Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

Ja i dalje cekam avu Zorana,iako su mu unistili temu,da cujem njegovo rezenovanje kako sa religioznog,tako i sa naucnog aspekta,ne dal' je masturbacija greh,vec dal' je korisna?

Не замерите ави, али сам заиста презаузет ових дана. Само понеку опаскицу овде напишем. Када уследи "парче" 2 замолићу Бићанића да га постави као посебан пост, али не у рубрици црква и смарање:)). Велики поздрав свима!  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам увек питао: Има ли нешто да те мучи? - Не исповедај тривијалне ствари...

 

Па то ... имао сам и ја некако среће да наиђем на сличног исповедника!

 

 

 

a ostvarena vera je ipak na kraju izvesnost,a ne uverenje i poverenje.

 

Мислим да не може бити извесна до краја, али нема везе, ок :) Можда сам се и ја превише начитао Барта и Бултмана па тако резонујем.

 

 

 

Mислим да треба такође раздвојити појам мастурбатора од дркаџије гр μαλάκας (малакос) .Дркаџија је карактерна особина.Дркаџија је тип човека који је тежак као црна земља.Свему налази ману.Најчешће стално има кисели изглед лица.Другима је тежи него самом себи. Најчешће је јако навалентан, активно или пасивно агресиван. Неко их назива и троловима. :))

facenew22222222

Најбољи одговор, молим да се означи и истакне као што треба!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не замерите ави, али сам заиста презаузет ових дана. Само понеку опаскицу овде напишем. Када уследи "парче" 2 замолићу Бићанића да га постави као посебан пост, али не у рубрици црква и смарање :)). Велики поздрав свима!  

Oduzi se to nesto avo.Ne brini ,necemo te predati inkviziciji

Ajd,ako se ne slozimo,mozda platis turu -dve tuborga ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не замерите ави, али сам заиста презаузет ових дана. Само понеку опаскицу овде напишем. Када уследи "парче" 2 замолићу Бићанића да га постави као посебан пост, али не у рубрици црква и смарање :)). Велики поздрав свима!  

Pa niste nas smorili,vidite da smo od jednog obicnog greha,odnosno od pogresnog pripisivanja starozavetnoj prici da se poistovecuje sa istim,stigli do pojma greha,sireg sagledavanja,korisnijeg ispovedanja,pojma celomuderonsti,i duhovne borbe,vere :) Crkva nikad nije smaranje,ako se dobro shvati,vec uvek radost :)srdacan pozdrav i od nas! I sretno prevodjenje :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Другари, онанишу вам (ментално) на овој теми преко живог човека. Па ако је још увек остао неко ко сматра да је то далеко већи грех од избацивања некакве беле течности уз пар секунди телесног задовољства, могао би можда да реагује. Само ка'м...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Абу ал-Хасане аш-Шадили, преводиоче и оснивачу Шадили Суфи реда, молим Вас упутите ме на референцу где ово што сте у вези греха навели, Св. Јован Лествичник каже.

 

У ишчекивању одговора, ево једног места из Лествице (Поука 6) где Св. Јован парафразира Св. Апостола Павла:

 

“Јер, свакако, све што није од вере - грех је." (Рим. 14,23).

 

о. Мирољуб

 

 

 

 

На једном месту, а наћићу данас где тачно, Лествничник (Јован Лествичник) каже: Нико не зна шта је грех! Нема везе што то каже свети човек, то ми је небитно. Битније ми је да то каже неко ко се је 40 и кусур година непрестано бавио познањем греха и покушајима да се са тим некако избори. И пазите, тако искусан човек каже: Нико не зна шта је грех ...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево ако баш морам, причам из личног искуства. Није тако. Кад је са главом у реду, онда и тело прати. А контам да су сви на форуму одавно укапирали да нит сам владика Николај нит сам монах Калист. А не причам ни само из личног примера.

Тако да је могуће, исто је као остављање пушења - једном кад сам са собом преломиш због чега нешто не треба и кад будеш са миром приступио томе, нећеш имати било каквих физичких последица.

Причам и ја из личног искустава.

Наравно да је могуће, далеко од тога да није, али не видим поенту без строгог аскетског живота, где би довео организам у стање да гаси функције које нису виталне, тако решиш проблем полуције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Причам и ја из личног искустава.

Наравно да је могуће, далеко од тога да није, али не видим поенту без строгог аскетског живота, где би довео организам у стање да гаси функције које нису виталне, тако решиш проблем полуције.

Опет ти кажем да није тако, не трпи организам у било ком погледу. Фора је једино да ли нешто видиш као сувишно или штетно или не. Ако видиш, али истински видиш и осетиш нешто као штетно, лако ћеш га се решити. Ако не, онда можеш да будеш мученик и испосник до сутра, проблем ће остати.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

упутите ме на референцу где ово што сте у вези греха навели, Св. Јован Лествичник каже.

 

Обећавам, вечерас стиже то место.

