Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 9 часа, Млађони рече

@cloudking 
 




Jel si svestan sta si napisao?
Ja kazem da ga ne vole.Ti potvrdis da ga ne vole.

I ja sam slagao jer sam rekao da ga ne vole sto si ti potvrdio? 

Malo si se zbunio.....

Dobro be, napravio sam slovnu gresku, nemoj da si grammar nazi... ili bilo kakav nazi :)

Napisao si da mi napadamo trampa vise nego vlada portorika... ja ti pokazao da ga portoriko itekako napada a ti ode u desetu pricu...

 

Inace, necu da komuniciram s tobom ako nastavis da editujes ppstove nakon objavljivanja. Sasvim slucajno sam se vratio par stranica unazad i ne mogu da verujem da skoro svaki post dopunis barem 60% nakon sto ga objavis. Ja znam da ti pises "za publiku" ali je to veoma neposteno jer publika moze da misli da tvoji sagovornici izbegavaju da odgovore a zapravo uopste nisu ni svesni da si ista dodavao, jer za edit ne stizu notifikacije i onda ti ispadas mnogo cool argumentator.

Edit sluzi da ispravis slovne greske a to sto ti radis je zloupotreba... ovo nije libertarijanizam tako da nema nevidljive ruke da sama ispravi zlupotrebu tako da ces morati sam da ulozis napor. :)

Smisli lepo sta oces a ako se dosetis jos necega, napisi novi post, nemoj da si šutko...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 2 часа, cloudking рече

Napisao si da mi napadamo trampa vise nego vlada portorika... ja ti pokazao da ga portoriko itekako napada a ti ode u desetu pricu...

Cekaj, gde sam ja napisao da ga portoriko ne napada?

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Млађони рече

Cekaj, gde sam ja napisao da ga portoriko ne napada?

 

пре 16 часа, Млађони рече

Meni je smesno da vi za portoriko vise krivite trampa, nego vlast portorika.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Buraz VI VISE KRIVITE TRAMPA nego sto VI VISE KRITIVE VLAST PORTORIKA. 
vise krivite trampa nego vlast portorika.

Ok kapiram da je moglo da ti zvuci tako, rekao sam da vi vise krivite trampa nego sto (vi krivite) vlast portorika.

Drugo, cak i da sam mislio tako kako si ti shvatio... opet mi nisi dokazao da ga oni VISE napadaju. Mislim za koje se gluposti ti kacis.. meni je zabirnjavajuce...

moja poenta je bila da treba da kriivite vlast portorika za to stanje, a ne trampa. 
Portoriko je suverena drzava u uniji drzava. 

Amerika je unija medjusobno suverenih drzava. 
 

edit:

dakle, ako ti nije jasno.. jos jednom da pokusam da ti objasnim.... vlada portorika ima slicna ovlascenja kao vlada Srbije. 
Status portorika je slican kao status recimo poljske u evropskoj uniji.
Zato je ona vise odgovorna za gradjane portorika u takvim situacijhama nego donald tramp.

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Млађони рече

Portoriko je suverena drzava u uniji drzava. 

Amerika je unija medjusobno suverenih drzava.

Није. Порторико је америчка колонија без суверенитета која 1) уплаћује у федерални буџет; 2) даје људе за америчку војску; 3) уплаћује за све те федералне организације за катастрофе које раде по принципу осигурања, а не социјалне помоћи; 4) жртва комунистичких протеционистичких прописа који ”штите” САД. 

Ето толико, а сад настави да браниш овог твог смрдуљка. 

Позз

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Juanito рече

Није. Порторико је америчка колонија без суверенитета која 1) уплаћује у федерални буџет, 2) даје људе за америчку војску; 3) уплаћује за све те федералне организације за катастрофе које раде по принципу осигурања, а не социјалне помоћи; 4) жртва комунистичких протеционистичких прописа који ”штите” САД. 

Ето толико, а сад настави да браниш овог твог смрдуљка. 

