Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Тешко питање и тема за размишљање.

Површност се не може искоренити, тога ће увек бити, на послетку "сав свет у злу лежи". Али се то може ублажити. Пођимо само од веронауке коју многи пљују не знајући ни шта пљују. Ето шансе за постављање здравог темеља. Затим пастирски рад, код оних који то хоће и примају. Ту је Црква прилично заказала. Такође, наша Црква би могла имати и један мајчински однос према држави, мени ту увек падне на памет Златоусти и његов ангажман на цариградском двору. Није Ђинђић тек тако ономад увео веронауку у школе, знао је он добро шта ради и шта то значи. 

На тај начин би се и друштво постепено преображавало.

 

Мислим да би било много здраво имати и ово у виду.

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

STAV PROLAZNIKA: Peticija protiv rijaliti programa

Više od 70.000 građana potpisalo je onlajn peticiju u kojoj se traži zabrana rijaliti programa poput „Farme“, „Parova“ i „Velikog brata“. Šta mislite o tome?

 

  • grafa-80x96.jpg Rostislav Karamarković (39)Prestolonaslednik Liberlanda
    Taman sam krenuo da je potpišem, ali onda je Kristijan krenuo da se svađa sa onim bilderom, pa sam zaboravio.
  • baba-80x96.jpg Lepa Dobrosijević (55)Šalterska službenica n̶a̶ ̶D̶e̶d̶i̶n̶j̶u̶ u Mladenovcu
    U civilizovanom društvu se ovakve stvari ne mogu rešiti zabranama, jer je u pitanju kompleksniji problem. Ali mislim da se može rešiti ako svima u rijalitiju podele oružje.
  • soko-80x96.jpg Adam Orlović (31)Lokalni migrant
    Ja uglavnom volim da gledam edukativne programe kao što je Histori, a ako me ipak pitate šta mislim o rijalitijima, rekao bih da su tu prste najverovatnije umešali vanzemaljci.
  • aleks-80x96.jpg Slađana Oblakovska (24)Demonterka bombi za region Novog Beograda
    Skandal! Potpuno je neverovatno da od čak tri rijalitija, ni u jednom nema nijednog člana Beogradske filharmonije.
  • chicha-80x96.jpg Dragan "Kićo" Kićanović (80)Penzionisani stažista
    Mrzim rijalitije otkad me nisu primili na Farmu, iako sam izjavio da sam spreman da imam seks bez pokrivača.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зна ли се ко је аутор петиције?

 

Није у питању никаква валидна петиција, него сајт Петиције24.цом. Само што нико на то не обраћа пажњу, као ни на "ситницу" да ту "петицију" рекламирају исти они дневни листови који рекламирају и ријалитије... Него људи виде "петиција" па потрчали да им оставе своје личне податке. После се чуде кад им инбокс буде пун вируса. joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam spreman da stavim 100e na astal da nista od ovoga "bunta" nema ni smisla ni svrhu i da ce se rijaliti emitovati u svakom slucaju... Ko je sa mnom?

 

Једино што је кретенскије од ријалитија су овакви банални "покрети" против њих и људи који нису ни свесни да својим тобожњим противљењем ријалитијима и безидејним празнословљем о њиховом укидању доприносе њиховом рекламирању и већој медијској присутности. Чак и на православним порталима. confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И каква је оно застава горе на фотографији што је Џеси поставила?

 

Nešto mi sumnjiv onaj trougao u sredini

 

:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахахахаха... :))

 

11954666_1490240294632439_70893145852238

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Маја Николић противу Станије, не знате шта пропуштате... :)))

 

Писало је у новинама. А каква је увреда старлети рећи да је проститутка?? Па него шта је? joooj

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rat peticija i daljinskih upravljača

Nema te peticije koja će Srbiju spasiti šunda, kiča, loših političara, lakog morala i teških reči. Ova poslednja, za ukidanje rijalitija će uraditi svašta, samo njih sigurno neće ukinuti. Ona je još jedan instrument za polarizovanje Srba na tobože „pametne“ koji hoće kulturno uzdizanje i na „zatucane“ koji hoće rijalitije. Tako se čitav koncept svađanja i prepucavanja između pravih i krivih, pametnih i glupih, preneo sa televizije u svakodnevnicu svakog od nas. Potpisnici peticije ili zagovornici potpisivanja, postali su akteri rijalitija sa druge strane kamera, hteli to ili ne.

