Jump to content

Саопштење Светог Архијерејског Синода поводом ревизионистичке кампање о броју жртава концентрационог логора смрти Јасеновац

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Једноставно не постоји координатни систем у коме би Јевреји као Јевреји чекали истог месију са нама хришћанима, као што говори епископ

Па бреимаш ли вијуге? Не чекају ИСТОГ чекају МАСИЈУ, само што имају погрешна становишта, веру и погрешна тумачења ЊИХОВИХ предака.

То је квака, што си ти обрну причу наопако. Чекају МЕСИЈУ, а Јован проповеда Христа (реко је ГОСПОД), дакле као и Павеле на Аеропагуу паганима, он Јеврејима: И ВИ чекате Месију, нисте Га препознали први пут, и ми чекамо Месију, да да Бог да Га заједно дочекамо и да Га препознате/да Он вас препозна (=спасе).

 

То је то. Умотао је то "пенички", говорећи ГОСПОД, и Јевреји су говорили Господ над војскама, да не напомиње раздоре него оно што нам је исто, Један Бог и Један Месија.

Ко ће кога препознати не одређује Јован него свако од нас својим животом.Шта цепидлачите ту и припсујете човеку ствари немогуће и за теорију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 265
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, Родољуб Лазић рече

И ниси рекао шта је то "ужасно лоше". У чему се састоји та лошост коју си препознао.

Па ја сам смирен скроз и не вређам - па човече Божији где ће ико нормалан поистоветити Христа и антихриста. Има ли ВЕЋЕ крајности и има ли горег? Па нема. Једино је горе да Господа поистоветимо са непомјаником....да не да Бог. Антихрист је његов "генерал". Дакле од НАЈгорег што може бити, ти си спочитао некоме љествицу ниже.

Па куд ће горе и лоше. СВЕ је аргументовано што сам рекао, баш све. Од Павловог корења и грана до овога о "генералу"...само ниси т на том ниво да схватиш. Не интелектуалном, него него не да ти гордост да видиш шуму од дрвета.

Само луд човек, посебно владика, би имао веру и НЕзнање које му ти приписујеш. То ти говорим. Показујем ти колико СТРАШНУ ствар спочитаваш човеку. Ништа друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ćiriličar рече

Где сам поменуо икономију?

А пишем не мож бит конкретније. Сваки првачић верује да антихрист и Христос нису једно...и да це, да, многи веровати антихристу да је месија...али то је друга ствар, то је ЛАЖ, јер он долази од оца лажи...дакле сама по себи је ствар немогућа.

Чак сам горе писао ако смо злонамерни да НИ тада не може да се припише владики то што му приписје Рођо, не знам ти.

Која икономија...човек гвори о људима других вера...ту не спада православна икономија. Не уређује православн владика туђу кућу. Икономија н еспада у ову причу.

Одлично..... јел говори људима других вера..... и како се онда говори у перспективи православља и наше цркве,..... јел има икономијско и свима смо били све како би неке задобили за праву веру и цркву (по ап.Павлу),.... јел има и акривијско када се јасно дефинише ко смо ми и који смо они.... и шта је онда по теби ово све што прича владика..... немаш много избора..... или икономија или акривија.... ја мислим ни једно ни друго.... шта ти мислиш...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Ćiriličar рече

Па бреимаш ли вијуге? Не чекају ИСТОГ чекају МАСИЈУ, само што имају погрешна становишта, веру и погрешна тумачења ЊИХОВИХ предака.

То је квака, што си ти обрну причу наопако. Чекају МЕСИЈУ, а Јован проповеда Христа (реко је ГОСПОД), дакле као и Павеле на Аеропагуу паганима, он Јеврејима: И ВИ чекате Месију, нисте Га препознали први пут, и ми чекамо Месију, да да Бог да Га заједно дочекамо и да Га препознате/да Он вас препозна (=спасе).

Имам ја вијуге, а ти?,

Не, није то рекао Јован. Јован је рекао да КАДА МЕСИЈА ДОЂЕ, тог истог Месију и том приликом кад буде дошао, хришћАНИ ЋЕ ДОЧЕКАТИ ДРУГИ ПУТ,  а Јевреји први пут. А то значои да и Јевреји, као Јевреји виде Христа као Месију. А то није тачно. Јевреји који постану хришћани чекају Христа као Месију, али не први пут, него као и сви хришћани, другои пут.  

