Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 4 часа, Zayron рече

Idi to reci njima i objasni im da je multikulturalizam super i da je imigracija super i da je to "socially advantageous act". :D

Ne znam da li bih uspeo... neki ljudi su po tom pitanju prilično zadrti... a ima ih svuda... :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 4 часа, Млађони рече

Ne vezano za avokada, ali u onom klipu milton friedman nikad nije rekao da je multikulturalizam super ili da multikulturalizam ne valja. 
Sve zavisi sta smatras multikulturalizmom, ako multikulturalizmom smatras da imas dve kulture od kojih jedna mislim da je u redu kamenovati pedere a druga misli da za to treba da se ide na robiju - onda takav multikulturalizam ocigledno ne moze uspeti.

Multikulturalizam je super dok postoji slicna osnova u obe kulture, neki set moralnih vrednosti koji ako nije isti slican je. 

Naprimer irci, italijani, i spanci u americi. Imaju svoju hranu, imaju svoje sportove, imaju svoje krajeve, imaju svoje obicaje ali svi dele set slicnih moralnih vrednosti. 

Ali ne mozes imati multikulturalnu drzavu srba i albanaca kada je tu istorijska problematika visevekovna kao i totalno drugaciji set vrednosti u pogledu na neke jako bitne stvari. 

Prosto te prazne izjave oko multikulturalizma dobar ili los, svako ko to izjavljuje pojma nema o cemu prica jer ocigledna realnost kazuje da multikulturalizam moze biti i dobar i los zavisi koliko su kulture u multikulturalizmu kompatibilne. 
 

Pa eto nisam do sad razmišljao o samoj definiciji, ali ova sa wikipedije je sasvim prihvatljiva:

Multikulturalizam je kulturna raznolikost zajednica i politika koje promovišu ovu raznolikost. Kao opisni termin, multikulturalizam je jednostavna činjenica kulturne raznolikosti i demografskog sastava određenom mestu, ponekad i na organizacionom nivou, na primer, škole, preduzeća, naselja, gradovi, ili nacije. Kao termin zakonodavne, multikulturalizam ohrabruje ideologije i politike koje promovišu ovu raznolikost ili njegovu institucionalizaciju. U tom smislu, multikulturalizam je društvo "opušteno sa bogatom ljudskog života i želje među ljudima da izraze svoj identitet na način smatrali to potrebnim

Multikulturalizam se odnosi na demografske činjenice , određeni skup filozofskih ideja, ili određenu orijentaciju strane vlade ili institucije prema različitoj populaciji. Većina debati multikulturalizma centrima širom li ili ne javno multikulturalizma je odgovarajući način da se bave raznolikosti i imigranata integracije. Priznanje u kontekstu multikulturalnog obrazovanja je potražnja ne samo za priznavanje aspekata stvarnog kulture jedne grupe, ali i za istoriju grupe subordinacije i njenog celokupnog iskustva .

Pravila ponašanja unutar jedne zajednice bitno će sve razlikovati od pravila ponašanja neke druge. Tako što će se sve slične razlike nalaziti unutar različitih porodica. Ipak ni u jednoj se neće tolerisati zakonom zabranjena vrsta nasilja ili zakonom zabranjena kršenja prava ili, pak, moralno neprihvatljiva ponašanja ( ma koliko moralnost smatrali diskutabilnim pojmom, bežanje od uspostavljanja opštih načela korak je do anarhije).

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Мултикултуризам

----

Eto to smatram multikulturalizmom... i uvek je super... i potpuno je nebitno da li su kulture "kompatibilne"... bitno je da li se poštuju individualne slobode... a one se mogu kršiti i u društvu koje nije multikulturalno...

Ono što je pak izvesno je da će svaka država što više poštuje slobode građana biti više multikulturalna jer će razni ljudi želeti da žive u njoj... u shit državama žele da žive samo papci koji su se rodili tu... u slobodarskim državama žele da žive i oni koji nisu odatle...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Млађони рече

Ja mislim da sve sto sam ja izneo nije desnicarska propaganda po argumentima koje sam iznosio proslih 20 strana. 
Ako su argumenti netacni - ja gresim. Prosto i jednostavno. 

 

Holy shit. A u sledećem postu @Avocado pišeš kako vam se 'pogledi razlikuju' i kako gledate na svet drugačije. Valjda bi po tebi trebalo da bude poprilično binarno, ili si u pravu, ili nisi. On ti je dosad opovrgnuo sve teorije. Nema treće bratko, malo konsistentniji budi.

Ili barem stvarno budite ljudi i lepo recite u čemu je stvar,  intelektualizacija mržnje je jednostavno zamarajuća.

