Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Управо сада, RYLAH рече

То значи да не бисмо имали путеве, школе, струју, вакцине, железницу, свемирске летове, компјутере, Интернет, итд. Значи, све што значи цивилизацијски напредак.

Па не значи. :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 минут, RYLAH рече

Пошто су приватници спремни да алтруистички улажу у велике пројекте који померају цивилизацијске токове и доводе до свеопштег напретка...

Да бре, политичари су познати алтруисти... Не могу да спавају од бриге за народ.

Свака част Вучићу.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, RYLAH рече

Пошто су приватници спремни да алтруистички улажу у велике пројекте који померају цивилизацијске токове и доводе до свеопштег напретка...

Не улаже се из алтруизма, него зато што хоћеш да зарадиш и мислиш да на нечему можеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Аурор рече

Не улаже се из алтруизма, него зато што хоћеш да зарадиш и мислиш да на нечему можеш.

Да, то уско гледиште је управо оно што разликује улагање у нешто што значи цивилизацијски искорак и у нешто што значи профит. Исто тако значи да улагање у профит долази тек пошто је неко уложио у цивилизацијски искорак, и направио цивилизацијски искорак.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Juanito рече

Мој аргумент је инжењерски приступ. Кренеш од малих ствари, постепено ослобађаш економију, једно по једно. Тих малих ствари данас има ко кише. Бесмислено је убеђивати људе у ствари типа потпуно приватни аутопутеви и приватна контрола лета на светском нивоу кад никада ниси пробао ни многе мање ствари, а при том су многе ствари које је већ сад, у овом тренутку, дефинитивно могуће дерегулисати регулисане. Можеш да верујеш да десна анархија може да успе, можеш да идеш ка том циљу, није спорно. И треба да пуцаш на највећи теоријски могући циљ дугорочно. Али можда се на крају испостави да нешто једноставно не може и једино је интелектуално поштено бити спреман то прихватити. Кад урадиш мању ствар, онда можеш пред људе и кажеш им: ”Хајде сад да пробамо са следећом.” И тако се постепено асимптотски приближаваш циљу. У суштини је мој проблем са вама што све знате и што сте у све апсолутно сигурни. То је јако заморан и неплодан приступ у дискусији. Ја волим да ствари нападамо из свих углова не да бисмо их обацили, него да бисмо открили слабости које после морамо да решимо. Најлакше је наћи неку статистику која ће да потврди твоју теорију јер довољно статистике може да подупре било коју теорију. Наравно, не нападамо салонски, скрштених руку, него радимо и нападамо паралелно. 

Sve je to lepo sto ti pricas samo sto ti ne radis u praksi. Da si stvarno za naprimer postepeno ukidanje welfare totalno bi razumeo potrebu za manji uvoz latinosau ameriku jer oni konstantno glasaju za welfare. Ali ti tu cinjenicu neces da prihvatis - vec nas nazivas ksenofobima i alt licimurima. 

Jer eto, ako neki libertarijanac hoce da smanji uvoz socijalista koji glasaju za VECI WELFARE - on je alt licimur. I pored toga sto ima istorijski primer kalifornije gde je Regan (greskom) dao drzavljanstvo gomili meksikanaca i ucionio kaliforniju vise socijalistickom zemljom u sledecim godinama njihovim glasanjem. 

ZA pocetak, pocni da slusas ljude koji imaju isti dugoricni cilj kao ti, moralni i politicki(ako nista drugo) a manje ih napadaj zajedno sa ljudima koji nemaju isti politicki cilj i moralna ubedjenja kao ti. 

Jer i ja i auror i grizli imamo iste dugorocne ciljeve kao ti (ako su ti ciljevi oni koje tvrdis ovde) imamo isti individualisticki moral, baziran na prirodnom pravu to jest individualnim negativnim pravima a ti se vise fokusiras na ismevanju nasih stavova sa ekipom koja se ocigledno ne slaze sa tobom i koja misli da treba ograniciti ljudima pravo na oruzije i koja misli da treba otimati ljudima pare za welfare. 

