Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Ево сада се пажња скреће са суђења на чишћење икона док Архиепископ Јован мученички страда у затвору на правди Бога.

Ево једног одличног текста из скопских медија на тему ''чишћења икона'' хахахаха обавезно прочитати...

Верници у редовима чекају да виде г. г. г. Стефана у цркви Св. Димитрија

09.04.2012 13:25

Пара вести

Верници из целе Македоније долазе у скопску цркву Свети Великомученик Димитрије и у редовима чекају да виде несвакидашњу појаву поглавара ''МПЦ-ОА'', господин господин господин Стефана.

Stefan.jpg

Протојереј Африм вели да је овог јутра, док се служила литургија на икони Исуса Христа на олтару, на улазу цркве појавио поглавар г. г. г. Стефан. То се догодило истовремено и у још неколко других цркава у граду.

Протојереј објашњава да г. г. г. Стефан изгледа како да је од чађи, а у суштини када се дотакне он је ипак од крви и меса, не мирише на ништа - осим на восак од свећа, сув је и има дугу проседу косу.

Црква, као што рече протојереј Африм, гледа на ово као на божје чудо и упозорење да мислимо мало више на ''МПЦ-ОА''.

„Ово је опомена да будемо уз ''МПЦ''. За то треба још више материјалних донација прослеђених са кратким молитвицама уз целив руке руке поглавару“, вели протојереј Африм.

Који додаје да се вековима у православљу догађају чуда.

„Шест година смо у ропству и чудо је што је наш народ сочувао веру и нацију, а ми смо сведоци да у данашње време заборављамо на Бога, на веру и на моралне вредности наше вере“, каже отац Африм, поручујући да уколико смо уз Бога, иако смо мали народ, бићемо силни и Бог ће да нас чува.

По њему, не треба сада много да истражујемо и да мудрујемо, јер то што се показало-показало се и то је чудо само по себи.

Појава г. г. г. Стефана је почела јуче, на Цвети, када су се неколко фрески и икона очистиле саме од себе. Овакав феномен, као што кажу свештеници у храму Свети Димитрије, да се појави поглавар једне црквене институције уцркви намењеној обичним смртницима, је забележен још само у Русији далеке 1930. године, када су се у једној цркви у истом дану појавила неколицина високорангираних свештеника.

По речима протојереја Африма, црква ће бити отворена 24 часа на дан, а улазнице за све оне који бижелели да виде г. г. г. Стефана, ће се наплаћивати по појединачној цени од 500 денара. За децу до десет година као и за лица старија од 60 година улаз ће бити 250 денара.

:P

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Иначе никако не смемо сметнути са ума, да је ову и овакву ''мпц'' , под чијом се ''јурисдикцијом'' налази и овај поменути храм у Скопљу, (читај држи га отуђеног против правно), створила КОМУНИСТИЧКА ПАРТИЈА са БРОЗОМ НА ЧЕЛУ..а све руком СрБББске УДБЕ и македонских национал-комуниста у полету... ево линкова на ту тему ..јако поучни и вредни материјали..у Црквено-историјском смислу...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево једног одличног текста из скопских медија на тему ''чишћења икона'' хахахаха обавезно прочитати...

Верници у редовима чекају да виде г. г. г. Стефана у цркви Св. Димитрија

09.04.2012 13:25

Пара вести

Верници из целе Македоније долазе у скопску цркву Свети Великомученик Димитрије и у редовима чекају да виде несвакидашњу појаву поглавара ''МПЦ-ОА'', господин господин господин Стефана.

Stefan.jpg

Протојереј Африм вели да је овог јутра, док се служила литургија на икони Исуса Христа на олтару, на улазу цркве појавио поглавар г. г. г. Стефан. То се догодило истовремено и у још неколко других цркава у граду.

Протојереј објашњава да г. г. г. Стефан изгледа како да је од чађи, а у суштини када се дотакне он је ипак од крви и меса, не мирише на ништа - осим на восак од свећа, сув је и има дугу проседу косу.

Црква, као што рече протојереј Африм, гледа на ово као на божје чудо и упозорење да мислимо мало више на ''МПЦ-ОА''.

„Ово је опомена да будемо уз ''МПЦ''. За то треба још више материјалних донација прослеђених са кратким молитвицама уз целив руке руке поглавару“, вели протојереј Африм.

Који додаје да се вековима у православљу догађају чуда.

„Шест година смо у ропству и чудо је што је наш народ сочувао веру и нацију, а ми смо сведоци да у данашње време заборављамо на Бога, на веру и на моралне вредности наше вере“, каже отац Африм, поручујући да уколико смо уз Бога, иако смо мали народ, бићемо силни и Бог ће да нас чува.

По њему, не треба сада много да истражујемо и да мудрујемо, јер то што се показало-показало се и то је чудо само по себи.

Појава г. г. г. Стефана је почела јуче, на Цвети, када су се неколко фрески и икона очистиле саме од себе. Овакав феномен, као што кажу свештеници у храму Свети Димитрије, да се појави поглавар једне црквене институције уцркви намењеној обичним смртницима, је забележен још само у Русији далеке 1930. године, када су се у једној цркви у истом дану појавила неколицина високорангираних свештеника.

