Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 6 минута, Bokisd рече

Da li treba da pominjem o.Savu sa kojim se slazem u svim njegovim stavovima po mnogim pitanjima.

Ne slažeš se ti sa stavovima o.Save nego ti aminuješ ono što on napiše u određenoj teološkoj prepisci a kada se pokrene dalja rasprava ti opšte nemaš svoj lični stav koji liči na stav o.Save i stvarno mi je smešno da čitam kako se mnogi teološki stavovi o.Save i tvoji podudaraju.

Ne podudaraju se, jer za razliku od tebe o.Sava ume da pročita svete oce bez da ih pogrešno interpretira.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Opet mrcvarenje u nedogled.

Naravno da su to tvoji lični stavovi jer mi nemamo problem kad citiraš svete oce nego kad počneš da nam prepričavaš šta je sveti otac hteo da kaže u tom citatu i da to prepričavanje upotrebiš u daljoj diskusiji.

Dakle to vađenje na čiuvanje i revnovanje pravoslavne istine jer su tvoji stavovi ne samo tvoji nego potpuno pravoslavni ostavi za debile jer ja debil nisam pročitao sam najmanje tvojih 188 stavova.

Ma, kako 'oces.


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Жика рече

Мало ме Торнеро подсећа на Сунцокрета 54 ако се добро сећам ника.

To je bilo prvo sto sam pomislila.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Ivan Marković рече

 

Ja mislim da sabor osuđuje prekid zajednice sa Bogom koji omogućava čoveku besmrtnost po blagodati.

I da je proklet svako ko vole da bi i bez greha čovek izgubio tu blagodat večne zajednice večnoga života.

Tu po meni nije akcenat na telesnu smrt, telesna smrt je periferna, jer telesna smrtnost nije ta koja je čoveka naterala da učini greh.

Dakle ti ćeš ustvari morati dokazivati da se odluka sabora odnosi na telesnu smrt a ne ja.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Zoran Đurović рече

Боксит не зна шта је интерпретација јер то никада није студирао, али му је битно само да моје тумачење не може никако да стоји.

А о сједињењу природа у Христу, не бих да трошим речи, јер се јасно видело да га је анатемисао Кирило Александријски.

Ako postoji vise interpretacija, onda stoji i intrepretacija 'naseg' bloka. Onda ispada nereseno.

Oko Kirila i Ipostasi, , nema nekih velikih razlika u razumevanju ove stvari izmedju svih nas. Svi verujemo ovaplocenje Bogocoveka.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Justine znam mu stavove a ne njegovu ličnost, što on uporno počinje da provlači možda upravo zbog vas koji ste pročitali ukupno njegovih 30 postova.

Dakle ne znam čoveka opšte ali znam koji su mu stavovi i znam da nijedan njemu ukazan propust nije prihvatio a da nas nije mrcvario u sledećih 5 strana teme.

Koliko strana si ti morao da mu pokažeš ispravnu definiciju sjedinjenja da bi ti na kraju rekao pa to sam ja sve vreme i tvrdio i znao.

I onda ispada da je o.Zoran ustvari nešto lupetao kad mu je skrenuo pažnju da obrati pažnju na ispravnu definiciju sjedinjenja a koja je bila bitna za propust na koji mu je ukazivao prilikom rasprave o tome da li anđeli jedu i piju.....

Procitao sam i vise. Nisam odgovarao puno. Nisam se puno namucio, par postova malo slikovitog objasnjavanja i onda je priznao da zapravo vjeruje u halkidonski oros. 

Kako hoces, ja se nisam nikad ni sa kim toliko preganjao, da me neko nervira jer ne zeli da prihvati moje stavove. Onaj ko je pametan i zreo on ce ih prihvatiti ne mora odmah na prvu, ali kasnije hoce, onaj ko je kao farisej svjesno se svadja iako zna da nije u pravu on nece nikad. 

Kad procjenim da ce biti koristi da nekome obrazlozim stav koji ce razumjeti upustim se kad ne prekidam diskusiju i ne odgovaram dalje. 

