Jump to content

Препоручена порука

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Jeste li culi za solarnu jogu ? Kazu oni ucitelji da vas ,posle nekog vremena treninga gledanja u sunce ,napusta svaka bolest . Mozda je molitva slabija od sunceve energije ,koja je stvorena od strane Boga ? Mozda ima i onih sto dolaze u Bozije ime i lece verom i nekom energijom? Mozda ima i slucajeva koji se ispred ikone izlece od shizofrenije ili raka u metaztazi ? Voleo bih isto tako da mozda i razumemo prirodu greha mozda je ne bi ni pomenuli !Svako dobro!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno. Ali skorija praksa je pokazala da duhovne terapije puno pomazu pogotovu kod lecenja nekih vidova depresije i narkomanije. Mnogo je izlecenih narkomana u manastirima. Opet ponavljam da nisam protiv medicine, ali ona je dosta pod uticajem farmaceutske industrije koja se protivi metodama lecenja u kojima ona nema profita. Setimo se samo praseceg gripa.Lova je pocela da igra glavnu ulogu a ne zdravlje.

Strahovi su veoma ozbiljan duševni poremećaj i zato ga ne treba nikako olako uzimati.Ovo znaju svi oni koji su ikada patili od raznoraznih strahova.Potrebno je da se čovek LEČI zvaničnom medicinom,a uz to AKO hoće molitvom . Uzimati samo molitvu kao način izlečenja a odbacivati medicinu je suludo.Retki su oni koji možda to i mogu.Medicina je takođe vid Božije promisli.Da nije tako ljudi b i dan danas umirali sa 40 godina,zahvaljući medicini životni vek ljudi se produžio i mnoge su bolesti iskorenjene,a mnoge se i leče.A sve može da se zloupotrebi,ali to ne znači da treba da gledamo samo sa neke crne strane stanje stvari.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste li culi za solarnu jogu ? Kazu oni ucitelji da vas ,posle nekog vremena treninga gledanja u sunce ,napusta svaka bolest . Mozda je molitva slabija od sunceve energije ,koja je stvorena od strane Boga ? Mozda ima i onih sto dolaze u Bozije ime i lece verom i nekom energijom? Mozda ima i slucajeva koji se ispred ikone izlece od shizofrenije ili raka u metaztazi ? Voleo bih isto tako da mozda i razumemo prirodu greha mozda je ne bi ni pomenuli !Svako dobro!!

Nije poenta Hrišćanstva u zdravlju :)

Molitva ima veću snagu od atomske bombe tako da nema ništa jače od nje ,mi se molimo da bi pobedili smrt :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nas gospod je pobedio smrt ne mi.Mi se molimo da steknemo DUHA SVETOG. Poenta je u duhovnom zdravlju , i pre svega u veri. Verom mozemo sve .

Drugare "feeble" svako vidi ono sto hoce . Ima mnogo korisnih stvari i u nauci i u ostalim religijama,pa cak i u sektaskim ucenjima. Inace ne primenjujem jogu . molimoli

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

само да ми је знати шта си радио на крштењу, ако не стицао Духа Светог ...

поента је остати свет, после толиког прања, освећивања и обожења.

и није вера плацебо а ла самохипноза па ћеш моћи да ходаш по води, ништа ти не вреди ако ти Бог не да и не дода, мож да верујеш до сутра :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

^ Ma reci mu da si na LC dijeti/rezimu ishrane zbog nekih glivica, bakterija u crevima, nosu, ustima i ... Pa da vidis kako nece vise pitati. Kao mene sto su gledali. Svidele mi se brusnice i caj od brusnice i ne mogu da se kanem toga! Onako kisi malo, a ja kiselo volim.. Uf.. I pila sam ovako, za svoju dusu, pa sam posle procitala da je dobro da se pije taj caj, bar mi devojke, zene.

Imam mnoostvo strahova. I kad bih ih se oslobodila, nesto super lepo bih i uradila i to kako treba, valjano.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1341958334' post='677118]

ја би гајио молитву на твом месту, нада је упразно ако је неделатна :)

.molitva.

Молитву сам већ помињала, промакло ти је.

Да те замолим нешто кад си већ ту, шта ми се дешава са нотификацијама ако стиже "%s је одговорио на %s", дакле не знам ни ко ми је одговорио (осим ако не препознам по аватару) ни на коју тему. Хвала :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да те замолим нешто кад си већ ту, шта ми се дешава са нотификацијама ако стиже "%s је одговорио на %s", дакле не знам ни ко ми је одговорио (осим ако не препознам по аватару) ни на коју тему. Хвала :)

администратори ти ту једино могу помоћи.

https://www.pouke.org.../page__st__1716

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1341961232' post='677156]

администратори ти ту једино могу помоћи.

https://www.pouke.org.../page__st__1716

Хвала ти још једном.

