Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Управо сада, Просечан србенда рече

Али брат Горан му је из неког разлога трн у оку.

Из врло конкретног разлога сам трн у оку и њему и свој овој јефтиној полтронији око њега. Пре свега, мене не импресионира нимало његово блебетање пошто је господин подвио реп и побегао у Италију, као није могао да остане у СПЦ и да ради докторат. И сад нам такав и његове улизице овде соле памет шта ми у СПЦ да радимо. Где вам је бре достојанство, имате ли ви уопште кичму, ово није теби упућено Србендо, знају којима је упућено.

Такође ме уопште не импресионира то преписивање светоотачких текстова па сад пошто је навикао на ове његове чуди га што му свако не подилази. А најпре ме мрзи и јури ме овде као крпељ јер сам доказао да лаже народ, тј. да је еволуција једна велика лаж и превара.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 3 минута, о.Горан рече

подвио реп и побегао у Италију, као није могао да остане у СПЦ и да ради докторат

ХАХштаплеру, понудили су ми били да постанем градоначелник Смедерева јер сам био један од главних који су тамо покренули народ да скину Милошевића. Не сумњам шта би ти изабрао да си на мом месту био. - А знамо да су докторске у Србији јаче и од оних на Харварду, а како сам свестан да немам капацитета за тако нешто, ја одох на Први Понтификални Универзитет... хах!:))    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Поуке.орг инфо рече

@о.Горан Zar samim tim ne možemo reći da je 6 dana 6 milijardi godina ako je to samo tren?

Zar nije bolje reći 6 etapa stvaranja? Da je 1 dan - jedna etapa?

То уопште није спорно, ја дане као дане нигде нисам ни спомињао( сем једном код великог св.Јефрема) нити форсирам. То форсирају ови лажови и клеветници да би правили крајње бедну кампању против мене. 

Али, кад је живи свет стваран логичније је да је створен тако да је био у тоталитету тј. у кратком року јер екосистем сведочи невероватну повезаност скоро свих живих бића једних са другима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова победа над Италијом 3:0 некако се баш подеси са овим разбијањем у парампарчад заблуда на овом форуму:)).

Beta-e3ihp2f9g7.jpg

Поцепали смо их к`о ови наши Латине :)). Мада, искрено, мени је тај народ симпатичан на неки начин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Просечан србенда рече

Добро знам шта сам написао, за пакицетуса пише у тексту а амбулоцетус је само шлаг на торту у побијању т.е китова.

Da, u tekstu piše nebuloza kao da nije imao nikakav otvor za disanje ("nije bilo dišnog otvora")... znam da si kreacionista, ali nije valjda da si to shvatio kao tačno?

U pitanju je verovatno pogrešan prevod, pretpostavljam da na engleskom piše da nije imao "blow hole"... i tu se već autor teksta igra sa semantikom... što je sasvim očigledno kada "argument" nema nikakvog smisla na nekom drugom jeziku... nije imao "kitovski" otvor za disanje, nego "običan" otvor za disanje... kao da postoji nekakva bitna razlika osim lokacije...

Ceo tekst o Pakicetusu je zapravo objašnjenje da je jedna (umetnička) slika Pakicetusa pogrešna... kakve veze pogrešnost jedne slike ima sa teorijom evolucije, to samo kreacionistima može da bude jasno... confused1

Kad dođeš do toga da napadaš nauku tako što objašnjavaš zašto neka slika nije dobra, a ne zašto naučni radovi i zaključci nisu dobri, to je prilično dobar znak da si prso s mozgom....

 

пре 57 минута, Просечан србенда рече

Све три наводне прелазне форме су лажњаци.

Zašto to misliš? Šta bi te uverilo u suprotno? Ako sutra nađemo celu lobanju Ambulocetusa i ispostavi se da ima otvor za disanje tamo gde naučnici pretpostavljaju jel ćeš onda smatrati da on jeste prelazna forma ka kitovima?

Inače to nisu jedine prelazne forme i kao što možeš da se podsetiš, Ambulocetus se uopšte ne pominje u poruci na koju repliciraš... ako on nije imao otvor za disanje tamo gde se pretpostavlja, Prozeuglodon (koji jeste u poruci na koju repliciraš) je imao baš na tom mestu...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Просечан србенда рече

Брате чим видиш јеховисте и тамо где их нема доказ је да ти је остала баш велика траума од тог догађаја са бакицом.

Ако погледаш пост до краја, можда и схватиш шта значи бити саркастичан.

Са друге стране, ти се чврсто држиш буквализма...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, о.Горан рече

Али, кад је живи свет стваран логичније је да је створен тако да је био у тоталитету тј. у кратком року јер екосистем сведочи невероватну повезаност скоро свих живих бића једних са другима.

