Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

On 15.9.2018. at 0:33, Кратос рече

Kamo mu tu dođe slobodna volja?Po tvojoj logici ispada da je Bog čoveka unapred osudio na propast...

Nije to nikakva osuda, jer u takvoj postavci stvari kako se nameće u priči o istorijskom Adamu i Evi na temeljima šestodnevnog bukvalističkog tumačenja Biblije, oni nisu imali nikakve šanse da ne pogriješe...takvim su stvoreni, priča o slobodnoj volji je naravno budalaština. Dobro znamo da nijedan čovjek nema slobodnu volju da uvijek izabere da ne pogriješi i da je to jedino uspjelo samo Hristu. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

On 15.9.2018. at 0:03, Bokisd рече

Kako nisu imali iskustva, bili su u blazenstvu i umno su sozercavali stvari u vezi vrta koji je Bog ustrojio posebno za njih.

Pa, zapovest o nejedenju i samo pazenje i obradjivanje vrta tj. duhovno i misleno pazenje na sebe i na svoj polozaj u vrtu, ....kako bi sve funkcionisalo kako treba i kako bi oni imali miran i blazen zivot.

Sve su imali, i opet su pogresili. I, opet, kada su pogresili, kada su na osnovu iskustva uvideli losu stranu nepostovanja i krsenja Bozije zapovesti o ustrojstvu gradjevine vrta , ...opet, nisu se otreznili za Boziji poziv na pokajanje i ponovno vracanje u prvobitno stanje.

Kako su mogli da imaju iskustvo, mi pričamo o odraslim ljudima stvorenim kao zgrade? Kako su mogli da ne pogriješe ako su stvoreni od iste krvi i mesa, pod istim fizičkim zakonima kojima smo i mi podložni? 

Samo jednoj Ličnosti je to pošlo za rukom, i samo toj Ličnosti je to i mogli poći za rukom zato jer je on već pre postanja bio predodređen za tako nešto, a ne nekakav Adam i Eva. A ti dobro znaš o kome se radi. :skidamkapu:

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Justin Waters рече

Kako su mogli da imaju iskustvo, mi pričamo o odraslim ljudima stvorenim kao zgrade? Kako su mogli da ne pogriješe ako su stvoreni od iste krvi i mesa, pod istim fizičkim zakonima kojima smo i mi podložni? 

Samo jednoj Ličnosti je to pošlo za rukom, i samo toj Ličnosti je to i mogli poći za rukom zato jer je on već pre postanja bio predodređen za tako nešto, a ne nekakav Adam i Eva. A ti dobro znaš o kome se radi. :skidamkapu:

 

Da, znamo, ....predodredjen i pre postanka svega, po onom Bozijem predznanju i promislu.

Sad, stvoreni su malo ( u sustini mnogo ) 'savrseniji' od nas ljudi ( u sadasnjem stanju ), pre, svega , cisti telom i duhom i razumom. Razum i um,  koji je bio svetao i cist od bilo kakvih sporednih misli ( koje misli mi imamo danas kroz zanimnja za mnoge svetske stvari ) bio je vise i bolje, .... koncetrisaniji za pazenje i staranje o samo sebi ( o svom unutrasnjem zivotu )  i okolini ( vrt ).

Uz sve to, date su mu i smernice, da cuva i obradjuje vrt, tj. da se bas pazi da misleno i duhovno ne skrene sa glavnog cilja, a, to je jedenje sa mnogobrojnih drveca u vrtu. Jedenje je u stvari, misleno i duhovno napredovanje i usavrsavanje koje na kraju treba da proizvede blagodatno savrseno duhovno poznanje i zajednicu sa Bogom, ....kroz drvo poznanja dobra i zla.

Zbog tih stvari i zbog slobode koju je dobio, da bira, ili poslusnost Bogu ili u neposlusnost, imao je i odgovornost za sebe i svoju 'sudbinu'.

I, to je deo njegovog iskustva sa Bogom koji mu je sve uredio, da uziva u miru i napredku u samom vrtu.

I, opet, na kraju, kada je stekao , sada novo iskustvo kroz pogresan izbor i uvideo, kolikog blaga blagodati koje postoje u vrtu se odrice , opet je na pruzanje second chance od strane Boga,  prenebregnuo milost i mogucnost ponovnog uspostavljanja predjasnjeg dobrog stanja.

Znaci, mogli su da ne pogrese, i svojom voljom su pogresili, ali, i opet, kada su pogresili,.....opet su sami svojom voljom odbili da se isprave , prakticno, sve bi se vratilo u stanje, kao sto i je bilo.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 14.9.2018. at 20:47, grigorije22 рече

Na

Tvoj Терзин узе да лупа како највећи наталитет имају Кинези, јер су конзервативни!:))12:smeha::))

Овог лика треба слушати, јако је забаван. Каже како су кактуси створени после Потопа, јер нема њихових фосила. Нажалост, то је лаж, јер у Утаху су нађени фосили кактуса. Терзин мисли да тако гадне биљке не би Бог створио пре Потопа. 