Позз

Naravno da cu da ga branim. Sta je on uradio lose portoriku? Dobili su lovu i pomoc, dosao njihov predsednik da kuka da nisu dobili dovoljno love i ti si resio da nazivas trampa u toj prici smrdljivkom bez da odredis da li im je uopste dao nedovoljno love i slicno. 

A u pravu si, portoriko nema "suverenitet" ali i te kako ima svoju vlast koja je odgovorna za dosta stanja i siromastva tamo.

Ali u celoj toj prici ti si izabro samo trampa kao glavnog i odgovornog krivca. Ja ne znam jel shvatas koliki anti-tramp bias imas. 

mada cesto imas levicarske biase, iako tvrids da si libertarijanac i siris levicarske propagande tipa o oruziju bez da se informises detaljno. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Млађони рече

Buraz VI VISE KRIVITE TRAMPA nego sto VI VISE KRITIVE VLAST PORTORIKA. 
vise krivite trampa nego vlast portorika.

Ok kapiram da je moglo da ti zvuci tako, rekao sam da vi vise krivite trampa nego sto (vi krivite) vlast portorika.

Drugo, cak i da sam mislio tako kako si ti shvatio... opet mi nisi dokazao da ga oni VISE napadaju. Mislim za koje se gluposti ti kacis.. meni je zabirnjavajuce...

I treba da ti bude zabrinjavajuce... ne samo zabrinjavajuce, ja bih se usro od straha da vidim da mi idol onoliko lupeta gluposti sa mesta predsednika amerike...

Mislim brate, kad samo pomislis da moras da smislis  opravdanje za bas svako sranje koje on izgovori, pamet se zavrti leba mi...

 

пре 12 часа, Млађони рече

Never gets old, najsladje mi je kada mu kaze 'mene ce istorija da upamti kao predsednika" proso mi je srce puno sto je ovaj bully, fake fini tip, mezimac medija i politicke korektnosti morao da preda belu kucu trampu kog je ovako kvarno ponizavao. 

 

 

 

пре 12 часа, Млађони рече

Never gets old...
 

 

 

Nekada... za 20, 30 ili 50 godina neko od vas ce (mozda) da shvati da nerviranje protivnika ne moze da se ubraja u politicke uspehe... znam da je mngoo dobar osecaj i da ti ego naraste ko madjarski kvasac ali brate to nije politicki uspeh... Ma koliko obozavali Trampa i ljubili mu stope zato sto "nervira liberale" to klicanje i obozavanje tim povodom spada  u domen sektaskih mentaliteta, (radikalskih zapravo) i predstavlja sramotu i degeneraciju za civilizacijski nivo do kojeg smo dosli.

Jedino me je strah da tada kada napokon budete to shvatili, ne bude mnogo ljudi da vas cuju... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

I treba da ti bude zabrinjavajuce... ne samo zabrinjavajuce, ja bih se usro od straha da vidim da mi idol onoliko lupeta gluposti sa mesta predsednika amerike...

Mislim brate, kad samo pomislis da moras da smislis  opravdanje za bas svako sranje koje on izgovori, pamet se zavrti leba mi...

Pa nije ti se vrtela kada je obama lupetao gluposti i lagao... valjda jer je koristio prave reci. 
Brine te samo kada koriste "pogresne reci" 

ali kad se recimo smeskaju i vole sa medijima, dok rokaju po narodu - tad te ne brine. :))

Kao sto rekoh licemerje @ its best

Drugim recima, prosto je jasno da tebe ne brine stvarno to, nego siris istu onu propagandu protiv trampa koju sire mediji, kao sto nisi sirio stvari o obami jer ih mediji nisu sirili. Bukvalno ti je misljenje u skladu sa svim mainstream medijima i o trampu i o obami. 

moram da te razocaram... manipulisu te ;)
 

Nekada... za 20, 30 ili 50 godina neko od vas ce (mozda) da shvati da nerviranje protivnika ne moze da se ubraja u politicke uspehe... znam da je mngoo dobar osecaj i da ti ego naraste ko madjarski kvasac ali brate to nije politicki uspeh... Ma koliko obozavali Trampa i ljubili mu stope zato sto "nervira liberale" to klicanje i obozavanje tim povodom spada  u domen sektaskih mentaliteta, (radikalskih zapravo) i predstavlja sramotu i degeneraciju za civilizacijski nivo do kojeg smo dosli.



