Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Као што се да видети, на многим местима у Православној Охридској Архиепископији било је више него свечано на Празник Успења Богомајке...

И што највише радује има доста деце... и сви који су ту,.. заиста знају од првог до последњег, зашто су ту и ''шта траже'' на Литургији ...и у Цркви... то је предност Православне Охридске Архиепископије и један квалитет плус који се задобија страдањем...

Све постаје кристално јасно ... за споредности, баналности , предрасуде и заблуде просто ..нема места

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На једној слици сам видео Кинескињу :)

ДА... Кинескиња је већ неко време СКОПЉАНКА.. и Наша је СЕСТРА у ХРИСТУ...

...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

uspenie2.jpg

За оне који нису приметили на којој се фотки види, ево поновићу поново ову фотку...

нема шта да се каже, то је већ васељенског значаја, баш ме радује да у заједнизи има и других народа православне цркве- жива црква slava3

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И јако је интересантно,.. и за нас (мен лично), поражавајуће у извесној мери..

како ти људи, било са Запада или Истока.. одмах препознају Цркву кад им се она ''понуди'' у ИСТИНСКОМ облику... док наши људи ..прорачунавају.. меркају.. заглеђују... Кокетирају са расколницима деценијама...само зато што имају власт, моћ и репутацију ВЕЋИНЕ...

ЛицимУри??! ;)

  • Волим 1

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И као што рекосмо већ у неколико наврата.. Убедљиво , али више но убедљиво - Срби су најмалобројнији припадници Православне Охридске Архиепископије... која је као што знамо део СПЦ-патријаршије дакле у Београду,..

Неупоредиво их више има у расколничкој ''мпц'' ...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ново DVD издание на мисионерскиот центар „јереј Даниил Сисоев“ од Руската Православна Црква

Во издание на православниот мисионерски центар „јереј Даниил Сисоев“, од Москва, објавен е филмот „Македонскиот раскол – современ прогон на Православната Црква“, во DVD формат. Автори на филмот се, за верата маченички постраданиот свештеник Даниил Сисоев, и ѓаконот Георгиј Максимов, професор на Московската духовна академија.

На тврдите корици од обвивката, за запознавање на руските гледачи со содржината на филмот, уредниците на ова бележито издание, го имаат напишано следниов текст:

„Собитијата од овој филм многу потсетуваат на ноќната мора од времето на Советскиот Сојуз, кога прогонот на Црквата беше државна политика: заради исповедање на Православната вера, верноста кон Христа, Неговите заповеди и Неговата Црква, човек можеше да биде избркан од работа, уапсен и ставен во затвор. А, во овој случај, тоа не се само сеќавања од минатото, туку настани кои се случуваат во нашево време и пред нашите очи. Во Р. Македонија веќе неколку години постојат две цркви – едната вистинска, другата лажна, едната гонета, другата гонителка.“

Впечатливи се и пророчките зборови на свештеникот Даниил Сисоев, којшто беше убиен за верата среде храмот во којшто богослужеше, зборови исто така отпечатени на корицата од ова издание: „Онаму каде што се зголемуваат гонењата, таму се зголемува и благодатта. Бог ќе даде, после гонењата Охридската Архиепископија да излезе многукратно посилна отколку што беше кога влезе во нив. Тогаш таа ќе донесе полза не само за својот народ во Р. Македонија, туку и за целата Вселенска Црква“.

Филмот е снимен во 2008 год., пред маченичката смрт на отец Даниил Сисоев, и го опфаќа периодот на прогонот на Православната Црква во Р. Македонија од 2002 год., до 2008 година. Прогонот од 2008 год., па до денес е тема за ново документарно-историско DVD издание.

Овој филм, пак, може да се нарача и купи преку интернет продавницата на мисионерскиот центар „јереј Даниил Сисоев“: http://http://missio...manufacturers=8

Извор:

http://www.poa-info.org/vesti/2012/09/20120902.html

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ново DVD издање мисионарског центра „јереј Даниил Сисоев“ - Руске Православне Цркве

Извор:

http://www.poa-info....9/20120902.html

Само да преведемо део текста са омота овог ДВД издања који се чини најтранспарентнијим ..

„Дешавања која су овим филмом приказана, у највећој мери потсећају на ноћну мору из времена Совјетског Савеза, када је прогон Цркве био државна политика; Ради исповедања Православне вере, верности Христу, Његовим заповестима и Његовој Цркви, људи су бивали отпуштани са посла, малтретирани, хапшени и затварани. У овом случају, то нису само сећања на прошле дане већ догађања која се одвијају пред нашим очима у садашњем времену.

У Р. Македонији, већ неколко година постоје две цркве – једна истинита и друга лажна, једна гоњена, а друга гонитељица.“

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли би неко могао да постави слике и да ми каже колико манастира и цркви у БЈР Македонији се налази под јурисдикциком ПОА.

Ако неко сматра да због безбедности браће и сестара у Христу није у интересу да се овде објави јавно,разумећу.

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли би неко могао да постави слике и да ми каже колико манастира и цркви у БЈР Македонији се налази под јурисдикциком ПОА.

Ако неко сматра да због безбедности браће и сестара у Христу није у интересу да се овде објави јавно,разумећу.

То су махом куће, станови или викендице преуређени за богослужење. Цркава и манастира у класичном смислу (онако како смо ми навикли, односно како је код нас у Србији), нема. Све је узурпирано (још од времена када су отишли у раскол) од стране расколника.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПИТАЊЕ МАКЕДОНСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ У ЈУГОСЛАВИЈИ - ДР. ЂОКО СЛИЈЕПЧЕВИЋ

http://www.scribd.com/doc/105257125

САДРЖАЈ

1. Предговор

2. Питање Независне македонске православне цркве

3. Комунистичка партија Југославије и Бугарска комунистичка партија према македонском питању

4. Српска православна црква према питању Независне македонске православне цркве

5. Одлуке охридског црквено-народног скупа у светлости црквено-историjских чињеница

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...