Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Ukrajina: "Ode" i Odesa

 

Odesa -- Proruski demonstrandi u Odesi proglasili svoj region Narodnom republikom Odesom i pozvali građane da blokiraju saobraćaj u gradu, javio je radio Glas Rusije.

 
 
193733471534e5cd54dc0b128705924_orig.jpg
 
Ilustracija (Beta-AP)
 

"Od danas, region Odese postaje Narodna Republika Odesa, u kojoj vlast pripada narodu koji živi na njenoj teritoriji", kaže se u saopštenju na zvaničnoj internet stranici "antimajdanovaca".

Aktivisti su pozvali građane da blokiraju saobraćaj u Odesi i obeležili 153 mesta na mapi koja treba da budu blokirana. Planirano je da se obustave sve vrste prevoza, izuzev vozila hitne pomoći. "Od sutra do 16 sati, Odesa mora bukvalno da bude blokirana", kaže se u apelu. 

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=04&dd=16&nav_category=78&nav_id=837330

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам да ли је било али је занимљиво прочитати:

 

Руски бомбардер натерао маринце са разарача „Доналд Кук“ да напусте војну службу
20:59 15. април 2014.

Пентагон је издао саопштење у коме тврди да је руски бомбардер Су-24 у суботу неколико пута пролетео близу разарача ратне морнарице САД „Доналд Кук“ у Црном мору, имитирајући напад, саопштава агенција „Ројтерс“.

По речима представника Пентагона Стивена Ворена, руски бомбардер је дванаест пута ниско пролетео близу америчког разарача. Ворен је те маневре окарактерисао као недопустиво застрашивање које деморалише бродску посаду и негативно утиче на општу психолошку климу међу војницима.

Он је истакао да је за време инцидента разарач патролирао у западним водама Црног мора. По његовим речима, сада је брод на безбедном месту, у румунској луци у коју је хитно евакуисан. Маринци сада пролазе терапију код психолога како би се повратили после доживљеног стреса.

Рапорт о напуштању војне службе поднело је 27 чланова посаде. Они су тај потез прокоментарисали речима да не намеравају да излажу свој живот опасности.

 

Извор: Р.Р.

 

:))  :))  :))  :))

 

Pentagonske basibozuke bi izgazile ruske domacice ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам да ли је било али је занимљиво прочитати:

 

Ima na prosloj strani video klipan, ali na ruskom, pa nek` ipak ostane tekst za one koji ne razumeju.

 

Inace, nadam se da je ovo samo dobra fora, jer ovako izlazi da su ovi dosli da sluze na vojnom brodu da bi malo proputovali svet... joooj

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vojnici se predaju demonstrantima

 

ZVOR: B92, TANJUG

Slavjansk -- Vojnici ukrajinskih oklopnih transportera poslatih u Kramatorsk, na istok Ukrajine, prešli na stranu proruskih demonstranata. "Zauzeti" i tenkovi u Slavljansku.

 
 
 
 
1021165933534e45606892e924535713_orig.jp
 
Foto: Beta/AP
 

Kako su danas Ria Novostima rekli očevici, vojnici iz šest ukrajinskih oklopnih transportera poslatih u Kramatorsk, na istok Ukrajine, prešli su na stranu proruskih demonstranata. "Glavno oklopno vozilo ima istaknutu rusku zastavu i oni su napustili Kramatorsk zajedno s našim pobunjenicima i idu ka Slavjansku", rekao je očevidac.

Prethodno jutros, šest oklopnih transportera ušlo je u istočni ukrajinski grad Slavjansk, a na čelu kolone je na prvom vozilo istaknuta ruska zastava, preneo je Rojters pozivajući se na očevice

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=04&dd=16&nav_category=78&nav_id=837281

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ruski ministar priznao da će očekivani rast biti 0 zbog ukrajinske krize:

http://www.bbc.com/news/business-27031630#TWEET1101640

 

Ruski paramilitarci uhvaćeni kako komuniciraju sa Moskvom (zvanično Rusija nema ništa sa njima,navodno je narodni neki pokret):  
http://www.kyivpost.com/content/ukraine/russian-paramilitary-leaders-in-eastern-ukraine-caught-on-tape-communicating-with-moscow-343644.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Привредни раст можда 0 али територијални неће бити занемарив.

"Простимо људима да Бог нама прости, сви смо ми на земљи привремени гости."

А ти, Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никада ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала сво ју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и живиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу, и Он ће те осветлити и спасти. Амин.

Свети Владика Николај Велимировић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ruski paramilitarci uhvaćeni kako komuniciraju sa Moskvom (zvanično Rusija nema ništa sa njima,navodno je narodni neki pokret):  

 

Komunicirali sa 10 miliona moskovljana?

Tweeter?

 

Sta to znaci "komuniciraju sa Moskvom"?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14:20 - Генерални секретар НАТО Андерс Фог Расмусен најавио јачање војног присуства Алијансе на истоку Европе, јавља АФП.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ruski ministar priznao da će očekivani rast biti 0 zbog ukrajinske krize:

http://www.bbc.com/news/business-27031630#TWEET1101640

 

Ruski paramilitarci uhvaćeni kako komuniciraju sa Moskvom (zvanično Rusija nema ništa sa njima,navodno je narodni neki pokret):  

http://www.kyivpost.com/content/ukraine/russian-paramilitary-leaders-in-eastern-ukraine-caught-on-tape-communicating-with-moscow-343644.html

 

Deset lekcija iz realpolitike

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Auror

Milosavljevic

Aquillius

Juan

 

... i ostali jarani ...

 

Nesto vas ne cujem da osipate paljbu po zlocinackom diktatorskom komunjarskom kijevskom rezimu koji salje vojsku na sopstveni narod a tako zdusno ste, a i jos uvek, koristili te epitete kada su Srbi i Srbija u pitanju?

 

Sta se dogadja sa vasim "slobodarskim" idejama i sa vama uopste? Nema nikakve stete za Srbe pas niste preterano zainteresovani?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па покушавам да схватим, ми људи стварно нисмо нормални... Толико лепих ствари има на овом свету. Виски, вотка, музика, секс, спорт, уметност, путовања и још безброј ствари, а они би упорно да руше, сакате и убијају. Непојмљива ствар. Има ту нешто нормалном уму недокучиво, што рече мој пријатељ Џо Керол - за неке људе је убијање уметност. Тако се "креативно изражавају".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...