Господ када дође да суди свету, КАДА ДОЂЕ МЕСИЈА —ЗА НЕКЕ ПО ПРВИ, ЗА НЕКЕ ПО ДРУГИ ПУТ  — ЗАЈЕДНО ГОВОРИМО ДА ЋЕ УЋИ НА ВРАТА ЈЕРУСАЛИМА КОЈА СЕ ЗОВУ „ША'АР РАХАМИМ“

Да ти поновим, еда би на крају скапирао: Јован је рекао да ће приликом Христовог другог доласка тог истог Христа и УПРАВО ТОМ ПРИЛИКОМ Јевреји дочекати као Месију, први пут. А то не пије воду. 

И да ти помогнем, пошто не можеш да превалиш преко усана, односно тастатуре, ТО је оно што си и ти видео када си рекао да се еп. Јован "ужасно лоше изразио".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Одлично..... јел говори људима других вера..... и како се онда говори у перспективи православља и наше цркве,..... јел има икономијско и свима смо били све како би неке задобили за праву веру и цркву (по ап.Павлу),.... јел има и акривијско када се јасно дефинише ко смо ми и који смо они.... и шта је онда по теби ово све што прича владика..... немаш много избора..... или икономија или акривија.... ја мислим ни једно ни друго.... шта ти мислиш...

Дај Боки плиииииз....они су за нас, услвно, "незнабошци" (ко и ми за њих...реко сам условно, дакле нису православни)...нити Јован кога ПРИВОДИ православљу (свима буде све) нити сматрам да оде крши неки канон, или да чак размишља о њима, канонима...ради суживота и помирења, треадиција је таква бар данас, да се на скуповима попут ових нађу и преставници других вера...дакле његова беседа је као кад би рекао: људи, ми верујемо у Једног Бога, истог, само свако по своме, кали смо се и убијали, ајде да живимо као људи. И ви чеката Спаситеља, гледамо различито на то, нека свако гледа по своме (неком први неком други долазак), али да да Бог да сви препознамо Христа и Он нас и да нас ОН уведе у Царство Божије.

То је његова беседа! Контест, место, повод и разлог и НИШТА друго. Никаквих овде "тешких калибара" икономије и акривије нема. Бесд(ица) ко беседа, човек воли Јевреје, често користи јевресје изразе, заједно смо страдали са њима, на месту смо страдања....очему ви будалешете плиз. Још само да почнете радове писати и потезати догматику.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Ćiriličar рече

Дај Боки плиииииз....они су за нас, услвно, "незнабошци" (ко и ми за њих...реко сам условно, дакле нису православни)...нити Јован кога ПРИВОДИ православљу (свима буде све) нити сматрам да оде крши неки канон, или да чак размишља о њима, канонима...ради суживота и помирења, треадиција је таква бар данас, да се на скуповима попут ових нађу и преставници других вера...дакле његова беседа је као кад би рекао: људи, ми верујемо у Једног Бога, истог, само свако по своме, кали смо се и убијали, ајде да живимо као људи. И ви чеката Спаситеља, гледамо различито на то, нека свако гледа по своме (неком први неком други долазак), али да да Бог да сви препознамо Христа и Он нас и да нас ОН уведе у Царство Божије.

То је његова беседа! Контест, место, повод и разлог и НИШТА друго. Никаквих овде "тешких калибара" икономије и акривије нема. Бесд(ица) ко беседа, човек воли Јевреје, често користи јевресје изразе, заједно смо страдали са њима, на месту смо страдања....очему ви будалешете плиз. Још само да почнете радове писати и потезати догматику.

 

Постајеш полако баш безобразан..:0201wink:.... лепо каже Рођа немаш аргумената и мало делујеш нервозан :1314_womens:....у ствари мислиш да као нешто браниш владику у ствари само мало укопаваш и себе и на крају крајева и мало и владику..... дрвени адвокат и упорно то радиш.....

Кажеш беседа ко беседа тако ко да владика мало дивани и онда владика на крају дође да требамо да ревидирамо број жртава Јасеновца и морамо да пазимо и вагамо сваку реч о Степинцу.... и на крају ма исто смо и ми и Римокатолици и Јевреји ништа нас на крају крајева не одваја и разједињује....

