Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Opet si dobio NAPAD NEZNANJA SRPSKOG JEZIKA...

Daj prestani da se FOLIRA$ VI$E...

Evo ,...ti slobodno pricaj Srpski jer i vidim i znam da zna$... a ja cu zauzvrat da govorim makedonski sa tobom ..

Ajde ..ne zezaj ove ljude ovde..

Признајем брате раскринкао си ме! Бог да нас чува, сад је језик проблем, ма дај! Шта је следече?

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Признајем брате раскринкао си ме! Бог да нас чува, сад је језик проблем, ма дај! Шта је следече?

Наравно да јесам... а ево како лепо знаш српско ХТВАТСКИ..па користиш и ''КРИНКА'' то ни у Србији незнају пола оних који користе ту реч...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Но, ние знаеме како христијани, дека треба првенствено да ја почитуваме Божјата волја. А Божјата волја е Црквата да не се дели по етничка основа, туку сите ние православни христијани да бидеме членови на едната, света, соборна и апостолска Црква. Делењето на Црквата по етничка основа се појавува многу подоца. Во почетокот, долги векови, црквата била единствена, се до големиот расцеп во 1054 година. Пред тоа имало само пет патријаршии: Ерусалимска, Римска, Цариградска, Александриска и Антиохиска, во која не било важно кој од која нација е. Ако сакаме да бидеме вистински христијани и да ја почитуваме Божјата волја, не треба кон одредени нации горделиво да гледаме и да не ги признаваме, туку сите ние, како браќа и сестри во Христа, да го следиме Неговиот пат кој води кон спасение. Нека Господ се смилува над сите нас. +++

Ово је дефинитивно суштински део проблема са расколом, на који свако би требао да обрати пажњу и са своје личне позиције да се потруди да помогне као ХРИШЧАНИН ( будучи граџанин Царства Божијег). То је основа како би требало да се гледамо меџусобно, а не као Македонци, Срби,Грци...

За ово друго(нације), не би било проблема уколико ствари гледамо са обратне перспективе (Есхатолошки).

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема у вашем случају промил Хришћанства...или сте Хришћани онолико колико је то био и сам Понтијски намесник у ''оно време''... чак и мање...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема у вашем случају промил Хришћанства...или сте Хришћани онолико колико је то био и сам Понтијски намесник у ''оно време''... чак и мање...

aman

Samo istorija nemoze precicama da se razume jer tako cete ostati u proslosti da zivite a to je vise reinkarnacija nego hriscanstvo

Дијалог је све тужнији, дајте нешто о ЈЕДИНСТВУ конкретније решење, размишљање... а не само једнострано покајање, вреџање итд. Као да је лако покајати један народ тек тако.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дијалог је све тужнији, дајте нешто о ЈЕДИНСТВУ конкретније решење, размишљање... а не само једнострано покајање, вреџање итд. Као да је лако покајати један народ тек тако.

СрБББски ти је све бољи..хаха.. и ово је похвала а не увреда.. него слушај..батице..

Конкретно и за тебе и за све који су у расколничкој организацији ''ЕмпЕцЕ'' ... Прва и једина и НАЈКОНКРЕТНИЈА ствар је да престанете да ПРОГОНИТЕ Архиепископа Јована и Охридску Архиепископију па онда све друго... а ви ни до НУЛЕ нисте дошли по том питању.. а мани да сте показали иоле воље (љубави дакле) пре свега према своме народу јер сва та маса људи која припада Охридској Архиепископији су пре свега ваш народ..! Таман да су и сви до једног срби...!! И тад би било тако,..!! АЛИ НИСУ ! .. Међу њима, ако једва, има 1% срба... све су Македонци...

Видиш да има много конкретног да се каже... али то пре свга важи за тебе брате Скопљанче..

;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дијалог је све тужнији, дајте нешто о ЈЕДИНСТВУ конкретније решење, размишљање... а не само једнострано покајање, вреџање итд. Као да је лако покајати један народ тек тако.

