Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pa ne bas. Kad nekom nametnes porez i to jos dodatni, onda ga destimulises ekonomski zbog cega on prestaje sa odredjenom aktivnoscu, u ovom slucaju emitovanje rijalitija. Naravno to zavisi od toga da li dobici prelaze troskove + porez, pa ako on bas zgrce pare i ne zna sta ce od njih i nikakav mu porez ne moze nista, program ce i dalje biti emitovan. 

 

No, svi ovi zagovaraci oporezivanja ne uvidjaju da taj porez ide drzavi, a kako znamo kakva nam je drzava onda je to kao da Mitrovic da pare vladi na poklon da se ona sa njima rasipnicki ponasa. Znaci da od poreza nema bas nista, jer sigurno te pare nece otici na neku bolju kulturu, posto znamo da se nasa drzava o kulturi uopste i ne brine.  

 

Е пази, то је тако ако је профит мали. На пример, ако би се културне емисије додатно опорезовале, угасиле би се. Ако је профит велики, нико се неће одрећи и мало мањег профита ако се повећа порез. Ево ти пример цигарета, двоструко поскупеле, забране пушења на сваком кораку, већи порези, а продају се и даље. Ниједан бренд цигарета се није угасио.

 

Зарада ријалитија је ОГРОМНА. Провали само, они обезбеде читаву вилу, хране и облаче 30 људи најквалитетнијом храном, запошљавају још 30 да их снимају даноноћно, плаћају обезбеђење, лекаре, фонд за награду од 100.000 евра (250 просечних плата! људи толико не зараде за 20 година стажа, камоли да уштеде), масу малих награда и хонорара... Шта мислиш колико заради телевизија, ако победник добије 100.000 ЕУР? Да му се лупи порез и од 60% онога што заради, опет је у плусу. Можда и на нули ако смањи награде, а повећа цену СМС-а за који динар.

 

Али то су празне приче пошто не постоји шанса да се тако нешто опорезује неким посебним порезом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ,juce sam citala Telegraf ( :blush: ),bilo je reci o tome ko koliko zaradjuje...U odnosu na prosecnu platu u Srbiji,to je vise nego dobro...ali i dalje mi nije jasno kako taj novac cirkulise...-> Nesto tipa,najmanje je 800e za nedelju dana,a najvise 5000 e... Stvarno ne mogu da shvatim,da li je i kako je moguce isplatiti te zarade....

P.s.Ja ne gledam rijalitije,ali znam sta je to...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е пази, то је тако ако је профит мали. На пример, ако би се културне емисије додатно опорезовале, угасиле би се. Ако је профит велики, нико се неће одрећи и мало мањег профита ако се повећа порез. Ево ти пример цигарета, двоструко поскупеле, забране пушења на сваком кораку, већи порези, а продају се и даље. Ниједан бренд цигарета се није угасио.

 

Зарада ријалитија је ОГРОМНА. Провали само, они обезбеде читаву вилу, хране и облаче 30 људи најквалитетнијом храном, запошљавају још 30 да их снимају даноноћно, плаћају обезбеђење, лекаре, фонд за награду од 100.000 евра (250 просечних плата! људи толико не зараде за 20 година стажа, камоли да уштеде), масу малих награда и хонорара... Шта мислиш колико заради телевизија, ако победник добије 100.000 ЕУР? Да му се лупи порез и од 60% онога што заради, опет је у плусу. Можда и на нули ако смањи награде, а повећа цену СМС-а за који динар.

 

Али то су празне приче пошто не постоји шанса да се тако нешто опорезује неким посебним порезом.

 

Da, ako bas zaradjuje para da njima mota cigarete. Ali svaki porez donekle usporava ekonomiju, jer taj Miskovic pare sto zaradi jedan veliki deo ulozi u neki drugi program, u drugi rijaliti, a kada mu udaris porez on se necega mora odreci pa tako moze da odluci da vise ne emituije Farmu jer ga to mnogo kosta zbog velikog poreza. Svakako je pitanje koliki bi bio porez, ali kakav da je svakako utice na njega. 

Naravno slazem se  sa tobom, mozda on ima tolike pare da mu porez ne predstavlja problem i da zbog moze samo smanjiti nagradu ili im nece kupiti kravu ali ce i dalje emotivati Farmu, tako da ovi zagovaraci oporezivanja sebi pucaju dva puta u koleno, em sto ce se i dalje rijaliti emitovati em sto ce pare od poreza otici Bajatovicu i Tomi za rakiju, a ne za npr. poziriste, galerije itd. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А он то вероватно и ради и без претње порезом. И сад дође Велизар и екипа звана петиција, бупне причу о забрани и порезу а Митровић окрене моб и каже фотељашима "еј, ено вам кинта тамо на оном рачуну". И свима добро. Фотељаши чешкају браде, народ гледа ријалити, "Митровићи" настављају са бизнисом и рингишпил наставља да се врти несметано.