Nema mi šta tu da hoćemo ili nećemo. Mediji serviraju, a ko ih je gladan on ih i žvaće. Nije problem u rijalitijima već u televiziji koja je glavni ađutant kapitalizmu. U medijima se okreću velike pare zato je odavno prestalo da se razmišlja o potrebama gledalaca već o tome šta hoće potrošač. Ako nećete da budete saučesnici koljačima morala u toj virtuelnoj klanici, nemojte žvakati šta vam nude.

Potpuno bizarno i kontradiktorno upravo mediji koji najviše izveštavaju o rijalitijima pišu pompezne naslove  o tome kako se mnogo ljudi diglo da potpisuje peticiju protiv rijalitija. Njih nije briga ko je za a ko protiv, već da se pravi priča koja se prodaje. Naša dijagnoza je glad za senzacijom, a sada su akteri senzacionalističke priče van televizije, van ograđene livade u Barajevu ili ograđene kuće na Košutnjaku. Nova realnost Srbije: Nobles protiv plebsa, akademici protiv paora, građanstvo protiv malograđana.

10338346_974846752528216_717091790170454

Nadam se da će ovi osvešćeni potpisnici pomenute peticije pokrenuti isto tako neku peticiju protiv duvanskog dima jer šteti fizičkom zdravlju ljudi, ili protiv farmacetske mafije, i na kraju krajeva da će toliko osvešćeni izabrati na predstojećim izborima neku bolju opciju da se Srbija više ne zlopati u mukama. Idemo biciklom na Rusiju, internet peticijama na vetrenjače i klikom miša na kapitalizam. Bravo!

Ne može nama pomoći daljinski upravljač jer ne menja programe u našim glavama, niti nam bilo koja peticija može vratiti kulturu jer je u Srbiji ona odavno, i pre pojave rijalitija, na aparatima za disanje. Umesto što pozivate na njihovo potpisivanje, učite decu da čitaju knjige više nego žutu štampu, da gledaju filmove više nego rijalitije, vodite ih češće u pozorišta nego u šoping i ne brinite šta ima na TV-u jer ako ih posvećeno vaspitavate ne postoji taj rijaliti program koji će ih prevaspitati.

http://blogdan.rs/2015/09/02/rat-peticija-i-daljinskih-upravljaca/

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, него која је њихова суштинска разлика у садржају у односу на филмове и серије?

 

 

Suštinska razlika je u tome što je za filmove i serije svakome, osim možda maloj deci, jasno da je radnja izmišljena, da glumci rade po scenariju koji je neko napisao i onda je jasno da su tamo psovanje i sl. samo delovi tog scenarija i zato se niko ne uzbuđuje mnogo oko toga.

 

Suština rijaliti programa je da imaš grupu (navodno) običnih ljudi, okupljenih u jednoj kući i onda publika preko TV i interneta posmatra njihovo (navodno) spontano ponašanje i međusobnu komunikaciju, non-stop, po nekoliko meseci. I ako u takvoj situaciji promovišeš vređanje, primitivizam, pretnje, histerisanje i stalnu atmosferu na granici fizičkog obračuna kao nešto sasvim normalno i poželjno u svakodnevnoj komunikaciji, onda daješ gledaocima - koji mogu da se identifikuju sa ovim likovima jer su u pitanju (navodno) obični ljudi koji vode (navodno) spontane, svakodnevne razgovore - do znanja da je takvo ophođenje i tretiranje drugih u normalnom životu nešto sasvim normalno čemu treba težiti. Plus, ako se takvo ponašanje dodatno nagrađuje drastičnim povećanjem popularnosti i 'napredovanjem' u samom tom rijaliti sistemu, onda takav sistem vrednosti i ophođenje prema drugima dodatno dobijaju na težini, pogotovu kod mlađih gledalaca koji nemaju sasvim izgrađene ličnosti i sistem vrednosti. A ne treba zaboraviti ni finansijsku stranu svega: za obično učestvovanje se dobija sasvim solidna novčana nadoknada za naše prilike, tako da i to u jednoj siromašnoj zemlji kao što je naša može da u svemu gore pomenutom igra i te kako važnu ulogu.