Ja ne vidim kako ti "avokada" ili "rylaha" ubedjujes u to da promene stav po pitanju socijalistickih ili etatistickih mera za okje se zalazu ( a zalazu se za puno njih) ali zato podosta vidim kako mene i aurora nazivas altlicimurima, 

Isto tako naprimer, gledam kako obamu coveka koji je povecao socijalizam u americi i unistavao libertarijanske principe ne pipas, dok trampa koji umanuje regulacije, evo sad imas "tax reform debatu" u kongresu i ljude koji su ti mnogo blizi i koji ti vise vuku zemlju ka libertarijanizmu nazivas raznoraznim imenima.

Zato iako se sa tobom slazem sa tim sta si napisao u ovom postu, meni ne izgleda kao da ti to radis. Kao sto si rekao - osoba koju najbolje zavras si ti sam.. i ja mislim da ti to ovde radis. 


Ajd pa ziv bio, dosao sam samo jer ste se poceli uzasno da se ponasate prema auroru i grizliju.  Sto naravno niste ni primetili. Zivi bili. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

p.s. @Juanito da se razumemo u redu je kritikuj stavove drugih libertarijanaca ali ih slusaj makar, ne podsmevaj im se onako kako to radis, ne satanizuj ih i ne radi to kada drugi libertarijanci pricjau sa ljudima koji ne dele neke stvari u koje mi univerzalno verujemo. 

Ti vise kritikujes nase stavove o tome da ljudi treba da imaju slobodno oruzije, nego stavove ovih ljudi koji hoce to da zabranjuju i regulisu. I pored toga sto izmisljaju, naprimer avokado je pisao da je u americi "dozvoljeno automatsko oruzije"  i da mozes da nabavis neke ozbiljne arsenale. Ti bi kao libertarijanac makar trebalo da znas da to nije tacno, i da u americi nije dozvoljeno nista jace od recimo onoga sto je dozvoljeno za lov u kanadi ili finskoj ili nemackoj. Ali ti ne samo da to ne znas, vec i prozivas ljude koji brane drugi amadman i osnovu samoodbrane - pravo na posedovanje oruzija. 

Ako se ne slazes sa mnom da je ogranicenje migracija dobro dugorocno gledano za libertarijanizam - ok, moze da pricamo o tome. Ali nema potrebe da nas nazivas alt licimurima zbog toga. 

Ako se ne slazes sa aurorom da on moze da voli i da ceni zapadnu umest  i kulturu vise od drugih U REDU, ali on to ima pravo da radi privatno koliko oce, i nema potrebe da ga satanizujes zbog toga.

Glavna stvar koja treba da bude kod libertarijanca jeste da vidi druge libertarijance kao neko ko se u svemu razlikuje od njega, libertarijanac moze cak da bude i rasista. Ali ono sto dva libertarijanca imaju zajednicko jeste pogled na drzavu. Rasista libertarijanac nece da zahteva i trazi drzavne mere da sprovode rasizam, kao i libertarijanac koji nije rasista. Ali zato rasista libertarijanac moze slobodno da trazi da u svoj kafic pusta rasu koju on oce i nerasista libertarijanac mora to njegovo pravo da brani. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Grizzly Adams рече

Кад некоме разбијеш сваки аргумент и докажеш супротно онда си тврдоглавац који неће да слуша и прави се паметан... Што ми то нешто познато... :smeh1:

Pa mladja je imao dosta takvih epizoda, odatle flashbeckovi... :)

Kad razmislim malo... i auror takodje. Obojica vole da mašu neproverenim i netacnim informacijama pa kad ih ljudi provale jedan se izgubi sa teme a drugi kuka malo pa se izgubi da se restartuje kako bi se vratio sa odenticnim argumentima :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iznenadićete se kada saznate ko NAJVIŠE UBIJA u Americi

Blic | 04. 10. 2017 - 09:49h
 
 

Najveći broj terorističkih napada na teritoriji SAD nisu izveli tzv. islamski fundamentalisti i pripadnici terorističkih grupa poput ISIS-a, već ultradesničarski ekstremisti, pokazuje skorašnja studija, koja je ponovo aktuelna nakon najveće masovne pucnjave u istoriji SAD. Podsetimo, Stiven Pedok, penzioner iz Las Vegasa, u nedelju uveče ubio je najmanje 59, a ranio više od 500 ljudi na koncertu ispred kazina "Mendelej bej".