Ако сам добро навео и ако тако пише, онда ћемо тумачити. Ако не пише или пише другачије, онда ћу морати да повучем речено и покајем се за фалсификовање (иако ненамерно). Видећемо ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет ти кажем да није тако, не трпи организам у било ком погледу. Фора је једино да ли нешто видиш као сувишно или штетно или не. Ако видиш, али истински видиш и осетиш нешто као штетно, лако ћеш га се решити. Ако не, онда можеш да будеш мученик и испосник до сутра, проблем ће остати.

 

Види, ако неко стварно осети дубоку унутрашњу жељу да не мастурбира, било из религијских или било којих других разлога, онда вероватно одустајање од тога по њега неће имати никакве физичке или психичке последице. У пракси је, чини ми се, ситуација најчешће поптуно другачија. Имаш гомилу, углавном младих, људи који то раде, не осећају ни најмање да је то лоше и онда крену у цркву и чују од некога да је то грех. А плата за грех, зна се шта је... Још је добро ако то чују од неког нормалног као добронамерни савет. Углавном чују од тешких фанатика, са детаљним упутствима како да се ”боре” и са детаљним описима шта с десило са онима који су то радили (углавном урбане легенде и сумњива житија). Таквим људима ће скоро сигурно страдати психа, а онда и тело.

 

И да, кажи ми искрено (не мораш стварно да ми кажеш, само размисли), да ли би ти икада сам дошао до идеје да је нека умерена мастурбација, која није патолошка, лоша, да то ниси чуо од духовних ауторитета? Мислим, брате, ја сам то сам открио и радио са 5 (и словима пет) година. Никада ми није пало напамет да у томе има било чега лошег (као што ми није падало на памет да је лоше да уживам у укусној храни), док нисам (стицајем географских околности) срео Владимира Димитријевића. С друге стране, Јеротић ми је лично (кад се јесу појавили одређени проблеми) само рекао да то радим и не бринем. Баш тако.

 

Сада је то све за мене давна прошлост јер сам изашао из те ваше приче, али ако хоћеш искрен савет од бившег инсајдера, лично мислим да је све то потпуно небитно. Има толико ствари које сваки човек реално треба да исправи на себи и ту хришћанство може и те како да помогне. Мастурбација и сексуалност уопште не би требало да буду грехолошке теме. Осим ако није нека патологија, али тада је вероватно више посао за психијатре него за грехологе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Juan,

 

Ја сам и рекао "ако неко осети потребу", јер ће другачије само да се мучи и да ништа не уради, да себи створи једну велику фрустрацију. Дакле, ништа на силу, никакво силовање себе не помаже ако не видиш нешто као проблем који ти смета. Хиљаду других ствари сам поправио код себе тако, али милијарду других има које нисам јер нисам осетио искрену жељу/потребу да се поправим, само што сада знам да ништа не може на силу, да је потребно да нешто у човеку сазри да би могло да дође до промене било које врсте.

 

О разлозима не морам да причам, али није било под утицајем неког духовног ауторитета. Управо оно на шта сам себе терао на силу јесте било од разноразних духовних ауторитета који су ми често и несвесно набијали грижу савести која ме је убијала, док нисам сконтао да код људи, односно конкретно код мене, једноставно тако не иде. Као што сам у међувремену схватио и друге ствари на које се пецају разноразни "старци" или Интернет пророци типа ВД кад деле савете или епитимије, јер многи мере греховност према ономе што њих мучи, а не према човеку који стоји испред њих, и многи деле савете према ономе што код себе имају да исправе, а не према ономе што је тој особи проблем, ал то је већ ширење приче.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет ти кажем да није тако, не трпи организам у било ком погледу. Фора је једино да ли нешто видиш као сувишно или штетно или не. Ако видиш, али истински видиш и осетиш нешто као штетно, лако ћеш га се решити. Ако не, онда можеш да будеш мученик и испосник до сутра, проблем ће остати.

хвала Богу да организам не трпи, с времена на време ти у снове дођу плејбојеве зечице па кад се пробудиш а оно флека на гаћама, додуше, таква снажна искуства у реалности ти не може пружити ни једна жена и никаква онанија.

И шта онда, опет грижа савести, опет си арогантан, то ти се дешава зато што си грешан трте мрте држ недај...

Има будала које терају момке на тврд пост и милион метанија зато што имају јутарњу ерекцију, до којих граница иде лудило неких.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

с времена на време ти у снове дођу плејбојеве зечице

 

Доказ да мастурбација квари добар укус. Наравоученије: бирајте пажљиво материјал... :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

хвала Богу да организам не трпи, с времена на време ти у снове дођу плејбојеве зечице па кад се пробудиш а оно флека на гаћама, додуше, таква снажна искуства у реалности ти не може пружити ни једна жена и никаква онанија.

И шта онда, опет грижа савести, опет си арогантан, то ти се дешава зато што си грешан трте мрте држ недај...

Има будала које терају момке на тврд пост и милион метанија зато што имају јутарњу ерекцију, до којих граница иде лудило неких.

ОК, сто људи, сто искустава, не вреди више да се прегањамо и ја теби да причам једно, ти да ме убеђујеш у друго, мисли онако како ти је лакше.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...