Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 10 минута, Аурор рече

Ali nisi ni proverio... :)

Znaš li npr. da je Muhamed ubio stotine zarobljenika jednog plemena (iz brutalnih osvajačkih pohoda koje je imao)? Ovo je muslimanska istorija, oni ovo i ne kriju.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Banu_Qurayza

Ma jasta ti si provjerio na internet memovima 12:smeha:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 8 минута, Juanito рече

Само нека ми неко објасни како истовремено Мирољуб Петровић може да буде луд, а ислам ОК, па да могу у пензију.

Pa ne znam kako sad porediš jednog hrišćanina i (ceo) islam?

Valjda bi tog konkretnog hrišćanina trebalo da uporediš sa nekim konkretnim (sličnim) muslimanom, pa bih ti verovatno odgovorio da su obojica ludaci.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Ako nisi proverio i ne nameravaš, nemoj da pričaš napamet.

Brate ja ne pricam napamet. Ti si taj koji prica napamet vazda na ovim temama, em sto spinujes raznim memovima, em sto triujes da si nesto procitao, a u zivotu ako si imao kontakt sa musimanskom zajednicom na 5 minuta dajem ruku da nisi vise. 

Ima ljudi takodjer koji znaju vise od tebe i misle drugacije, a meni koji sam 3 godine zivio u vecinski muslimanskoj drzavi nemoj soliti pamet. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Аурор рече

Ali nisi ni proverio... :)

Znaš li npr. da je Muhamed ubio stotine zarobljenika jednog plemena (iz brutalnih osvajačkih pohoda koje je imao)? Ovo je muslimanska istorija, oni ovo i ne kriju.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Banu_Qurayza

Знаш ли да је нпр. само пре двадесетак година Ратко Младић побио 1200 ратних заробљеника из похода које је имао? Ово је српска историја, ми то и не кријемо, само поричемо оно напумпано што је после додато.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

Знаш ли да је нпр. само пре двадесетак година Ратко Младић побио 1200 ратних заробљеника из похода које је имао? Ово је српска историја, ми то и не кријемо, само поричемо оно напумпано што је после додато.

Brate, jel Ratko Mladić neko koga smatramo uzornom figurom, moralnim autoritetom, Božijim prorokom čak?

Jesmo li Mladićmani?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Justin Waters рече

sevdalinke

Цитат

Još jedna "koincidencija": fado je urbana pesma, kao i sevdah. To nije "narodna muzika", to nije "dubinski izraz narodnog bića", oba su zapravo dekadentni proizvodi gradskog života. Kako kaže Gerhard Geseman: "bosansko-hercegovačka gradska pjesma je svojina danas gotovo izumrlih gospodskih muslimanskih slojeva i njihovih mnogobrojnih muslimanskih, pravoslavnih i katoličkih klijenata". Slično tome, fado je pesma Lisabona, manje-više, i to ne celog, već dominantno starih kvartova Alfame i Morarije. On je stvar portugalskog "nacionalnog identiteta" i "narodnog bića" taman koliko je bosanska gradska pesma "bošnjačka". Dalje, obe pesme su eklektički spojevi, sa dominacijom tuđinskog kulturnog i muzičkog koda, mešavine nastale iz globalizacijskih ukrštanja i kulturnih "onečišćavanja".

Nije stoga čudno da ni jedna ni druga pesma nisu na radaru World-music industrije "autentičnosti". Suviše zapadne, suviše gradske, suviše "civilizovane", te dve velike pesme evropske kulture nastale iz arapskog i muslimanskog izvorišta i korena su elitistički zabran, na sreću ili na žalost. Ali, obe su veličanstveni spomenici naše zapadne civilizacije u širem smislu reči, koja ide od Grka i Rimljana, preko Arapa ka evropskim hrišćanima srednjeg veka i renesanse, i svemu tome ponovo ujedinjenom i prekombinovanom danas. One su spomenici globalizacije, jedinstva kulture i jedinstva ljudskog roda. Fado i sevdah nisu "world-music", nisu egzotični zvuci dalekih krajeva van zapadnog kulturnog kruga: to su pesme centra kulturne gravitacije našeg sveta.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1022089

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Brate, jel Ratko Mladić neko koga smatramo uzornom figurom, moralnim autoritetom, Božijim prorokom čak?

