Jump to content

Препоручена порука

.........draga moja plasljiva sestro Sanja,bilo bi pravo cudo da se nas dvije ne sretosmo ponovo na jednoj bas ovakvoj temi 0102_laugh......strah...da,svaki se dan suocavam......i nekako ga dijelim na dva straha,strah 'bez' Boga,i strah s NJim.........strah 'dok nisam znala za Boga' mi je bio kazna,i samo bol,bol,bol.....ali mislim da me je On njime cuvao i koocio da ne budem djubre vece od onog sto sam bila..........a ovaj strah sada osjecam kao NJegov blagoslov,da znam da cijenim ono malo kad ME on posjeti,kad nikakav strah ne postoji.......i sigurna sam da je ovaj moj strah samo posljedica toga sto Ga ne volim dovoljno,sto ne znam da mu se prepustim,sto ne gledam NJega,ve c samo oko sebe i kuda talasa.......ALI kad,ipak u tome uspijem onda su mi svi strahovi obicna mizerija....znaci to je samo do nas 0442_feel.......Ti si sav moj bol......EKV

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam velika plašljivica i paničar. Imam često panične napade, najčešće u gužvi tako da se sa strahom suočavam svaki dan. Svaki dan je nova borba i Bože daj da savladam svoje grozne fobije!

Je l' ima ovde još neko ko ima panične napade? nesiguran

thank_you777  dizzy999  :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam velika plašljivica i paničar. Imam često panične napade, najčešće u gužvi tako da se sa strahom suočavam svaki dan. Svaki dan je nova borba i Bože daj da savladam svoje grozne fobije!

Je l' ima ovde još neko ko ima panične napade? bangin

bangin  bangin  girl_jumping

girl_jumping bliss jeeee bliss jeeee

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja kad se malo otuđim od Boga odmah imam žute minute, sve mi smeta i razdražljiva sam, razljutim se očas posla. Grozna sam, groznaaa!!! Imam užasnu ćud, nepodnošljiva sam i samoj sebi a kamoli drugima! bliss jeeee I malo ko može da me razume jer znam odakle potiču ti strahovi. To su neke nepodnošljive traume za koje znamo samo Bog i ja. Nekad mi se čini da je bol tako jak da ću od njega poludeti. Neke stvari su mi se desile u detinjstvu i nema tu leka. Bog mi pomaže, ali posledice ostaju zauvek. bangin girl_jumping

Као да сам писала о себи . Иста таква сам и ја ... грозна нарав, и много траума ...комбинација боли глава  girl_jumping.

Панични ме пуцају сваки дан  bliss jeeee

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja kad se malo otuđim od Boga odmah imam žute minute, sve mi smeta i razdražljiva sam, razljutim se očas posla. Grozna sam, groznaaa!!! Imam užasnu ćud, nepodnošljiva sam i samoj sebi a kamoli drugima! bangin I malo ko može da me razume jer znam odakle potiču ti strahovi. To su neke nepodnošljive traume za koje znamo samo Bog i ja. Nekad mi se čini da je bol tako jak da ću od njega poludeti. Neke stvari su mi se desile u detinjstvu i nema tu leka. Bog mi pomaže, ali posledice ostaju zauvek. bangin girl_jumping

Као да сам писала о себи . Иста таква сам и ја ... грозна нарав, и много траума ...комбинација боли глава  bliss jeeee.

Панични ме пуцају сваки дан  bliss jeeee

I ja ih imam svaki dan. Najgore mi je šta ću sad za Uskrs? Biće velika gužva i ko zna hoću li i otići na liturgiju. Znam da će me u gužvi strefiti panični pa ću sigurno ostati kući. Da li to Bog razume? girl_jumping

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.....Sanja......ALI,u potpunosti te razumijem,mislim da je panicni napad jedno od najgorih iskustava koje covjek moze da dozivi,to je,po meni,sami predukus pakla......kod mene je u pitanju pretjerana osjetljivost,sto mislim da u nekim granicama i nije lose kad je duhovnost u pitanju ALI isto tako je i slobodan prostor za demonska djelovanja...i evo moje iskustvo......

kad sam se borila sama bilo je nepodnosljivo,sto se vise branim,to me oni vise lome.....i tako jedno vrijeme.....

.....poslije,pokusavam da 'spustim loptu',trudim se da im se 'prepustam',i i dalje je odvratno,ali je lakse,jednostavno postanem jedan 'provodnik' za paniku,pustim ja da me 'drma',i ona ode....onda shvatim da bi 'kvaka' bila u tome,da kad ona dodje,da joj se ne opirem,ustvari kad osjetim da dolazi,da je i pozovem...ali,to mi nikako ne biva moguce...kako da zovem ono sto mi cijepa utrobu...i to je ,negdje otprilike sav moj 'napredak'

...A borba s Bogom pocinje onda kad postajem svjesna da ne mogu sama.......i kleknem i kazem mu-Ti me vidis,ja ne mogu,ali Ti mozes,a znam da ja moram,evo idem sad tu i tu,sve mu kazem,gdje cu da idem,sta da radim......i molim Te ponesi ovo moje i da idemo zajedno.....vec tad ja osjetim olaksanje,i krenem,i molim se isusovom molitvom...i krenem ja tako,i dalje se bojim,razmisljam o panici,ali je zapravo nema i ne osjecam nijedan njen tjelesni simptom......i dodjem kuci,i slavim Ga.....ALI bez obzira na sve to,na to sto znam da me voli,da mi pruza ruku,da mi kaze-dodji,da je moje samo da Mu pruzim ruku,i napravim najminimalniji moguci pokret ka NJemu.......ISTO tako ja ne mogu da zaboravim onaj strah i gorcinu kad NJega 'nije bilo' da me drzi...

