Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Ма једу г... републиканци, све су изнервирали опасно... Мислим да либертаријанска опција добија све више присталица, ако је бар нешто добро у свему.

Најцрње од свега је што су они за време Обаме неколико пута "предлагали закон" који једноставно укида Обамакер - зато што су знали да ће Обама то да блокира (прецедник има "право вета"). А сад кад је требало да то и ураде за стварно, нису смели... Смучили су се народу опасно.

Има један млади конгресмен либертаријанац Томас Маси који им је показао како се то ради - предлог закона који има само један ред: "Министарство Образовања укида се на дан тај и тај". Крај приче. Тако треба и са Обамакером.

Thomas-Massies-Bill-To-End-The-Departmen

Наравно, републиканци врли "љубитељи слободе и тржишта" ни то нису прихватили. Лажови обични. Лицемери.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Why an MRI Costs $1,080 in America and $280 in France

 

Цитат

"In my view, health is a business in the United States in quite a different way than it is elsewhere," says Tom Sackville, who served in Margaret Thatcher's government and now directs the IFHP. "It's very much something people make money out of. There isn't too much embarrassment about that compared to Europe and elsewhere."

The result is that, unlike in other countries, sellers of health-care services in America have considerable power to set prices, and so they set them quite high. Two of the five most profitable industries in the United States - the pharmaceuticals industry and the medical device industry - sell health care. With margins of almost 20 percent, they beat out even the financial sector for sheer profitability.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, GeniusAtWork рече

"It's very much something people make money out of. There isn't too much embarrassment about that compared to Europe and elsewhere."

Људи зарађују паре на свему, па је опет већина ствари јефтинија у САД него у Европи.

Што значи да "похлепа" није објашњење, већ има нешто друго.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Grizzly Adams рече

Људи зарађују паре на свему, па је опет већина ствари јефтинија у САД него у Европи.

Што значи да "похлепа" није објашњење, већ има нешто друго.

Sistem osiguranja? Vazda mi bio nejasan u SAD. Moj brat i snajka, oboje zaposleni, sa masterima, mogli da priušte onomad i to jedva samo neki osnovni paket (njen bio skuplji jer je žena i eventualno može da zatrudni - a ona čak uopšte nije htela decu) pri kom bi plaćali basnoslovno čim ostanu duže od 7 dana u bolnici, o čem' god se radilo.

Znači, zabranjeno se razboleti ozbiljno ako nisi Baja Patak.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Paradoksologija рече

Sistem osiguranja? Vazda mi bio nejasan u SAD.

Па нема ништа нејасно... То је "изрегулисано" до бесмисла. Ти не можеш да одеш сад и купиш осигурање какво хоћеш (нпр. твоја снајка да купи осигурање без "трудничког" пошто то не планира), него само како су ти генијалци из Вашингтона "прописали".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Па нема ништа нејасно... То је "изрегулисано" до бесмисла. Ти не можеш да одеш сад и купиш осигурање какво хоћеш (нпр. твоја снајка да купи осигурање без "трудничког" пошто то не планира), него само како су ти генијалци из Вашингтона "прописали".

А зар није могуће да и продавци осигурања не желе да раздвоје поједине ставке осигурања, јер им је исплативије да набифлају цијене? А није им тешко то урадити, јер у Америци, када се спроведе пирамида структуре власништва, сваку скоро грану посједује пар мега корпорација које тако могу уједначавати цијене у својим подружницама? Плуси мају пара да лобирају код политичара да опструирају колико могу мјере контроле?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ћириличар рече

А зар није могуће да и продавци осигурања не желе да раздвоје поједине ставке осигурања, јер им је исплативије да набифлају цијене?

Није могуће зато што им је то забрањено.

пре 7 минута, Ћириличар рече

Плуси мају пара да лобирају код политичара да опструирају колико могу мјере контроле?

Ти који имају пара су велике фирме, а великим фирмама је у интересу да има што више контроле и регулација јер тиме спречавају конкуренцију да уђе на тржиште, тј. мале фирме које још немају пара и утицај на политичаре.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ћириличар рече

А зар није могуће да и продавци осигурања не желе да раздвоје поједине ставке осигурања, јер им је исплативије да набифлају цијене?

Нисам разумео ово питање из прве, двострука негација... :)

Као што рекох изнад - није проблем шта они "желе" него шта могу. Свако жели да буде једини на свету у томе што ради па да може да поставља услове. Проблем је што су политичари направили законе који спречавају конкуренцију и то им омогућавају. Ако преко улице има друга мала фирма, жељна профита, онда ти не можеш да "бифлаш цене". Они ће да спусте цене и узму ти купце.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Grizzly Adams рече

Ти који имају пара су велике фирме, а великим фирмама је у интересу да има што више контроле и регулација јер тиме спречавају конкуренцију да уђе на тржиште, тј. мале фирме које још немају пара и утицај на политичаре.

