Jump to content

Позив Синода СПЦ на Свенародни молебан за светињу брака и породице, слогу и мир у нашем народу

Оцени ову тему


Препоручена порука

https://spc.rs/poziv-svetog-arhijerejskog-sinoda-na/
https://iskra.co/srbija/poziv-sinoda-spc-na-svenarodni-moleban-za-svetinju-braka-i-porodice-slogu-i-mir-u-nasem-narodu/

...

moleban-brak.webp

Свети Архијерејски Синод СПЦ позива свештенство, монаштво и верни народ да у недељу 11. септембра у 19.30 часова, пред храмом Светог Саве у Београду узме молитвено учешће у Свенародном молебану

Позив
Светог Архијерејског Синода
на Свенародни молебан за светињу брака и породице,
слогу и мир у нашем народу

Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве позива свештенство, монаштво и верни народ да у недељу 11. септембра у 19.30 часова, пред храмом Светог Саве у Београду узме молитвено учешће у Свенародном молебану за светињу брака и породице, за слогу и мир у нашем народу, који ће у присуству више отачаствених архијереја, служити Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије. Светејши Патријарх ће се по одслуженој молитви обратити верном народу.

Из Канцеларије Светог Архијерејског Синода

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Saint Eustachius рече

 

 

Брак јесте заједница љубави, мушкарца и жене. Деца су дар од Бога. Тачно је да брак може бити и без деца ако Бог тај дар по премудрости својој не да.

Али то не значи да треба да се одричемо тог дара својевољно ради себичности, самачког живота или противприродних заједница.

Овај прилог се спин који иде у правцу неправославном.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог да спасе и свако добро дарује нашем патријарху Порфирију.

Браћо и сестре молимо се једни  за друге.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Вилер Текс рече

Брак јесте заједница љубави, мушкарца и жене. Деца су дар од Бога. Тачно је да брак може бити и без деца ако Бог тај дар по премудрости својој не да.

Али то не значи да треба да се одричемо тог дара својевољно ради себичности, самачког живота или противприродних заједница.

Овај прилог се спин који иде у правцу неправославном.

Mislim da srpski narod trpi sve ovo baš zato što nećemo da rađamo decu. Svojevoljno. Te neće biti za more, te neće biti za markiranu garderobu. Da se deca ne razlikuju od druge dece. Furamo neke komplekse, dok drugi komšijski narodi rađaju decu i posle, naravno... Šta reći. Zemlja je onih koji žive na njoj... Niko nam nije kriv. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, sanja84 рече

Ali Grigorije pre svega priča o parovima koji ne mogu da imaju decu, a ne o običnoj raji. Mislim da nema osnova  zamerka. @Вилер Текс

Ја сам говорио о прилогу Нове С.

Да поновим:

Брак јесте заједница љубави, мушкарца и жене. Деца су дар од Бога. Тачно је да брак може бити и без деца ако Бог тај дар по премудрости својој не да.

Али то не значи да треба да се одричемо тог дара својевољно ради себичности, самачког живота или противприродних заједница.

Овај прилог је спин који иде у правцу неправославном.

----

Мени је потпуно јасно у ком правцу Нова С гура причу.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Ја сам говорио о прилогу Нове С.

Да поновим:

Брак јесте заједница љубави, мушкарца и жене. Деца су дар од Бога. Тачно је да брак може бити и без деца ако Бог тај дар по премудрости својој не да.

Али то не значи да треба да се одричемо тог дара својевољно ради себичности, самачког живота или противприродних заједница.

Овај прилог је спин који иде у правцу неправославном.

----

Мени је потпуно јасно у ком правцу Нова С гура причу.

 

Могуће. У праву си. Нисам разумела да говориш о прилогу, а не о Григорију. То је та агенда коју форсирају... Разбијање породице као основне ћелије друштва... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само опет. Не можемо неком да намећемо одлуку да има децу. Али није добро да се одлука о немању деце популарише. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, sanja84 рече

Само опет. Не можемо неком да намећемо одлуку да има децу. Али није добро да се одлука о немању деце популарише. 

Сестро, све ми је слободно али ми није све на корист. Дакле, слобода да се одбије Божији дар није на корист.

Нико никог не тера. 

Да не тролујемо више тему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://iskra.co/srbija/predsednik-vucic-o-molebanu-za-svetinju-braka-i-porodice-ne-slazem-se-ama-bas-ni-sa-cim-sto-je-izreceno-na-tom-skupu/

...

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ О МОЛЕБАНУ ЗА СВЕТИЊУ БРАКА И ПОРОДИЦЕ: „Не слажем се ама баш ни са чим што је изречено на том скупу“

178064.jpg

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић је, током одговарања на питања новинара на Брду код Крања, говорио и о молебану за светињу брака и породице, слогу и мир у нашем народу, који је синоћ у Београду служио патријарх Порфирије.

На питање шта мисли о томе што је његов отац присуствовао молебану, и о нападима који су покренути на њега и његову породицу због тога, председник је рекао да се не слаже са молебаном.

– Што се тиче мог оца, ја сам стигао из Емирата, мени је било важно да стигнем на утакмицу, али нисам стигао да гледам, срећом. А онда ми је неко јавио да је био тамо. Ја њега бескрајно волим, али да ли бих ја био на том скупу? Не бих. И ни са чим што је изречено на том скупу нисам сагласан. И видите да ми није тешко да то кажем. Ни са једном једином речју, ни са целим догађајем, ама баш ни са чим нисам сагласан – рекао је Вучић.

Подсећамо, јуче је молебану испред Храма Светог Саве присуствовало више од тридесет хиљада грађана.

Патријарх Порфирије је у беседи након молитве поручио да православни хришћани у Србији никоме не намећу своје мишљење, али да је за вернике неприхватљива LGBTQ+ идеологија.

– Знамо шта је мушко, а шта је женско. Знамо и шта је брак. Али за нас, православне хришћане то се подразумева. Ту нису потребна никаква објашњења, пошто је Христова реч једноставна, упућена сваком човеку. Али данас смо суочени са таласима, са цунамијем и најездом многих нових система вредности, који се насилно, агресивно, или пак меком моћи и невидљивим радовима испод радара, намећу са циљем да уруше сваки постојећи природни или цивилизацијски поредак. Да успоставе рекли би образовани људи нову парадигму. Нова правила. У том вртлогу, намера је да се поруше идентитетски темељи и стубови појединца и заједнице. Да све постане релативно, крхко и флуидно, као да хоће да нам кажу да све што смо до сада знали више одједанпут не важи, и да смо хиљадама година живели погрешно – рекао је синоћ патријарх.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.NOVOSTI.RS

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić je, tokom odgovaranja na pitanja novinara na Brdu kod Kranja, govorio i o molebanu za svetinju braka i porodice, slogu i mir u našem narodu, koji je...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад они кажу да је било 30 000 људи, можеш слободно да помножиш са 3, или са 4. 

Прошли пут су рекли да је било око 4500 људи, а било је бар 20 000.

Читам да је колона Теразијама пролазила више од сат времена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...