Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Тумарало није обавештен. ШвеЦка овог лета била топлија од Србије. Ако се вако настави, идем тамо на море следеће године. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 сат, Avocado рече

"Odabir" prirode između različitih slučajnih mutacija nije slučajan, iako taj odabir nije organizovan niti promišljen.

 

:smeh1:  Онда следи да је  случајно промишљен  или промишљено случајан....мало звучи шизо.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Џуманџи рече

Izogovaraste tog Terzina toliko da sam uzela da poslusam video nekog predavanja. 'Ladno veli da je Hristos nadljudsko bice, hit. :D

 

пре 10 минута, Branka62 рече

Znači i ti:tongue:. Ja jutros pogledala par. Čovek se u sve razume - kosmologija ( Zemlja centar Univerzuma ), tajna bosanskih piramida, koštice kajsije kao preventiva protiv raka, vanzemaljci.... Ma nema šta nema.

To je sve Mister Tomislav.

Doktor Terzin nikada ne bi napisao takve gluposti u naučnim člancima koje objavljuje ili rekao takve gluposti na svojim predavanjima na univerzitetu.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Џуманџи рече

Izogovaraste tog Terzina toliko da sam uzela da poslusam video nekog predavanja. 'Ladno veli da je Hristos nadljudsko bice, hit. :D

Па то је исповедање о. Горана!:))12:smeha::)) Није ми јасно да неко неће да се бави православним Предањем које постоји 2.000 година и неће да преко њега се упознаје са Богочовеком него пије из секташких баруштина! Наше незнање је болно. Ја после више од 15 година бављења Августином могу да кажем да познајем само део његове мисли. А где су ти Кападокијци, доникејци и сви остали? Уз то, свакодневно се бавим Предањем и Писмом... Савршено ме не интересује колико је свет стар. То не утиче на моје спасење. Али ко је и какав је Бог и Богочовек, е то утиче. И не мислим да сам најпаметнији и најсветији на свету па да са презиром гледам на искуства оних који су пре мене живели са Христом.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Рапсоди рече

:smeh1:  Онда следи да је  случајно промишљен  или промишљено случајан....мало звучи шизо.

Jok, samo sledi da tebi neka slučajnost deluje kao da je promišljena... što je inače čest bag u ljudskom razmišljanju...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Avocado рече

Jok, samo sledi da tebi neka slučajnost deluje kao da je promišljena... što je inače čest bag u ljudskom razmišljanju...

Или feature, ко ће га знати... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, grigorije22 рече

Terzin ne smatra da postoje dzinovi samo na osnovu slika vec da postoje i skeleti. I da su mnoge od tih skleta evolucioni naucnici uklonili ako izuzmemo fotospove.

Имаш ли неки релевантан извор да су сакрили коске?

пре 1 сат, grigorije22 рече

Inace kako ti kao teolog tumacis ovu Avocadovu tvrdnju?

Nigde u prirodi zapravo i ne vidimo nešto što izgleda kao savršen originalni dizajn savršenog bića, već vidimo adaptacije adaptacija...

Мени се чини да је неко паметан иза овога што опажам. Мада не знам што је створио и будале...12:smeha:

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Juanito рече

Или feature, ко ће га знати... :smeh1:

Kako god da se razvilo ili je stvoreno, pomaže nam da sklopimo kockice kad neke fale... Ali je i uzrok raznim glupostima i paranojama.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Paradoksologija рече

Kako god da se razvilo ili je stvoreno, pomaže nam da sklopimo kockice kad neke fale... Ali je i uzrok raznim glupostima i paranojama.

То што сам параноичан, не значи да ми он не ради о глави!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

Имаш ли неки релевантан извор да су сакрили коске?

Мени се чини да је неко паметан иза овога што опажам. Мада не знам што је створио и будале...12:smeha:

Paja kaze da se to tako placa.:)))

Резултат слика за jare kod sudije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Juanito рече

То што сам параноичан, не значи да ми он не ради о глави!

U teoriji književnosti, ono čitanje dela koje manijakalno traži paralele i povezivanja motiva i simbola (unutar dela i/ili između dela i religijskih, filozofskih i drugih sistema) naziva se paranoičnim čitanjem. Svi donekle i bar ponekad paranoično čitamo svet. To može biti od koristi u nekim situacijama, i garant je igralo ulogu u postavljanju bar poneke naučne teorije, ali je i sa stanovišta nauke i sa stanovišta vere glupo i pogubno ako tu izmaštanu sliku ne preispitujemo stalno.

Zanimljivo je da je još pre nekih 200 godina Andre Žid u Podrumima Vatikana napravio paralelu između paranoidne teorije zavere i bar jedne vrste religioznosti, one ubeđene dokazom putem čuda. Kada se ispostavilo (spoiler alert) da je ubistvo u središtu zbivanja posledica nemotivisanog impulsa, a ne razotkrivanja velike zabere protiv pape (koja nije ni postojala), gubi se i vera.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Avokado niko ne spori da ste inteligentan čovek, ali imate preveliku želju da budete u pravu i govorite kao da ste rasli i na prst u ...sa ribom pa znate ko iz topa njen dnk i razvoj i faktore koji utiču na razvijanje organa i sve... pričamo avokado...ne takmičimo se

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Рапсоди рече

:smeh1:  Онда следи да је  случајно промишљен  или промишљено случајан....мало звучи шизо.

Godiva i Džu će ti sve objasniti, samo se malo strpi.:smeh1:

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, sanja84 рече

Avokado niko ne spori da ste inteligentan čovek, ali imate preveliku želju da budete u pravu i govorite kao da ste rasli i na prst u ...sa ribom pa znate ko iz topa njen dnk i razvoj i faktore koji utiču na razvijanje organa i sve...

Naprotiv, želim da držim racionalne i opravdane stavove, a ne da budem u pravu. Ako kod svih tih vrsta riba zaista može da se razvije čulo vida ako se odgajaju na svetlosti, želim da saznam da sam pogrešio i da nisam bio u pravu i da naučim nešto novo.

 

пре 2 минута, sanja84 рече

pričamo avokado...ne takmičimo se

Ne takmičim se... pričam...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...