Jump to content

Све што сте хтели да знате о феминизму...

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

пре 13 минута, Natasa. рече

I ja to volim. Platim kartu i mirna sam, ne da se ciganišem sa kontrolom.

Па да, и једино нека контролорка може да ми скрене пажњу :) 

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vladan ::: рече

Па да, и једино нека контролорка може да ми скрене пажњу :) 

Teško :smeh1:, nije to posao za ženu koja može nekome da skrene pažnju :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Lady Godiva рече

И ово је управо оно против чега су Аурор (који се притом шверцује), Гризли (који је ово аминовао?!), Мурамаша (који плаћа своју карту)... а и ја.

Јер не постоји бесплатан превоз. Не иду ти аутобуси на воду, нити возачи и механичари волонтирају итд.. Него ће те трошкове морати да покрију из градског или републичког буџета. А то даље значи да ће те карте платити не само људи који се возе него сви порески обвезници, па и они који никад не користе јавни превоз. Сложићеш се да то баш и није океј.

Зависи како гледаш, ти који никад не користе јавни пријевоз, они су можда имућнији слој друштва, па боље онда да и они плаћају..да мало ратерете сиротињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

The penalty for traveling without a ticket in some states of India – sterilization

 
 
 
 
 

Overpopulation – one of the major problems of modern India and the government of the country for several decades trying to solve it by various methods, including the radical enough.in the middle of the 1970s, the country’s leaders developed a program aimed at reducing the rate of population growth, which included a variety of propaganda, as well as cash incentives for the Indians, who decided to voluntary sterilization. Among the “bonuses”, got himself doomed to sterility, – real estate, estates and large interest-free loans. Basically, the program was designed for women, but among the participants were men. Within a few years, thousands of volunteers have exchanged their right to have children for gifts and favors from the state. Typically, sterilization is the vasectomy (surgery to remove a dressing or a fragment of the vas deferens in men), and ligation of the fallopian tubes (fallopian tubes) in women . In some Indian states, the procedure was even forced, for example, as a penalty for ticketless travel by train. For several decades, a total of over 8.3 million Indians were sterilized, but the problem of overpopulation of the country still is quite acute.

1380602984 autobus indija 620x361 The penalty for traveling without a ticket in some states of India   sterilization

 

https://hybridtechcar.com/2013/10/01/penalty-traveling-without-ticket-states-india-sterilization/

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Снежана рече

The penalty for traveling without a ticket in some states of India – sterilization

but the problem of overpopulation of the country still is quite acute.

Човече... па шта би требало код нас са белом кугом да се ради... ако ухвате жену без карте да је пошаљу на вештачку оплодњу и пусте кући.... joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Muramasa рече

Čak i da svi plate karte, troškove tog nerentabilnog gubitaša bi svejedno krpili iz budžeta.

Zato bi možda bilo dobro rasformirati ga i pustiti privatnicima da preuzmu linije i možda da se oni eventualno dogovore oko zajedničkog sistema naplate.

Нисам хтела уопште да улазим у то да ли је рентабилан или не већ само да кажем да и то "бесплатно" на крају ипак неко мора да плати. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Vladan ::: рече

Ја сам прво написао шта  и је пало у очи па шта сам помислио и до памети још нисам био ни стигао :) 

 

Oд једног озбиљног и дубокоумног човека, очекујем стање приправности у ссваком тренутку :smeh1: од ваше маленкости недопустиви су овако површни коментари...:) 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Рапсоди рече

Oд једног озбиљног и дубокоумног човека, очекујем стање приправности у ссваком тренутку :smeh1: од ваше маленкости недопустиви су овако површни коментари...:) 

А па ја нисам знао да уживам такав углед :) било да је реч само о теби било да говориш у још нечије име... Хвала лепо!

Е сад ништа... мораћу убудуће све што одвалим прво да прочитам седам пута, исправим пет пута и на крају обришем и ставим тачку "." :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Muramasa рече

Ovo me možda i najviše nervira kod feminizma, što poptuno opravdava Milovu konstataciju da je feminizam kancer, jer je invazivan.

Postoje organizacije koje su odvojene po polu. Recimo, muški klubovi, ili boy scouts. Vrednost članstva u tim klubovima ne potiče od zgrade, ili onoga što taj klub fizički poseduje, nego upravo od ljudi koji su tu članovi i onoga što oni umeju da postignu.

Onda dođu feministkinje i zahtevaju da i one budu primljene na silu (tužbom) i time pregaze pravo na slobodu udruživanja.

Evo nekoliko takvih primera:

https://globalnews.ca/news/3967184/winnipeg-woman-wants-men-only-clubs-to-open-their-doors-to-women/

https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/jan/27/to-drain-the-swamp-of-men-only-clubs-there-must-be-a-public-register

Al cudno e u celoj proci sto muskarci ne zele da budu clanovi zenskih udruzenja, koliko znam niko se nije bunio da bude clan udruzenja feministkinja. Niti podnosio zalbe, sta to nije uredu sa zenama pa zele da bude deo svega gde muskarci vode glavnu rec?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Muramasa рече

Бре, мушкарци, гори сте од тамо неких феминисткиња. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...