Jok, politicki uspesi kod trampa ce biti pamceni kao politicki uspesi regana ili margaret tacher. Samo sto u vreme regana i margaret tacher vi bi ste isto ovako lajali protiv njih. Jer je situacija ista. 

I ljudi ga ne obozavaju sto "nervira liberale" vec ga obozavaju jer:
- Smanjuje regulacije povodom biznisa (obnavlja ekonomiju)
- Smanjuje poreze (obnavlja ekonomiju)
- Ukida obama care (popravlja zdrastveni sistem)
- Ukinuce administrativne troskove i pravila koja cine americko zdravstvo skupim (popravlja americki zdrastveni sistem)

-  predstavlja odbranu prava prvog i drugog amadmana (mada to ispada malo pederas) ali u svakom slucaju vise brani od demokrata(naravno napadi demokrata na prvi i drugi amdman te ne zanimaju, zanima te samo kada tramp twituje iako demokrate uporno rade predlozima zakona, ali neces da cjes od tome jer gledas samo levicarske medije)

- Predstavlja "rusenje" trenutnog globalistickog geopolitickog stanja. 

 

- Njasladje - nervira liberale.


Problem je sto ste vi svi levicari i vama sve ove gornje s tvari nisu bitne, nije vam bitna sloboda govora (osim kad ase ne tice vase ekipe) nisu vam bitni ekonomija i biznis (jer za razliku od prosecnog amerikanca niste svesni problema regulacije i poreza) nije vam bitni americki zdrastveni sistem, jer ste zadojeni da to sve najbolje radi drzava i da je resejne za ameriku drzavi zdrastveni sistem itd itd..

I vasi "voljeni" mediji koji vam pune glavu svim tim glupostima vas ne obrazuju/informisu o tome. Jer im nije cilj da iamte informacije, cilj im je da vole trampa.

Zato trebate da gledate OBE STRANE ( i desnicarske medije i jutjub kanale) kao sto ja radim, pa bi ste imali objektivnije misljenje. 


 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Млађони рече

Naravno da cu da ga branim. Sta je on uradio lose portoriku? Dobili su lovu i pomoc, dosao njihov predsednik da kuka da nisu dobili dovoljno love i ti si resio da nazivas trampa u toj prici smrdljivkom bez da odredis da li im je uopste dao nedovoljno love i slicno. 

A u pravu si, portoriko nema "suverenitet" ali i te kako ima svoju vlast koja je odgovorna za dosta stanja i siromastva tamo.

Ali u celoj toj prici ti si izabro samo trampa kao glavnog i odgovornog krivca. Ja ne znam jel shvatas koliki anti-tramp bias imas. 

mada cesto imas levicarske biase, iako tvrids da si libertarijanac i siris levicarske propagande tipa o oruziju bez da se informises detaljno. 
 

A oces li ti nekada da nam objasnis koje su to dobre stvari koje tramp radi?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

A oces li ti nekada da nam objasnis koje su to dobre stvari koje tramp radi?

O svemu tome sam pisao, smanjuje poreze i regulacije, ukida obama care, i ukida zakone koji su nacinili zdrastvo u americi toliko skupim. 
Medjutim kao sto rekoh, tebe boli uvo.... ja sam ovde kao pred "sudjenje" neko, jer su tebe zadojili tamo ovi sa cnn-a i ostali "komicari".

skoro sve sto je POLITICKI URADIO je solidno do sada. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I da uvodi kontrolu na ilegalnu imigraciju u ameriku. 
Al sve su to vama neke strasne stvari.... naprimer, da u usa ne moze meksikanac da uleti skoro kako oce... to je vama strasno sto se radi na tome da se to suzbije... nego zamisli meksikanac kao i srbin mora da ode u amabasadu da trazi vizu ili sta vec pa onda da udje! 