Shout out ateistima ovog foruma @Avocado, @cloudking, pa @Juanito i @Paradoksologija i @Justin Waters (nekoga sam sigurno izostavio), koji se uporno trude da 'ljubitelji klasične/superiorne kulture' ne naguraju celi zapad tri civilizacijska koraka unatrag. Hvala vam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Цитат

koji se uporno trude da 'ljubitelji klasične/superiorne kulture' ne naguraju celi zapad tri civilizacijska koraka unatrag. Hvala vam.

 


Kada je gurnemo tri koraka nazad(kako si ti zamislio da radimo) na koju kulturu ce da lici? Na bliskoistocne mozda? :))
Dobro makar si priznao da je evropska kultura civilizaciono napredna, i da moze da ide napred nazad. Jos da pozicioniras kulture iz kojih dolaze migranti, u odnosu na evropsku(dal su te kulture napred ili nazad) pa da pricamo normalno. 

A na ostale totalno adhominem napade i vredjanja, pijes prijavu. 
 

 


 



 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Икар Губелкијан рече

 

Ili barem stvarno budite ljudi i lepo recite u čemu je stvar,  intelektualizacija mržnje je jednostavno zamarajuća.

Brale ja sam na ovom forumu oko 7 godina. Pricati za mene da intelektualizujm mrznju je stvarno glupo.
 

- Dok sam pisao protiv milosevica, seselja, srbislavaca, raznorazni zeloti su me napadali kako sam levicar, globalista i sta ti ja znam.

- Kada sam pisao pro-gey-prajd slicno, slicna sam kategorisanja trpeo.

-Sada dodjes ti da mi pricas da intelektualizujem mrznju i da sam desnicar, jer se birnem da ce evropa da se vrati par koraka nazad ukoliko dozvolimo previse muslimana sa bliskog istoka? 

Jes da me ne znas i vidim da si poprilicno paljevina (i ja sam) pa bih te zamolio da to u buducnosti ne radis.

A ako mislis da mi je avokado razbucao sve argumente, super, ti si se slagao sa njime jos pre nego sto si poceo da citas moje argumente, tako da slobodno moze da pretpostavimo da mislis tako i nema potrebe to da napominjes. 

  • Свиђа ми се 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

Eto to smatram multikulturalizmom... i uvek je super... i potpuno je nebitno da li su kulture "kompatibilne"... bitno je da li se poštuju individualne slobode... a one se mogu kršiti i u društvu koje nije multikulturalno...

 

Prosta logika nalaze - da bi individue bile slobodne, obe kulturne grupe moraju ceniti individualnu slobodu. ( to se nadam se slazemo ).Ako jedna kultura ne ceni individualnu slobodu (arapsko islamska naprimer) tesko da moze ziveti u skladu sa evropskom koja ceni individualnu slobdu.

Ne mozes u istoj kuci drzati coveka koji hoce da ubije pedera, i coveka koji hoce da umre za pravo pedera da zivi. Jedan od njih dvojice mora da ode ili da promeni svoj stav. 

je l se slazes sa time? 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

@Аурор

ovo si ti garant! :D

21230980_10155153199319412_6859118973487

A sto su okacili katolicke ljiljane na zastavu juga? :D
'de si naso ove debile....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Млађони рече

Ne mozes u istoj kuci drzati coveka koji hoce da ubije pedera, i coveka koji hoce da umre za pravo pedera da zivi. Jedan od njih dvojice mora da ode ili da promeni svoj stav. 

je l se slazes sa time? 

 

Skoro svaka drzava koja trenutno postoji na ovom svetu te demantuje. Ovi sto hoce da ubijaju pedere ne mogu jer postoji pravosudni sistem koji ce da i doceka na volej i oni to znaju pa zato samo sede i nerviraju se... 

Niti su otisli niti su promenili svoj stav, i dalje zive  u istim drzavama zajedno sa ovima koji vole pedere.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Млађони рече

Brale ja sam na ovom forumu oko 7 godina. Pricati za mene da intelektualizujm mrznju je stvarno glupo.
 

- Dok sam pisao protiv milosevica, seselja, srbislavaca, raznorazni zeloti su me napadali kako sam levicar, globalista i sta ti ja znam.

- Kada sam pisao pro-gey-prajd slicno, slicna sam kategorisanja trpeo.

-Sada dodjes ti da mi pricas da intelektualizujem mrznju i da sam desnicar, jer se birnem da ce evropa da se vrati par koraka nazad ukoliko dozvolimo previse muslimana sa bliskog istoka? 

Jes da me ne znas i vidim da si poprilicno paljevina (i ja sam) pa bih te zamolio da to u buducnosti ne radis.

