Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Mnogi Amerikanci su takvi papci i sise da je to nevjerovatno. Svi su nesto osvjesceni po pitanju Trampa. Mnogi ga proizvaju za ovo i za ono (u mnogim stvarima i opravdano), mnogi se izvinjavaju svijetu sto je on predsjednik...ali s druge strane nikome ne pada napamet da se malo osvjeste po pitanju americke spoljene politike, i da se izvinu svijetu za zlocine koje su pocinili i da neko jednom kaze ljudi stvarno nas je sramota sta smo uradili. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

On ‎30‎.‎10‎.‎2017‎. at 22:06, Џуманџи рече

Трамп још увек није одговорио на Еминемову бруталну прозивку... Можда јер је овај богат и до сада ниједном није банкротир'о? :D

 

ax0P5MK.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tramp najavio da će da traži od kongresa da ukine grin kard lutriju zbog teroristickog napada kojeg je izvrsio uzbekistanac koji je u SAD dosao preko green kard lutrije....Prosto je nevjerovatno koliki se debilizam ovdje ispoljava. Inace u SAD daleko vise godisnje, bar deset hiljada puta vise strada ljudi od oruzija koje se moze kupiti legalno, ali kada se potegne pitanje regulacije posjedovanja oruzija kao slatkisa onda se mnogi uzbude ma nema sanse da ovo treba staviti na tapet...kad treba zabraniti ljudima da dolaze u zemlju koji su normalni i posteni i zele samo da rade i zive onda nema problema. Inace proces dodjele viza preko lutrije uopste nije nesto sto se dijeli kapom i sakom i hajde brajko dodji...svi koji se izvuku prolaze stroge kontrole i ispitvanja prije odobrenja, a neki drzavaljani poput Irana trpe nevidjena ponizenja i dugotrajne procese provjere identiteta. Prema tome nije kriv sistem same lutrije sto je ovaj uzbekistanac uradio vec sami americki organi koji vrse provjere i dodjeljuju vizu koja nije samo grin kard lutrija. Pitam se uopste zasto ne ukinuti sve vize za SAD, jer terorista moze doci i preko ugovora za posao i kao turista....zasto ovi glupaci ne izoluju SAD od bilo kakvog ulaska ljudi i onda prosto ce se osjecati sigurno u svom toru. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Justin Waters рече

Tramp najavio da će da traži od kongresa da ukine grin kard lutriju zbog teroristickog napada kojeg je izvrsio uzbekistanac koji je u SAD dosao preko green kard lutrije....

Забранити сва моторна возила на четири точка, пошто терористи користе тактику забијања истим у пешаке!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 6 часа, Justin Waters рече

Tramp najavio da će da traži od kongresa da ukine grin kard lutriju zbog teroristickog napada kojeg je izvrsio uzbekistanac koji je u SAD dosao preko green kard lutrije....

Problem sa lutrijom je njena nasumična priroda. Bilo ko može da je dobije, uključujući i teroriste. Umesto nje treba da dođe dobar vetting sistem i nekakva provera kandidata za ulazak.

пре 6 часа, Justin Waters рече

 Inace u SAD daleko vise godisnje, bar deset hiljada puta vise strada ljudi od oruzija koje se moze kupiti legalno, ali kada se potegne pitanje regulacije posjedovanja oruzija kao slatkisa onda se mnogi uzbude ma nema sanse da ovo treba staviti na tapet...

Ovo je ustavno pravo građanina. Ulazak stranca u zemlju nije.

пре 6 часа, Justin Waters рече

 Pitam se uopste zasto ne ukinuti sve vize za SAD, jer terorista moze doci i preko ugovora za posao i kao turista....zasto ovi glupaci ne izoluju SAD od bilo kakvog ulaska ljudi i onda prosto ce se osjecati sigurno u svom toru. 

Nešto ne verujem da postoje teroristi koji su toliki eksperti za neki posao, da će ih neka firma dovući iz inostranstva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Muramasa рече

Problem sa lutrijom je njena nasumična priroda. Bilo ko može da je dobije, uključujući i teroriste. Umesto nje treba da dođe dobar vetting sistem i nekakva provera kandidata za ulazak.

Ovo je ustavno pravo građanina. Ulazak stranca u zemlju nije.

Nešto ne verujem da postoje teroristi koji su toliki eksperti za neki posao, da će ih neka firma dovući iz inostranstva.

