Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Ма ајде бароне, ко да не знамо о чему се ради...   ;)

 

Naravno da znamo. neonacisti su uz pomoc SAD izvrsili drzavni udar i doneli neke rasne zakone kao sto je zabrana ruskog jezika i naravno sav normalan svet se pobunio a svako mentalno zdrav van Ukrajine shvata sta se desava i podrzava federaliste. Onaj drugi deo , mentalno nezdrav, podrzava neonaciste ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислио сам на националност, не на држављанство.

Исто ко што нису сви који живе на територији Србије Срби...  

 

Na teritoriji Srbije najmanje je srba... To danas što se srbima zove, to su naprednjaci u najvećem % ..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вратите се на тему! Што имате, решите личним контактом, на чату, порукама, телефоном, на пићу у граду итд...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вратите се на тему! Што имате, решите личним контактом, на чату, порукама, телефоном, на пићу у граду итд...

 

Bolje čatom nego ratom. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))

 

Не знам да ли је слика овог билборда преправљена али сам се добро насмејао.

Лјашко (украјински профашистички посланик), кандидат на хунтиним изборима за председника (иначе, нема никакве шансе), постао је познат по једном снимку на коме се види да има однос са другим мушкарцем (благо речено).

На плакату пише (да извинете):

Вратићу Украјини Крим

А своме дупету невиност

 

1656428_470398503092766_4759514914955991

 

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/1656428_470398503092766_4759514914955991481_n.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Ништа нисам рекао о неонацистима међу Украјинцима - поготово да су "борци за људска права", то је чиста фикција.

О нацистима мислим исто што и сви.

 

2. Ови што се боре против Украјинаца су далеко од "обичних људи" - истренирани су, умеју да се боре, организовани су и знају шта раде. Руска држава је иза њих 100%, на које тачно начине нисам најсигурнији, вероватно их тренирају, наоружавају и организују (сем медијске и политичке подршке), није чак искључено да неки део њих припада руским снагама.

 

 

Али то је то, различитост у мишљењима - из једне перспективе су први "борци за слободу" а други "фашистичка власт/хунта", а из друге су први "терористи и сепаратисти" а други легитимна влада у праведној одбрани (иако ту и тамо има неких екстремиста, као и на свакој страни икад). Ја не подржавам руску инвазију на Украјину (која је међународно призната и суверена држава и чланица УН иначе) и гледам из ове друге перспективе, ако је то разлог за цензуру и бан, онда нека буде...   :)

 

Пољска улога у „неоконзервативној револуцији“
Link to comment
Подели на овим сајтовима

2. Ови што се боре против Украјинаца су далеко од "обичних људи" - истренирани су, умеју да се боре, организовани су и знају шта раде. Руска држава је иза њих 100%, на које тачно начине нисам најсигурнији, вероватно их тренирају, наоружавају и организују (сем медијске и политичке подршке), није чак искључено да неки део њих припада руским снагама.

 

To o cemu ti ovde nagadjas u prazno zove se "rezervisti", a odnosi se na obicne ljude iz obicnog naroda, koji su sluzili redovnu vojsku i vise puta isli na vojne vezbe, i stoga sasvim dobro umeju da rukuju oruzjem. Eto da nesto i naucis ovim putem.

 

Evo ti i jedan paralelan primer, da bolje ukapiras: pri raspadu SFRJ koji je poceo u Sloveniji, tamo je ogroman broj ljudi odjednom, za vrlo kratko vreme, bio pod oruzjem. To je sve naoruzanje koje je pripadalo lokalnoj teritorijalnoj odbrani, i sa tim naoruzanjem rezervisti koji su nekad i negde sluzili vojni rok. Isto tako nesto imas i tamo u Ukrajini sad, pri cemu su se ljudi samoorgaizovali na sasvim lokalnom nivou, maltene po gradovima, sto je samo lose uticalo takticki na situaciju, jer su tako rascepkani i primorani da se sami brane koliko mogu.

 

Ako i kad Rusi sa vojskom budu usli, a opet se svi nadamo da ce to moci da se izbegne, to ce da izgleda mnogo drugacije - ili kao ovo prethodno na Krimu (zauzimanje citavih oblasti bez ikakvih bitaka), ili pravi rat, u kome ce oni vrlo brzo da pregaze celu Ukrajinu, ako samo to budu hteli.

 

A od tebe se ne ocekuje nista drugo na ovoj temi, nego postovanje elementarne logike i covecnosti - obicni ljudi koji se brane od fasista NISU teroristi, niti tako mogu da se nazivaju; fasisti/nacisti su fasisti/nacisti, kako god se nazivali, u koje god se boje farbali, u sta god se oblacili da se prikriju, oni se uvek na daleko poznaju po smradu zlodela koja sire...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...