Немој ме тераш да кренем да анализирам 0703_read сваку реч и реченицу владикину неће да изађе на добро за све нас..... :0201wink:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Постајеш полако баш безобразан..:0201wink:

Боки, ти валда знаш сад кад ја и ти пишемо, и Рођа, наравно, да нам свакоме седи поред вијуга један или више "дрвених адвоката" и шапућу нам...атеционе што би ти реко :).

Нема благе везе то што си сад реко....сад причам о мом наступу, не о беседи! Дакле везе немаш кол'ко ај лов ју анд Рођо, и нисам нервозан него ме нервирате...не што то цепа моју гордост и сујету (које су неоспорне), него је то за ене СТВАРНО проста ствар. И СТВАРНО не повезујем то о жртвама, броју, и беседу као неку (не)осишљену целину. Мислим пуни смо неких завера...уствари данас више него икада су завере  завереници свуда, јер се Лаж толико размахала да смо (може бити ал и не мора) пред апокалипсом.

ДаклеМ, везе нема ни да сам бРезобразан, нити да ту нешто...говорим како ја то гледам.

Ајде плиз одговори ми бртално КОНКРЕТНО на конкретно питање, кратко, јасно како ти верујеш. Питање: наступа Други долазак Господа и Спаса нашега Исуса Христа - КОЛИКО ДУГО временски ће трајати Његов долазак; преображај планете и космоса (поднебесја) и сам Суд и васрсење?

Да и ће то бити неке године, временске, или месеци, дани? Оће ли борба са изаслаником непомјаника, антихристом, бити дуга и сл.? Дакле Долазак, наступање Есхатона (велико слово), Суд, Васкрсење - колико то траје временски?

Кажи како верујеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПС

Ево како ја верујем: верујем да ће се СВЕ дести у једном (по нама, наше) ТРЕНУ! Као лопов и као муња. Комлетан преображај планете, Васкрсење мртвих, Суд и наступање Вечности, Есхатона. Да чујем? Кратко, строго ми наведи временски период, како верујеш.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић Рођео, молим те погледај пост изнад, Бокију и молим те одговори ми и ти ако хоћеш. Дакле колико дуго ће по твом веровању трајати Други долазак Господа, Преображај свега, нестанак времена, наступање Есхатона, Васкрсење мртвих, Суд и све?

Годну, 10 година, краћи временси период, дужи, тренутак, 6 тренутака, колико? Без одговора на ово питање бесмилена је сва прича и анализа владикинх речи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Ćiriličar рече

Боки, ти валда знаш сад кад ја и ти пишемо, и Рођа, наравно, да нам свакоме седи поред вијуга један или више "дрвених адвоката" и шапућу нам...атеционе што би ти реко :).

Нема благе везе то што си сад реко....сад причам о мом наступу, не о беседи! Дакле везе немаш кол'ко ај лов ју анд Рођо, и нисам нервозан него ме нервирате...не што то цепа моју гордост и сујету (које су неоспорне), него је то за ене СТВАРНО проста ствар. И СТВАРНО не повезујем то о жртвама, броју, и беседу као неку (не)осишљену целину. Мислим пуни смо неких завера...уствари данас више него икада су завере  завереници свуда, јер се Лаж толико размахала да смо (може бити ал и не мора) пред апокалипсом.

ДаклеМ, везе нема ни да сам бРезобразан, нити да ту нешто...говорим како ја то гледам.

Ајде плиз одговори ми бртално КОНКРЕТНО на конкретно питање, кратко, јасно како ти верујеш. Питање: наступа Други долазак Господа и Спаса нашега Исуса Христа - КОЛИКО ДУГО временски ће трајати Његов долазак; преображај планете и космоса (поднебесја) и сам Суд и васрсење?

Да и ће то бити неке године, временске, или месеци, дани? Оће ли борба са изаслаником непомјаника, антихристом, бити дуга и сл.? Дакле Долазак, наступање Есхатона (велико слово), Суд, Васкрсење - колико то траје временски?

Кажи како верујеш.

Морам да идем полако да лалам сутра радим цео дан :1303_womens:..... избего си да даш директан одговор на директно питање и онда шараш све и свашта....

