Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 22 минута, Avocado рече

Arsenal kakav je imao ovaj tip iz Las Vegasa ne možeš da imaš u civilizovanim zemljama osim Amerike... to je bila moja poenta...

Da se ne uhvatiš za ovo, moram da dopunim:

Arsenal kakav je imao ovaj tip iz Las Vegasa ne možeš legalno da imaš u civilizovanim zemljama osim Amerike... to je bila moja poenta...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 3 часа, Аурор рече

Pa većina stvari koje su promenile civilizaciju nabolje su nastale tako što je neko hteo da zaradi i razmišljao kako to da najbolje uradi.

Država u svemu tome može samo manje ili više da smeta, zavisi koliko je loša.

Ок, дај ми пример једног великог пута, вештачког језера, хидроелектране, железнице, мореуза, вештачког канала, пројекта пошумљавања, велике индустрије... Који су направљени без државе, зато што је "неко хтео да заради и размишљао како то најбоље да уради". 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Аурор рече

Pa imaš i Teslu, ali kažem većina...

Npr. ovi što su nam napravili ove gedžete i internete i to sve su sigurno razmišljali o profitu, pa nam opet unapredili civilizaciju.

Интернете направила америчка војска, технологију за геџете ДАРПА.

Poyy

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Čak i kad imaš priliku da koliko toliko poentiraš, ti ne možeš to da uradiš, a da ne postigneš auto-gol.

Ja sam napisao da ne možeš u ovim drugim zemljama da imaš ozbiljan arsenal jer automatsko oružje nije legalno. Napisah tako jer znam da je u Americi legalno da imaš kalašnjikov ili AR-15 (M-16) (koje je imao ovaj batica u Las Vegasu). Ono što (priznajem) nisam znao je da u Americi ne smeš da imaš automatsku verziju ovih pušaka, ali legalno možeš da imaš polu-automatsku verziju ovih pušaka (koja se veoma lako modifikuje u automatsku), a možeš i da imaš automatske verzije ovih pušaka ako su napravljene i kupljene pre donošenja toga zakona (granfather clause), ali su zato ovi primerci dosta skupi.

Dakle, kad se ovo drugo uzme u obzir, tehnički, automatsko oružje je i dalje legalno u Americi... ;) ... iako nije to bila moja poenta...

Ono gde si postigao auto-gol je tvrdnja koju ovde iznosiš: "da u americi nije dozvoljeno nista jace od recimo onoga sto je dozvoljeno za lov u kanadi ili finskoj ili nemackoj". Naime, u Kanadi nije dozvoljena ni jedna verzija kalašnjikova ili M-16 i mnogih sličnih pušaka (link), a u celoj EU uključujući Finsku i Nemačku takođe nisu dozvoljne "converted semi-automatic firearms, i.e. automatic firearms, which have been converted into semi-automatic firearms" (link).

Arsenal kakav je imao ovaj tip iz Las Vegasa ne možeš da imaš u civilizovanim zemljama osim Amerike... to je bila moja poenta...

Rekao mi Mlađoni da ti okačim ovo i da više neće da bude na forumu:

niDMilg.png.ab278e9fda398c297eccbbc5110561dd.png

+ apendiks:

ako oces mozes da mu dodas, ar15 je kvalitetivno ista kao svaka lovacka puska razlika je kozmeticka, banovi u tim zemljama su cista politikanska propagandna glupost

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, cloudking рече

Pa mladja je imao dosta takvih epizoda, odatle flashbeckovi... :)

Kad razmislim malo... i auror takodje. Obojica vole da mašu neproverenim i netacnim informacijama pa kad ih ljudi provale jedan se izgubi sa teme a drugi kuka malo pa se izgubi da se restartuje kako bi se vratio sa odenticnim argumentima :)

Па добро, свакоме може да се деси. И ја сам недавно пренео неки сатиричан чланак, било је касно и био сам уморан па нисам ни гледао пажљиво.

А да они баш стално машу нетачним информацијама то баш и нисам приметио.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ronald рече

Najveći broj terorističkih napada na teritoriji SAD nisu izveli tzv. islamski fundamentalisti i pripadnici terorističkih grupa poput ISIS-a, već ultradesničarski ekstremisti

Већину, чини ми се велику, не-исламских напада у САД задњих неколико година извели су припадници демократске странке.

Ако су они "ултрадесничарски екстремисти"...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Grizzly Adams рече

Па рецимо једна очигледна ствар је да стране компаније не могу да лете локално између градова у САД.

Кад би Емирати или Луфтханса могли да лете од ЛА до ЊЈ, Унитед би морао да се поправља.