Чиме ово потврђујеш? Дакле, шта би био тај "кратак" период? Колико би трајао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

ХАХ

Пусти те понуде, кад покренеш било какву јавну акцију о којој ће да пишу сви листови, и дневни и недељни и двонедељни, и све важне тв емисије онда се јави :)). И да не заборавиш никад да овде не би ни слово могао да напишеш да неко није све ово овде покренуо, а ко је то скапирај сам.

До тад, боље бегај са ове теме да те не урнишем и надаље:)). Зар ти није боље да радиш оно што знаш најбоље, а то је да преписујеш светоотачку литературу и да ти се ови тамо стално диве хах. И лепо си требао да се држиш тога, а не да завирујеш у ову тему и да пукнеш ко звеч(ар)ка. Пук`о си брате овде, разбијени сте скроз, жао ми је.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Avocado рече

kao da postoji nekakva bitna razlika osim lokacije...

Ма не није битно уопште,еволуционистима детаљи нису битни уопште. Зато и јесу предмет спрдње.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, о.Горан рече

Наспрам временског континуума 6 дана или 10 на 50 година су трен.

Значи да разумем одговор као може Бог да створи за трен, али под условом да је трен шест дана?

пре 39 минута, о.Горан рече

Али поента овде је да су вама који верујете у бајке потребне милијарде година. 

Којим то "вама"? Обраћате се мени.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, о.Горан рече

Али, кад је живи свет стваран логичније је да је створен тако да је био у тоталитету тј. у кратком року јер екосистем сведочи невероватну повезаност скоро свих живих бића једних са другима.

To nema nikakve veze sa logikom. Nedostaju ti neke premise da bi to uopšte bio logički argument, odnosno, potpuno je nejasno odakle ti uopšte ideja da iz "povezanosti skoro svih živih bića jednih sa drugima" nekako sledi stvaranje u kratkom roku (a što Bog u dužem roku ne bi mogao da stvara živa bića tako da budu "povezana"?)  Zaključak ne sledi iz premise koju iznosiš.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

Ceo tekst o Pakicetusu je zapravo objašnjenje da je jedna (umetnička) slika Pakicetusa pogrešna... kakve veze pogrešnost jedne slike ima sa teorijom evolucije, to samo kreacionistima može da bude jasno... confused1

Не није у питању само носни отвор већ читаво тело: 

Dr. Werner otkriva da je u dokumentarnom filmu kanala National Geografic 2009. dr. Gingerich i dalje tvrdio da Pakicetusa treba svrstavati među kitove temeljeno na kosti uha. Međutim, ta kost uha nije kao kod kitova, koja ima prstoliki nastavak (sigmoidni proces), već pločasta, kao kod fosila kopnenih životinja poznatih kaoartiodactyles.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Просечан србенда рече

Ма не није битно уопште,еволуционистима детаљи нису битни уопште. Зато и јесу предмет спрдње.

Pa eto onda imaš priliku da me načiniš predmetom sprdnje... objasni koji su to detalji koji čine suštinsku razliku između otvora za disanje kita i otvora za disanje Pakicetusa, osim lokacije na kojoj se otvor nalazi... svakako me neće učiniti predmetom sprdnje samo to što si ti eto proglasio da je to tako...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

ako on nije imao otvor za disanje tamo gde se pretpostavlja, Prozeuglodon (koji jeste u poruci na koju repliciraš) je imao baš na tom mestu..

Није проблем само у носу већ и у недосајаћем репу и ушним шкпљкама које нису грађене као код рибе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, о.Горан рече

То форсирају ови лажови и клеветници да би правили крајње бедну кампању против мене. 

АВ ријалити.

У ком универзуму Ви живите, цео свет се окреће око Вас?!?

Имамо једног таквог на челу. Али ово се мултиплицира брзином епидемије...

П.С.

Са Авом се и даље не слажем по неким питањима. Са Авокадом по другим. Генијусом по трећим. Али сам са сваким разменио мишљење и добијао смислен одговор. Чак и кад је Ава био увредљив, то је носило нит истинског дела мог карактера или (не)знања. Зато ћу Аву наставити тако да зовем.

Од Вас само овакве фобичне изјаве.

Сконтати да смо и ја и о. Зоран као и многи овде породични људи на ивици егзистенције. Ваша параноја и заверологија имају везе САМО са оним што звони у Вашој глави.

Да се разумемо, од сада Вам персирам, да Вам не увредим Его. Чин вам, пак, никад нећу поменути, не заслужујете га својим опхођењем ад-хоминем без аргумената.

ЈХВХ с вама.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...