 

To svakako stoji, ali ajd uzecemo u obzir da Velizar nije bas neki vernik u drzavu i da zna kakvo je stanje u politici i da bi nesto promenio treba mu 100 godina da to uradi. Mozda je jedino vernik u demokratske poteze tipa peticije, referendumi, narodna veta, javno iznosenje problema i tome slicno. 

 

To kod njega moze biti za pohvalu, kao zoon politikon-a koji zeli da pomogne narodu, da ga izvede na bolji put, samo sto se zoon politikon-i razlikuju po metodama koje idu iz krajnosti u krajnost (od nasilja i terora do neceg mirnijeg). Tako se ja ne slazem sa njegovim metodama da nesto postigne. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А он то вероватно и ради и без претње порезом. И сад дође Велизар и екипа звана петиција, бупне причу о забрани и порезу а Митровић окрене моб и каже фотељашима "еј, ено вам кинта тамо на оном рачуну". И свима добро. Фотељаши чешкају браде, народ гледа ријалити, "Митровићи" настављају са бизнисом и рингишпил наставља да се врти несметано.

 

И све, све али петиција на неком тамо сајту петиције24.цом, који рекламирају исти они који рекламирају ријалитије...  joooj  Ем меродавно као лајкови на Фејсбуку, ем неком тамо левом оставиш своје податке. Ма само да се боримо против ријалитија, боље и на најдебилнији начин него да се не ради ништа. :))

 

Мислим да су на том сајту скупљали и петицију за онај храст. Не знам само да ли аутори најпосећенијих петиција добијају неке бонусе, поене или тако нешто? Сам сајт је, ето, имао 70 хиљада непланираних посета за 24 сата захваљујући ријалитијима... Још ако је сваки стоти кликнуо на рекламу са стране, ето парица...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta ces ako neko sutra crkvu proglasi kicem?

 

Svaka ala i vrana koja je htela davala je sebi za pravo da proglašava/smatra Crkvu za ovo ili ono, i uvek, ali uvek, bi se pljuca vratila na lice egzaltiranog pljuvača (i to mnogo toga govori, ali ko se vodi zemljanom, prizemnom, majmunskom, ili kako god hoćeš... logikom - nemoguće mu je da vidi stvari kakvim jesu). Šta ćeš, navikli smo da gledamo upljuvane... ništa novo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Problem sa zabranom je to što je to ideja koja ide linijom manjeg otpora. Niti analizira uzroke, niti se brine o posledicama, niti nudi bilo kakvu alternativu trenutnom stanju. Jednostavno, bam! Uredba, i svi problemi će biti rešeni.

 

A posebno su mi jezive ideje o osnivanju nekakvih komisija za šund i sličnih centralnih komiteta koji će određivati ljudima šta treba, a šta ne da gledaju i slušaju. I likova koji bi bili na čelu takvih agencija, pošto je skoro sigurno da bi to bili neki samoproglašeni 'intelektualci' čija bi jedina svrha na položaju bila da leče svoje frustracije i društveni status zabranama i pljuvanjem po svemu što se ne uklapa u njihov kalup dozvoljene umetnosti. Nešto recimo ovako.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaka ala i vrana koja je htela davala je sebi za pravo da proglašava/smatra Crkvu za ovo ili ono, i uvek, ali uvek, bi se pljuca vratila na lice egzaltiranog pljuvača (i to mnogo toga govori, ali ko se vodi zemljanom, prizemnom, majmunskom, ili kako god hoćeš... logikom - nemoguće mu je da vidi stvari kakvim jesu). Šta ćeš, navikli smo da gledamo upljuvane... ništa novo.

 

Isto kao i kod rijaliti programa...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Problem sa zabranom je to što je to ideja koja ide linijom manjeg otpora. Niti analizira uzroke, niti se brine o posledicama, niti nudi bilo kakvu alternativu trenutnom stanju. Jednostavno, bam! Uredba, i svi problemi će biti rešeni.

 

A posebno su mi jezive ideje o osnivanju nekakvih komisija za šund i sličnih centralnih komiteta koji će određivati ljudima šta treba, a šta ne da gledaju i slušaju. I likova koji bi bili na čelu takvih agencija, pošto je skoro sigurno da bi to bili neki samoproglašeni 'intelektualci' čija bi jedina svrha na položaju bila da leče svoje frustracije i društveni status zabranama i pljuvanjem po svemu što se ne uklapa u njihov kalup dozvoljene umetnosti. Nešto recimo ovako.