Иначе, занимљиво да је баш на тој страници, први твој цитат: "....ја сам уверења да никад паметан не треба да попусти иначе се глупост и зло само множи...." - па си ми и на тај начин одговорио на овде почет разговор :) (где си имао малкице другачији став).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Нема човека без страха. Први фактор је генетика, и то првобитна генетика, генетика коју носимо од наших Прародитеља. Друга генетика је коју носимо од својих крвних сродника. У геном се уграђују сећања и памћења наших предака. Да ли је у то време било ратова, да ли је било страдања, да ли је било неспоразума – то се све уграђује у наш геном и ми то носимо. Јер, сви знамо да постоје људи који лакше пролазе кроз кризне ситуације у животу и људи који теже пролазе кроз кризне ситуације у животу. Неко је лакше подложан страху, неко много мање. Трећи фактор је развој нас самих, од детињства до зрелог доба. Четврти фактор су демонске силе.

 

Страх је само средња вредност од пет ступњева: постоји брига, стрепња, страх, паника и ужас.

 

...ми, хришћани, не бисмо смели никакав страх да имамо...

...бригу треба трансформисати у промишљање, а страх треба трансформисати у опрез...

 

Стекавши поверење у Бога, стекавши осећај духовне љубави, Божије љубави у себи, ми стичемо штит, нама се јача тај духовно-душевни имунитет, и сваки страх се одбија од нас. Јер, ми знамо да нам ништа коначно не може толико наудити, што нам се чини да ће нам се догодити.

...претерани страх, он већ долази од демонских сила...ако нам није јак духовно-душевни имунитет, појављују се пукотине на тој аури и, у критичним моментима у животу, демони осећају, виде какву предиспозицију има одређена душа. Уколико осете да ту постоји предиспозиција за страх, они нападају из све снаге...

 

Ми нећемо дозволити да се нахране нашим страхом јер ћемо имати чврсто поверење да је Бог са нама, и на тај начин ћемо се излечити.

 

http://www.saborna-crkva.com/index.php?option=com_content&task=view&id=562&Itemid=400

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када нас, из најразноврснијих разлога у нашем животу, нападне нека невоља, основно правило је: НЕ БЕЖАТИ. Нема бекства. Нема посезања за свим оним на шта смо научили. То су све бекства од нас самих.

Наше здравље је у нашим рукама. Свакако, наше здравље је у Божијим рукама, у Божијој руци, али оно ће бити у нашој руци уколико ми пружимо нашу руку ка Богу. И Бог ће нам то спустити у нашу руку.

 

Важно је, у тим тренуцима, колико је то могуће, осамити се...У тим тренуцима, морамо прибећи  тзв. молитвеном тиховању.У том тренутку, морамо чврсто стати, лицем у лице, са својом муком. И, препустити се Богу, али, исто тако, препустити се и злу, не бежати од њега.

 

Ми, једноставно, не смемо ту да поклекнемо. Не смемо јер морамо да знамо да је Бог уз нас. ''Он'' ће нападати из све снаге, претиће. Нека тресе колико год хоће, ми ћемо то истрпети. На крају крајева, то је наше мучеништво.

Ту је потребно то наше поверење, ту је потребно то наше искуство у Божијој љубави. И, када се најмање надамо, када мислимо да смо готови, да смо пропали, да смо доживели распад система, у том тренутку долази до силаска Божије благодати и, просто невероватно и неочекивано, долази до затишја. Долази до неописивог мира, долази до радости, долази до светлости.

Морамо се хранити Богом, морамо се укључивати у Бога свакодневно и стално примати емисију Божанске љубави.

Ђавоља енергија је страх. Ђаво нас води у страху, а Бог нас води љубављу. Тако да, ми се морамо стално укључивати у емисију Божије љубави, а то је једино преко молитве...  ми морамо стално усмеравати антену наше душе ка Богу, у молитви... стицати Божију благодат...

Ми се нећемо и нема потребе да се плашимо од преваре, ми се нећемо плашити да ће нас сатана преварити јер је Бог тај, Бог је врховни, праведни Судија, Он неће дати да нас сатана превари.

Бог нас неће препустити превари, Он жели да види наше срце, Он жели одговор нашег срца.

 

(извађени цитати са http://www.saborna-crkva.com/index.php?option=com_content&task=view&id=562&Itemid=400

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 У геном се уграђују сећања и памћења наших предака. Да ли је у то време било ратова, да ли је било страдања, да ли је било неспоразума – то се све уграђује у наш геном и ми то носимо. Јер, сви знамо да постоје људи који лакше пролазе кроз кризне ситуације у животу и људи који теже пролазе кроз кризне ситуације у животу. 

?

 

Друга генетика је коју носимо од својих крвних сродника.

...

Трећи фактор је развој нас самих, од детињства 

ovo stoji

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...