Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Писмо до Претседателот Путин за прекин на прогонот врз Архиепископот Јован и Православната Охридска Архиепископија

Познатиот професор по историја на словенските цркви и Декан на теолошкиот факултет при Аристотеловиот Универзитет во Солун, г. Михаил Тритос, упати писмо до Претседателот на Руската Федерација, г. Владимир Путин, во коешто бара Претседателот Путин усрдно да се заложи за што побрзо ослободување на Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован од затвор и за прекин на државниот прогон против Православната Охридска Архиепископија.

Во своето писмо, професорот Тритос истакнува дека со последната казна од две ипол години затвор, како и со строгиот затворски режим на којшто е подложен Архиепископот Јован, со забрана за посети, без да му се дозволи Причест дури и на Велигден се показатели за тоа дека власта врши грубо мешање во владеењето на правото со цел да му се направи психолошки притисок и да му се уништи и телесното здравје.

Професорот Тритос бара од Претседателот Путин како Православен лидер со чувство за човековите права и верските слободи да се заложи кај македонските власти за ослободување на Архиепископот Јован.

Писмото го пренесе православниот интернет медиум „Ромфеа“, и во целост може да се прочита на следнава адреса: http://www.romfea.gr...vladimir-poutin

Познати професор историје словенских Цркви и декан теолошког факултета на Аристотеловом универзитету у Солуну, г. Михаил Тритос, упутио је писмо Прецеднику Руске Федерације, г. Владимиру Путину, у коме тражи од прецедника Путина да се заузме за што скорије ослобођење Арх. Јована из затвора и за прекид државног прогона П.О.А.

У своме писму, проф. Тритос истиче да су последња казна од две и по године затвора, као и строг затворски режим коме је подвргнут Арх. Јован: забрана посета, забрана причешћа - чак и на Васкрс, показатељи да власт врши грубо мешање у владавину права са циљем да се на Арх. Јована учини велики психолошки притисак и да му се уништи телесно здравље.

http://www.poa-info.org/vesti/2012/05/20120526.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ево какве плодове даје наш досадашњи погрешан, млак и млитав став према расколничкој организацији ''мпц'' ,.. Да нам јавне личности коју су при том и Црквени људи, уместо да буду амбасадори и мисионари ..заправо буду то само у расколничко име.. како другачије назвати ово ...

Славко Штимац са расколницима... ЈУЧЕ .. и то баш сада и то баш у једном од генератора расклничке мисли и дела, код расколничког митрополита Наума, у манастиру Вељуса код Струмице..

asterfest260520123.jpg

Мишљења сам да је на било који начин Славко упознат са ситуацијом не би с ебар сликао са њима дајући им тако својеврсни легитимитет и наравно публицитет...

Али нико није нашао за сходно да му објсни где иде.. иако знамо да се Славко јако често и лепо дружи (и хвала Богу) са еминентним људима из СПЦ, рециомо да су и неки од њих звучна имена српске савремене теологије..

ИЗВОР:

http://www.mpc.org.mk/_images/Aktuelnosti/asterfest260520123.jpg

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово затишје ледено после свих ових хапшења и дивљања македонске државе, не даје никакав повод за мир..и статичност..а управо се то дешава.. Да ли је ипак висока и дубока дипломатија на делу...

Тешка и претешка могућност...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Следбениците на Вранишкоски кои беа недостапни самите се пријавија во судот

Марко Кимов и Давид Нинов кои се самопрогласени владици на Православната охридска архиепископија на Вранишкоски се појавиле пред истражен судија задолжен за акцијата „Расколник“.

Из ове вести на каналу -5 телевизије са националном фреквенцом из Скопља, а коју потписује квази-''новинар'' Миомир Серафиновић, можете да се уверите шта је циљ БЈРМакедонском државном апарату.. а то је

Да се потпуно искомпромитују Епископи П.О.Архиепископије, и претставе као зликовци најниже врсте.

За Епископе Марка и Давида који су били у Београду на Сабору СПЦ, док је полиција дивљала по македонији и хапсила монахе, они преко ''новинара'' Серафиновића, извештавају да су Владике ''БИЛИ и БЕКСТВУ''.. И да су владике Давид и Марко ''САМОПРОГЛАШЕНИ ЕПИСКОПИ''..

А у даљем тексту се може видети да и кад су се јавили властима те и такве државе од које никада нечег нормалног нису доживели и која је за њима расписали потерницу, опет је то претстављено у тексту ''новинара'' Серафиновића, потпуно тенденциозно , не као лојалност - тој ''држави'' него сад као помањкање могућности за било шта друго.. ево линка ...

А ово ВИЋ је подебљано, само да нагласи срБББски елемнт и његову одговорност у рушењу Цркве у БЈРМ, о чему се говори од почетка.. уједно то је и показатељ ''снаге'' тог истог елемента и у македонији као и ... на мдогим другим местима..!

http://www.kanal5.co...CookieSupport=1

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма нема везе, нешто са линком није у реду..можда се ''новинарско'' пискарало нашло прозвано и погођено па је и склонило вест која и онако нема везе са мозгом.. али ево чачкајући око тога нашао сам још ДИВЉИЈЕ вести... у овој из продржавног Скопског листа ''Дневник'' директна оптужба из ''МПЦ'' која на папиру као жели да реши свој канонски статус..

Овде на најнижи начин настављају са оптужбама против Архиепископа али иду и даље оптужујући га и за најнижу врсту лоповлука..да је отуђио и однео у Србију сребрну дршку владичанске палице ''архиепископа'' ''мпц'' покојног Михаила..

Лудило..

ево линка..

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=E8B12B40D28A1C4789393799AB9313C3

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...