Мислим а шта да радимо ситуација је таква каква је, владика има своју агенду око Јасеновца видиш да и Синод констатује да има неке спорне изјаве, спорно је и ово што прича о нама и Јеврејима да смо на сличној таласној дужини око доласка Месије што је апсолутно један велики нонсенс, слично прича и о нама и Римокатолицима и то је спорно, то је чињенично стање, питање је само оћемо ли то његово да толеришемо и ћутимо или ћемо нешто да протестујемо  :svadja: и кажемо, лично мени је то више превршило границу стрпљења и треба нешто да се каже али наравно у границама мере.

Бре Ћирилко то су дубинска питања која траже добро просуђен и потпун одговор, то захтева тражење одговора у светоотачкој литератури и предању и онда формирање свога мишљења и одговора и вере.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бре Боки, мај ловли брадер, пишем овде а гори ми под ногама - време - нисам избегао одговор. Избегао си и ти то зање питање једноставно одговор на њега решава дилеме.

Ако Христос долази у ТРЕНУ и решава све на крају времена, онда су ваше сумње теоријски немогуће. На страну како се владика изразио. То је то. Ја верујем да Господ долази у ТРЕНУ, да преображава све у трену, да васлрсава све у трену, да суди свима у трену (мада ми и сада судимо свако себи поступцима, мислима, срцем поготово)...пошто тако верујем из ТЕ позиције и говорим - не може неко прихватити и једног и Другог. Нити су они исти нити долазе заједно него одвојено. А појам владике "неом први неком Други"...метафора, сликовито изражавање...па не може рећи: "Кад је дошо први пут ви га нисте хтели - урадили сте што сте урадили - па ајде кад дође Други пут вама да буде први". Мислим...то би вређало мало, не врежало грубо би било.

Зато сам ти реко мани цитате. Цитати могу одвести дискусију ову без краја. Ти кад цитираш, колико сма пратио, већином је то на месту. Овај пут не мислим да јесте јер спочитавати тако нешто  заиста товари неком велики промашај, један од највећих.

Свима анм је дојадила и окупација и преваре у последњем упоришту. Ем Амери стежу сатанске узде, ем нам из Цркве долази сваша што никад очекивали нисмо...тако гледам и твоје и Рођино наступање овим поводом..."кога су змије калале...", не сматрам да се правите паметни и сл. Више као бригу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

спорно је и ово што прича о нама и Јеврејима да смо на сличној таласној дужини око доласка Месије што је апсолутно један велики нонсенс,

Па на прву заиста звучи опомињуће, плаши помало...али кад погледаш није. Лично мислим да, пошто је јако шакљива та тема, најбоље се држати устаљене праксе - не спомињати (када није прилика, прилика је рецимо неки спмосион, или договорена расправа о томе) не спомињати ствари које су ЈАКО осетљиве. Владика се дотакао најосетљивијих ствари међу нама и Јеврејима и изразио се како се изразио, али сувише су то тешке ствари и ПРЕостељиве да се ваљају пренесена знаљења - свако "пренесено значење", свако преноси како он хоће и то оде у провалију. Ако кажеш директно - онда мораш рећи тако да оног другог напоменеш на неке лоше ствари јер неко је погрешио. Дакле, најбоље не претендовати на те успоне братимљења преко јако осетљивих проблематика...да тако кажем.

Ја сам изразио НАДУ а и заиста оно што верујем да је владика мислио. Ако није тако мислио онда би ме то мало уплашило. Сад можда сам ја неки "сентиш"....

 

Важно је како МИ верујемо то око Другог доласка. Антихристов период ће бити дуг (у поређењу са Господњим доласко), дакле кад Господ дође, ако је све кратко и у ТРЕНУ, тада владикине речи нису спорне...мада, понављам, мислим да треба избегавати те шкаљиве ствари међурелиогиозне - то су ствари за теолошке расправе, не за беседе.

PS

Многи (од оно мало) Јевреји који су хришчани су тајно хришћани. Исто као и Хрвати. Има Хрвата који су узели православље али крију то, јер не би могли опстати у својим срединама.

 

Добар пример о томе...те ствари су ЈАКО осетљиве и најбоље је не одтицати их се олако и неопрезно.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Ćiriličar рече

Исто као и Хрвати. Има Хрвата који су узели православље али крију то, јер не би могли опстати у својим срединама.