 
 Tweet  
 
 
Stiven Pedok je u nedelju uveče izvršio najveće masovno ubistvo u SAD
Foto: Twiter / screenshotStiven Pedok je u nedelju uveče izvršio najveće masovno ubistvo u SAD
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Prema svim parametrima, islamski ekstremisti su neuporedivo manja opasnost od "domaćih terorista" u SAD. U zajedničkom projektu Istraživačkog fonda Instituta "Nation" i Centra za istraživačko novinarstvo SAD prostudirana je čak 201 masovna pucnjava u SAD u periodu 2008-2016. godine. Rezultati pokazuju da su "ultradesni ekstremisti" odgovorni za duplo veći broj napada.

 

Izveštaj navodi da su od 201 napada tek 63 uzrokovana "radikalnim religijskim motivima i privrženosti terorističkim grupama poput ISIS-a". Tu spadaju pucnjava u San Bernandinu i napad na Bostonskom maratonu.

xu2ktkqTURBXy9hMTUyYmQ4OTAzMTY1NDM0MDdlZ
Foto: Tanjug/AP
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

S druge strane, ultradesničarski ekstremisti, često belci rasisti, odgovorni su za 115 napada u istom periodu. Ovoj negativnoj statistici doprinosi i reakcija policije, koja je sprečila čak 76% incidenata koji su prijavljeni kao "islamski terorizam", dok je u slučaju nasilja ultradesničarskih ekstremista uspešno reagovala u tek 35% slučajeva.

Ovi podaci, navodi izveštaj, jasno pokazuju da Amerika ima daleko većih problema sa sopstvenim stanovnicima nego sa migrantima.

Tramp osuo drvlje i kamenje po muslimanima, a ćuti u slučaju belih ekstemista

"Resistance report", sajt koji se bavi masovnim ubistvima u SAD, u maju 2017. godine objavio je izveštaj koji pokazuje da su "beli ekstremisti" u samo jednoj nedelji ubili više ljudi nego izbeglice u SAD u poslednje četiri decenije.

U periodu od 1975. godine, na teritoriji SAD terorističke napade izvršilo je oko 20-ak osoba koje su u zemlju ušle kao izbeglice. U ovim napadima ubijene su tri osobe, a za sve tri smrti odgovorne su izbeglice sa Kube, koje su zbog neslaganja sa politikom Fidela Kastra pobegle na Floridu 1975. godine.

Studija instituta Kato pokazuje sledeće: od 3.252.493 izbeglice koje su ušle u SAD od 1975-2015. godine, svega 20 njih su teroristi, što prevedeno u procente iznosi 0,00062%.

Ovi rezultati se umnogome kose sa tvrdnjama američkog predsednika Donalda Trampa, koji je za nasilje u SAD mahom okrivio "muslimanske imgrante".

Smrti koje su izazvali beli rasisti

Glavni motivi za smrti za koje su odgovoni beli ekstremisti su rasizam, ksenofobija ili islamofobija. Jedan od najpoznatijih zločina svakako je masakr u Čarlstonu 2015, kada je mladi rasista Dilan Ruf uleteo u baptističku crkvu i izrešetao devetoro Afroamerikanaca.

Dilan Ruf
Foto: Tanjug/APDilan Ruf
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Prema konzorcijumu START, od 2001-2014. godine, beli ekstremisti odgovorni su za 131 ubistvo u SAD. I dok se izbeglice islmske veroispovesti veoma ozbiljno uzimaju kao osumnjičeni, sa radikalnim ultradesničarima stvar je daleko drugačija.