Pa tuzno kad neko nije u pravu istina ga rastuzi/ A za pokajanje mora sam protiv sebe da se bori covek eto mi pokusavamo vredzanjem da pomognemo pa neka Bog oprosti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

СрБББски ти је све бољи..хаха.. и ово је похвала а не увреда.. него слушај..батице..

Конкретно и за тебе и за све који су у расколничкој организацији ''ЕмпЕцЕ'' ... Прва и једина и НАЈКОНКРЕТНИЈА ствар је да престанете да ПРОГОНИТЕ Архиепископа Јована и Охридску Архиепископију па онда све друго... а ви ни до НУЛЕ нисте дошли по том питању.. а мани да сте показали иоле воље (љубави дакле) пре свега према своме народу јер сва та маса људи која припада Охридској Архиепископији су пре свега ваш народ..! Таман да су и сви до једног срби...!! И тад би било тако,..!! АЛИ НИСУ ! .. Међу њима, ако једва, има 1% срба... све су Македонци...

Видиш да има много конкретног да се каже... али то пре свга важи за тебе брате Скопљанче..

;)

Ја упорно ти кажем да не учествујем у томе што ме осуџујеш, ја радим на теми колико могу(свакако индивидуално то је слабо), кум сам детету из ПОА, лично познајем родитеље о.Наума, монаха у Русији, комуницирам са пуно људи из ПОА, питам о Архиепископу ( кога сам јако ценио и не само ја веч мнозинство верника још у МПЦ-у, сада још више, и мислим да је сачекао више времена да га разуме вечином људи кренули би за њим сви) итд. Проблем је што ствари представљаш црно беле.

Оно о чему причам је да сви Ми, можемо да дамо допринос са личне перспективе уколико се потрудимо да наметнемо разговор и решења главном проблему, рак ране Цркве(национални префикс помесних цркава).

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја упорно ти кажем да не учествујем у томе што ме осуџујеш, ја радим на теми колико могу(свакако индивидуално то је слабо), кум сам детету из ПОА, лично познајем родитеље о.Наума, монаха у Русији, комуницирам са пуно људи из ПОА, питам о Архиепископу ( кога сам јако ценио и не само ја веч мнозинство верника још у МПЦ-у, сада још више, и мислим да је сачекао више времена да га разуме вечином људи кренули би за њим сви) итд. Проблем је што ствари представљаш црно беле.

Оно о чему причам је да сви Ми, можемо да дамо допринос са личне перспективе уколико се потрудимо да наметнемо разговор и решења главном проблему, рак ране Цркве(национални префикс помесних цркава).

Не осуџујем те... то п0од један... Наумову мајку знам и ја... ја сам рецимо ко кум са неким расколницима... па и више од тога... АЛИ БРАТЕ НЕ ГОВОРИШ ПУНУ ИСТИНУ... АРХИЕПИСКОП НИЈЕ БИО САМ НА ТОМ ПОСЛУ.... ЊЕГА СУ ОСТАВИЛИ НАУМ ..и ПЕТАР... ТО ЈЕ ФАКТ... А ОНДА ЈЕ ПАВЛЕ ПОЗВАО ПОЈЕДИНАЧНО СВЕ У ЈЕДИНСТВО и УМЕСТО да НАУМ И ПЕТАР УРАДЕ ИСТО ШТО И ЈОВАН СЛОМИЛИ СУ ИХ КАО БАБЕ... А ја тврдим да их нису ни ломили јер НАум је и био њихов (ДБ-ов) а Петар је шоња и то је све...

Јована још покушавају да сломе... и Богу фала неће им успети јер то је гранитни стуб Цркве... а ти који то не видиш или не желиш да видиш а причаш то што причаш помажеш овакво стање... то је поента брате..

Све остало је замајавање...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господа Иисуса Христа, беше предаден од Неговиот ученик, а Блаженејшиот Архиепископ Иоанн од својот учител и отец духовен. Ама ако со Архиепископот Иоанн е Бог кој ќе е против него?

Златото низ оган се проверува, светецот низ искушенијата.

Сепак нас кои не можиме никако да го решиме расколот македонски, барем да се молиме за истиот да се реши.