 

 

Мене такво стање свести више брине од свести која гледа ријалитије. То су опасне ствари које зазивају зло. Није битно што 100 Срба имају 101 различито мишљење, али ако свако потајно сања неку диктатуру која ће средити ствари онако како би он "да се пита", диктатуру ћемо и добити. И данас се многи Титове диктатуре сећају са носталгијом и плачу за временима када су људи који су размишљали другачије од њих били пребијани по затворима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче примене метода забране ту се слажем са тобом, образложио сам то горе, овде бих само могао да додам да овакве идеје у виду протеста и петиција јесу легитимне али само под условом да иза њих не стоје неки анонимуси. Не знамо ни ко су ни шта су. И опет, то је по мом мишљењу само исказивање бунта незадовољних, што је опет легитимно, али ништа више од тога, јер са друге стране седи екипа коју савршено брига да ли се ти буниш или не.

 

Јесу легитимне, али бесмислене. Као да пишемо петицију против глади у свету или на некој ливади ван Београда протестујемо против рата у Сирији. А петиције се по Уставу пишу државним органима и организацијама са јавним овлашћењима, за нешто за шта су они надлежни. Не пишу се на анонимним сајтовима. Ова петиција је пуцањ у празно, протест такође, то је једна најобичнија реклама за ријалитије која ће још додатни број људи да заинтересује да укључе ТВ и погледају о чему се ради. Ем никоме није упућено, ем не постоји конкретан предлог. Ја сам због тога и покушао да испровоцирам расправу са појединцима који су ето тако за забране, а немају појма како, да видим да ли уопште имају идеју како то да се спроведе јер за све постоји рупа. ТВ куће имају адвокатске и правне тимове који строго пазе да све буде по закону и нема те логике која може да забрани ријалитије а да у исто време не забрани и 80% осталог садржаја.

 

Људи још живе у Титово време, мисле ако укључе ТВ канал да он мора да се гледа и да постоји "неко" ко контролише шта сме да се пушта. Не капирају да на ТВ има 70 канала, а да је њихово право само у томе да држе даљински и бирају да ли ће да плате ТВ програм или не. Није то јавни сервис који плаћаш хтео не хтео, па да се буниш. Имаш брате пакет са Пинком и Хепијем, имаш без њих, зашто их плаћаш? Као, "Таман сам хтео да погледам неку богоугодну емисију о светогорским монасима на ТВ Пинк, а они пустили Великог брата"...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е па сад, онако теоретски и аристителовски то је ок, али практично мислим да таква врста деловања подразумева државу у којој постоје институције као одраз заједнице. Тек тада тај демократски ангажман мислим има смисла

 

Pa u danasnjem smislu demokratije da, potrebna je drzava mada teoretski ne mora postoji jos modela demokratije osim ove predstavnicke. Ali da ne ulazim sad u to.

 

Sa ostalim se slazem, dakle svi ovi zagovaraci oporezivanja treba da znaju da imaju posla sa drzavom koja nije bas prava drzava zbog svega sto smo spomenuli, pa oporezivanje nema bas smisla. Mozda moze nekako da destimulise Mitrovica i ostale, pa da nemamo neke rijalitiji, ali pare od toga sigurno nece otici u kulturu. 

 

A i kao sto Didim rece, iza njih sto citav tim advokata i zapravo po svim zakonima drzava ne moze da ukida rijalitije jer 70.000 ljudi tako hoce. Postoji nesto kao sloboda misljenja, govora, organizovanja, udruzivanja, sloboda medija. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

да ли је то зло? јесте

 

Ne, nego je neprikladno i nepristojno za odredjeni broj ljudi. A estetika nije etika i ne moze nesto biti zlo ako je ruzno i nepristojno.

 

To sto Stanija pokazuje grudi i zadnjicu nije nikakvo zlo, vec je samo nepristojno. Ako se zbog toga mnogima pored malih ekrana dize, to nije razlog da se ukida Stanija, jer ce se njima dizati i na komsinice, pa jos niko nije pokrenuo peticiju za iste koje se po svom dvoristu setkaju u izazovnoj odeci. A dizanje se ne moze spreciti porezima i zabranama. 

 

Naravno, nije samo Stanija u pitanje, ima tu svacega pa i raznih nakaradnosti, ali nakaradnost po ni jednoj jedinoj etici nije oznacena kao zlo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово за адвокатске тимове што помињете то је тек гранит. Смождили би сваког ко крене ђоном.

 

Конкретно за Парове су кренуле приче да се забране, чак је емитовање било укинуто одлуком РРА током 24 сата и мислим да су на крају све дебело наплатили јер се испоставило да нису прекршили ниједан пропис о јавном емитовању садржаја. А ти прописи не могу да се пооштре, јер онда њима буду обухваћене серије и филмови које доживљавамо као "нормалне". На пример, на ТВ је дозвољено емитовање порнографског садржаја (порно филмова) у одређеном термину и уз ознаку 18+ (и ПИН забрану за системе са укљученим "парент контрол"). То је један такав пенал да се против тога не може... тачно што кажеш, гранит. Забраниш ријалитије након поноћи кад се укућани слободније понашају јер је то "неморал", а дозволиш порниће. Па то се правно обара као труло дрво. Сможде га ђоном, што кажеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...