Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 3 минута, Vedran рече

А да ли би могао да га једе?

Bi, iskusili apostoli na tajnoj veceri. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 3 минута, Bokisd рече

Ali, licnost covekova je sada ta Licnost Ovaplocenog Hrista itd.

Ne brkaj ljudsku licnost sa ipostasi. To su dve razlicite stvari. Ono sto se danas u psihologiji naziva licnoscu bilo je nepoznato u antici. Ipostas je jedino, istina pozajmljeno od grckih filozofa ali da bi se objasnili bozanski atributi, dok je Hristos kao covjek imao licnost kao svaki covjek. Bio je mozda introvertan, ili ekstrovertan, prakticar, ili intuitivac itd....

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Извини, пошто сам ја професионалац, упамтио сам да си рекао интерпретација Хиларијевих речи. Па те нешто мало после Ведран изрибао. Иначе не постоје никакаве интерпретације отачких текстова, дисертације на те теме, јер се то одмах капира. Ја сам овде само бифлао напамет те текстове, јер ту нема шта да се разуме. Зато си ти у праву што презиреш школе. То је губљење времена. И те књиге што се пишу на отачке текстове, то је уствари Насина завера само да би се зарађивале паре на те књиге.

Naravno, postoje komentari na otacke tekstove, to nije sporno. Ali, ovde je tumacenje nepotrebno, pise jednostavno, tamo Avram odaje pocast dolicnu Jednome Bogu, ovde poklonjenje koje je dao Lot licem do  zemlje,  nije takvo bogopoklonjenje, jer su mu javili andjeli. Prosto poklonjenje, jer su andjeli.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Vedran рече

Овај Златоустов је из Беседа на књигу Постања. Чини ми се 41. беседа. Могу линк да убацим касније, сад сам на телефону. И за Иларија. Ово само да не заборавим јер читам редом нагомилане поруке :)

@Zoran Đurović

Златоусти https://azbyka.ru/otechnik/Ioann_Zlatoust/tolk_01/41 под 4

Иларије http://www.newadvent.org/fathers/330204.htm од 27

А оно раније од Теодорета је из The Questions on the Octateuch паралелно гр-енг - ако немате пошаљем?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече
пре 1 сат, Vedran рече

С тим што нису јели СА Аврамом јер Аврам није јео, него КОД Аврама.

Ти очекујеш од попа да чита пажљиво текстове? - Ја сам био пропустио да га опоменем за ово јер сам мислио да је неки лаик. Кад ово класични богослов. Њима једем душу... :D Јајара се претварала до данас.  

Ко? Бокисд богослов? Или други неко.

Ако је поп, попови навикну да читају без разумевања кад прећерају са служењем треба 12:smeha:

Кад то смање, опораве се. 12:smeha:

(али озбиљно, није све ово само шала)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече
1 hour ago, Vedran рече

Престани стално да погрешно интерпретираш Иларија!

Koja je onda  pravilna interpretacija njegovih reci ?

Онако како си написао у преводу цитираног пасуса, а не овако како после тумачиш. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Koja je uloga onda , ova dva andjela kod Avramovog vidjenja Trojice ?

Да би ти укапирао да је тројица, и да би двојица отишли у С и Г. :)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Онако како си написао у преводу цитираног пасуса, а не овако како после тумачиш.

Pa, mislim, da nema razlike, sustinski isto sam pisao pre i posle, razlika moze biti samo u nekim spoljasnjim izrazavanjima. Mozda si tu video razliku ?
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Tek posle Vaskrsenja u telu, kaze, da treba da ode Ocu sa tim vaskrslim telom koje je primio u Sebe itd

То каже теби и мени, а не говори то Оцу. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

То каже теби и мени, а не говори то Оцу. 

Nije hteo ništa da kaže još Ocu, da ga iznenadi kad dodje kod njega i pokaže mu kako se ponovio sa ljudskom prirodom :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Bokisd рече

Pa, nije Ilarije kao sveto Pismo pa da ga tumacimo. :945729:

Covek napisao , prostim narodskim jezikom i samo treba da procitamo,....po Vuku....:citac:

ЗАТО  сам ти рекао да га не тумачиш! А управо си то радио. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Justin Waters рече

Fphoto-17198609-2KP.jpg

Casa je Logos

Voda Bozanska priroda

Ulje ljudska. 

Не важи се. :sunce:

Има више воде :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Матусал рече

A da li je ovaplocenjem doslo do promene unutar svetotrojicnog odnosa. Koji je to momenat kada se ljudska priroda uvodi u eshaton kroz licnost logosa. Da li je i pre stvaranja coveka Hristos bio sin Boziji u dve prirode...?

Ти од Мелхиседека и есхатона до овога :) Одговорили су о. Зоран и ВСБ, а ево нешто што сам нашао код владике Атанасија:" Али са ХРИСТОМ као Богочовеком, есхатон је већ почео да улази и дела у историји, не ограничавајући него поштујући реалну слободу човека и људи, али задржавајући право да суди, тј. процењује и вреднује историју и дела људска у историји."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...