ПС: Честито и вековито да му е името на татко му на о. Наум Варламски, ктиторот на параклисот света Екатерина.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не осуџујем те... то п0од један... Наумову мајку знам и ја... ја сам рецимо ко кум са неким расколницима... па и више од тога... АЛИ БРАТЕ НЕ ГОВОРИШ ПУНУ ИСТИНУ... АРХИЕПИСКОП НИЈЕ БИО САМ НА ТОМ ПОСЛУ.... ЊЕГА СУ ОСТАВИЛИ НАУМ ..и ПЕТАР... ТО ЈЕ ФАКТ... А ОНДА ЈЕ ПАВЛЕ ПОЗВАО ПОЈЕДИНАЧНО СВЕ У ЈЕДИНСТВО и УМЕСТО да НАУМ И ПЕТАР УРАДЕ ИСТО ШТО И ЈОВАН СЛОМИЛИ СУ ИХ КАО БАБЕ... А ја тврдим да их нису ни ломили јер НАум је и био њихов (ДБ-ов) а Петар је шоња и то је све...

Јована још покушавају да сломе... и Богу фала неће им успети јер то је гранитни стуб Цркве... а ти који то не видиш или не желиш да видиш а причаш то што причаш помажеш овакво стање... то је поента брате..

Све остало је замајавање...

Ако раскол зависи лично од мене, онда је веч решен, али нажалост то није тако. Ја могу да урадим више ( и то радим колико могу ) са ове перспективе, бар за сада. Али ти брате ствари видиш, онако "хард јуридички"(или чете по канонима или сви у пакао!).Па дај, и сам видиш у историји скоро ништа(а тек раскол) не решава се по канонима (Закон је одавно поништен), тако не сумљај да и ти помажеш страдање Арх. Јована, јер они који покушавају да га сломе (политичке структуре у држави, мпц итд.), нерешавањем проблема(етнофилетизма у свих православних цркава) на зрео, озбиљан и саборан начин, понављам, не искључуј себе од тога, као што не искључујем и ја себе и буквално сви православци, помажемо.

А то са Наумом, Петром идр., позив са стране Патријарха Павлом је била одлична шанса, али рекција од наше стране била је преурањена и стихијна... али било је шта је било, дајте да дамо једну нову, озбиљну,заједничку перспективу за решење, јер и сами видите сви Христа, његово Тело, Црква раскидамо ( Македонија, Ц. Гора, Србија, Грчка, Бугарија....).

И није ЗАМАЈАВАЊЕ, ВЕРУЈ!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако раскол зависи лично од мене, онда је веч решен, али нажалост то није тако. Ја могу да урадим више ( и то радим колико могу ) са ове перспективе, бар за сада. Али ти брате ствари видиш, онако "хард јуридички"(или чете по канонима или сви у пакао!).Па дај, и сам видиш у историји скоро ништа(а тек раскол) не решава се по канонима (Закон је одавно поништен), тако не сумљај да и ти помажеш страдање Арх. Јована, јер они који покушавају да га сломе (политичке структуре у држави, мпц итд.), нерешавањем проблема(етнофилетизма у свих православних цркава) на зрео, озбиљан и саборан начин, понављам, не искључуј себе од тога, као што не искључујем и ја себе и буквално сви православци, помажемо.

А то са Наумом, Петром идр., позив са стране Патријарха Павлом је била одлична шанса, али рекција од наше стране била је преурањена и стихијна... али било је шта је било, дајте да дамо једну нову, озбиљну,заједничку перспективу за решење, јер и сами видите сви Христа, његово Тело, Црква раскидамо ( Македонија, Ц. Гора, Србија, Грчка, Бугарија....).

И није ЗАМАЈАВАЊЕ, ВЕРУЈ!