 

Stavio sam nekoliko puta 'navodno' u zagradi, zato što je svakome ko je malo čitao o tome jasno da sve ovo nikako nije potpuno spontano, već da producenti pišu scenarija i upravljaju učesnike kako treba da se ponašaju - naravno, što primitivnije to bolje po džep i jednih i drugih, pošto se ljudi izgleda pale na to. Ali koliko je to jasno prosečnom konzumentu ovih stvari, da je i ovo neka vrsta filma i predstave koja se predstavlja kao nešto realno i spontano? Nešto sumnjam da ljudi kapiraju da gledaju (najvećim delom) predstavu koja im se prodaje kao realnost...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једно питање,колико би вас гледало великог брата,када би рецимо учетвовало 10 форумаша? :D

Верујем ,само они који немају ТВ не би гледали, а вероватно би и они  потражили лајв стриминг на нету... :)))

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прикане, то што ти причаш то је млаћење празне сламе. Против оваквих ствари се бори "одоздо" или "изнутра", како коме одговара. Јер унутра и јесте корен проблема. Си се запитао некад одакле тако велика гледаност ријалитија? Ево ја ћу да ти одговорим, а може и врабац са гране исто да ти каже. Гледаност је велика зато што је то унутра у људима. То смо ми, то је у нама. Тај ријалити то смо ми, то је наша слика, слика нашег унутрашњег стања, само што је продуцентски обликована да буде пријемчива. 

 

Није Велизар заинтересован да мења људе, свест, квалитет програма и сл. Није заинтересован чак ни да их укине, нити га уопште занима како би се то извело. Можда само да их додатно опорезује и то је то. Он жели просто да се људи скупе и причају против ријалитија, да се сложе да је то зло и да се такмиче ко ће горе да их пљуне. Зато ми и није јасан смисао онога што говори. ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

али и са додатним порезом они су и даље у програму.

 

Pa ne bas. Kad nekom nametnes porez i to jos dodatni, onda ga destimulises ekonomski zbog cega on prestaje sa odredjenom aktivnoscu, u ovom slucaju emitovanje rijalitija. Naravno to zavisi od toga da li dobici prelaze troskove + porez, pa ako on bas zgrce pare i ne zna sta ce od njih i nikakav mu porez ne moze nista, program ce i dalje biti emitovan. 

 

No, svi ovi zagovaraci oporezivanja ne uvidjaju da taj porez ide drzavi, a kako znamo kakva nam je drzava onda je to kao da Mitrovic da pare vladi na poklon da se ona sa njima rasipnicki ponasa. Znaci da od poreza nema bas nista, jer sigurno te pare nece otici na neku bolju kulturu, posto znamo da se nasa drzava o kulturi uopste i ne brine.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Suštinska razlika je u tome što je za filmove i serije svakome, osim možda maloj deci, jasno da je radnja izmišljena, da glumci rade po scenariju koji je neko napisao i onda je jasno da su tamo psovanje i sl. samo delovi tog scenarija i zato se niko ne uzbuđuje mnogo oko toga.

 

Suština rijaliti programa je da imaš grupu (navodno) običnih ljudi, okupljenih u jednoj kući i onda publika preko TV i interneta posmatra njihovo (navodno) spontano ponašanje i međusobnu komunikaciju, non-stop, po nekoliko meseci. I ako u takvoj situaciji promovišeš vređanje, primitivizam, pretnje, histerisanje i stalnu atmosferu na granici fizičkog obračuna kao nešto sasvim normalno i poželjno u svakodnevnoj komunikaciji, onda daješ gledaocima - koji mogu da se identifikuju sa ovim likovima jer su u pitanju (navodno) obični ljudi koji vode (navodno) spontane, svakodnevne razgovore - do znanja da je takvo ophođenje i tretiranje drugih u normalnom životu nešto sasvim normalno čemu treba težiti. Plus, ako se takvo ponašanje dodatno nagrađuje drastičnim povećanjem popularnosti i 'napredovanjem' u samom tom rijaliti sistemu, onda takav sistem vrednosti i ophođenje prema drugima dodatno dobijaju na težini, pogotovu kod mlađih gledalaca koji nemaju sasvim izgrađene ličnosti i sistem vrednosti. A ne treba zaboraviti ni finansijsku stranu svega: za obično učestvovanje se dobija sasvim solidna novčana nadoknada za naše prilike, tako da i to u jednoj siromašnoj zemlji kao što je naša može da u svemu gore pomenutom igra i te kako važnu ulogu.