По речима протојереја Африма, црква ће бити отворена 24 часа на дан, а улазнице за све оне који бижелели да виде г. г. г. Стефана, ће се наплаћивати по појединачној цени од 500 денара. За децу до десет година као и за лица старија од 60 година улаз ће бити 250 денара.

:P

Не капирам... Сад се дотични поглавар саморекламира у истој тој цркви "за смртнике"по цени од 500 денара за одрасле илити 250 за децу?!?

Куку и леле...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Расколници ће покушавати сада..и већ увелико покушавају на све могуће начине да држе и манипулишу истином и податцима који су против њих.. У ту борбу ће укључити и фалсификате, и бомбастичне изјаве и ''пророке'' и чида, и пропале теологе..као шро је рецимо овај којег су интервјуисали јуче ... наиме..

Ради се о бугарском приученом теологу - Ивану Желевом Димитрову, бившем професору на Бугарском Теолошком факултету који је потпуно маргинализован у самој Бугарској јер је потврђени радник њихове ДБ-службе који је био на функцији лобисте за ''мпц'' у самој бугарској.. и док то сви знају македонци се не либне да и таквог лика ставе у службу учвршћивања својих ''позиција'' ... ево ко има интересовања за ово може сам да види...

СПЦ нема желба за автокефална МПЦ-ОА

Приемот на митрополитот Јован во СПЦ само го запира процесот на решавање на спорот со МПЦ-ОА. Не може со дезертирање на војничкиот дел да се реши исходот на војната, зашто никој не може да мотивира цела војска да дезертира.Тоа е присутно само кај одредени војници. Затоа најдобро е да се запре оваа меѓуцрковна војна и да се најде мирно решение....

Zelev%20Bugarski%20teolog%202.jpg

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=471202347&id=9&prilog=0&setIzdanie=22551

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Е, ово је стварно чудо! Да је б92 објавила ову вест о чуду код расколника:

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2012&mm=04&dd=09&nav_id=598959

Не, не могу да верујем... која је ово фора...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ево, и Политика не касни да објави прилу о "чуду" а нико није објавио почетак поновног злочиначког суђења Архиепископу Јовану у Македонији:

http://www.politika.rs/rubrike/region/Cudo-u-crkvi-Svetog-Dimitrija-u-Skoplju.sr.html

То су вам српски медији...

како су лепо насели сви на расколничку ујдурму а видим да и хришћани у Србији који хрле за чудима од радости не знају шта ће, па деле ли деле ово расколничко глупирање.

Заиста је ово јадно и бедно да немам речи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Послах коментар у Политику, баш ме занима да ли ће да објаве:

Наравно да је ово превара расколничке тзв. цркве Македонији. Замислите, све се то дешава док охридски Архиепископ бива по ко зна који пут извођен на суд и без икаквих осуда се држи у затвору. Чуди ме што то нисте објавили него ову "сензацију". Ово је класично бацање прашине у очи верницима и манипулисање вером од стране македонске расколничке цркве подржане од стране македонских новинара, а како ствари стоје и од наших. Људи Божији, у Македонији страда глава македонске Цркве-Архиепископ Јован! Расколнички "архиепископ" Стефан говори о "чудима" не би ли скренуо пажњу људи од истине! Молим вас да објавите овај коментар и да се чује истина о стању у македонској Цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Што не објаве ово чудо расколника који прекидају опело по наговору расколничких "епископа"

http://www.youtube.com/watch?v=Py9hsNnqqKA

http://www.youtube.com/watch?v=UqHoEa1ujZ0

Ово је чудо невиђено, а не ова расколничка ујдурма

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево бар некаквог новинарског извештаја:

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:374925-Makedonija-Treci-proces-protiv-episkopa-Jovana

Na početku novog postupka, arhiepiskop Jovan je govorio više od 2,5 časa, pobijajući sve navode iz optužnice, za koju je ponovio da je politički motivisana i pripremljena isključivo zbog njegovog pristupanja u liturgijsko i kanonsko jedinstvo sa SPC.

”Ni jedno delo iz politički montirane optužnice o navodnim finansijskim malverzacijama, nije zasnovano na istini, a nije ni kažnjivo prema Krivičnom zakoniku”, rekao je arhiepiskop Jovan, podsetivši da se i sada u eparhijama kanonski nepriznate MPC tako ”posluje”, ali se u maratonskim procesima sudi samo njemu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ево бар некаквог новинарског извештаја:

http://www.novosti.r...episkopa-Jovana

Na početku novog postupka, arhiepiskop Jovan je govorio više od 2,5 časa, pobijajući sve navode iz optužnice, za koju je ponovio da je politički motivisana i pripremljena isključivo zbog njegovog pristupanja u liturgijsko i kanonsko jedinstvo sa SPC.

”Ni jedno delo iz politički montirane optužnice o navodnim finansijskim malverzacijama, nije zasnovano na istini, a nije ni kažnjivo prema Krivičnom zakoniku”, rekao je arhiepiskop Jovan, podsetivši da se i sada u eparhijama kanonski nepriznate MPC tako ”posluje”, ali se u maratonskim procesima sudi samo njemu.

Један коментар...

marko 10. april 2012. 22:09 #1946549

Preterase Makedonci.Bas ga maltretiraju,kao da im je on jedini problem koji imaju u drzavi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...