Све ја разумем..пре свега твоју (колика год она била..) жељу за непостојањем националних префикса у називима помесних Цркава... али пријатељу ..кад македонска страна а у овом случају ''мпц'' треба само ..САМО ништа друго!!! Него САМО ДА ПРЕСТАНЕ ДА ГОНИ ЈОВАНА И П.О.А. ... А ОНА ТО НЕ ПРЕСТАЈЕ ИЛИ НЕ СМЕ ДА ПРЕСТАНЕ... па брате ..о чему ми даље говоримо... ми такви никакви..т.ј. таква ''мпц'' претендује ДА РЕШАВА ЈЕДНО ТАКО ВЕЛИКО И ОЗБИЉНО ПИТАЊЕ КАО ШТО СУ НАЦИОНАЛНИ ПРЕФИКСИ У НАЗИВИМА Цркава..а ово мало што је до ње она то не чини... Или БАР ДА С ЕОДРЕКНЕ САМА НАЦИОНАЛНОГ ПРЕФИКСА АКО ТО ТРАЖИ ОД ДРУГИХ ТАДА БИ ИМАЛА И МОРАЛНО ПРАВО..

Овако то је прике ништа друго него САМО ЈЕДАН БЕДНИ И ПОКВАРЕНИ ИЗГОВОР ..

Па човек бре страда...ВАШ човек пре свега... на ваше очи, у вашем затвору, вашим судом суђен, по ОПТУЖНИЦИ ВАШЕ ''цркве''.. ни мало ненанционалне ... ''мпц'' .. и још имаш идеју да је нешто прече од тога... Па ето то и јесте ваша брига о ЧОВЕКУ..о ЛИЧНОСТИ...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све ја разумем..пре свега твоју (колика год она била..) жељу за непостојањем националних префикса у називима помесних Цркава... али пријатељу ..кад македонска страна а у овом случају ''мпц'' треба само ..САМО ништа друго!!! Него САМО ДА ПРЕСТАНЕ ДА ГОНИ ЈОВАНА И П.О.А. ... А ОНА ТО НЕ ПРЕСТАЈЕ ИЛИ НЕ СМЕ ДА ПРЕСТАНЕ... па брате ..о чему ми даље говоримо... ми такви никакви..т.ј. таква ''мпц'' претендује ДА РЕШАВА ЈЕДНО ТАКО ВЕЛИКО И ОЗБИЉНО ПИТАЊЕ КАО ШТО СУ НАЦИОНАЛНИ ПРЕФИКСИ У НАЗИВИМА Цркава..а ово мало што је до ње она то не чини... Или БАР ДА С ЕОДРЕКНЕ САМА НАЦИОНАЛНОГ ПРЕФИКСА АКО ТО ТРАЖИ ОД ДРУГИХ ТАДА БИ ИМАЛА И МОРАЛНО ПРАВО..

Овако то је прике ништа друго него САМО ЈЕДАН БЕДНИ И ПОКВАРЕНИ ИЗГОВОР ..

Па човек бре страда...ВАШ човек пре свега... на ваше очи, у вашем затвору, вашим судом суђен, по ОПТУЖНИЦИ ВАШЕ ''цркве''.. ни мало ненанционалне ... ''мпц'' .. и још имаш идеју да је нешто прече од тога... Па ето то и јесте ваша брига о ЧОВЕКУ..о ЛИЧНОСТИ...

Која македонска страна човече, па и сам кажеш да га суде власт и клир мпц који је у то умешан!?Зато кажем да ствари представљаш "црно бело".

Знаш какав је угрожен нациноалан статус Македонске државе и како очекујеш да људи обични верници који не разумеју шта је есхатон, који инстиктивно везују свој идентитет са националношчу (који проблем Црква треба са својим учењем да просветли и укаже шта је Истина живота), да препознају ПОА као право решење. Ти наравно са своје ПАПСКЕ (непогрешиве, сигурне као да си веч спашен, а за нас неможе, јер Ти одлучујеш )позиције, нудиш једној, ваквој бедној држави, решење да се жртвује( ко да није жртвована до апсурда), за пример свих Православних!?

Па хајде то покажи ЛИЧНИМ примером, јер лако је ДРУГОГ жртвовати и поучавати "пословичном мудрости"( ма какви, класичним вреџањем у име Бога), и очигледно да НАШ, а не ВАШ т.ј. ТВОЈ БРАТ страда, због тврдокорних( који само суде друге људе и лове њихове грехове).

И ако све ово, само осуџивати и стављати сав народ у исти кош, је твоје решење проблема са расколом, онда хвала на разговору и буди здрав и жив!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Која македонска страна човече, па и сам кажеш да га суде власт и клир мпц који је у то умешан!?Зато кажем да ствари представљаш "црно бело".