Ne pije mi ta prica vodu dok ne cujem neko drugo objasnjenje. SAD je ogromna zemlja sa jako puno unutrasnjih lokalnih letova. To je veliko trziste. Cak da drzava stiti domace avioprevoznike tako sto onemogucava stranim avioprevoznicima da djeluju kako navodis plus razno raznim ogranicenjima ih tjera sa americkog trzista, onda makar bi ocekivao vecu konkurentnost americkih kompanija medjusobno i to znaci da bi usluga ako ne neka vrh top luksuzna, onda bila makar prihvatljiva i komparativa sa evropskim i azijskim, ali ako su usluge americkih avio kompanije katastrofalne kako ih bije glas, aerodromi zapusteni i prljavi, zaostali kao da se nisu makeli od 70-tih godina, na duzim letovima ne nude ni neku hranu....to onda meni nema veze puno s tim da imaju monopol pa nece da ulazu kvalitet. Turkish airlines je takodjer monopolizovan u Turskoj na lokalnom nivou, i ima jos par kcerki avioprevzonika, ali Turskih ima internet na letu za Bangladesh, nude ukusnu hranu, na kracim relacijama, nude sendivc, pice ostalo...ne vidim da im to sto imaju monopol u Turskoj smeta da ponude kvalitetnu uslugu. 

Ali volio bih cuti strucno misljenje povodom tvoje opaske, zasto Emirati ili Lufthanasa ne bi mogli da lete od LA do NY. 

Dakle pitanje za strucnjaka, da li cinjenica da nacionalne ili ajde reci visokobuzetne aviokompanije operisu preko svog maticnog aerodroma zbog toga jer svaka drzava stiti svog nacionalnog avioprevoznika, pa time ogranicava konkurenciju, ili postoje tehnicki i finansijski aspekti, i ogranicenja zasto neka aviokompanija ne moze tek tako da leti avionima po svijetu kao da su spejsatlovi, da recimo Turkish elegantno iz Istanbula odveze putnike u NY, pa onda iz NY pokupi ljude do LA, onda iz LA pokupi turu do Tokya, pa onda se lijepo vrati u Istanbul, i tako svaka aviokompanija radi i leti kako hoce po principa slobodnog trzista, a kupci samo biraju koji im je najbolji avioprevoznik. 
@Милан Ракић

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Аурор рече

Rekao mi Mlađoni da ti okačim ovo i da više neće da bude na forumu:

niDMilg.png.ab278e9fda398c297eccbbc5110561dd.png

+ apendiks:

ako oces mozes da mu dodas, ar15 je kvalitetivno ista kao svaka lovacka puska razlika je kozmeticka, banovi u tim zemljama su cista politikanska propagandna glupost

Reci Mlađi da je još jednom omašio poentu... koja sasvim jasno beše u tome da su u Americi legalne puške koje veoma lako i legalno mogu da se modifikuju u automatske... što je tip iz Las Vegasa i uradio... i što mu je omogućilo da pobije/rani mnogo više ljudi nego što bi to mogao sa pomenutim "lovačkim" puškama... bzvz da se raspravlja sa realnošću...

P.S. Slažem se sa meme-om... pravi se veštačka razlika između AR-15 i Ruger Mini-14 samo zbog toga kako izgledaju... nemam ništa protiv da se zabrani i Ruger Mini-14. :)

P.S.S. Malo je bez veze da poredi polu-automatsku pušku sa "lovačkim" puškama, kada su na slici dve polu-automatske puške koje se obe mogu koristiti i za lov.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Avocado рече

u Americi legalne puške koje veoma lako i legalno mogu da se modifikuju u automatske

А што не би биле легалне. И аутоматске не би требало да буду забрањене.

пре 6 минута, Avocado рече

što je tip iz Las Vegasa i uradio...

Колико пратим вести није, него је користио ово:

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Већину, чини ми се велику, не-исламских напада у САД задњих неколико година извели су припадници демократске странке.

Ако су они "ултрадесничарски екстремисти"...

Ovaj iz Vegasa je anti-Trampovac, liberal i feminista. Namerno se spremao za to danima unapred i pucao na koncert kantri muzike (tu inače ne ide baš "plava ekipa"). Fejsbuk nalog je imao, ali je i on brže-bolje uklonjen...

NASA majicu nosi zato što je radio za asociranu firmu (Lockheed-Martin), a ima i kuću u Reno, gde je bio ovaj protest.

Screen-Shot-2017-10-02-at-1.54.27-PM-400

A i ovaj 'nedostatak informacija' je prilično čudan... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Every person in this photo:
- Has the exact same politics, worldview and belief structure
- Endorsed the same candidate, and will again in 2020
- Has the exact stance on every single issue. 
Ladies and Gentlemen, I give you:
COMEDY

FB_IMG_1507222887716.thumb.jpg.08fccfbc7c720bef2ab30995f4de5d3f.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Justin Waters рече

Ne pije mi ta prica vodu dok ne cujem neko drugo objasnjenje. SAD je ogromna zemlja sa jako puno unutrasnjih lokalnih letova. To je veliko trziste. Cak da drzava stiti domace avioprevoznike tako sto onemogucava stranim avioprevoznicima da djeluju kako navodis plus razno raznim ogranicenjima ih tjera sa americkog trzista, onda makar bi ocekivao vecu konkurentnost americkih kompanija medjusobno i to znaci da bi usluga ako ne neka vrh top luksuzna, onda bila makar prihvatljiva i komparativa sa evropskim i azijskim, ali ako su usluge americkih avio kompanije katastrofalne kako ih bije glas, aerodromi zapusteni i prljavi, zaostali kao da se nisu makeli od 70-tih godina, na duzim letovima ne nude ni neku hranu....to onda meni nema veze puno s tim da imaju monopol pa nece da ulazu kvalitet. Turkish airlines je takodjer monopolizovan u Turskoj na lokalnom nivou, i ima jos par kcerki avioprevzonika, ali Turskih ima internet na letu za Bangladesh, nude ukusnu hranu, na kracim relacijama, nude sendivc, pice ostalo...ne vidim da im to sto imaju monopol u Turskoj smeta da ponude kvalitetnu uslugu. 