Uopste ne postoji problem sa lutrijom. Problem je kod toga kako americki organi provjeravaju kandidate, jer sistem provjere vec postoji. Kad budes selektovan, slijedi ti godinu dana proces maltetiranja po ambasadi, intervijua i pribavljanja policijskih uvjerenja da nisi kazanjavan. Najvise koji bivaju maltertirani su Iranci, siitski muslimani, a ne Saudijci i drugi sunitski muslimani i ako bi po logici stvari najpre suniti trebali prolaziti rigorozne provjere jer svi teroristcki napadi su izvresni od strane drzavljana, ili mahom ljudi porijeklom iz sunitskih zemalja. No ipak stradaju najvise Iranci iako oni nisu teroristi, a to sve zbog ludackog Izraela, i to vec govori dovoljno o ozbiljnosti americkih organa da se stvarno pozabave kvalitetnom provjerom ljudi kojim dodjelju vize za ulazak u zemlju. Evo ispada da su obavjestajci znali za ovog uzbekistanca da je povezan sa teorirstima i prije nego je pocinio napad...ali izgleda da obavjestajcima nije bilo u interesu da ga hapse jer nije bio povezan sa Irancima, ili nije bio povezan sa Rusima, u suprotnom bi ga vjerovatno vec uklonili. 

U na kraju zaista nema se sta biti ekspert za terorizam. Za izvrsenje teroristickog cina ne treba ti ni logistika ni oruzije ni nista. Treba samo da imas ludacki um i da unajmis neko vozilo i da se zabijes u gomilu ljudi. Prosto ko pasulj. I da tesko je ovakvim ludacima uci u trag, ali je stvarno glupo i nebulozno kriviti sistem lutrije, plus selektivno biranje obavjestajaca koga ce pratiti koga nece pa cak i po cjenu da ljudi koji su realna opasnost ne bivaju uklonjeni zato jer podrzavaju ideologiju koju samu SAD i njen alijas Izrael koriste i podrzavaju da potpiruju sukobe na bliskom istoku. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Muramasa рече

Problem sa lutrijom je njena nasumična priroda. Bilo ko može da je dobije, uključujući i teroriste. Umesto nje treba da dođe dobar vetting sistem i nekakva provera kandidata za ulazak.

Ovo je ustavno pravo građanina. Ulazak stranca u zemlju nije.

Nešto ne verujem da postoje teroristi koji su toliki eksperti za neki posao, da će ih neka firma dovući iz inostranstva.

Interesantno mi je kako braniš ustavni poredak jedne zemlje, dok pišaš po ustavu sopstvene u svakom trećem postu.

maxresdefault.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/2/2017 at 8:20, Muramasa рече

Kad budemo prepisali prva dva amandmana u naš Ustav iz Američkog, možeš biti siguran da ću i naš poštovati.

US constitution, I ammendment:"Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of the press; or the right of the people peaceably to assemble, and to petition the Government for a redress of grievances."

Устав Србије: 

Цитат

Svetovnost države

Član 11

Republika Srbija je svetovna država.

Crkve i verske zajednice su odvojene od države.

Nijedna religija ne može se uspostaviti kao državna ili obavezna.

Цитат

Sloboda misli, savesti i veroispovesti

Član 43

Jemči se sloboda misli, savesti, uverenja i veroispovesti, pravo da se ostane pri svom uverenju ili veroispovesti ili da se oni promene prema sopstvenom izboru.

Niko nije dužan da se izjašnjava o svojim verskim i drugim uverenjima.

Svako je slobodan da ispoljava svoju veru ili ubeđenje veroispovedanja, obavljanjem verskih obreda, pohađanjem verske službe ili nastave, pojedinačno ili u zajednici s drugima, kao i da privatno ili javno iznese svoja verska uverenja.

Sloboda ispoljavanja vere ili uverenja može se ograničiti zakonom, samo ako je to neophodno u demokratskom društvu, radi zaštite života i zdravlja ljudi, morala demokratskog društva, sloboda i prava građana zajemčenih Ustavom, javne bezbednosti i javnog reda ili radi sprečavanja izazivanja ili podsticanja verske, nacionalne ili rasne mržnje.

Roditelji i zakonski staraoci imaju pravo da svojoj deci obezbede versko i moralno obrazovanje u skladu sa svojim uverenjima.

Цитат

Sloboda okupljanja

Član 54

Mirno okupljanje građana je slobodno.

Okupljanje u zatvorenom prostoru ne podleže odobrenju, ni prijavljivanju.

Zborovi, demonstracije i druga okupljanja građana na otvorenom prostoru prijavljuju se državnom organu, u skladu sa zakonom.

Sloboda okupljanja može se zakonom ograničiti samo ako je to neophodno radi zaštite javnog zdravlja, morala, prava drugih ili bezbednosti Republike Srbije.

US constitution: II ammendment:

Цитат

A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed.

Цитат

Pravo na slobodu i bezbednost

Član 27

Svako ima pravo na ličnu slobodu i bezbednost. Lišenje slobode dopušteno je samo iz razloga i u postupku koji su predviđeni zakonom.

