Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Не знам какве везе то има. Говоримо о изворним учењима религија, а не да ли неко "греши" у њиховој примени. То не мења ништа.

Ok. Jel imas ti neki predlog za resenje tog problema sa Islamom?

Auror znamo da nema, on je samo "dijagnosticar".

A "dijagnosticari" su samo fundamentalisti bez mooda, oni samo ukazu na problem i stave ruke u dzepove nadajuci se nekom dovoljno nenormalnom da uradi nesto konkretno.... posle kad svi akpiraju kolko je to nenormalno samo ce reci "pa ne mi smo samo ukazivali na problem, sacuvaj boze da smo hteli ovako ekstremna resenja"... pa eto ja pitam koja resenja zapravo predlazete?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Grizzly Adams рече

Зато што то није тачно. Библија не учи да гејеве треба побити, већ само даје историјски извештај о неком давном времену и народу који је имао такав закон.

Kuran ne uci da pagane treba pobiti gdje god ih nadjes u bilo kom vremenu, vec samo daje istorijski izvjestaj o nekom davnom vremenu i narodu koji je imao takav zakon. 

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Ok. Jel imas ti neki predlog za resenje tog problema sa Islamom?

Auror znamo da nema, on je samo "dijagnosticar".

A "dijagnosticari" su samo fundamentalisti bez mooda, oni samo ukazu na problem i stave ruke u dzepove nadajuci se nekom dovoljno nenormalnom da uradi nesto konkretno.... posle kad svi akpiraju kolko je to nenormalno samo ce reci "pa ne mi smo samo ukazivali na problem, sacuvaj boze da smo hteli ovako ekstremna resenja"... pa eto ja pitam koja resenja zapravo predlazete?

Ima. Govoriti istinu, ne razvodnjavati istinu, ne relativizovati. Sa jedne strane.
Sa druge prestati bombardovanje bliskog istoka, povuci _svu_ vojsku odande i pustiti ih da sami resavaju svoje probleme. 

I najbitnije: ukinuti socijalnu pomoc (u svim zapadnim zemljama), i jednim potezom si resio sve probleme, ne trebaju ti nikakvi zidovi, mozes slobodno da ukines i carinike/granicare.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

pa eto ja pitam koja resenja zapravo predlazete?

Ja bih ga zabranio, ali bi to prouzrokovalo tonu problema i ogromno nasilje (što bi takođe trebalo da govori nešto)... Dakle to ne može iz praktičnih razloga.

Može da se potpuno obustavi islamska migracija i upliv ovih migranata. Ukinuti socijalnu pomoć onima koji su tu, a ko učini neko divljaštvo ili spopadne ženu ili dete negde, ne treba oklevati sa deportacijom uopšte. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, cloudking рече

Ok. Jel imas ti neki predlog za resenje tog problema sa Islamom?

Наравно да имам и радим то што мислим да је добро.

Пре свега, то не треба гурати под тепих него говорити јавно. Муслимане директно суочити са тим стварима, да буде јасно да знамо шта ислам учи и каква је теократија у питању, да нисмо наивни и да никад нећемо прихватити тако нешто. Нема фолирања. Онда је на њима да те своје проблеме решавају.

Друго, престати са тим бесмисленим релативизовањем. Зна се шта је боље, а шта лошије. Шта је цивилизовано, а шта варварство.

И да по сваку цену бранимо индивидуалне слободе, ту не сме да буде никаквог одступања. Никакви закони против "верске нетолеранције" или критика некога зато што је нешто нацртао, рекао, отпевао итд. Ту морамо сви да будемо као стена.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, uros рече

Sa druge prestati bombardovanje bliskog istoka, povuci _svu_ vojsku odande i pustiti ih da sami resavaju svoje probleme. 

Да, и то сам хтео да напишем, али на те ствари немам утицаја па сам изоставио.

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Justin Waters рече

Kuran ne uci da pagane treba pobiti gdje god ih nadjes u bilo kom vremenu, vec samo daje istorijski izvjestaj o nekom davnom vremenu i narodu koji je imao takav zakon. 

Па можеш ти да напишеш да је небо нанџарасто, али то није тачно.