...i tako svaki dan,nekad sam s NJIm,drzi me.......nekad sam daleko od NJega,i tonem,ali se tjesim da cu uspjeti opet da Mu se priblizim...

...i evo,cim i sama,skupim dovoljno hrabrosti da odem u Crkvu,i zgrabim ono malo moje radosti i snage,palim svijecu za jednu Sanju,i jednu Magdalenu,i biram svoju poziciju kod vrata,za slucaj da treba da se bega algabacaju :bla: 0102_laugh algabacaju.........grlim 0205_whistling

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:group111: 0442_feel 0442_feel за све сестре!!!!!!!

заједно смо јаче 0705_read 0503_music

а са нама су  0907_sport  и    0504_music

0506_music 11122 algabacaju

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можемо на пп, на ову тему  Hristos vaskrse

ne može!

panika,a,pa ne možete da pišete javno?

podijelite to sa nama,ima i onih koje uhvati panika da govore o panici

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можемо на пп, на ову тему  .mislise.

ne može!

panika,a,pa ne možete da pišete javno?

podijelite to sa nama,ima i onih koje uhvati panika da govore o panici

Драги брате, могла бих ја и романе да пишем на ту тему, али ево већ неколико месеци сам овде на форуму и видим да овакве теме не заживе, јави се шачица нас који се патимо са тим, па ми буде после глупо што сам се "отварала" а заправо многе то не интересује ... nesiguran

Link to comment
Подели на овим сајтовима

čini ti se,

interesuje,ali ili sujeta ne dozvoljava,ili neki drugi strah,

ili i ne znaju da je to,

to ti je ono kao kada čitaš indikacije ili kontraindikacije,u je pa ja imam sve ovo,gotov sam  .mislise.

a sa druge strane,ne mora da instant djeluje,ono, u ime budućih čitaoca  nesiguran

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако неког интересује како изгледа панични, сваки паничар ће рећи да је то прави правцати пакао. То је истина и то не може да се опише, може само да се доживи.

Ако би неког заиста интересовало нешто на ову тему, а што ја могу да одговорим из личног искуства, ту сам, јавно или на пп  nesiguran

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.........e ja bas hocu da ovde pisem o strahu :group111:.......

...znaci,govorim iz iskustva,PANIKA JE IZLJECIVA,i mislim da je iskljucivo duhovne prirode...ona ni ne postoji,mi joj dajemo zivot,i hranimo je svojim strahovima,i tako u krug

evo jedan primjer zdravog pogleda na paniku......prijateljica moja,inace strasno pozitivna osoba,pod uticajem odredjenih teskih okolnosti,biva pod jako velikim stresom,izgubi apetit,bas onako bude slaba.....i odemo mi na kafu,nismo ni sjeli,a ona sva blijeda kaze-joj nije mi dobro hocu vani...i kao hocemo da podjemo,a ona kaze-neka,ne mogu...i sva je blijeda,sva joj kosa mokra...ali ona ne zna sta joj je,a ja,na svoju nesrecu,znam.......i tako jedan trn i to nju prodje...ja se pravim luda i pitam je sta joj bi....ona kaze-ma nista,ovo mi je sigurno sto nisam doruckovala...i ona je tim odgovorom sasvim zadovoljna,iako je pukla jedna zesca panika,kakva mene nije nikad....inace,moju paniku nikad niko nije primjetio,ja sam se svim silama trudila da kuliram,ali ja nisam zadovoljna time da je to meni posljedica neuzimanja jednog obicnog dorucka...ja hocu da znam zasto se to meni dogodilo...i pocnem da se informisem i sledim se,i onda tim svojim strahovima hranim paniku........ALI ja sam nasla i rjesenje...drzanje svih postova,srijede i petka,cesce pricescivanje,i molitva pred svako izlaganje.....i pisala sam vec,panike nema,ali ne mogu da je zaboravim.......evo npr. hocu u Crkvu,ako nije neki svetac,lako odem,al' ako jeste i ako znam da ce bit' guzva ja trazim izgovore da ne idem,tipa-a sta ako tamo bude neka baba kojoj je mnogo hladno i zatvori vrata Crkve,i odmah pomisao da mi nece biti dobro......ustvari ja se samo i bojim dok ne krenem,kad krenem nije me strah,mozda ako sam bas u nekoj velikoj guzvi neka blaga jeza...ALI ja ne mogu da zaboravim,i istinski budem srecna,sem u rijetkim trenucima...znaci sve je do nas,ova moja prijateljica vise nikad nioje dozivljela slicno iskustvo jer onom prvom nije pridavala nikakav znacaj... 0501_music

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех, па да је тако лако са паником, многи се не би годинама патили са њом...

Шта је по мени баш јак напад панике ? Јаким нападом зовем онај који ме растури скроз, кад ми крене бол у грудима, па почнем да се гушим, не могу да удахнем ваздух,па почне срце да ми лупа, па да ме пробија леден зној, да ми језа и ужас јуре кроз тело и кроз мозак, кад ме спопадне страх да ћу умрети, почне да ми се кочи вилица, да ме жига лева рука, повраћа ми се и имам утисак да ће ми глава експлодирати, тресе ми се цело тело, искоче ми грознице на устима. Најгори је тај страх да се нешто страшно дешава и да ћу тог момента умрети.Ето, то је нешто што у кризним периодима имам сваки дан, и што зовем јаким нападом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...