Zamisli covece kakav nacista!? Sta oce? Da amerika ima normalnu imigracionu politiku kao sto imaju australija, nemacka, britanija, svajcarska..... eh svi ti nacisti..
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sta sm upravo provalio... vi se vise bavite kritikom trampa nego kritikom vucica :)) 

Sta rade mediji lebac ti ...... kad srbe vise brine tramp nego vucic :)) 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Juanito 

evo ti zasto branim trampa (ako te zanima uopste kako je portoriko unistio sopstevnu ekonomiju i sada krive trampa i ameriku, nije da nisu doprineli aliii ) 

https://mises.org/blog/what-puerto-rico-can-teach-us-about-minimum-wage

a evo kako portorikanci saradjuju u unistenju sopstvene ekonomije: https://waragainstallpuertoricans.com/2016/12/15/marco-rubio-introduces-a-law-to-lower-the-puerto-rico-minimum-wage-to-5-an-hour/

Drugim recima, republikanci oce da im smanje minimalnu platu, da  bi bila u skladu sa njihovom EKONOMIJOM, oni se bune. 

I posle.. tramp kriv sto nemaju go dinar da se oporave od katastrofe, pa traze vise od onoga sto im je dato. ( a dato im je koliko je trebalo da im bude dato) 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Млађони рече

@Juanito 

evo ti zasto branim trampa (ako te zanima uopste kako je portoriko unistio sopstevnu ekonomiju i sada krive trampa i ameriku, nije da nisu doprineli aliii ) 

https://mises.org/blog/what-puerto-rico-can-teach-us-about-minimum-wage

a evo kako portorikanci saradjuju u unistenju sopstvene ekonomije: https://waragainstallpuertoricans.com/2016/12/15/marco-rubio-introduces-a-law-to-lower-the-puerto-rico-minimum-wage-to-5-an-hour/

Drugim recima, republikanci oce da im smanje minimalnu platu, da  bi bila u skladu sa njihovom EKONOMIJOM, oni se bune. 

I posle.. tramp kriv sto nemaju go dinar da se oporave od katastrofe, pa traze vise od onoga sto im je dato. ( a dato im je koliko je trebalo da im bude dato) 

Само тешки морон може да расправља о економији, владама и политици у контексту урагана.

Ураган је уништио острво потпуно. ПОТ-ПУ-НО. Значи ниједно дрво (од оних чије је је корење остало у земљи) нема лишће (а у питању су тропске густе шуме), скоро све електране су уништене (људи можда годину дана неће имати струје), скоро све антене су уништене, скоро сви путеви су уништени. Супермаркети су празни (а дан пре урагана су били пуни). Значи није то нека мала штетица која се може средити за дан, него је потпуна катастрофа. Људи само траже да им федералне организације којима су редовно плаћали и које раде по принципу осигурања сада исплате оно што треба да им исплате и учествују у санацији на све могуће начине. Није уопште у питању никаква помоћ. Потпуно је небитно да ли су тамошњи политичари добро радили свој посао пре урагана јер је у питању не ванредна ситуација, него екстра ванредна, толико гадна да би се и најбогатије државе распале у тој ситуацији. Ниједна влада не би могла да такву штету надокнади сама и нарочито не брзо, ма колико пре тога била фискално одговорна.

У целој тој ситуацији Трамп се понаша као потпуни и тотални морон, и само исти такви морони могу у томе да га подржавају. А ти слободно настави да се**ш о стварима о којима појма немаш. Одавно нисам видео неупућенијег, а набеђенијег лика. У животу ниси изашао из селендре, а умислио си да знаш све о сваком кутку света. Срам те било, ако уопште знаш шта је то срам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...