Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 минут, cloudking рече

Nema nikakve sanse da ni sada ni za sto godina serijat bude uveden igde na zapadnom svetu...

Какве везе има "колике су шансе"?

Идеју критијем зато што је лоша, зла. Јер кад дође том неком "шанса" тад је већ касно...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 59 минута, cloudking рече

isis nije religijska tvorevina nego politicka...

Ali Islam je tvorevina sa izuzetno snaznom i neodvojivom politickom komponentom. U tome i jeste problem. 

Odvojenost crkve od drzave je mozda i najvece dostignuce zapadne civilizacije, a verovatno i u istoriji sveta. Toga kod Islama _nema_ niti moze biti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико је било терористичких напада од стране исламиста у Европи пре инвазије на Ирак 2003? Ако не рачунамо Алжирце у Француској, који имају нерашчишћене рачуне још од Алжирског рата за независност, где су их Французи масакрирали у поприлично великим бројевима. Је л' постојао ИСИС? Да ли су северна Африка и Блиски и Средњи Исток били ако не потпуно мирни, онда сигурно неупоредиво безбеднији него данас?

Јесте, постојала је Ал Каида - и још увек постоји - која је извршила нападе 11.9.2001. А Ал Каиду је створио ко? Ко је уопште био Осама Бин Ладен и ко је од њега направио то што је био?

Је л' неко види овде неки образац по коме се ствари дешавају или не? Или ћемо опет причу о томе како је ислам идеологија чији следбеници широм света једва чекују да их нешто тригерује да могу лепо да секу главе и разносе се експлозивом.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, GeniusAtWork рече

Колико је било терористичких напада од стране исламиста у Европи пре инвазије на Ирак 2003? Ако не рачунамо Алжирце у Француској, који имају нерашчишћене рачуне још од Алжирског рата за независност, где су их Французи масакрирали у поприлично великим бројевима. Је л' постојао ИСИС? Да ли су северна Африка и Блиски и Средњи Исток били ако не потпуно мирни, онда сигурно неупоредиво безбеднији него данас?

Јесте, постојала је Ал Каида - и још увек постоји - која је извршила нападе 11.9.2001. А Ал Каиду је створио ко? Ко је уопште био Осама Бин Ладен и ко је од њега направио то што је био?

Је л' неко види овде неки образац по коме се ствари дешавају или не? Или ћемо опет причу о томе како је ислам идеологија чији следбеници широм света једва чекују да их нешто тригерује да могу лепо да секу главе и разносе се експлозивом.

Промашио си тему, види мој коментар изнад.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

И не знам који вам је више фактор са Аурором.

Нисам му адвокат, нити говорим "са функције", чисто примећујем - има овде читава екипа која се окомила на њега. Људи му се обраћају подругљиво, често са презиром, исмевањем итд. Ружно је бре. Човек опет трпи смирено, нисам видео да узвраћа и сл. Млађи је три дана од других посетилаца, а обраћају му се са "дечко", "мали" и сл.

Опет нека острашћеност.

Potpuno se slazem i podrzavam!

Auror je jedan od retkih forumasa, ako ne i najbolji, po pitanju kritike necijeg stava a ne licnosti. To mi se bas dopada i izuzetno cenim kod sagovornika.

Nevezano za to sto se cesto slazem i sa njegovim stavovima, ali meni je njegov nacin komunikacije skolski primer lepog vaspitanja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Промашио си тему, види мој коментар изнад.

Ништа ја нисам промашио. То што ви немате одговор ни раније ни сада, то је ваша ствар :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, GeniusAtWork рече

Колико је било терористичких напада од стране исламиста у Европи пре инвазије на Ирак 2003? Ако не рачунамо Алжирце у Француској, који имају нерашчишћене рачуне још од Алжирског рата за независност, где су их Французи масакрирали у поприлично великим бројевима. Је л' постојао ИСИС? Да ли су северна Африка и Блиски и Средњи Исток били ако не потпуно мирни, онда сигурно неупоредиво безбеднији него данас?

Јесте, постојала је Ал Каида - и још увек постоји - која је извршила нападе 11.9.2001. А Ал Каиду је створио ко? Ко је уопште био Осама Бин Ладен и ко је од њега направио то што је био?

Је л' неко види овде неки образац по коме се ствари дешавају или не? Или ћемо опет причу о томе како је ислам идеологија чији следбеници широм света једва чекују да их нешто тригерује да могу лепо да секу главе и разносе се експлозивом.

 

И јеси и ниси у праву. Тачно је да не треба увек и свуда изједначити бизарне појаве разноразних исламистичких терористичких политичких покрета са исламом али и даље остаје чињеница да је ислам, схваћем у веберовском идеалном типу, религија са доста ауторитарности и агресивности према, како то имами кажу, неверничким земљама. То што Американци повремено кокетирају са ватром са којом се не треба играти, иде њима на рачун, али опет треба спознати другу културу и њене моралне, вредносне и метафизичке императиве. Поштујем свачје религиозно опредељење али треба знати шта је у игри.

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, GeniusAtWork рече

Ништа ја нисам промашио. То што ви немате одговор ни раније ни сада, то је ваша ствар :) 

Јеси промашио. Овде није тема ИСИС и тренутна гео-политичка ситуација у свету.

Тема је ислам. Изворно учење и тоталитарна идеологија која је његов саставни део.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад видех најаву за неки инфериорни афрички фестивал у Амстердаму и не знам да л' д' идем или да уместо тога буљим у ову средњевековну грађевину испред...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, εργασία рече

То што Американци повремено кокетирају

Ne da koketiraju nego su ih oni i napravili zajedno sa ješićima,islamski fanatici koji isključivo zauzimaju naftna polja,smešno.To da jesu islamski fanatici najpre bi spržili Izraelce kad ono međutim,njih ni da pomenu al smeta im Iran....valjda oni nisu dovoljno muslimani al ješići jesu ..

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Кратос рече

Ne da koketiraju nego su ih oni i napravili zajedno sa ješićima,islamski fanatici koji isključivo zauzimaju naftna polja,smešno.To da jesu islamski fanatici najpre bi spržili Izraelce kad ono međutim,njih ni da pomenu al smeta ima Iran....valjda oni nisu dovoljno muslimani al ješići jesu ..

Слажем се да су деценијама Сједињене Државе подржавале исламске екстремисте у многим земљама, а и богато помажу државе засноване на ауторитарним исламским начелима. Најновији је пример Трампово умпупавање оружја од више 100 милијарди $ у Саудијску Арабију, у земљу чија је званична идеологија вахабизам. Дивота! 

Што се тиче ИСИЛ-а и њиховог обрачуна са Сиријом, и ту могу донекле да се сложим да су инструментализовани ради остварења геополитичких игранки Вашингтона, те перјанице либерализма, али немојте да заборавите да је ислам јако флексибилан у погледу тога кога треба напасти првог. Сада им се наместило да грувају по Асаду, у каснијој фази можда и Израел. Полако, тиха вода брег рони. :) 

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...