Lice koje je lišeno slobode od strane državnog organa odmah se, na jeziku koji razume, obaveštava o razlozima lišenja slobode, o optužbi koja mu se stavlja na teret kao i o svojim pravima i ima pravo da bez odlaganja o svom lišenju slobode obavesti lice po svom izboru.

Svako ko je lišen slobode ima pravo žalbe sudu, koji je dužan da hitno odluči o zakonitosti lišenja slobode i da naredi puštanje na slobodu ako je lišenje slobode bilo nezakonito.

Kaznu koja obuhvata lišenje slobode može izreći samo sud.

Већ имамо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 29 минута, Ћириличар рече

Jemči se sloboda misli, savesti, uverenja i veroispovesti, pravo da se ostane pri svom uverenju ili veroispovesti ili da se oni promene prema sopstvenom izboru.

http://www.telegraf.rs/vesti/1150335-apelacioni-sud-dragan-markovic-kriv-za-diskriminaciju

Takvu slobodu govora imaš i u Severnoj Koreji, da kažeš da je nebo plavo, bar dok debilko Kim ne odluči da ga proglasi žutim.

Ovo je sloboda govora:

 

пре 30 минута, Ћириличар рече

Svako ima pravo na ličnu slobodu i bezbednost.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:679321-Bogeski-u-samoodbrani-ubio-Manica

I evo šta bude kada ostvariš to pravo. Budeš tretiran kao kriminalac. Inače, možeš da ga ostvariš praćkom ili kuhinskim nožem, ali niakako pucom. To zavisi od diskrecione odluke u SUP-u.

Evo kako to funkcioniše u normalnoj zemlji:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/2/2017 at 11:33, Muramasa рече

http://www.telegraf.rs/vesti/1150335-apelacioni-sud-dragan-markovic-kriv-za-diskriminaciju

Takvu slobodu govora imaš i u Severnoj Koreji, da kažeš da je nebo plavo, bar dok debilko Kim ne odluči da ga proglasi žutim.

Немамо слободу да неосновано негативно дискриминишемо у говору, то да ( и са тим се и не слажем, јер је сама одредба бесмислена. Људи ће и даље мислити то што мисле, па боље је пустити их да то могу јавно рећи па да се покрене јавна дебата. А не овако ). У осталим случајевима смо апсолутно слободни, по Уставу, те имамо иста права као под оба амандмана на амерички Устав.

Проблем је што је наш Устав опширан, а амерички има 20-ак, 30-ак чланова и то је то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/2/2017 at 11:33, Muramasa рече

ttp://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:679321-Bogeski-u-samoodbrani-ubio-Manica

I evo šta bude kada ostvariš to pravo. Budeš tretiran kao kriminalac. Inače, možeš da ga ostvariš praćkom ili kuhinskim nožem, ali niakako pucom. To zavisi od diskrecione odluke u SUP-u.

Ово већ није проблем са Уставом, већ са кривичним законодавством ( заправо како сам схватио, није нужно проблем ни у Кривичном законику, него у тумачењу судија о границама самоодбране. Ја нпр. из закона никако не могу извући закључке које судије извлаче, или макар КЗ не прејудицира нужно доношење оваквих пресуда. Но опет, шта ти знам као студент све финесе... ). Дакле, није уопште упоредиво. Упоредиво би било говорити о америчком и српском кривичном законодавству - а ту бисмо могли наћи да је наше супериорније у одређеним сегментима ( као нпр. диференцијација између правог силовања и просто односа са малољетником, јер код нас КЗ прави ту разлику и прописује их као засебна кривична дјела чиме имплицитно говори да није сваки сексуални однос пунољетног са малољетником силовање, већ да под њега потпадају и случајеви када је малољетник свјесно пристао на однос - и КЗ изричито каже да ни у том случају није дозвољено. Код Амера је све ово "силовање" и "статутарно силовање", али људи чују само "силовање" и онда радикалне феминацисткиње трубе о патријархату ), као и обрнуто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/1/2017 at 6:39, RYLAH рече

 

"ok, to je to, ali to nije toliko važno i strašno, zato vam do sad nismo ni rekli i to je sve što ima da se zna o našim vezama sa Rusijom, nema više ništa osim toga..."

LINK

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Muramasa рече

Problem sa lutrijom je njena nasumična priroda. Bilo ko može da je dobije, uključujući i teroriste. Umesto nje treba da dođe dobar vetting sistem i nekakva provera kandidata za ulazak.

Било ко из неких 30+ земаља може да уђе у Америку без икакве визе, преко ESTA система. Укључујујћи и све западноевропске државе у којима има највише домаћих терориста који и врше нападе тамо. Значи нпр. неки Ахмед, немачки држављанин који хоће да изврши напад, може да уђе у САД као ти у Грчку, рецимо. Само треба да се унапред пријави преко нета и толико.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...