Netočna tvrdnja.

A što se tiče mesije i za nas i Židove je to ista osoba Isus Krist. Oni nisu prepoznali njegov prvi dolazak ali će sigurno prepoznati drugi i ne samo oni nego sav svijet jer je to zapravo sudnji dan.

Što se tiče Jasenovca vrijedi službena brojka iz muzeja dok se ne osnuje neka nova međunarodna komisija....ne ona na koju se vi pozivate kao ni bilo koja druga sa vašeg ili našeg prostora jer je očigledno da struka na ovim prostorima ne može odraditi posao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2.10.2023. at 17:59, kopitar рече

Netočna tvrdnja.

A što se tiče mesije i za nas i Židove je to ista osoba Isus Krist. Oni nisu prepoznali njegov prvi dolazak ali će sigurno prepoznati drugi i ne samo oni nego sav svijet jer je to zapravo sudnji dan.

Što se tiče Jasenovca vrijedi službena brojka iz muzeja dok se ne osnuje neka nova međunarodna komisija....ne ona na koju se vi pozivate kao ni bilo koja druga sa vašeg ili našeg prostora jer je očigledno da struka na ovim prostorima ne može odraditi posao.

Ти ћеш да нам кажеш шта вреди. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1. 10. 2023. at 23:07, Ćiriličar рече

Бре Боки, мај ловли брадер, пишем овде а гори ми под ногама - време - нисам избегао одговор. Избегао си и ти то зање питање једноставно одговор на њега решава дилеме.

Ако Христос долази у ТРЕНУ и решава све на крају времена, онда су ваше сумње теоријски немогуће. На страну како се владика изразио. То је то. Ја верујем да Господ долази у ТРЕНУ, да преображава све у трену, да васлрсава све у трену, да суди свима у трену (мада ми и сада судимо свако себи поступцима, мислима, срцем поготово)...пошто тако верујем из ТЕ позиције и говорим - не може неко прихватити и једног и Другог. Нити су они исти нити долазе заједно него одвојено. А појам владике "неом први неком Други"...метафора, сликовито изражавање...па не може рећи: "Кад је дошо први пут ви га нисте хтели - урадили сте што сте урадили - па ајде кад дође Други пут вама да буде први". Мислим...то би вређало мало, не врежало грубо би било.

Зато сам ти реко мани цитате. Цитати могу одвести дискусију ову без краја. Ти кад цитираш, колико сма пратио, већином је то на месту. Овај пут не мислим да јесте јер спочитавати тако нешто  заиста товари неком велики промашај, један од највећих.

Свима анм је дојадила и окупација и преваре у последњем упоришту. Ем Амери стежу сатанске узде, ем нам из Цркве долази сваша што никад очекивали нисмо...тако гледам и твоје и Рођино наступање овим поводом..."кога су змије калале...", не сматрам да се правите паметни и сл. Више као бригу...

Нисама мого пре стварно,..... да не подижемо тему поново..... укратко владика је екуменистички настројен и из те позиције и прича како смо у ствари сви слични и нема ту неких великих суштинских разлика између нас и Римокатолика као и Јевреја,..... видо си тамо на теми о тој екуменистичкој гунгули у Риму како то они врло лако то све споје у једно као да смо сви слични..... на тој линији је и владика и стварно му није баш требало да нас поистовећује са Јеврејима на тај начин немају они апсолутно ништа са нашим Месијом ни на какав начин,..... такође нас слично поистовећује и са Римокатолицима....

Мислим да се поставља кључно питање да ли ради мира у кући треба толерисати овакве екуменистичке ствари, одговор на ово питање је можда и кључан у многим црквеним и верским аспектима, екуменистичка ватра у нашој кући гори већ деценијама и све је мање ватрогасаца који гасе ту ватру и самим тиме ватра се шири и постоји опасност да нам кућа можда на крају и изгори.

Мислим да полако пролази време толерисања и да треба одлучније и јасније и гласније причати против екуменистичких ствари и у нашим редовима, има један леп спис о тој толератности како то иде код св.Јосифа Волоцког :

https://azbyka.ru/otechnik/Iosif_Volotskij/prosvetitel/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...