Jump to content

Брак - заједница мушкарца и жене

Оцени ову тему


da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

186 члановâ је гласало

  1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

    • da
      5
    • ne
      158
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5


Препоручена порука

пре 8 часа, Natasenka рече

to je za monahe bespotrebno trošenje vremena. mjenjanje Božijeg izgleda. kak smo stvoreni. u tom smislu je rekao verovatno. znam da tak kažu za farbu na kosi. starac Pajsije je isto govorio. ne treba osudjivati monaha. s njegove tačke duhovnosti je sasvim primjeren savjet. nije ni pametno biti baba sa silikonima. roze kosom, fasadom preko lica. monaštvo je ideal hrišćanskog života. ko može da bude idealan nek izvoli. da može svako da bude monah. manastiri bi bili puni. :) ne treba biti konzerva. ni bukva. kad su u pitanju duhonosni saveti. veruj srcem. 

а неки би опет калуђер рекао нешто као: ма пусти те приче него воли мужа и чувај мир у кући, то ти је битно за брак а не длаке или силикони... ;) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 7 часа, ines рече

a šta s nama koji nismo ni tamo ni vamo? e mi smo: SKALAMERIJE

ма јок, то су глупости што се мене тиче, поготово ако је неко тренутно у таквој ситуацији без своје кривице...

и не верујем у ту или брак или манастир причу, јер где је била та прича када монаштво није ни постојало?

треба живети колико је год могуће хришћански у околностима у којима се налазимо и да са надом чекамо да нам Бог подари начин живота који нам је на спасење...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Vladan :::. рече

ма јок, то су глупости што се мене тиче, поготово ако је неко тренутно у таквој ситуацији без своје кривице...

и не верујем у ту или брак или манастир причу, јер где је била та прича када монаштво није ни постојало?

треба живети колико је год могуће хришћански у околностима у којима се налазимо и да са надом чекамо да нам Бог подари начин живота који нам је на спасење...

:skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Натан рече

Ако ћемо право, романтика баш и није компатибилна са Хришћанством. 

Можда је има нешто код Соломона, али он је имао и много жена, па и није неки пример. =)

Све зависи шта ко подрзумева под романтиком. Романтика је леп покушај  да се један тренутак учини посебним.Ево неких погледа на романтику.:)

JhbvdKHEp7Vo.jpg

uprolazu-21.jpg

800px-Gustav_Klimt_017.jpg

polj.jpg

images.jpg

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Плаво Небо рече

Устанем раније, уберем жени ружу у башти, ставим јој на јастук, спремим јој доручак. Изведем је на вечеру у неки леп ресторан. Купим јој неки поклон. Спремим јој омиљено јело, а ако не знам онда научим. Ставим јој до знања да ми је најбитнија на свету. Сваки Божји дан јој улепшам са неким лепим изненађењем. Наравно, ту су и животни проблеми, али, барем су лакши када их једно другом помогнемо изнети. Е сад, да ли је ово романтика или љубав, зависи како ко воли

Све то тако лепо звучи и ти си сигурно диван момак. Само у реалности се врло често деси да такво понашање једног у вези постане досадно оном другом или да то једноставно престане да цени. 

Ево управо о томе слушам у Француској од неких наших девојака - јао, Французи су супер дивни, све чине за тебе у вези, замисли пусте те да пијеш кафу са бившим, излазиш са другарицама и сл. Али што то брзо досадииии....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Natasenka Zaboravio sam Natasenka, ko ce ga znati sta se tada vrmzalo po ludoj glavi mojoj. :D 

Sta mu znaci ovo Vase ,,kontlacu" , ja sam prost decko, nisam ucen, mogu samo da osecam. :D:D:D

Foma Fomic, mislim da je, kako ga je opisao bata Fjodor, odakle ta genijalnost, odakle....??

 

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milica Bajic Zamisli sister, zove me danas jedan brat moj specijalac. Kaze dolazi brzo zaglavio sam se. I ja oprema, cizme do koljena i brzo juris. Kad odem on covek u kafani sa tamburasima i zenama lumpuje. Kad ga nisam zgromio, nestalo im u kafani gazirane vode marke Heba, ja samo tu pijem. Od ostalih pica, ocu da nasrcem na muzikante i namigujem curicama. :D:D

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Milica Bajic рече

замисли пусте те да пијеш кафу са бившим

:))

Moja devojka, njen dečko i ja tako izađemo na kafu i ja sve platim :)).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam cula od tog monaha i da kad zene farbaju kosu, onda se plod u njihovoj utrobi nepravilno razvija. Prvi put da sam cula tako nesto.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Milica Bajic рече

Све то тако лепо звучи и ти си сигурно диван момак. Само у реалности се врло често деси да такво понашање једног у вези постане досадно оном другом или да то једноставно престане да цени. 

Ево управо о томе слушам у Француској од неких наших девојака - јао, Французи су супер дивни, све чине за тебе у вези, замисли пусте те да пијеш кафу са бившим, излазиш са другарицама и сл. Али што то брзо досадииии....

 

I zamisli odu i oni na kafu sa bivšom il možda i budućom,baš su divni francuzi,viva la liberte :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U svakom slučaju, oženite se. Ako nađete dobru ženu bićete srećni. Ako nađete lošu, postaćete filozof.
Sokrat

Mladi ljudi koji žele da se uzmu liče na ribice koje se igraju pred ribarskom mrežom: sve žure i guraju se da uđu unutra, dok se nesrećnice koje su već unutra uzalud muče da izađu napolje.
Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Anika рече

Ja sam cula od tog monaha i da kad zene farbaju kosu, onda se plod u njihovoj utrobi nepravilno razvija. Prvi put da sam cula tako nesto.

Glupost. Monasi i njihove mudrolije :0212_rolleyes:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Heraklit рече

I zamisli odu i oni na kafu sa bivšom il možda i budućom,baš su divni francuzi,viva la liberte :ani_biggrin:

Ееее ...то су они моменти на које мораш да рачунаш у таквој причи. Колико пара, тол' ко музике :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...