Знаш какав је угрожен нациноалан статус Македонске државе и како очекујеш да људи обични верници који не разумеју шта је есхатон, који инстиктивно везују свој идентитет са националношчу (који проблем Црква треба са својим учењем да просветли и укаже шта је Истина живота), да препознају ПОА као право решење. Ти наравно са своје ПАПСКЕ (непогрешиве, сигурне као да си веч спашен, а за нас неможе, јер Ти одлучујеш )позиције, нудиш једној, ваквој бедној држави, решење да се жртвује( ко да није жртвована до апсурда), за пример свих Православних!?

Па хајде то покажи ЛИЧНИМ примером, јер лако је ДРУГОГ жртвовати и поучавати "пословичном мудрости"( ма какви, класичним вреџањем у име Бога), и очигледно да НАШ, а не ВАШ т.ј. ТВОЈ БРАТ страда, због тврдокорних( који само суде друге људе и лове њихове грехове).

И ако све ово, само осуџивати и стављати сав народ у исти кош, је твоје решење проблема са расколом, онда хвала на разговору и буди здрав и жив!

Заиста не знаш шта говориш...

Немам намеру да се прегањам са тобом и да ти доказујем неке ствари које су јасне као дан, нити пак да ти се правдам за одлуке Које је Црква донела, и те одлуке потписали они који су претстављали и твоју ''мпц''... Сулудо би било.. Али само размисли шта пишеш човече Божији.. то је ово што сам болдовао у твом цитату..

Мене позиваш ''да докажем личним примером''... при том ми говориш ''јер је лако жртвовати другога''... брате мили..кога ја то жртвујем и откуд теби идеја да ја рецимо нисам нешто и сам урадио..?

Зашто се лепо не држиш чињеница које су свима доступне и схватљиве а да имају везе ...како и сам инсистираш ''са Есхатоном'' ...?

И још кажеш ..''очигледно наш, а не ваш'' .. то потпуно нема смисла...јер ту сад опет говориш о националности а инсистираш ''на Есхатону''..зар не схваташ да ствари за које се осећаш угроженим заправо сам чиниш.. и не само ти него цела твоја ''мпц'' као и цео државни апарат..НЕКО ЧИЊЕЊЕМ А НЕКО ЋУТАЊЕМ И НЕЧИЊЕЊЕМ..

НАРОД ЈА НЕ УБРАЈАМ У ТО...!!!

И НИ ЈЕДНОМ ГА НИСАМ ПРОЗВАО... !

То ти тако тумачиш моје речи..погрешно ..надам се не и злонамерно..

Ма да се и не надам нешто много..али ајде

И нема ''МОГ РЕШЕЊА РАСКОЛА'' ... то је нзнавено што говориш... то је Црква Божија Апостолска Једна Света и Католичанска решила! На челу са Првојерархом тадашњим Павлом.. твоја ''мпц'' је потписала ..ТРИ МИТРОПОЛИТА'' су то учинила у њено име.. а онда су пљунили на Светињу и наставак знамо ..и видимо сви..

то су полазне основе за решење твоје позиције... ХИЉАДЕ МАКЕДОНАЦА СУ ТАКОЂЕ РЕШИЛИ СВОЈЕ ПОЗИЦИЈЕ И НАЛАЗЕ СЕ У ЦРКВИ.. У П.О.А. право питање је зашто им држава не даје да буду равноправни и зашто их ПРОГОНИ ..дакле СВОЈ СОПСТВЕНИ НАРОД ...а привилегује расколничку ''мпц'' .. и зашто се у тој таквој никаквој ''мпц'' нико не обазире на страдање Владике Јована... и народа у П.О.А. који је ЦРКВА а тражиш да се остале помесне Цркве брину о самој ''мпц''.. па нека ОНИ ПОКАЖУ ВОЉУ .. МИНИМАЛНО, ДА БУДУ.. НЕ САМО ЦРКВА.. НЕГО и ЉУДИ !! БАР ТО...

Но ти то знаш боље од мене...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...