

Promena je u nameri i volji. Covek je po slobodnoj volji pogresio, zivotinje su promenile nameru i namenu po kojoj su stvoreni, ....kao na primer, lav i tigar mogu da se pripitome i zive sa ljudima, menja im se priroda po kojoj  postoje,....postaju kao male mace,... dobardecko

Tako i sa prvim zivotinjama, promena prirode, sa kojom idu i promene i adaptacije i prilagodjavanje datoj situaciji. I, covek posle pada nije odmah poceo da jede meso, nego tek mnogo kasnije.

Boki, mnogo ti je glup ovaj post... post, ne ti. Nema sta ni da se pobija, sve si nesto sprchkao zbrda zdola a nista nema smisla

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Рапсоди рече

Дијаниране за хармонију, радост. (по теби уживање ) да ли су изгледале потпуно исто телесно као  сада, то је немогуће знати, али оно што се да закључити из најпростије реченице (пре пада владала је хармонија ) мислим да није потребно баш да ти све нацртам. 

Ok, ne znas, kapiram. Niko ne moze da zna da li su zivotinje pre i posle pada izlgledale isto.

Ali kako onda mozes da se divis prugama tigra, eleganciji antilope i bojama pauna i da slavis ime gospodnje zbog toga sto ih je takve dizajnirao kad zapravo nemas pojma da li ih je on uopste dizajnirao ovakvim kakve ih danas vidimo?

 

1 hour ago, Рапсоди рече

Значи да . Да предатори пре пада сигурно нису били . 

Sta nisu bili? Nisu bili predatori (nego neke druge zivotinje)? Ili njih nije bilo uopste?

 

1 hour ago, Рапсоди рече

Наравно, слажем се. 

Pa kako mozes da se slazes kad si upravo napisala da NE ZNAS dali je ovaj gepard isto sto i gepard kojeg je bog dizajnirao u startu?!

:D:D :D 

1 hour ago, Рапсоди рече

А зашто не би имао везе са Богом. 

Pa ako je pali dizajn znaci da je to boziji diazjn koji je pokvaren? Audi je dizajnirao A8 ali nije dizajnirao zguzvani A8 kad udari u banderu... Moze  li dizajner auija da pogleda smrskani auto i da kaze, da ,da bas sam ga ovako dizjanirao... hvalite me svi i ljubite ime moje... :D

 

1 hour ago, Рапсоди рече

просто на нека питања је немогуће одговорити

A kako vi ono kazete "cim ne moze da se odgovori sigurno je-? EVOLUCIJA!!!! " :D

 

1 hour ago, Рапсоди рече

Ако знамо да је горе била хармонија и да нису једни друге јели, можемо  претпоставити да  им чељусти нису биле такве као данас

Opet isto pitanje... sa koje pozicije  se onda divite dizajnu tih celjusti i hvalite gospoda zbog toga?

 

1 hour ago, Рапсоди рече

Ево стварно ти одговорих а ти се потруди стварно да размислиш...

Zapravo, vrlo zahvaljujem.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje za inteligentne dizjanere... da li je vilica tigra, u svom svom savrsenstvu i efikasnosti dizajnirana od strane boga? Da li je bog dizajnirao tu savrseno efikasnu spravu za ubijanje?

 

@о.Горан m?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

Ali kako onda mozes da se divis prugama tigra, eleganciji antilope i bojama pauna i da slavis ime gospodnje zbog toga sto ih je takve dizajnirao kad zapravo nemas pojma da li ih je on uopste dizajnirao ovakvim kakve ih danas vidimo?

Дивљење је земаљско, и лепота њихова је земаљска...не могу чак ни да замислим како ли су тек горе изгледали (колико пута бајније и сјајније )

пре 4 минута, cloudking рече

Opet isto pitanje... sa koje pozicije  se onda divite dizajnu tih celjusti i hvalite gospoda zbog toga?

 

Ко се диви чељустима ( лупеташ) ајде пругама и шарама .

 

пре 7 минута, cloudking рече

A8 ali nije dizajnirao zguzvani A8 kad udari u banderu... Moze  li dizajner auija da pogleda smrskani auto i da kaze, da ,da bas sam ga ovako dizjanirao...

Згужвани ауди је последица ....изгледа не капираш разлику између узрока и последице . Ми смо ти отприлике као ауди  који је  у судару   се само мало изгребао ( добар и јак дизајн :D) ев. са мало напрслим стаклима.....али и такав мало изгребан је и даље за дивљење.  :D 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Рапсоди рече

Ко се диви чељустима ( лупеташ) ајде пругама и шарама .

Ne lupetam nego ti aj sto ne poznajes evoluciju nego ne poznajes ni ove tvoje inteligentne dizjanere :D

A da ih poznajes znala bi da se oni ne dive samo estetskim bozijim resenjima nego i inzenjerskim... pa tako imas najsavrsenije oko, najefikasnije celjusti, najjace misice... ma hvaljen gospod gde god pogledas :D

пре 7 минута, Рапсоди рече

Ми смо ти отприлике као ауди  који је  у судару   се само мало изгребао ( добар и јак дизајн :D) ев. са мало напрслим стаклима.....али и такав мало изгребан је и даље за дивљење. 

Jasno, samo moras da znas da kad sretnes coveka koji se dizi zguzvanom automobilu i pritom veruje da je tako zguzvan dizajniran, treba da se pomeris od njega jer ocito nije pod libelu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Рапсоди рече

Дивљење је земаљско, и лепота њихова је земаљска...не могу чак ни да замислим како ли су тек горе изгледали (колико пута бајније и сјајније )

nema logike ako malo razmislis...

Prvo su bili savresni prelepi itd a onda su se pokvarili i postali najsavrseniji oblici zivota za uslove u kojima se nalaze... i nije ti neko kvarenje i pad ako dobijes skoro pa savrseno prilagodjene zvotinje za zivot na zemlji...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Prvo su bili savresni prelepi itd a onda su se pokvarili i postali najsavrseniji oblici zivota za uslove u kojima se nalaze...

БИНГО, управо тако. Да се урами твоје созерцаније ...биће од тебе нешто...:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...