Ali volio bih cuti strucno misljenje povodom tvoje opaske, zasto Emirati ili Lufthanasa ne bi mogli da lete od LA do NY. 

Dakle pitanje za strucnjaka, da li cinjenica da nacionalne ili ajde reci visokobuzetne aviokompanije operisu preko svog maticnog aerodroma zbog toga jer svaka drzava stiti svog nacionalnog avioprevoznika, pa time ogranicava konkurenciju, ili postoje tehnicki i finansijski aspekti, i ogranicenja zasto neka aviokompanija ne moze tek tako da leti avionima po svijetu kao da su spejsatlovi, da recimo Turkish elegantno iz Istanbula odveze putnike u NY, pa onda iz NY pokupi ljude do LA, onda iz LA pokupi turu do Tokya, pa onda se lijepo vrati u Istanbul, i tako svaka aviokompanija radi i leti kako hoce po principa slobodnog trzista, a kupci samo biraju koji im je najbolji avioprevoznik. 
@Милан Ракић

Нисам уопште стручњак, нарочито не за цивилно зракопловство, но да пробам.

Први разлог претпостављам "лежи" у самим стандардима америчке државе са једне и Удружења линијских превозника са друге стране, где они нпр. имају велике попусте и олакшице за коришћење услуга контрола летења, док би неког "са стране" у овом контекст "одрали"...

Друго, за линијски превоз на територији САД, сви поменути оператери би морали стратешки да направе своју базу, или две или три на територији Америке, где би имали на десетине нискотриражних лајнера (као што и има свака америчка локална авиокомпанија). То поред изградње и зидања објеката, подразумева и плаћање сосптвеног људства, како за линијско одржавање, тако и на нивоу "оверхула". Ја се иначе у ова ваша пресеравања не разумем и не интересуј ме то наравно, ама ич, тј. у економију се такође не разуме, али то све кошта "к`о Светог Петра кајгана"; тако да просто те велике авиокомпаније немају интерес. Знчи, довешће оне тебе до Њујорка, односно ЕлЕја; за то време ће летети међународним коридорима и неће имати неке ванредне трошкове...

Што наравно не значи да се у песрспективи неће појавити неки гигант, који ће пронаћи свој интерес и одлучити да вози у САД, наравно уколико је то могуће. Уколико као што рекох, сама САД неким законима или просто ценом услуге локалног праћења и навођења летелице, не дере кожу са леђа...

Из твог питања, иако звучи романтичарски, за сада је најближа остварењу идеја која каже да зракоплов полети из Стамбола за Њујорк; одатле за ЕлЕј, па Токио, евентуално Москву нпр. и опет се врне за Стамбол.

Али то опет значи да на свим етапама лета, мора постојати "Туркишерлајнзово" особље за линијско одржавање и врв у Њујорку и Токију по један резервни авион, ако дође до неког квара. Плус наравно најмање пет гранитура комплетне посаде.... Па ти рачунај :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Аурор рече

Every person in this photo:
- Has the exact same politics, worldview and belief structure
- Endorsed the same candidate, and will again in 2020
- Has the exact stance on every single issue. 
Ladies and Gentlemen, I give you:
COMEDY

FB_IMG_1507222887716.thumb.jpg.08fccfbc7c720bef2ab30995f4de5d3f.jpg

Осим Била Ма(х)ера ове остале не да не могу да поднесем, него ...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Милан Ракић рече

Стамбол

Carigrad!

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Осим Била Ма(х)ера ове остале не да не могу да поднесем, него ...

Potpuno d sejm :)

Bil je kul na svoj način, ovo ostalo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Аурор рече

Every person in this photo:
- Has the exact same politics, worldview and belief structure
- Endorsed the same candidate, and will again in 2020
- Has the exact stance on every single issue. 
Ladies and Gentlemen, I give you:
COMEDY

FB_IMG_1507222887716.thumb.jpg.08fccfbc7c720bef2ab30995f4de5d3f.jpg

Politička korektnost je uništila komediju.

Zato Sajnfild više ne nastupa po univerzitetima. Univerziteti su marksistička sjemeništa.

Politička korektnost ima efekat kastracije.

A ovi pajaci više liče na japijevce sa Volstrita nego na komičare. Neviđeno su dosadni i besplodni.

Čak verujem da nijedan od njih nije alkoholičar.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...