Jump to content

Како решити проблем "неположивог испита" на вишој школи/факултету


Препоручена порука

А да се ми заједнички помолимо за решење проблема? 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, sanja84 рече

hm...ako istupis pod imenom i prezimenom napravice se veliko breme za tvoju čerku. Da li ona može da ponese to breme?

Можда да се прво @Александар Милојковповеже са још којим родитељем од тих 160 несрећница, па да се прави емисија  са више родитеља. Медијима је занимљиво, лако повежу са Географским факсом и тамошњим "случајем Мила", дође као наставак, направи се добар "хајп". Одмах ће политика да се умеша. Е,ту је трик - једног родитеља је лако дискредитовати и "сломити" али 5-6... Ако их има... Рече Аца да имају своју групу на фејсбуку, да ли још негде... Питати, повезати се родитељски, направити тај "хајп"...

 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam imao sličan problem sa jednim profesorom. Od 50 studenata položi jedan ili dvoje. Problem sam rešio tako što sam se ponašao isto kao on - išao sam uzastopno tri puta na konsultacije i pravio se da mi ništa nije jasno, ispitivao ga u detalje, sve fino i kulturno ali smorio sam čoveka da nije znao šta ga je snaslo. Na sledećim ispitu sam prošao. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо имали тако један испит из прве године, на тој години најтежи, и после пар неуспеха смо тражили од асистента да нам држи свима консултације. Остајали смо по 2 часа некада. Доста дуго је то трајало. Гледам асистента, ради задатке и скенирам му фацу. Мислим се, надрљали смо. Кад дошао писмени, једва се провукосмо, а као јун 1 најлакши рок.  Нема правила. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, БанеЛ рече

Ми смо имали тако један испит из прве године, на тој години најтежи, и после пар неуспеха смо тражили од асистента да нам држи свима консултације. Остајали смо по 2 часа некада. Доста дуго је то трајало. Гледам асистента, ради задатке и скенирам му фацу. Мислим се, надрљали смо. Кад дошао писмени, једва се провукосмо, а као јун 1 најлакши рок.  Нема правила. 

I ja sam ostajao po dva sata na konsultacijama. Kada sam išao treći put na konsultacije, ja čekam ispred kabineta i poneo neke dve knjizurine. Dolazi profesor, kaže zar opet vi kolega i sta ce vam te knjige. Kazem i dalje mislim da nisam spreman pa sam našao dodatnu literaturu (na engleskom) pa ako možemo malo da se konsultujemo. Samo je prevrtao očima, mislim da sam onda i položio, ispit je bio formalnosr, samo da mu ne dolazim opet ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja pala engleski zamislite odoh na konsultacije i ona meni izvadi primerak testa koji je dobro prošao da se naučim kako se odgovara. Kad ono moj test. Da ne poverujete. Od petsto ljudi, moj Test izvadila. 

Ja joj kažem pa to je moj test. A ona onako sramežljivo, pa trebalo je da dođete na uvid testa. Sad ne možemo ništa učiniti. 

Ali da ne poverujete. Koja je to mogućnost. 

 

A anatomiju sam padala nekoliko puta. Bila sam očajna, i na ispitu su me ponizavali. Posle sam dobila dobru profesorku koja me je čak i pohvalila, dobila sam devet... I eto sve prodje

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ioan рече

ja sam ostajao po dva sata na konsultacijama. Kada sam išao treći put na konsultacije, ja čekam ispred kabineta i poneo neke dve knjizurine. Dolazi profesor, kaže zar opet vi kolega i sta ce vam te knjige. Kazem i dalje mislim da nisam spreman pa sam našao dodatnu literaturu (na engleskom) pa ako možemo malo da se konsultujemo. Samo je prevrtao očima, mislim da sam onda i položio, ispit je bio formalnosr, samo da mu ne dolazim opet ?

Да знаш колико тврдих ораха има...

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

A anatomiju sam padala nekoliko puta. Bila sam očajna, i na ispitu su me ponizavali. Posle sam dobila dobru profesorku koja me je čak i pohvalila, dobila sam devet... I eto sve prodje

Свиђа ми се то што се чешће мењају професори код вас. На матишу су готово цементирани били. Видим сад да по новом неке предмете студенти сами бирају, па могу бар неку кривину од математичара да ухвате. Али, генерално на матишу су били јако коректни. Има захтевних, али кад се дају и коректни су, то је у реду. За понижавање, ма терај се у 135 степени( кад се преведе у радијане то су три пи четвртине). Једва сам се суздржао једном из информатике да свашта кажем, мада мислим да би ми то био крај на факсу. 

  • Свиђа ми се 1

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 Баба по мајци ми је потомак једног хајдука, па кад полудим знам чији ген ми проради. Срећом, није често. Морају добро да ме истерају из такта. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 13.2.2021. at 21:16, sanja84 рече

hm...ako istupis pod imenom i prezimenom napravice se veliko breme za tvoju čerku. Da li ona može da ponese to breme?

Нећу без њене одлуке и сагласности. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ioan рече

Ja sam imao sličan problem sa jednim profesorom. Od 50 studenata položi jedan ili dvoje. Problem sam rešio tako što sam se ponašao isto kao on - išao sam uzastopno tri puta na konsultacije i pravio se da mi ništa nije jasno, ispitivao ga u detalje, sve fino i kulturno ali smorio sam čoveka da nije znao šta ga je snaslo. Na sledećim ispitu sam prošao. 

Ово и ћерка наводи као свој будући наступ. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Елем, психопату може да доведе у ред само већи психопата. Снимити испите, што више материјала. Изабрати најсочније детаље. Да студенти обајсне снимке укратко и шта се ту дешава. Наћи некога од студената ко то уме да лепо монтира и некога ко уме да направи добру интернет кампању. Поставити на све доступне друштвене мреже. Кад професорка симбол свега лошега у нашем образовању , сигурно ће престати а слични професори се могу дозвати памети поучени њенинм примером. Такви ликовизнају само за аргумент силе, ништа друго не помаже. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...