 

Stavio sam nekoliko puta 'navodno' u zagradi, zato što je svakome ko je malo čitao o tome jasno da sve ovo nikako nije potpuno spontano, već da producenti pišu scenarija i upravljaju učesnike kako treba da se ponašaju - naravno, što primitivnije to bolje po džep i jednih i drugih, pošto se ljudi izgleda pale na to. Ali koliko je to jasno prosečnom konzumentu ovih stvari, da je i ovo neka vrsta filma i predstave koja se predstavlja kao nešto realno i spontano? Nešto sumnjam da ljudi kapiraju da gledaju (najvećim delom) predstavu koja im se prodaje kao realnost...

 

Хвала на овом одговору. :) Ово је озбиљна тема и овако би људи требали да једни другима одговарају, а не онај хаос, као коментари на новинама.

 

Е видиш баш то промовисање скандалозног понашања је спорно. Да, дефинитивно бирају конфликтне особе које би исценирале све то, али да ли се то промовише? Од ВБ па до Фарме и Парова, вређање се кажњава. За претње се избацује напоље. Примитивизам се допушта (није законски кажњив), али то кажњава публика. Ја колико сам приметио, увек има тог проблематичног понашања које помињеш али то није у сврхе промоције, него у сврхе анимирања огромног броја гледалаца да својим СМС-овима избаце проблематичног члана. Нисам пратио све ријалитије, али нпр. у првом ВБ је победио Иван Љуба, пијаниста, миран и скроман дечко кога камера никад није ухватила ни да је једном себи у браду опсовао. Сад деле се ријалитији на оне ВИП и "обичне"... ови Парови су били мешовити и ту је победио онај Гастоз, опет са неком причом "сам против свих". Људи се у ријалитијима опредељују за симпатичне, шармантне ликове за које процењују да су "добри у души", а жестоко кажњавају баш оне који практикују то што помињеш: вређање, примитивизам, претње, физички обрачун. Нарочито кажњавају дволичност, нпр. када камере ухвате одређене ликове да оговарају или причају различите приче. У првом ВБ је била она Јелена која је била убедљиво најпопуларнија у кући, а која је прва излетела јер укућани нису видели шта она ради, а гледаоци јесу.

 

Са друге стране, одређени филмови баш промовишу оно што говориш, тј. приказују као пожељно и кул. Филмови Квентина Тарантина немају ниједног нормалног лика, углавном убице и криминалци отворене аморалности.

 

Још нешто, уз ријалитије стоји јасна ознака о препорученом узрасту гледалаца и приказују се према закону у одговарајућем временском термину. Јасна је мени разлика ријалитија и филмова, али мислим да код ријалитија није никакво доживљавање хероја и узора, него болесна жеља вирења кроз туђу кључаоницу. Идеално за људе који живе туђе животе, можда им чак и добро дође јер од тога мање забадају нос у стварне туђе животе. И у трач-партијама уместо да оговарају стварне људе и сеју мржњу, љутњу и сумњу, причају о јунацима ријалитија.

 

Кажем ти, нисам још никог срео да гледа ријалитије због неког свог фаворита. Имаш људе који гледају то као циркус, оне који се заиста приме и они углавном гледају због неког ко их нервира и само гледају да га избаце и они, мени најиритантнији, који наводно не гледају и згражавају се над тим, а нису ни свесни да су такође део гледалишта који се има у виду када се праве ове програми и да својим тобожњим "негативним маркетингом" заправо ријалитијима пружају бесплатан маркетинг у оним круговима људи који то иначе не би гледали. ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...