A ako mislis da mi je avokado razbucao sve argumente, super, ti si se slagao sa njime jos pre nego sto si poceo da citas moje argumente, tako da slobodno moze da pretpostavimo da mislis tako i nema potrebe to da napominjes. 

Brale, palim se jer ste poprilično bahati, i ako treba da se delimo na ove i one, ideološke i (kao) neideološke, sa mog stanovišta ja ne mogu da budem manje u pravu nego ti jer ja ne odbacujem apriori nikoga zbog toga što dolazi odakle dolazi. Kada neko izjavi da zbog toga treba odbaciti drugo ljudsko biće, ja takav stav, normalno, unapred odbacujem, jer nema uporišta u realnom životu, i simptomatično je da se najviše pale upravo oni koji žive u etnički čistoj sredini.

Takođe ne samo da intelektualizuješ, nego gledaš samo da se izmigoljiš, odgovaraš selektivno, jednostavno zatiskuješ oči pred onim što ti ne odgovara, što ne potvrđuje tvoj predubeđenje. Jednostavno, priznaj da ti je takva ideologija, i mirna bačka. A ne stotine stranica pisanija kako je levičare isprala ideologija, a predstavljati svoja stanovišta kao 'prirodna'. Jer to nisu. Ja mogu da prihvatim da imaš mišljenje da muslimanima nije mesto u evropi, i da će da iskvare kulturu, to meni ni iz džepa ni u džep, što nije normalno je to da predstavljate sebe kao jedine istinski ispravne i prirodne. Imam ponekad osećaj da vam je GoT malo pomutio razum. Migracije su se uvek dešavale i dešavaće se, ljudi će dolaziti, odlaziti, neki u većem neki u manjem broju, biće zemlja malo ateistička, malo muslimanska, malo katolička, malo pravoslavna... u zavisnosti od tih fluktuacija. To nije nikakva kataklizma. Ako mi nešto ne odgovara, svet je široko polje. Pa ti prijavljuj koliko hoćeš, moj savet bi ti bio da svedeš internet na zanimaciju uz jutarnju kafu i prestaneš da se zamlaćuješ, jer time ne štetiš samo sebi, već truješ bunar iz koga pijemo svi. A to opako svrstavanje na čijoj si strani u američkoj politici je smešno samo po sebi. Mislim, kapiram globalizacija, dotiče se to nas, ali give me a break. Diskutujte kao normalni ljudi, i dobićete normalan diskurs. A sa nakaradnim stavovima kakve propagirate je dužnost svakog normalnog čoveka da vam stane na put, jer vaša zanimacija i entuzijazam za politiku najčešće vodi do lokvi krvi.

A ostalo za presumpcije nevinosti isl. ti je već objasnio Avocado, ako ceniš tu 'naprednu zapadnu civilizaciju', onda ceni i njen pravni poredak, a ne izmišljaj kako ga divljačke čađave horde ne poštuju, jer je to bilo debunked previše puta da bi bilo uopšte interesantno. Jednostavno, ne sejte strah i mržnju, jer što seješ, to ćeš žnjeti.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Икар Губелкијан рече

Migracije su se uvek dešavale i dešavaće se, ljudi će dolaziti, odlaziti, neki u većem neki u manjem broju, biće zemlja malo ateistička, malo muslimanska, malo katolička, malo pravoslavna... u zavisnosti od tih fluktuacija. To nije nikakva kataklizma

Govris o realnosti, a, ovo sto si rekao , je daleko od realnog. 

Hriscanstvo je toliko ugrozeno, da su se papa i Rim i Moskva i patrijarh, slozili, da treba ujedinjeno delovati na hriscanskom frontu ( sad, sto se time promovise 'agresivni' ekumenizam, to je druga prica ).

I, to je , ( po meni ), glavni problem ovde, u celoj prici oko migranata. Da ne pricamo, kako su uspeli, od 'mirne' Evrope,  da stvore krizno podrucje. I politicari i migranti.

Ko zna, sta nas sve ceka u buducnosti. :blush:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

 Ovi sto hoce da ubijaju pedere ne mogu jer postoji pravosudni sistem koji ce da i doceka na volej i oni to znaju pa zato samo sede i nerviraju se... 

Ajde objasni mi kako ti vidis nemacku koja ima 30%+ muslimana?
Zivo me zanima? Sta ti mislis, da ce ovih 10-15 % koliko ima msulimana u nemackoj sada, sta ce oni da rade? 
Kako ce taj pravni sistem da izgleda?

Oces ja da ti kazem sta ce da bude sa ovih 10-15% muslimana? Nece da se pokupe kuci i da se vrate, nego ce da se izbore za pravo glasa i drzavljanstvo, kada se bunimo protiv toga ce da dodjete ti i ekipa da nam pricate da smo rasisti, i onda ce polako da krenu da menjaju taj PRAVOSUDNI SISTEM, koji su EVROPLJANI IZGRADILI, tako da lici na PRAVOSUDNI SISTEM iz kog su dosli. 
 