Širin Sinar, profesor prava na univerzitetu Stenford, kaže da je američka vlada "ignoriše opasnosti koje vrebaju od strane belih ekstremista.

Džon Karlin, nekadašnji pomoćnik državnog tužioca SAD, za Independent ističe da su "radikalni ultradesničari" planirali napade na "zgrade raznih ministarstava, velike kompanije, sinagoge, i uz to gomilali velike količine oružja, računajući i hemijsko i biološko".

ZMTktkqTURBXy85MWZkNmE4ODUwNzhkNjhhNzYyY
Foto: Tanjug/AP
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Slično je kao međunarodni terorizam: ljudi se radikalizuju, i prelaze put od osobe koja ima snažna uverenja do čoveka koji je spreman da zbog tih ubeđenja ubije mnogo ljudi. Samo, to nisu stranci, već Amerikanci, i to belci - rekao je Karlin.

Dvostruki standardi medija

Još jedna stvar koja se u Americi "gura pod tepih" jeste to što se svi "domaći beli teroristi" kao po pravilu proglašavaju mentalno bolesnim, dok se stranci etiketiraju kao "zli", što je jako pogrešan i pre svega nemoralan pristup ozbiljnom problemu, piše "Hafington post".

Najbolji primer je što mejnstrim mediji u SAD skoro nikada napade "radikalnih ultradesničara" ne nazivaju terorizmom, dok je situacija potpuno drugačija kada je izvršitelj muslimanske ili neke druge (nehrišćanske) veroispovesti.

Evropa kao kontrast

Izuzimajući primer Andresa Bejvika, masovnog ubice iz Norveške, Evropa gotovo da nema problema sa sopstvenim stanovnicima po pitanju terorističkih napada ili masovnih pucnjava. Za razliku od SAD, teroristički napadi u Evropi su kao po pravilu delo radikalizovanih muslimana koji ubijaju u ime terorističkih organizacija poput Islamske države.

http://www.blic.rs/vesti/svet/iznenadicete-se-kada-saznate-ko-najvise-ubija-u-americi/t8wb8tg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, RYLAH рече

Да, то уско гледиште је управо оно што разликује улагање у нешто што значи цивилизацијски искорак и у нешто што значи профит. Исто тако значи да улагање у профит долази тек пошто је неко уложио у цивилизацијски искорак, и направио цивилизацијски искорак.

Pa većina stvari koje su promenile civilizaciju nabolje su nastale tako što je neko hteo da zaradi i razmišljao kako to da najbolje uradi.

Država u svemu tome može samo manje ili više da smeta, zavisi koliko je loša.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Pa većina stvari koje su promenile civilizaciju nabolje su nastale tako što je neko hteo da zaradi i razmišljao kako to da najbolje uradi.

Država u svemu tome može samo manje ili više da smeta, zavisi koliko je loša.

Tesla?Teško bato.....to je amerikanski ideološki pogled na svet gde sve gleda isključivo kroz profit i materijalnu korist što je u najmanju ruku neljudski vizir.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Tesla?Teško bato.....to je amerikanski ideološki pogled na svet gde sve gleda isključivo kroz profit i materijalnu korist što je u najmanju ruku neljudski vizir.

Pa imaš i Teslu, ali kažem većina...

Npr. ovi što su nam napravili ove gedžete i internete i to sve su sigurno razmišljali o profitu, pa nam opet unapredili civilizaciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Млађони рече

Ja ne vidim kako ti "avokada" ili "rylaha" ubedjujes u to da promene stav po pitanju socijalistickih ili etatistickih mera za okje se zalazu ( a zalazu se za puno njih) ali zato podosta vidim kako mene i aurora nazivas altlicimurima,

Na koje tačno socijalističke i etatističke mere za koje se ja zalažem misliš?