У исламу то није "историјски извештај" него заповест. Ко напусти ислам да се погуби. То је за сва времена.

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Друго, престати са тим бесмисленим релативизовањем. Зна се шта је боље, а шта лошије. Шта је цивилизовано, а шта варварство.

Ali "teološke nedoumice" su mi najjače...

FB_IMG_1499345586722.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Ali "teološke nedoumice" su mi najjače...

Опет ти са тим сличицама, немој после да се жалиш... ;)

Људи мисле да су ти цитати измишљени што стављаш.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Људи мисле да су ти цитати измишљени што стављаш.

Citati su autentični prevodi, nisu izmišljeni.

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Опет ти са тим сличицама, немој после да се жалиш... ;)

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Капирам, али људи мисле да нису. Делује невероватно...

Ako na svaku aurorovu slicicu gde pokazuje muslimana koji prica gluposti, ja stavim slicucu muslimana koji prica pametne stvari, hoce li se te dve slicice potrti? :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, cloudking рече

No nebitno to, jel znas da postoji struja koja cvrsto veruje da iza ISISa stoji mosad, da je sve to njihova rezija. Jedan od glavnih ukazatelja je to sto svi znamo da su islamu najveci naprijatelji jevreji, nije li sumnjivo da muslimanski religijski pokret uopste ne targetura jevreje nego im bas nesto zapadni svet odjednom trn u oku? Sta bi taj muhamed rekao svojim danasnjim borcima? Napadajte ameriku ili napadajte izrael? 

Jevreji uopste nisu neprijatelj islamu. Ni Kuran ne markira ni Jevreje ni Hriscane neprijateljima vec im omogucava status unutar islama (sljedbenici knjige) ukoliko ne rade nista protiv muslimana i ukoliko placaju zekat. Cak sta vise u islamskom kalifatu, Jevreji su imali i svoje zlatno doba, a Otomanska imperija je prihvatila Jevreje koje je Katolicka Crkva prognala prilikom oslobadjanja Spanije od Maura. Naravno da nisu bili liseni persekucije, ali ona nije bila zakon nigdje vec izuzetak kao splet okolnosti sto je bilo tipicno za srednji vijek. Smrtno neprijateljstvo izmedju Jevreja danas i islamskih drzava u okruzenju je iskljucivo politicke prirode zbog formiranja Izraela i ugnjetavanja Palestinaca. Eto recimo Iran je smrtni neprijatelj Izraela, ali ne i Jevreja jer u ustavu ima priznatu jevrejsku zajednicu kome je garantovana stolica u parlamentu. 

Oko rata iz Sirije jako malo znamo i sve je vise manje zavjera, ali nista veca zavjera nije da je Isis kreiran od strane Mosada jer mnoge cinjenice ukljucuju na to. Rat u Siriji je buknuo zbog navono odbijanja Asada da potpise ugovor koji bi omogucio koristenje Sirije da se provuce Katarski gasovod do Evrope i ugrozi Ruska pozicija. Asad kao vjerni saveznik Irana je svakako automatski neprijatelj Izraelu, nestabilnost okolnih zemalja najvise odgovara Izraelu. Jer dok god su nestabilne zemlje u okruzenju Izraela koje su saveznik Iranu, za Izrael je to odlicno i njihovu sigurnost. Ajde sto ISIS nikad nije prijetio da ce vojno napasti Izrael, to i ne bi mogao jer bi se proveli kao pilici na raznju, ali sto nisu prijetlili nikad ni teroristickim napadom kao sto konstantno prijete SAD-u, i zapadnoj Evropi pa i rusiji to je indikativno. I na kraju rat u Siriji je idealna prilika da se Iranu napakuju zlocni, terorizam itd....kako bi se nasao izgovor za napad i razbijnje Izraelu najgoreg protivnika. 

Prema tome i slijepcu je jasno da je ISIS cista politicka kreatura, stvorena od najvjerovatnije Izraela, ali podrzana od strane zapadnih sila i njihovih saveznika Saudi Arabije (takodjer salafisticke britanske tvorevine) i ostalih sunitskih satelita. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...