 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ja mislim da sabor osuđuje prekid zajednice sa Bogom koji omogućava čoveku besmrtnost po blagodati.

I da je proklet svako ko vole da bi i bez greha čovek izgubio tu blagodat večne zajednice večnoga života.

Tu po meni nije akcenat na telesnu smrt, telesna smrt je periferna, jer telesna smrtnost nije ta koja je čoveka naterala da učini greh.

Dakle ti ćeš ustvari morati dokazivati da se odluka sabora odnosi na telesnu smrt a ne ja.

Изволи цитирај саборску одлуку или ћути. Терет доказа је на теби. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bokisd рече

Onda ispada nereseno.

Да, Бог и шеширџија су исто.

пре 11 минута, Bokisd рече

vi verujemo ovaplocenje Bogocoveka.

Није се оваплотио Богочовек. Опет лупеташ. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Да, Бог и шеширџија су исто.

Није се оваплотио Богочовек. Опет лупеташ. 

Nemoj odmah na ličnoj osnovi ne lupeta on to nešto kontekstualno govori iz njega.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

Pa, jel jeste ili nije Bogocovek ? Sustina je u tome. Svi verujemo tako.
 

Eto sad bez potrebe bezveze talasas. Logos se ovaplotio. Nije te nemoguce razumjeti, ali s ovim si ispao kao ono priroda prirode.

Ajde malo sam ti drzao stranu jer vjerujem u tebe, ali iz ovoga nauci koliku moc zapazanja o.Zoran ima i da moras imati vise povjerenja u ono sto pise, bice ti odmah lakse da se slozis s njim. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ne slažeš se ti sa stavovima o.Save nego ti aminuješ ono što on napiše u određenoj teološkoj prepisci a kada se pokrene dalja rasprava ti opšte nemaš svoj lični stav koji liči na stav o.Save i stvarno mi je smešno da čitam kako se mnogi teološki stavovi o.Save i tvoji podudaraju.

Ne podudaraju se, jer za razliku od tebe o.Sava ume da pročita svete oce bez da ih pogrešno interpretira.

Otac je ucestvovao na nekim nasim temama, narocito na temama oko inoslavnog krstenja i na temama oko rimokatolika. I, imali smo iste stavove i poglede oko ovih pitanja.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Justin Waters рече

Eto sad bez potrebe bezveze talasas. Logos se ovaplotio. Nije te nemoguce razumjeti, ali s ovim si ispao kao ono priroda prirode.

Ajde malo sam ti drzao stranu jer vjerujem u tebe, ali iz ovoga nauci koliku moc zapazanja o.Zoran ima i da moras imati vise povjerenja u ono sto pise, bice ti odmah lakse da se slozis s njim. 

Amin.

Samo to brate nedostaje ništa drugo sve ostalo bi onda bilo i med i mleko.

Niko ne želi njega da jurca po forumu nego samo da obrati malo pažnju na moć zapažanja drugih ljudi.

Nadam se da ćemo uspeti i da od boksida napravimo pravog sagovornika, bez da mu namećemo svoje stavove.

Samo malo koncentracije i da teku teološke teme nesmetanim tokom eto to svi želimo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Justin Waters рече

Eto sad bez potrebe bezveze. Logos se ovaplotio. Nije te nemoguce razumjeti, ali s ovim si ispao kao ono priroda prirode.

Ajde malo sam ti drzao stranu jer vjerujem u tebe, ali iz ovoga nauci koliku moc zapazanja o.Zoran ima i da moras imati vise povjerenja u ono sto pise, bice ti odmah lakse da se slozis s njim.

Da, primetio sam odmah gresku u definicji i priznajem da je definicija neodgovarajuca. Malo nespretno receno.

Naravno da je bitinije, koja je sustina i smisao recenoga, da se ovaplotio Bog u telu i da je postao Bogocovek i da svi verujemo tako. Na to sam mislio.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...