Каже ти да животиње неће васкрснути.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Justin Waters рече

Nije to nikakva osuda, jer u takvoj postavci stvari kako se nameće u priči o istorijskom Adamu i Evi na temeljima šestodnevnog bukvalističkog tumačenja Biblije, oni nisu imali nikakve šanse da ne pogriješe...takvim su stvoreni, priča o slobodnoj volji je naravno budalaština. Dobro znamo da nijedan čovjek nema slobodnu volju da uvijek izabere da ne pogriješi i da je to jedino uspjelo samo Hristu. 

 

Nope,stvoreni su bez ikakvog greha jer dobro beše veoma...;)

Po tvojoj nakaradnoj logici Bog stvara bića bez ikakvih šansi da mu nalikuju..a to je ono što sam i rekao u prethodnoj poruci...osudio ih je na propast....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bokisd рече

Sad, stvoreni su malo ( u sustini mnogo ) 'savrseniji' od nas ljudi ( u sadasnjem stanju ), pre, svega , cisti telom i duhom i razumom.

И теби Терзин постао дуовник?:))

Реци ми, да ли би се људи размножавали у Рају?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Zoran Đurović рече

И теби Терзин постао дуовник?:))

Реци ми, да ли би се људи размножавали у Рају?

Nisam nista procitao od Terzina,  ...ne mogu da se izjasnjavam o njegovim 'para' sposobnostima,....:smeh1:

To je hipoteticko pitanje, jer, realno stanje na terenu je, da je razmnozavanje pocelo kada su bili van Raja, drugu real istoriju nemamo.

Hipoteticki mozemo da nagadjamo ,  sta i kako bi bilo, kada bi bilo da su ljudi ostali u Raju, pa, mozda bi bilo ovako ili onako, sam sveti Bog zna,...

Mogu sad i ja da postavim pitanje, .... 'kako' bi se ljudi razmnozavali u Raju ( da nisu bili van raja ) , ....ako bi se ispostavilo da je to jedan od  nacina  punjenja zemlje ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Zoran Đurović рече
пре 7 часа, Bokisd рече

opet su sami svojom voljom odbili da se isprave , prakticno, sve bi se vratilo u stanje, kao sto i je bilo.

Ово ти је жешћа глупост...

Sto, pa, zar pokajanje ne brise grehove ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Zoran Đurović рече

Tvoj Терзин узе да лупа како највећи наталитет имају Кинези, јер су конзервативни!:))12:smeha::))

Овог лика треба слушати, јако је забаван. Каже како су кактуси створени после Потопа, јер нема њихових фосила. Нажалост, то је лаж, јер у Утаху су нађени фосили кактуса. Терзин мисли да тако гадне биљке не би Бог створио пре Потопа. 

Каже ти да животиње неће васкрснути.  

ŠTA. :0120_angryy:sFun_bat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, grigorije22 рече

ŠTA. :0120_angryy:sFun_bat

Каже: БОг може да васкрсне све животиње и има где да их смести у свемиру, али то нема смисла. Битно је да нас васкрсне. 

Видиш да је Ава благ срцем кад ти је рекао да ако ти је толико стало до твојих, он ће их и васкрснути? :D - Чувајте се квасца суботарског! 

Овај је опасан јеретик, много опаснији од наших Никодима, Артемија, Акакија, јер је интелигентнији од њих и биће искушење за новије генерације. Поготово још кад га рекламирају "православни" попови као несрећни Горан. 

А лупа из све снаге! Опасан шарлатан, јер има диплому, па се неписмен народ ложи на то. И ја сам доктор, али кажу: Ватикански шпијун! Продана душа!

Да сам Велики инквизитор, цврчао би овај мени на ломачи, језик би му у грлу урезао!:))Одгледах 10ак видеа са њиме.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

To je hipoteticko pitanje

Није. Заповест о размножавању је одмах дата. Дакле, попрцкивали би се и у Рају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

Одгледах 10ак видеа са њиме.  

Благо души Авиној јер много грехова му је опроштено. :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Zoran Đurović рече

Није. Заповест о размножавању је одмах дата. Дакле, попрцкивали би се и у Рају.

Pa, postavlja se pitanje , zasto nije bilo keksa u Raju , ako je zapovest vec data ?

Ili, moze ovako, ....ako ne bi bilo keksa van Raja, onda bi bilo u Raju. :laie_14:

Samo je pitanje nacin keksa, za ovaj ovde, znamo kakav je ( nekad dobar,.. nekad los,... :smeh1: ),.... za onaj,...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...