Не знам брате, питај оне клинце што носе мајице са његовим ликом, или оне што му развијају транспаренте по утакмицама, или оне што се убише објашњавајући да он човек низашта није крив, или твоју браћу по Интернетима са оним "remove kebab" форама (мада ту има и доста објективно смешних фора, мора се признати, и нешто је баш добро да се погледа). Полако, човек још није ни умро, ко зна како ће Србљи да га гледају за коју стотину година.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

Севдах би у доследно спроведеном исламу био забрањен,  а ја бих био погубљен пре него што трепнем.

Ne postoji dosljedno sproveden islam. Kao sto nema dosljedno sprovedenog hriscanstva, kao sto nema dosljedno sprovedene nijedne religije. 

Sevdah je nastao pod maurskim i sefardskim uticajima, ima orijentalni prizvuk i ispjijanje kafe je takodjer nastalo u islamskom okruzenju. Bilo ti je neumjesno poredjenje sa nacizmom koji nista iza sebe nije ostavio nista osim krvi i po kojeg autoputa za tenkove, zato navodeci ta dva primjera mislio sam da ces razumjeti da religija koja ima iza sebe kulturnu zaostavstinu, koja je uticala na svijet u svakom svom slucaju pozitivno pored negativnih stvari koje izrodila, ne moze biti poredjena sa nacizmom, i ne moze biti na tapetu da se zabrani jer onda ako ces je zabraniti treba da ukines sve zivo sto je poteklo iz nje sto bi bilo besmisleno. 

Imas zemlje u kojim islam samo sto nije zabranjen, neoficijelno je skoro zabranjen u Angoli i Centralnoafrickoj Republici, razmisli malo o njima kakva su to drustva i sta stoji iza takvog nastrojenja. Na slicnim talasnim duzinama su i razni americki teolozi - ignoranti po prirodi koj nisu vidjeli dalje od svog americkog nosa i koji pisu razne nebulozne knjige o islamu i Muhamedu kao antihristu i potrebi da se zabrani i kako svako iskonsko zlo dolazi iz islama, a iz Biblije uspjesno dedukuju datum stvaranja americkog ustava i sliocne "bogomdane stvari". Zato se i dalje pitam kako si se svrstao u njihove redove...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo su ti radikalni i bitni. Ovi umereni se samo pokriju usima i zive u sistemu koji su stvorili ovi prvi svojim predanim radom (bombama, nozevima, puskama, kamioima (bombaskim i onim sto samo gaze ljude masovno)).

Pogledajmo Irak, Iran, Avganistan 60tih godina i danas. Vecina je bila normalna i fina kao moj komsija Izet. Medjitim kada pocne samoubojica da se zakucava u pijacu sta ces da radis? Da osnujes politicku partiju koje se zalaze sa pravnu drzavu i vladavinu prava i da organizujes protestne setnje po Bagdadu? 

General Rodall Juhziz jedva ceka tako nesto

hqdefault.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Avocado рече

Pa ne znam kako sad porediš jednog hrišćanina i (ceo) islam?

Valjda bi tog konkretnog hrišćanina trebalo da uporediš sa nekim konkretnim (sličnim) muslimanom, pa bih ti verovatno odgovorio da su obojica ludaci.

Петровић није хришћанин, него нешто као месијански јеврејин. Поредим учења. Оно што Петровић прича је мање радикално од исламских књига и то не неких тамо левих, него јединих које постоје. То је чињеница преко које можете само да жмурите. Исус Христос учи да љубимо непријатеље и спашава жену од каменовања. Петровић и ислам уче да убијамо грешнике, а добар део муслимана то и спроводи у пракси. Ако то не видите, стварно не знам шта бих даље рекао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...