Ajd procitaj prvi post koji si mi uputio pa ako i dalje mislis da sam JA taj koji je bahat onda ne ma smisla da nastavljamo bilo kakvu diskusiju. 

Brale, palim se jer ste poprilično bahati

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Икар Губелкијан рече

. Jednostavno, ne sejte strah i mržnju, jer što seješ, to ćeš žnjeti.

 

Ovo se slazemo. Kada je jedna grupa odgovorna za vecinu smrtnih slucajeva od terorizma u evropi, ta ekipa seje strah i mrznju i to ce da znje. Jer se ljudi plase coveka koji hoce da ih povredi i mrze ga - sasvim prirodna reakcija. 

a nista ostalo se ne slazemo, na sve sam odgovorio vise manje. Ne znam sta bih mogao jos da dodam a da se ne ponavljam. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Икар Губелкијан рече

nego gledaš samo da se izmigoljiš, odgovaraš selektivno, jednostavno zatiskuješ oči pred onim što ti ne odgovara

Ajde da te ispostujem pa da ti objasnim sto odgovaram selektivno. To radim iz dva razloga

1.Zato sto sam nesto vec rekao, pa da se ne ponavljam vise puta svakom ponaosob. 

2.Jer ne vidim vajdu da odgovaram na to uopste. Nparimer tvoja i avokadova prica o pretpostavci nevinosti(na koju si se ti pozvao).  Kada nekom sudis ti mu ukidas neka prava koja ima i pre nego sto mu ukines ta prava moras da pretpostavis da je na tebi to da dokazes krivicu tom coveku po kom mu ukidas neka prava. Otud pretpostavka nevinosti i potreba za istom. Sa druge strane kada neko migrira u drugu zemlju, on nema nikakvo pravo da udje u tu zemlju. Nema ga u deklaraciju ljudskih prava, pravo na slobodu kretanja se ne odnosi na ulazenje u tudje drzave, kuce, avlije. Samim tim prica o instituciji "pretpostavke nevinosti" u tom kontekstu meni bas nema smisla. Zato sam i rekao avokadu da nam se "pogledi na svet razlikuju". Razlikuju nam se u necemu sigurno

Jer iz svega toga moze da zakljucimo dve stvari o avokadovom pogledu na svet od kojih jedna mora da bude tacna(a mogu i obe)
- Avokado misli da neko ima pravo da udje u zemlju koju god oce, samim tim mora da se pusti i ako ga ne pustas smatras da je on KRIV ZA NESTO.
- Avokado misli da je pustanje nekoga u odredjenu drzavu ista stvar kao odredjivanje nekom da ide nekoliko godina da zivi u kavezu od 2 kvadrata. Misli da su to iste stvari.

kada svedemo stvari, avokado misli da je odbijanje nekog da migrira narusavanje njegovog prava (jer on ima pravo da migrira pa otud i pretpostavka nevinosti) a ja mislimda je narusavanje njegove privilegije (jer nema pravo da migrira otud mi je prica o pretpostavci nevinosti besmislena.)

Drugim recima ja i avokado imamo jako drugaciji pogled na migraciju pravo vs privilegija. Sto je sasvim treca debat i cim sam skontao da avokado na migraciju gleda kao na pravo, a ja kao na privilegiju skontao sam da nam se pogledi toliko razlikuju da moramo da trabunjamo o tim osnovima. 

I logicno da je da oni koji se slazu da je pravo, ima da rezonuju sa avokadovim stavom i argumentom o pretpostavci nevinosti. 
Oni koji misle da je privilegija ima da rezonoju sa mnom i sa mojim stavom da pretpostavka nevinosti tu nema nikakve veze.

Na kraju krajeva, odlucio sam da je to toliko obimna tema na koju nema vajde odgovarati jer ce vecina ljudi da se pogubi. I jedini razlog sto sam ti odgovorio jeste sto si ti pomenuo avokada jedno 20 puta u svojih par postova i ponovio njegove argumente. 

Prosto ne zelim da duzim diskusiju tome da li je migracija pravo (kako avokado gleda) ili privilegija (kako ja gledam).  I zato kazem jednostavno razlikuje nam se taj pogled na svet i ne vidim razliku da trabunjam o pravnoj filozofiji kada slucaj nije binaran jer je u pitanju PRAVNA FILOZOFIJA i POGLED NA SVET. 
Ako ti je bas toliko zinulo da diskutujemo bas o tim temama jel migracila pravo ili privilegija, otvori brale temu pa ce da pricamo. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...