Jump to content

Како решити проблем "неположивог испита" на вишој школи/факултету


Препоручена порука

Постављам ово питање, иако се са њим никада као студент, хвала Богу, никада нисам сретао. Али јесам као просветни радник. Но, сада имам проблем, тачније има га моја старија ћерка, која је студент Академије струковнох студија у Београду (бивша Виша медицинска). Она је студент друге године и све досадашње испите дала је из првог пута, са, у просеку, врло добрим оценама. Међутим, један испит из прве године још увек не може да положи. Пети пут већ покушава. Није једина, велики број студената није положио тај испит и пролазност је веома ниска. Девоке су жалиле и данас полагале испит пред комисијом. Али авај, у комисији је поново главну реч водила њихова професорка која је проблематична са својим критеријумима - постави питање, испричате јој СВЕ из литературе и онда вас решета потпитањима док вас не обори. Нажалост тако је било и данас пред комисијом. Од 30+ девојака, само су две успеле да добију прелазну оцену.

Ја сад питам, какве су даље правне могућности да се ове студенткиње боре? Може ли се и коме обратити  у Министарству просвете, пошто је у институцији Аладемје проблем очигледно нерешив (изгледа да врана врани очи не вади - они штите своју колегиници, не студенте).

Молим вас ако неко има конкретан предлог да ми појасни, како бих помогао свом детету, које већ пада у очај (а ја све то плаћам и не питајте како ми је).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado Можда може да помогне...адвокат је  ( стручњак за грађанске парнице ) али  сигурно може да вас усмери на некога .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

@Avocado Можда може да помогне...адвокат је  ( стручњак за грађанске парнице ) али  сигурно може да вас усмери на некога .

Да, @Avocado ако има времен, молим да ми објасни

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У последње време често слушам сличне приче са многих факултета у Србији и почињем да имам сумњу да је организовано.Е сад из којих разлога нисам сигуран. Можда грешим. 700 студената полаже и нико не положи данас вест.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Frenkii рече

Можда грешим. 700 студената полаже и нико не положи данас вест.

Значи да је професор неспособан да објасни . Можда је за научни, али свакако за професорски рад није. Да смо нека држава...требало би за такав професорски неуспех моментални отказ .  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Рапсоди рече

Значи да је професор неспособан да објасни . Можда је за научни, али свакако за професорски рад није. Да смо нека држава...требало би за такав професорски неуспех моментални отказ .  

Могуће. Толико их напримају,можда праве селекцију,упорни и само упорни ће остати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Рапсоди рече

Значи да је професор неспособан да објасни . Можда је за научни, али свакако за професорски рад није. Да смо нека држава...требало би за такав професорски неуспех моментални отказ .  

Mi smo i u srednjoj imali takve situacije i to samo kod pojedinih profesora, tipa od 30 đaka u odeljenju 25-28 jedinica na kontrolnom; inače školu su uglavnom upisivali odlični.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene su isto ovakve stvari užasno nervirale ali je kod nas uvek bilo vise profesora na svakom ozbiljnom predmetu i mogao si uvek da zamenis (za pare).

Nemam pojma kako se ovo resava, zao mi je... ima ona neka tema za pravnu pomoc, pitaj tamo... videce i ostali forumski advokati i pravnici, mozda neko od njih zna...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, sanja84 рече

Ps možda ja mogu preko skajpa da joj dam neki čas, besplatno naravno. Sad imam vremena. 

Није у питању незнање већ њен (професоркин)принцип рада. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, sanja84 рече

@Александар Милојков da ide kod te profesorke na privatne časove... :))

Obično to stoji iza svega.. 

Или да стави 200е у индекс. Биће да је то кључ свега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, sanja84 рече

Ps možda ja mogu preko skajpa da joj dam neki čas, besplatno naravno. Sad imam vremena. 

Хвала. Али она буквално све научи - све из испитне литературе. Извуче питање, прича све по реду. Онда следе потпитања, једно, друго...све док се не нађе нешто што се не зна. Када се нађе, следи - како не знаш, па то је основно? И испит се пада. Тако свакок студенту. Од њих 40-так прођу троје, четворо и то са шестицом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

@Frenkii znaju oni za ispit prve godine da pitaju kliničke stvri i naravno obaraju ako se ne zna. A kako bi se znalo kad si prva godina.

 

Човек лепо написао, знаш све и опет паднеш. Кад желиш да срушиш, срушићеш. У питању је њен систем. Може јој се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...