Значи, управо оно што сам и рекао :D

1 hour ago, Grizzly Adams рече

Нисам разумео ово питање из прве, двострука негација... :)

Као што рекох изнад - није проблем шта они "желе" него шта могу. Свако жели да буде једини на свету у томе што ради па да може да поставља услове. Проблем је што су политичари направили законе који спречавају конкуренцију и то им омогућавају. Ако преко улице има друга мала фирма, жељна профита, онда ти не можеш да "бифлаш цене". Они ће да спусте цене и узму ти купце.

Да, закон то или директно ограничава, или се "гледа кроз прсте" па се закон не спроводи како треба ( или се доносе лоши закони намјерно ) од стране политичара које плаћају те мега корпорације како би одржале своје доминантно мјесто на тржишту.

Хоћу рећи, можда није проблем регулација сама по себи, него је проблем можда у томе што је регулација лоше осмишљена? У Европи регулација у здравственом ради, мајку му...

Да, заиста звучим као Берни бро...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ћириличар рече

Хоћу рећи, можда није проблем регулација сама по себи, него је проблем можда у томе што је регулација лоше осмишљена?

Мени никад неће бити јасно шта ће ти регулација.

пре 1 минут, Ћириличар рече

У Европи регулација у здравственом ради, мајку му...

У Европи је сасвим другачија ситуација, они (тј. ви) имају "single payer" систем где практично држава "продаје осигурање". Колико је то ефикасно и добро нека буде за другу тему, али не може да се пореди са САД.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Regulacije uvek imaju za posledicu da proizvod na kraju bude skuplji. To moze da deluje kao sala medjutim u praksi ljudi bukvalno gube zivote zbog toga kada govorimo konkretno o medicini. Razmislite o tome kada sledeci put podignete crveni barjak "ugnjetenih" i trazite da drzava uradi ovo ili ono, zbog takvih zahteva ljudi umiru u najbukvalnijem smislu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Grizzly Adams рече

Мени никад неће бити јасно шта ће ти регулација.

Због мајмуна који би ти кожу одрали да могу.

1 hour ago, Grizzly Adams рече

У Европи је сасвим другачија ситуација, они (тј. ви) имају "single payer" систем где практично држава "продаје осигурање". Колико је то ефикасно и добро нека буде за другу тему, али не може да се пореди са САД.

И да и не. Мислим да то варира од државе до државе ( и да је наравно Француска заједно са Скандинавијом најсоцијалистичкија по том питању ), а да је Њемачка успоставила најбољи модел гдје приватна предузећа продају осигурање, али унутар регулисаних оквира за чије поштовање добијају заузврат сигурно и профитабилно пословање. Хоћу рећи - одмјерили су у милиметар гдје шта колико и како треба. А опет, можда је то до тога да им се може јер су најјача ЕУ економија :stadaradim:

Мислим да се ипак може поредити са САД, макар у погледу структуре. Федерална власт не треба да се мијеша, али неки национални минимални стандард мора да постоји који би обезбиједио да немаш десетине милиона неосигураних људи који не могу ни обично осигурање да приуште - без обзира да ли је за то крив приватни сектор или држава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ћириличар рече

Због мајмуна који би ти кожу одрали да могу.

Па то решава конкуренција. Регулације управо ометају конкуренцију.

пре 3 минута, Ћириличар рече

Федерална власт не треба да се мијеша, али неки национални минимални стандард мора да постоји који би обезбиједио да немаш десетине милиона неосигураних људи који не могу ни обично осигурање да приуште - без обзира да ли је за то крив приватни сектор или држава.

Ма јес... Мрзи ме да се расправљам. :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Ћириличар рече

Хоћу рећи, можда није проблем регулација сама по себи, него је проблем можда у томе што је регулација лоше осмишљена? У Европи регулација у здравственом ради, мајку му...

Ма уби се колико добро ради...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је илузија коју држава прави кад национализује нешто. Ко некад Застава Крагујевац - је л` правила аутомобиле, правила. Јер л` возили аутомобили, возили. Па шта оћеш? Ето видиш да "ради" све лепо. А онда одеш негде па видиш Форд или Фолксваген...

Тако је и данас са здравством људи од државе добијају "Југо" који је канта и једва иде, ал` не знају за боље па мисле то је то.

А могли би да имају свашта сто пута боље...

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...