Ili si samo mislio na nelibertarijanske mere?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Аурор рече

Pa imaš i Teslu, ali kažem većina...

Npr. ovi što su nam napravili ove gedžete i internete i to sve su sigurno razmišljali o profitu, pa nam opet unapredili civilizaciju.

Ne bas tacno. Mnogi su napravili napredak tek nakon sto su se obogatili tako da uopste nisu bili vodjeni njenim preosvestenstvom Kintom.

Zukerberg ima milijarde, zivi u obicnim kucerku i upravo gradi avione da obezbedi net sirom sveta... valjda zato sto mu 60 milijardi malo pa oce jos da zaradi :). On je uvek i pricao da se to nikad nije ni vrtelo oko kinte, naravno mozes da kazes da se folirao ali on stvarno zivi u jako skromnoj kuci spram svojih mogucnosti. Tako da je taj argument o nervu za bogacenjem uzrokovanim slobodnim trzistem koji prozvodi cudesa samo bajka za laku noc..

Isto i Elon. Ljudi su vizionari a ne preduzetnici vodjeni kintom koji usput i unapredjuju svet kroz svoju konstantnu borbu za zaradom...

Tramp je npr covek koji se vodi kintom i cije su akcije vrlo usmerene iskljucivo ka profitu cesto sa velikim nemarom ka obicnim ljudima (rusenja naselja zarad trznih centara i slicno) pa nesto ne vidim to njegovo zavestanje za buducnost. Gde mu je?

E vidis, u libertarijanizmu ces imati jednog Elona na hiljadu Trampova... to je realnost i najgore je sto sam ubedjen da ste toga vrlo svesni...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Млађони рече

Ti vise kritikujes nase stavove o tome da ljudi treba da imaju slobodno oruzije, nego stavove ovih ljudi koji hoce to da zabranjuju i regulisu. I pored toga sto izmisljaju, naprimer avokado je pisao da je u americi "dozvoljeno automatsko oruzije"  i da mozes da nabavis neke ozbiljne arsenale. Ti bi kao libertarijanac makar trebalo da znas da to nije tacno, i da u americi nije dozvoljeno nista jace od recimo onoga sto je dozvoljeno za lov u kanadi ili finskoj ili nemackoj.

Čak i kad imaš priliku da koliko toliko poentiraš, ti ne možeš to da uradiš, a da ne postigneš auto-gol.

Ja sam napisao da ne možeš u ovim drugim zemljama da imaš ozbiljan arsenal jer automatsko oružje nije legalno. Napisah tako jer znam da je u Americi legalno da imaš kalašnjikov ili AR-15 (M-16) (koje je imao ovaj batica u Las Vegasu). Ono što (priznajem) nisam znao je da u Americi ne smeš da imaš automatsku verziju ovih pušaka, ali legalno možeš da imaš polu-automatsku verziju ovih pušaka (koja se veoma lako modifikuje u automatsku), a možeš i da imaš automatske verzije ovih pušaka ako su napravljene i kupljene pre donošenja toga zakona (granfather clause), ali su zato ovi primerci dosta skupi.

Dakle, kad se ovo drugo uzme u obzir, tehnički, automatsko oružje je i dalje legalno u Americi... ;) ... iako nije to bila moja poenta...

Ono gde si postigao auto-gol je tvrdnja koju ovde iznosiš: "da u americi nije dozvoljeno nista jace od recimo onoga sto je dozvoljeno za lov u kanadi ili finskoj ili nemackoj". Naime, u Kanadi nije dozvoljena ni jedna verzija kalašnjikova ili M-16 i mnogih sličnih pušaka (link), a u celoj EU uključujući Finsku i Nemačku takođe nisu dozvoljne "converted semi-automatic firearms, i.e. automatic firearms, which have been converted into semi-automatic firearms" (link).

Arsenal kakav je imao ovaj tip iz Las Vegasa ne možeš da imaš u civilizovanim zemljama osim Amerike... to je bila moja poenta...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...